Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!  (Przeczytany 63093 razy)

jezat

  • Gość
[Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!
« Odpowiedź #45 dnia: Grudnia 08, 2010, 22:00:04 »
Cytat: "TrzebieżCITY"
Mój drugi dziadek z Panem Drzazgą nadstawiał karku w czasach stanu wojennego.

Strasznie jestem ciekawy w jaki sposób  Drzazga w stanie wojennym nadstawiał karku zza biskupiej sutanny.To musiało być pasjonujące zajęcie.Akurat na zakładach niewiele o nim było słychać.

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!
« Odpowiedź #46 dnia: Grudnia 08, 2010, 22:48:37 »
Jezat nie pluj, bo to już irytujące jest.Musisz wtrącać się w każdą rozmowę.Czy ktoś Ciebie zaczepia, obraża?Chory jesteś jak nie wtrącisz swoich 3 groszy.W przeciwieństwie do Ciebie inni nadstawiali głowy, ale ty oczywiście alfa i omega najmądrzejszy i oświecony.Pięknie proszę bez wycieczek osobistych, bo jedna osoba nie żyje.Dobranoc
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline peter

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 397
    • Zobacz profil
[Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!
« Odpowiedź #47 dnia: Grudnia 08, 2010, 23:42:53 »
A kto wprowadził Polskę do NATO i Unii Europejskiej jaka partia wtedy rządziła ?

Offline billkronos

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
[Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!
« Odpowiedź #48 dnia: Grudnia 09, 2010, 01:22:10 »
Wiecie dodzy forumowicze, ze na podstawie Waszych wypowiedzi tylko pare osob mozna
rozpoznac jako Polakow i patriotow. Reszta natomiast da sie latwo sklasyfikowac, do jakiej
partii nalezy, czy jaka ideologie wyznaje, ale z przynaleznoscia narodowa....kiepsko.
Nie wtracam sie w te szermierki polityczne, ale czasem chcialbyn znalezc odpowiedz na
pare pytan.Naprzyklad:
1./ Jezeli PO jest taka beznadziejna partia, to dlaczego ankiety organizowane pod haslem-
     - "Gdyby wybory zostaly zostaly przeprowadzone teraz, to jaka partia by je wygrala ? "-
     - daja Platformie zawsze powyzej 50% ?. Zrodlo - Onet.pl
2./ Dlaczego zaden polski rzad nie trwal dluzej niz jedna kadencje ?
3./ Dlaczego obiegowa wartosc zyskalo powiedzenie : "Balcerowicz musi odejsc !"...itd.

Do "biesa":
Prosze, nie badz rasista; ze Kali byl czarny, to nie powod, by go nazywac z malej litery !

Pozdrowienia - Bill

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
[Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!
« Odpowiedź #49 dnia: Grudnia 09, 2010, 08:53:41 »
W odpowiedzi Billowi zacytuję pewną historię:
Niegdyś w Radiu Zet Janusz Weiss rozmawiał z taksówkarzem, występującym przeciw mafii taksówkowej, stacjonującej przy lotnisku Okęcie. -- A skąd pan tyle wie o obyczajach mafii? -- pytał Weiss. -- Kiedyś do niej należałem, więc wiem, odpowiedział taksówkarz. Mówił, że przynależność do mafii była korzystna. Mafia bywa instytucją ubezpieczeniową, działa jak firma ochroniarska. Za ochronę można płacić pieniędzmi, ale można też posłuszeństwem.

PZPR miała najwięcej członków w roku 1979, kiedy do partii należało ponad 3 miliony obywateli, no i o czym to świadczy? Kiedy pytano: "Ludzie wstępowali do partii z różnych powodów. Jak Pan(i) sądzi, czy większość członków partii zapisywała się do partii z troski o dobro wspólne, czy o dobro własne? " Siedem procent badanych podał jako przeważający powód "troskę o dobro wspólne", 80 proc. jako przeważający powód przynależności do PZPR podało "dobro własne".

Czyli jeśli chodzi o ankiety to nie stanowią one rzetelnej wiedzy o przedmiocie badania.I tak ankieta na temat Jaruzelskiego nie dostrcza rzetelnej wiedzy o Jaruzelskim, ankieta o PZPR wiedzy o PZPR, czy ankieta o łysych o wyższości tychże nad owłosionymi.
millena

jezat

  • Gość
[Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!
« Odpowiedź #50 dnia: Grudnia 09, 2010, 11:04:09 »
Cytat: "TrzebieżCITY"
Jezat nie pluj, bo to już irytujące jest.Musisz wtrącać się w każdą rozmowę.Czy ktoś Ciebie zaczepia, obraża?Chory jesteś jak nie wtrącisz swoich 3 groszy.W przeciwieństwie do Ciebie inni nadstawiali głowy, ale ty oczywiście alfa i omega najmądrzejszy i oświecony.Pięknie proszę bez wycieczek osobistych, bo jedna osoba nie żyje.Dobranoc

Proponujesz ciekawy model demokracji.Polega na tym ,że mamy bezmyślnie wierzyć w bohaterswo "nowych wybrańców narodu".Mi taki model nie odpowiada,ale przeciez żyjemy w wolnym kraju i każdy korzysta z tej wolności wg własnego uznania, w ramach oczywiście prawa.Korzystając z tego ograniczonego forumowym regulaminem prawa ,zadałem grzecznie pytanie o zasługi Drzazgi w walce o wolną polskę.I co mam w odpowiedzi?- pisowski język pogardy.Swoją drogą ciekawi mnie twoja wiedza na temat mojego życia-"w przeciwieństwie do ciebie inni nadstawiali głowy".Stwierdzenie kategoryczne z gatunku Jarkaczowych "my stoimy tu gdzie wtedy,inni tam gdzie stało zomo".Zastanów się w którym miejscu ty teraz stoisz,kiedy nie potrafisz odpowiedzieć na proste pytanie.Póki co podpowiem ci ,że trochę z tamtych czasów pamiętam, mimo sklerozy,która jest przywilejem od pewnego etapu życia.

sekator

  • Gość
[Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!
« Odpowiedź #51 dnia: Grudnia 09, 2010, 11:07:28 »
Cytat: "jezat"
Drzazga w stanie wojennym nadstawiał karku zza biskupiej sutanny.To musiało być pasjonujące zajęcie.Akurat na zakładach niewiele o nim było słychać.


Jedni mimo wszystko tego karku nadstawiali, za to inni opisywali to w meldunkach do swoich przełożonych, co jezat ?
Jak już tak krytykujesz innych za ich działalność niepodległościową, to może powiesz co ty w tym czasie robiłeś ? Może urzeknie nas twoja historia ?

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!
« Odpowiedź #52 dnia: Grudnia 09, 2010, 11:20:34 »
Cytat: "jezat"
TrzebieżCITY napisał/a:
Jezat nie pluj, bo to już irytujące jest.Musisz wtrącać się w każdą rozmowę.Czy ktoś Ciebie zaczepia, obraża?Chory jesteś jak nie wtrącisz swoich 3 groszy.W przeciwieństwie do Ciebie inni nadstawiali głowy, ale ty oczywiście alfa i omega najmądrzejszy i oświecony.Pięknie proszę bez wycieczek osobistych, bo jedna osoba nie żyje.Dobranoc

Proponujesz ciekawy model demokracji.Polega na tym ,że mamy bezmyślnie wierzyć w bohaterswo "nowych wybrańców narodu".

TrzebieżCITY możesz bardziej szczegółowo napisać, jak to Twój dziedek z panem Drzezgą nadstawiali karku?
Jezat faktycznie zadał pytanie, które pozostało bez odpowizi. A mnie również interesuje odpowiedź na to pytanie.
Pozdrawiam
Cytat: "sekator"
Jedni mimo wszystko tego karku nadstawiali, za to inni opisywali to w meldunkach do swoich przełożonych, co jezat ?

A jeszcze inni, nie nadstawali karku, nie donosili, ale brali pełnymi garściami z ówczesnych dobrodziejstw. A teraz oficjalnie i glośnie krzyczą, jaka to komuna była beeee.
Sekator - jeśli będziesz chciał dokładne nazwisko oraz okoliczności to Ci na PW napiszę.
Pozdrawiam

sekator

  • Gość
[Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!
« Odpowiedź #53 dnia: Grudnia 09, 2010, 11:24:15 »
Oto kilka słów na temat działalności Kazimierza Drzazgi:

Od VIII 1980 w opozycji, 18-30 VIII 1980 uczestnik strajku w Zakładach Chemicznych Police, od IX 1980 w „S”. Od 13 XII 1981 członek kierownictwa (wraz z Jerzym Przybyłem, Władysławem Diakunem) Podziemnego Podregionu Nadodrza (Zakłady Chemiczne Police i Huta Skolwin), uczestnik pomocy internowanym i aresztowanym i ich rodzinom, współpracownik podziemnego pisma „Solidarność Nadodrza”, 1982-1983 dostawca materiałów poligraficznych do podziemnego pisma „Obraz”, organizator sieci kolportażu; od 1982 współorganizator manifestacji (odpowiedzialny za informację), od 1983 autor artykułów w „Solidarności Nadodrze”, 1987-1988 w „Obrazie”; 1984-1986 wielokrotnie poddawany rewizjom, przesłuchiwany, zatrzymywany na 48 godz.; 1984-1989 członek Szczecińskiego Klubu Katolików; 1986-1990 członek Tymczasowego Zarządu „S” Regionu Pomorza Zachodniego;

jezat, twoja kolej...chwal się  :ass:

jezat

  • Gość
[Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!
« Odpowiedź #54 dnia: Grudnia 09, 2010, 11:28:17 »
Cytat: "jezat"
Drzazga w stanie wojennym nadstawiał karku zza biskupiej sutanny.To musiało być pasjonujące zajęcie.Akurat na zakładach niewiele o nim było słychać.


Cytat: "sekator"
Jedni mimo wszystko tego karku nadstawiali, za to inni opisywali to w meldunkach do swoich przełożonych, co jezat ?
Jak już tak krytykujesz innych za ich działalność niepodległościową, to może powiesz co ty w tym czasie robiłeś ? Może urzeknie nas twoja historia ?

Nie wiedziałem do tej pory ,że masz wiedzę o meldunkach do swoich przełożonych.Od teraz będę się zastanawiał skąd u ciebie ta wiedza.Poruszyła mnie ta informacja,bo rzuca nowe światło na wiedzę o sekatorze.
Jeśli zaś chodzi o krytykę "za ich działalność niepodległościową",nie bardzo rozumiem o co ci chodzi.Nie wiem od kiedy zadane w j.polskim pytanie jest krytyką a zwłaszcza krytyką "za ich działalność niepodległościową".Pytanie dotyczy Drzazgi a nie całej niepodległościowej armi, a więc mamy do czynienia z liczbą pojedyńczą.I jak to zwykle w przypadku zwolenników kaczyzmu bywa odpowiedzia na zadane pytanie jest insynuacja albo brak odpowiedzi.Poczekam mimo wszystko na rewelacje o bohaterskich wyczynach K.Drzazgi.

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!
« Odpowiedź #55 dnia: Grudnia 09, 2010, 11:28:19 »
Cytat: "MrW"
TrzebieżCITY możesz bardziej szczegółowo napisać, jak to Twój dziedek z panem Drzezgą nadstawiali karku?

Cytat: "sekator"
Oto kilka słów na temat działalności Kazimierza Drzazgi:

Od VIII 1980 w opozycji, 18-30 VIII 1980 uczestnik strajku w Zakładach Chemicznych Police, od IX 1980 w „S”. Od 13 XII 1981 członek kierownictwa (wraz z Jerzym Przybyłem, Władysławem Diakunem) Podziemnego Podregionu Nadodrza (Zakłady Chemiczne Police i Huta Skolwin), uczestnik pomocy internowanym i aresztowanym i ich rodzinom, współpracownik podziemnego pisma „Solidarność Nadodrza”, 1982-1983 dostawca materiałów poligraficznych do podziemnego pisma „Obraz”, organizator sieci kolportażu; od 1982 współorganizator manifestacji (odpowiedzialny za informację), od 1983 autor artykułów w „Solidarności Nadodrze”, 1987-1988 w „Obrazie”; 1984-1986 wielokrotnie poddawany rewizjom, przesłuchiwany, zatrzymywany na 48 godz.; 1984-1989 członek Szczecińskiego Klubu Katolików; 1986-1990 członek Tymczasowego Zarządu „S” Regionu Pomorza Zachodniego;

i za to Ciebie Sekator cenię. Pytanie. Konkretna odpowiedź:)

sekator

  • Gość
[Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!
« Odpowiedź #56 dnia: Grudnia 09, 2010, 11:32:45 »
jezat, czekam chwal się chłopie.... :devil:

sekator

  • Gość
[Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!
« Odpowiedź #57 dnia: Grudnia 09, 2010, 11:36:26 »
Cytat: "jezat"
,że masz wiedzę o meldunkach do swoich przełożonych.Od teraz będę się zastanawiał skąd u ciebie ta wiedza.Poruszyła mnie ta informacja,bo rzuca nowe światło na wiedzę o sekatorze


W tym czasie to mogłem jedynie przesyłać meldunki jakiego koloru kredki mają w tornistrach moi koledzy. Słabo cię wyszkolili z technik prowokacji, podobnie jak twojego kolegę wykidajłę :rotfl:
Musicie działać w podwójnej obsadzie, jak patrole ORMO, bo w pojedynkę się nie wyrabiacie (cytując klasykę Filmu Polskiego)

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!
« Odpowiedź #58 dnia: Grudnia 09, 2010, 11:48:39 »
Cytat: "sekator"
jezat, czekam chwal się chłopie....  

Sekator, to, że Ciebie wcześniej pochwaliłem, nie oznacza, że całkowicie sie z Tobą zgadzam - zresztą - wiesz o tym:)
Pamietasz, że kiedyś już o tym dyskutowaliśmy.
Nadal uważam, iż - co z tego, że obecnie modne jest"bycie opozycjonist" w wszelkie idee i wartość, a szczególnie ludzi, którym przystalo żyć w komunie należy dyskredytować i zrównywać do poziomu "czerwonych pijaków" - jak to niedawno jeden z dyskutantów nazwał jezata.
I Ty wiesz Sekator i inni wiedzą, że w komunie żyli zarówno gnidy, które wykorzystywały system ale i żyli normali ludzie (pamietasz Sekator- opisywałem swojego ojca).
Czy w obecnych czasam nie ma takich samyc ludzi? Obecnie też znajda się gnidy? I to nie koniecznie czerwonego koloru.
Modnie być opozycjonistą...
Strasznie być obecnie czerwonym...
Chwal się jezat...
Chwal się Mrw...
NiechBurmistrz się pochwali...
Wszystkich trzeba rozliczyć!
Ale Sekatorze- czy przekonany jesteś, że obecne Twoje przekonania są na 100%?
Patrzymy na historię, która kołem się toczy.
Obecnie niby jest fajnie i wszystko, co czerwone odrzucamy.
A spójrzmy w przyszłość.
Osoba mająca 35 lat i obecnie zarabiająca 3,5 tys zł wg symulacji ZUS otrzyma emeryturę na poziomie 700 zł, jeśli w ogóle ją otrzyma.
Czy za 30, 50, 70 lat nasi następcy nie będą nas opluwać za to co obecnie robimy?
Czaisz Sekator?

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
[Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!
« Odpowiedź #59 dnia: Grudnia 09, 2010, 11:58:13 »
Cytat: "MrW"
Czy za 30, 50, 70 lat nasi następcy nie będą nas opluwać za to co obecnie robimy?

Z pewnością bedą nas opluwać, a szczególnie wyborców PO, która to partia pozostawi po swoich rządach taki dług, przy którym dług Gierka to niewinny żart.
millena