Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6853776 razy)

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5340 dnia: Listopada 22, 2016, 18:28:44 »
Miejcie litość. Oni przecież sobie nie poradzą w więzieniu.

A i dorwijcie tych 5 chorych na menadżerską chorobę zwolnionych dawno "dyrektorów", którzy dalej doją. To są ludzie bez wstydu i honoru. Niech też oddają co nie ich.

Wysłane z SM-G925F przez Tapatalka
« Ostatnia zmiana: Listopada 22, 2016, 18:38:27 wysłana przez pol »

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5341 dnia: Listopada 22, 2016, 18:57:48 »
Pani Aniu spodziewałem się takiej odpowiedzi wiadomo tajne/ poufne. Co do ZZ. no takie stawianie sprawy daje podstawy do spekulacji i domysłòw.
« Ostatnia zmiana: Listopada 22, 2016, 19:08:15 wysłana przez Polak »
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5342 dnia: Listopada 22, 2016, 19:10:13 »
Uspokoję Pana, wśród osób o które Pan pyta nie było ani jednej nieprawidłowości jeśli chodzi o korzystanie z karty służbowej.

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5343 dnia: Listopada 22, 2016, 19:16:52 »
Tylko nasuwa się pytanie dlaczego związkowy mają kk zakładu? No i odrazu wniosek dlaczego ZZ tak działają w interesie pracowników jak działają.
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5344 dnia: Listopada 22, 2016, 19:24:48 »
Przerabialiśmy to już na forum. Jakie to ma znaczenie czy mi zostaną przelane pieniądze zaliczki na konto czy tą kwotę zapłacę kartą? Odkąd została zlikwidowana kasa zakładowa zostały wprowadzone karty (2012 chyba). Na początku zaliczki na delegacje były nam przelewane na konto ale nie raz były problemy z przelewem, opóźnienia itd. Nikt o karty się nie prosił. Zz często jeżdżą w delegacje- ja kiedyś na zwrot kosztów na konto czekałam miesiąc bo delegacja zaginęła w podpisach. Karty są dość prostym narzędziem pracy, jest wypisywana delegacja przez szefa kadr po czym wpisuje się ilość km do przejechania, koszty hotelu itd. Po zatwierdzeniu delegacji płatność następuje kartą lub gdy nie ma możliwości płatnością karty jest wybierana gotówka. Niczym się to nie różni od wypłaty kilka lat temu zaliczki w kasie zakładowej. Nasze delegacje są bardzo szczegółowo opisywane. Gdzie, dlaczego, ile ma kosztować hotel. Nie ma tu zakupów czy pobrań gotówki bez rozliczania się fakturą. Zz są rozliczane przez szereg osób. Każda delegacja jest ewidencjonowana w sharepoint. Nie ma tu zakupów czy spotkań z kontrahentami. Każda złotówka jest prawidłowo zaksięgowana i rozliczona.
« Ostatnia zmiana: Listopada 22, 2016, 19:34:46 wysłana przez An_na »

Offline kier

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5345 dnia: Listopada 22, 2016, 19:27:31 »
A i dorwijcie tych 5 chorych na menadżerską chorobę zwolnionych dawno "dyrektorów", którzy dalej doją. To są ludzie bez wstydu i honoru. Niech też oddają co nie ich.
no co chcesz? taki stres po degradacji ....

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5346 dnia: Listopada 22, 2016, 19:40:18 »
Mi chodzi o to dlaczego wogóle mają. Wyjazdy  związkowe nie w sprawach zakładowych więc chyba za te wyjazdy nie powinien zakład płacić. No i czy szefowie za bardzo nie dam zależni od zarządu?
 
« Ostatnia zmiana: Listopada 22, 2016, 19:42:07 wysłana przez Polak »
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline jorka

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 193
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5347 dnia: Listopada 22, 2016, 19:52:46 »

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5348 dnia: Listopada 22, 2016, 20:03:15 »
Polak to za co płaci zakład jest określone w Porozumieniu- są to sprawy związane z pełnioną funkcją w danym zakładzie.

Post Merge: Listopada 22, 2016, 20:07:54
yorka-co robimy? Dużo m.in. prace geologiczne. Wszystkie informacje masz szczegółowo opisane na stronie zakładowej.
« Ostatnia zmiana: Listopada 22, 2016, 20:07:54 wysłana przez An_na »

Offline jorka

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 193
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5349 dnia: Listopada 22, 2016, 20:11:33 »
Mi chodzi o to dlaczego wogóle mają. Wyjazdy  związkowe nie w sprawach zakładowych więc chyba za te wyjazdy nie powinien zakład płacić. No i czy szefowie za bardzo nie dam zależni od zarządu?
 
Posiadanie kart przez przedstawicieli ZZ wzbudza wśród załogi pewne kontrowersje i nie ma co się temu dziwić, mówi się też o uprzywilejowanej pozycji przy premiowaniu (zawsze 100%) i o sporych podwyżkach dla zarządów zw.
 Brak transparentności w tych kwestiach prowadzi do wielu domysłów i spekulacji .
Czy nie byłoby dobrze gdyby wynagrodzenia zarządów zw. były jawne ? Czy to wogole jest możliwe by były jawne ? I co ewentualnie musiałoby się stać żeby to było możliwe (podobnie jak wynagrodzenia prezesów i wiceprezesów w spółkach skarbu państwa) .
Ukrociloby to wszelkie podejrzenia i ewentualne spekulacje .
Reprezentowanie interesów pracowników, za co płaci pracodawca -czy to nie jest konflikt interesów ? 


 

Post Merge: Listopada 22, 2016, 20:13:20
Polak to za co płaci zakład jest określone w Porozumieniu- są to sprawy związane z pełnioną funkcją w danym zakładzie.

Post Merge: [time]Listopad 22, 2016, 20:07:54 [/time]
yorka-co robimy? Dużo m.in. prace geologiczne. Wszystkie informacje masz szczegółowo opisane na stronie zakładowej.

pytanie po co , skoro według słów prezesa to kompletnie nietrafiony pomysł i same straty ?
« Ostatnia zmiana: Listopada 22, 2016, 20:13:20 wysłana przez jorka »

Offline Miszand

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 99
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5350 dnia: Listopada 22, 2016, 20:20:10 »
Ciekawe czy Pan Rafał Kuźmiczonek to czyta. Jesli tak to jest pewna kwestia nie dająca spokoju nie tylko mi ale pewnie i sporej grupie pracowników. Jesli czuje sie Pan niewinnym i 5 organizacji tak Pana broni to rozumiem, że wystawią Pana w kolejnych wyborach.

Offline jorka

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 193
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5351 dnia: Listopada 22, 2016, 20:28:43 »
Swoją drogą to ciekawa teza prezesa (źródło - "rozmowy pod krawatem "dla Radia Szczecin) , mówiąca o tym że firmę z kryzysu w 2009 i w kolejnych latach,  wyciągnęła załoga . Super , że nas tak ceni.
Zobaczymy jak doceni nas jutro podczas negocjacji płacowych .
Daleko jestem od tego by pisać hymny pochwalne na cześć dawnego zarządu ale pewne rzeczy trzeba im oddać .
PDH , projekt pod którym tak chętnie podpisuje się dziś pan prezes , też jest kontynuacją tego co zaczął poprzedni zarząd.

Offline Kasztan

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 67
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5352 dnia: Listopada 22, 2016, 20:33:28 »
Inny ale waźny temat:
Czy jest prawdą (rozmawiałem z pewną laborantką- źe na pewnym wydziale - pracownicy mogą wykorzystać tylko 22 dni urlopu za 2016 rok - a 4 dni - te nieplanowane MUSZĄ OBOWIĄZKOWO ZOSTAĆ NA 2017 ROK? I nie wolno ich wykorzystać w tym roku, a pozostałe 22 trzeba w tym roku wykorzystać MIMO ŹE KODEKS PRACY STANOWI INACZEJ. Jezeli pracownik chce to 26 dni macwykorzystać a nie 22. Urlop zaległy do września 2017 mozna mieć za 2016.
Sprawdzić to, czy ktoś z premedytacją działa przeciwko kodeksowi pracy.
A moze to nieprawda?

"(...)Do tego wyjątku orzecznictwo Sądu Najwyższego dodaje jeszcze jeden. Wedle wyroku z 24 stycznia 2006 (sygn. I PK 124/05) pracodawca może wysłać pracownika na zaległy urlop, nawet gdy ten nie wyraża na to zgody."

http://kadry.infor.pl/kadry/indywidualne_prawo_pracy/urlopy/669948,Czy-pracodawca-moze-zmusic-pracownika-do-skorzystania-z-urlopu.html

Chyba troszku ci się pomyliło i te 4 dni to maksimum jakie pracodawca chce byś miał na nowy rok!!

Ale ogółem to nie ma prawa cię wysłać na urlop ot tak. Ale twój urlop, którego nie wykorzystasz już w styczniu staje się urlopem zaległym i wtedy pracodawca może cię na niego wysłać.

Offline Magazyn_Policki

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5353 dnia: Listopada 22, 2016, 20:44:24 »
Pozdrawiamy
Redakcja
Magazynu Polickiego

Offline Miszand

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 99
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5354 dnia: Listopada 22, 2016, 21:50:19 »
Inny ale waźny temat:
Czy jest prawdą (rozmawiałem z pewną laborantką- źe na pewnym wydziale - pracownicy mogą wykorzystać tylko 22 dni urlopu za 2016 rok - a 4 dni - te nieplanowane MUSZĄ OBOWIĄZKOWO ZOSTAĆ NA 2017 ROK? I nie wolno ich wykorzystać w tym roku, a pozostałe 22 trzeba w tym roku wykorzystać MIMO ŹE KODEKS PRACY STANOWI INACZEJ. Jezeli pracownik chce to 26 dni macwykorzystać a nie 22. Urlop zaległy do września 2017 mozna mieć za 2016.
Sprawdzić to, czy ktoś z premedytacją działa przeciwko kodeksowi pracy.
A moze to nieprawda?

"(...)Do tego wyjątku orzecznictwo Sądu Najwyższego dodaje jeszcze jeden. Wedle wyroku z 24 stycznia 2006 (sygn. I PK 124/05) pracodawca może wysłać pracownika na zaległy urlop, nawet gdy ten nie wyraża na to zgody."

http://kadry.infor.pl/kadry/indywidualne_prawo_pracy/urlopy/669948,Czy-pracodawca-moze-zmusic-pracownika-do-skorzystania-z-urlopu.html

Chyba troszku ci się pomyliło i te 4 dni to maksimum jakie pracodawca chce byś miał na nowy rok!!

Ale ogółem to nie ma prawa cię wysłać na urlop ot tak. Ale twój urlop, którego nie wykorzystasz już w styczniu staje się urlopem zaległym i wtedy pracodawca może cię na niego wysłać.


Najgorsze ze czasami nie wie pracownik jakie prawa mu przyslugują i cos mi mowi ze moze to byc nie kiedy wykorzystywane przez pracodawce. Na moim wydziale jakos nie ma z tym problemu jesli zostanie nawet kilkanascie dni.

Post Merge: Listopada 22, 2016, 21:51:29
Moze wprowadzic obowiązek nauki kodeksu pracy na pamięć ? :)))