Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6852230 razy)

Offline lesman

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1650 dnia: Kwietnia 17, 2013, 12:40:13 »
Cytat: "An_na"
Panie Cooker nigdy idiotów z nikogo nie robiłam. Jestem jedną z nielicznych osób, które na bieżaco informują co się dzieje.Zawsze deklarowałam, iz w celu przekazania wiekszej ilości informacji proszę o spotkanie, zapraszam do biura, przyjadę o każdej umówionej godzinie. Są jednak infomacje, których publikowac tutaj czy na innych forach nie mogę, co nie oznacza, że danych takowych nie posiadam. Te dane mogę Panu opublikowac, bo są ogólnie dostępne w sprawozdaniach za rok2012: średnie wynagrodzenie pracownicy umysłowi 6458, fizyczni 4302.

mam wątpliwości co do średniej pensji fizycznych a to dlatego że zleceniowiec przy normalnych godzinach ma 1760 zł brutto ale oni tyrają nieraz po tak od 200 do 300 godz.i wyszczególnianie średniej jest w tym wypadku nieprawdziwa
ponadto mam wątpliwości co do niektórych zakupów gdzie wbrew logice i sprzeciwu pracowników kupuje się coś co utrudnia pracę nadmieniam że pierwszy zakup było można to tak określić testem kolejny już był ok ale następny znowu porażka  i nie możemy się dowiedzieć co i kto spowodował  że wrócono do nie sprawdzonych maszyn z chęcią o tym porozmawiam w pani biurze

Offline errantia

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 57
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1651 dnia: Kwietnia 17, 2013, 13:17:54 »
Cytat: "lesman"

mam wątpliwości co do średniej pensji fizycznych a to dlatego że zleceniowiec przy normalnych godzinach ma 1760 zł brutto ale oni tyrają nieraz po tak od 200 do 300 godz.i wyszczególnianie średniej jest w tym wypadku nieprawdziwa


poprawcie mnie jeśli się mylę ale obawiam się, że płace pracowników zatrudnionych na "śmieciowe umowy" w ogóle nie są liczone do średniej.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1652 dnia: Kwietnia 17, 2013, 13:42:19 »
nie są liczone

Offline Amelia

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 20
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1653 dnia: Kwietnia 17, 2013, 16:05:24 »
Pani  Aniu a wiadomo kiedy będą płacić dywidendy ?????? :money:

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1654 dnia: Kwietnia 17, 2013, 19:57:35 »
Jeszcze nie ma ustalonego dnia wyplaty.zostanie ustalony 25kwietnia podczas zwyczajnego zgromadzenia akcjonariuszy.

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1655 dnia: Kwietnia 17, 2013, 20:35:11 »
Cytat: "An_na"
Panie Cooker nigdy idiotów z nikogo nie robiłam

No nie wiem. Odpowiedź (czy też podsumowanie na forum jednym zdaniem) na pismo prezesa, w którym jasno wymieniono, ile dostali pracownicy, mnie nie satysfakcjonuje. Wielu ludzi przez 10 lat pracy nie zobaczy takich dodatków, jakie wy dostajecie w ciągu roku (chyba, że akurat firma ma problemy finansowe), a mimo to kupa ludzi płacze, jakie to słabe pieniądze. Patrząc na Pani cv zamieszczone na stronie można oczekiwać wyciągania pewnych wniosków i ich obiektywnej prezentacji. Spora grupa narzeka, że średnia jest tylko w teorii. A mnie coś mówi, że narzekają ci, którzy pracują krótko. Warto uświadomić pracownikom, że ponad połowa załogi ma 20 lat stażu. I to prawdopodobnie oni podciągają średnią. A młodzi się naczytają i od razu chcą tyle samo... A Pani prezentuje jednostronne stanowisko "za pracownikami" i nie próbuje im nawet pewnych faktów tłumaczyć. To, że jest się przedstawicielem pracowników nie oznacza, że należy robić zawsze to, co oni każą. Czasem im też trzeba wyjaśnić, że żądania są nierealne, a próby ich wymuszenia (np strajkiem) mogą tylko zaszkodzić zakładowi.
@edit: przy okazji - przy pisaniu nowego posta nie trzeba wypełniać pola temat; dziwnie to wygląda, gdy ktoś tytułuje post (zwłaszcza "iksem" ;) )...

Offline EVPolice

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 338
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1656 dnia: Kwietnia 17, 2013, 22:18:40 »
cooker, a co z przysłowiowym prywaciarzem - sklepowej z 20 letnim stażem płaci 2 razy więcej niż tej z 5 letnim?

Obecna sytuacja to jakaś kara dla "nowych" pracowników ani indywidualnej podwyżki ani grupowej.

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1657 dnia: Kwietnia 17, 2013, 22:54:36 »
Obecna sytuacja to żadna kara dla nowych. Po prostu stary system premiował staż i tyle. Równie dobrze zamiast podnosić wszystkim, można podnieść tylko młodym, lub obciąć starym. Może i mają większe doświadczenie, ale czy na tyle, by mieć aż o tyle wyższe płace? Tu jest problem, bo zamiast premiować ambitnych, którzy mogą mieć jakieś pomysły (pytanie bonus: kto na Zakładach słyszał o koncepcji kaizen?), premiuje się zasiedziałych, którzy wychowali się na związkach i komunie i niczego nie muszą, a kasa i tak leci.
Może zamiast żądać podwyżek dla wszystkich zastanówcie się czy nie warto zrewidować system wynagradzania tak, by odebrać starym i przesunąć na młodych? Czy ci starzy są aż tak doświadczeni, że muszą zarabiać aż tyle? Coś mi się wydaje, że wątpię. Znam wiele historii w których "starzy i doświadczeni" namieszali, a "młodzi i niedoświadczeni" musieli po nich sprzątać burdel. Ale cóż, w końcu za coś premia starym leci.
EVPolice, a czy po 20 latach pracy sprzedawca ma aż takie doświadczenie w handlu że zasługuje na dwukrotnie wyższą pensję? Płaci się za pracę. Nie ważne czy masz 1 rok czy 20 lat stażu - praca jest taka sama, a sądzę, że to raczej młodszy będzie bardziej wydajny, więc prędzej on dostanie wyższą pensję...

Offline Gormiti

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1658 dnia: Kwietnia 17, 2013, 23:08:54 »
Obecnie zakład płaci za staż a nie za wiedze, umiejętności czy jakość wykonywanej pracy a to wreszcie doprowadzi do upadku tego zakładu. :<

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1659 dnia: Kwietnia 18, 2013, 00:07:43 »
Cytat: "Gormiti"
Obecnie zakład płaci za staż a nie za wiedze, umiejętności czy jakość wykonywanej pracy a to wreszcie doprowadzi do upadku tego zakładu.  

Pokolenie "śniętych ryb"....
Nie tylko doprowadzi to to upadku zakładu, ale do bankructwa całego systemu.
Stare pryki wcześniej pasone na socjalistycznych przywilejach obecnie udają, że jest kapitalizm. Wsześniej mieszkanka zakładowe, wykupowane za grosze. Obecnie trzynastki, czternastki, stażowe, jubilueszowe.... i następnie emeryturkę odpowiednio skalkulowaną do ostatnich przychodów.
A młody ma śmieciową umowę, jak ma szczęście to 4 kąty na kredyt i ma cicho siedzieć bo przecież ochłapy dostaje.
Nie ma podwyżek, bo średnia....
Jest mądre powiedzenie- jest prawda, gówno prawda i statystyka.
Jęśli pracownikom ZCH odmawiają podwyżki argumentując średnią to kłamią wliczając do średniej wynagrodzenia zarządu i nie uwględniając umów zleceń.
Decydenci obecnie nie dbając o młodych sami sobie kopią dołki.
Za lat kilka ze składek od niskich wynagrodzeń nie będzie można sfinansować emerytur tych cwanych i zachłannych menagerów...
PS. NIe jestem i nie zamierzam być pracownikiem ZCH.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1660 dnia: Kwietnia 18, 2013, 08:23:05 »
Cytat: "cooker"
Płaci się za pracę. Nie ważne czy masz 1 rok czy 20 lat stażu - praca jest taka sama, a sądzę, że to raczej młodszy będzie bardziej wydajny, więc prędzej on dostanie wyższą pensję...


Nie tak do konca, wszystko zalezy od funkcji jaka sie wykonuje, doswiadczony pracownik jest bardziej elastyczny w przypadku ekstremalnych sytuacji, gdzie trzeba szybko i sprawnie dopasowac strategie dzialania, tego mlody pracownik nie ogarnie. Oczywiscie mowie o stanowiskach, gdzie wystepuje wysoki stopnien odpowiedzialnosci. Mysle, ze temat jest bardziej zlozony i tutaj na forum tego nie wyjasnicie. Kiedys pracowalem dla malych i srednich prywaciarzy, dzis w duzej firmie, rozumiem obydwie strony, w tej dyskusji kazdy ma swoje racje. Z.Ch. potrzebuja transparentnego systemu placowego, tutaj jest wlasnie pole popisu dla zwiazkow zawodowych.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1661 dnia: Kwietnia 18, 2013, 09:20:43 »
http://www.wykop.pl/ramka/1482531/potezna-eksplozja-w-teksasie-prawdopodobnie-setki-rannych/

Ciekawe jak by to u nas wyglądało i jak sprawdziliby się ratownicy chemiczni. ;p

Swoją drogą w razie W to jest jakiś plan ewakuacyjny na miasto przewidziany? Mamy przecież tylko dwie drogi wyjazdowe (chyba, że ktoś chce nad Zalew uciekać), które pewnie w pół godziny by się zakorkowały.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1662 dnia: Kwietnia 18, 2013, 09:23:36 »
Że zakłady chemiczne to nie sklep, wszyscy uwierzą  i się przekonają gdy zobaczą to co właśnie się wydarzyło w fabryce nawozów sztucznych w USA.

Offline errantia

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 57
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1663 dnia: Kwietnia 18, 2013, 09:36:25 »
Podobnie jak mój przedmówca uważam że problem jest bardziej złożony....
twierdzenie iż "stary" pracownik  tylko mnoży żądania i jest mniej wydajny i w zasadzie to trzeba mu odebrać by dołożyć młodym, jest zbyt mocnym i krzywdzącym uproszczeniem.
Owszem, to co się teraz proponuje młodym, można i nawet trzeba określić jednym słowem - SKANDAL i ŻENADA! (w sumie to dwa słowa i żadnego nie chcę skasować ).

W zasadzie został stworzony system (nam na myśli ustawodawcę i wszystko wokół ustawy antykryzysowej), który perfidnie wykorzystuje ludzi młodych a pracodawcy (w tym i nasz) skwapliwie z tego korzystają i tu bardziej szukałabym wyjaśnienia obecnego stanu rzeczy na naszym (i nie tylko) podwórku.
Napuszczanie "starych" ma "młodych" i odwrotnie, propozycje by jednym odebrać by dołożyć drugim, to jakieś chore myślenie rodem z Korei Północnej chyba.....

Doświadczeni i młodzi jednakowo są w tej firmie potrzebni i wcale nie "starzy" mają za dużo (większości z nich też daleko do prezentowanej średniej zakładowej) tylko jedni i drudzy mają zbyt mało.
Twierdzenie, że nie powinniśmy się domagać podwyżek bo nasza średnia przewyższa śr.ogólnokrajową czy wojewódzką  jest mało poważnym argumentem, bo jest w tym stwierdzeniu założenie, że te śr. krajowa czy woj. to sumy, od których można zwariować , tymczasem są to kwoty trochę wyższe od płacy minimalnej. Jak są wyliczane płace minimalne i kto to robi to już inna bajka ale jestem przekonana , że ci którzy o tym decydują ,załamaliby się po pierwszym miesiącu, gdyby przyszło im za to żyć. Podobnie jak i nasi prezesi, menadżerowie czy dyrektorzy, nie przeżyliby tygodnia za naszą (oszałamiającą) śr. zakładową....

Panie Cooker, koncepcja kaizen, pięknie brzmi w teorii, jednak na gruncie takim jak ZCh, gdzie prowadzi się procesy niebezpieczne, to zwykłe akademickie rozważania, choć obawiam się że znajdą się tacy , którzy zechcą w myśl tej koncepcji poeksperymentować......

dinokio

  • Gość
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #1664 dnia: Kwietnia 18, 2013, 09:39:50 »
Pani An-no czy związki mają jakiś wpływ na to co obecnie Sial a wcześniej Brzózki dostarczają nam za posiłki?

Nasza zmiana odmówiła wczoraj przyjęcia posiłków,Po pierwsze bo nie są dostarczane samochodem z chłodnią a po drugie mamy dość karmienia nas tym SYFEM.
Ciekawe jak długo by w biurowcu wytrzymali jedząc co drugi dzień PASZTET albo wędliny z 20% zawartością mięsa a reszta to chemia. A może jest u nas jakiś ukryty wydział który to produkuje?:) bo chemii jest w tych posiłkach więcej niż na niektórych wydziałach.
Już wcześniej był ten temat poruszony u nas nawet zgłaszali kierownictwu by się tym zajęli bo stare bułki czy wędliny walały się po instalacji i nawet szczury które tu występują mają już dosyć tego bo to gorsze od trutki .

Czy Wy jako związki możecie zająć w związku z tym jakieś stanowisko ? były słuchy że miały być doładowywane karty sodexo zamiast dostarczania posiłków ale nie wypaliło bo PREZES postanowił pozostawić BRZÓZKI a potem je sprzedał. SIAL tak się rozpisywał że będzie dostarczał jak najlepszej jakości posiłki ale wygląda na to że musieli znaleźć na terenie ośrodka ukryty bunkier z zapasami poprzedników:).
Może to tylko moje zdanie i naszego wydziału ale ludzie naprawdę mają dosyć tego ŻARCIA. Psy i koty są lepiej traktowane dostając suchutkie i piękne puszki z mięsem . Może zmienić etykiety i nam dostarczać pokarm dla zwierząt skoro tak NAS traktują .
Piszę to w imieniu naszego wydziału BIELI bo na innych może taki sposób i rodzaj podawanych posiłków może pasować