Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!  (Przeczytany 63087 razy)

sekator

  • Gość
[Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!
« Odpowiedź #60 dnia: Grudnia 09, 2010, 12:05:34 »
Cytat: "MrW"
którym przystalo żyć w komunie należy dyskredytować i zrównywać do poziomu "czerwonych pijaków


Ależ ja nikogo nie dyskredytuję, poza członkami SB, MO i ich TW etc. Niestety na skutek ,, grubej kreski'', większość z tych panów ma w dalszym ciągu zgubny wpływ na to co dzieje się dzisiaj w naszym kraju. Są szanowanymi biznesmenami, dyrektorami banków i urzędów, prezesami spółdzielni, zasiadają we wszystkich strukturach władzy centralnej i samorządowej. Możesz mi wierzyć, że czegoś takiego jak ,,gruba kreska" nie ma w historii. Jest to jedna wielka ciągłość i ponoszenie konsekwencji błędów które się wcześniej zrobiło. Na tym polega proces historyczny. Te emerytury po 700 zł też będą konsekwencją tych zaniedbań.
Dzisiaj aby pracować w jakiejkolwiek instytucji publicznej potrzebne są układy i znajomości, nie wiedza i kwalifikacje. Korupcja i nepotyzm znowu zagościła w naszym kraju. Wie o tym każdy. Ale nie każdy rozumie jakie jest to zgubne dla funkcjonowania tych instytucji, ich transparentności, w końcu dla całej gospodarki. Dług publiczny w wysokości prawie 800 mld nie bierze się z niczego. Jest konsekwencją złego gospodarowania, dobijania prywatnych firm, chorych układów biurokratycznych, bizantyjskiego wydawania publicznych pieniędzy. Zapłacimy za to wszyscy, juz niebawem. Tak samo jak nasi rodzice zapłacili latami 80-tymi za długi Gierka.
Historia lubi się powtarzać, ale rozumieją to tylko nieliczni....
pozdrawiam sekator

Offline hubalczyk

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
[Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!
« Odpowiedź #61 dnia: Grudnia 09, 2010, 12:17:18 »
Cytat: "MrW"
Patrzymy na historię, która kołem się toczy.
Obecnie niby jest fajnie i wszystko, co czerwone odrzucamy.
A spójrzmy w przyszłość.
Osoba mająca 35 lat i obecnie zarabiająca 3,5 tys zł wg symulacji ZUS otrzyma emeryturę na poziomie 700 zł, jeśli w ogóle ją otrzyma.
Czy za 30, 50, 70 lat nasi następcy nie będą nas opluwać za to co obecnie robimy?


Przytaczasz historię sprzed 89 r. Piszesz o czasach dzisiejszych. Wreszcie wybiegasz w przyszłość, stawiając pytanie czy następcy nie będą nas opluwać. Ale zgubiłeś po drodze ostanie 20 lat. A to one są tutaj istotne, w odniesieniu do Twojego pytania. Weź pod uwagę fakt, że właśnie te ostatnie 20 lat (zwane III RP) są ściśle związane z okresem komuny. Jak to ujął Michalkiewicz - III RP to dziecko PRL, dziecko, któremu nie odcięto pępowiny i wszystkie zarazki nadal przez tą pępowinę przepływają do organizmu tego dziecka. Te 700 zł emerytury, rzeczywiście dostaniemy albo i mniej. Ale tylko dlatego, że ostatnie 20 lat było spierdoczone. A wszystko przez to, że nie było rozliczenia tych "czerwonych pająków" właśnie. Dlatego, że sposób w jaki przebiegło ostatnie 20 lat wynika z okrągłego stołu. Ponieważ zamiast pogonić raz na zawsze czerwone towarzystwo, z którym walczyła Inka i inni (bo przecież to jest temat tego wątku - przypominam), to usiedli z nimi przy jednym stole i podzielili się władzą, zamiast ją zwyczajnie odebrać. Gdyby wówczas, 20 lat temu, sprawy potoczyły się właściwym torem, to te 700 zł emerytury można byłoby przemnożyć razy 5. Tak więc, rzeczywiście, jeśli pretensje będą, to raczej o ten przekręt, zwany okrągłym stołem.
hubalczyk

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4674
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!
« Odpowiedź #62 dnia: Grudnia 09, 2010, 12:26:41 »
Cytat: "hubalczyk"
A wszystko przez to, że nie było rozliczenia tych "czerwonych pająków" właśnie. Dlatego, że sposób w jaki przebiegło ostatnie 20 lat wynika z okrągłego stołu. Ponieważ zamiast pogonić raz na zawsze czerwone towarzystwo, z którym walczyła Inka i inni (bo przecież to jest temat tego wątku - przypominam), to usiedli z nimi przy jednym stole i podzielili się władzą, zamiast ją zwyczajnie odebrać.


Racja, pokazcie bylego, wysoko postawionego komucha, ktory dzis klepie biede.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!
« Odpowiedź #63 dnia: Grudnia 09, 2010, 12:32:44 »
Cytat: "MrW"

Strasznie być obecnie czerwonym...

Nie tragizuj. Nie bardziej niż Żydem, dziennikarzem czy cyklistą. Zawsze (i w każdym ustroju) się znajdzie grupa bezmózgowców, którzy ślepo pójdą za kimś, kto im wskaże winnego wszystkich ich nieszczęść.
Co do tych, co nie donosili ani nie nadstawiali karku, a dziś krzyczą, to nie musisz nikogo opisywać. Każdy z dzisiejszych "tępicieli komuchów" (cudzysłów dlatego, że ci tępiciele - przynajmniej z tego wątku - sami również są komuchami) korzysta pełnymi garściami z tego, co dostał od czerwonego.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

sekator

  • Gość
[Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!
« Odpowiedź #64 dnia: Grudnia 09, 2010, 12:34:05 »
Cytat: "speedbax"
Racja, pokazcie bylego, wysoko postawionego komucha, ktory dzis klepie biede.


Dla ułatwienia zadania, możecie ograniczyć się do obszaru powiatu polickiego :faja: Daleko szukać nie trzeba, mamy się czym pochwalić w tym względzie.

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!
« Odpowiedź #65 dnia: Grudnia 09, 2010, 12:36:28 »
Drodzy moi, Hubalczyku, Sekatorze - zapewniam Was, że rozumiem, o czym piszecie, albowiem moje doświadczenia empiryczne również na to mogą wskazywać.
Moim przeslaniem jest delikatna, lecz bardzo wymowna sugestia, iz historia kołem się toczy. Dziś niemal nie upalowaliście jezata za swoje poglądy, a myślą przewodnią mojej wypowiedzi było pytanie, czy dziś upalowany jezat za ileś tam lat nie stałby się bohaterem, jak Inka? Tego nie wiemy, albowiem wydarzenia w swych skomplikowanych i wielokierunkowych wątkach ciągle są poddawane ocenie ex post.
Przeciwstawienia:
Jezat- Pan Drzazga
System komunistyczny - Inka
Austiacy i Węgrzy - ....
Rosja Carska- ....
Niemcy Faszystowskie - ...
Germania - ...
Szwedzi - ...
Turcy - ...
Krzyrzacy - ....
Czy w związku z tymi przeciwstawieniami, mamy ciągle o tym pamiętać? Cigle nienawidzieć? Ciągle mieć uprzedzenia?

Moim zdaniem, to nie sytem, lecz ludzie w nim zyjący najwięcej krzywdy wyrządzili.
A równanie wszystkich do poziomu "czerwonego pijaka" uważam za niesprawiedliwe i krzywdzące.
POzdrawiam

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!
« Odpowiedź #66 dnia: Grudnia 09, 2010, 12:43:13 »
Cytat: "speedbax"
Racja, pokazcie bylego, wysoko postawionego komucha, ktory dzis klepie biede.

Cytat: "Wykidajło"
korzysta pełnymi garściami z tego, co dostał od czerwonego.

Na tak, jeśli ktoś zginie w wypadku samochodowym, lotniczym, etc, czy po prostu zejdzie z tego świata - otrzymuje zasilem pogrzebowy- ile? Chyba ok. 3-4 tys zł?
A ile otrzymały zasiłku rodziny ofiar z katastrofy Smoleńskiej?

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4674
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!
« Odpowiedź #67 dnia: Grudnia 09, 2010, 12:44:29 »
Cytat: "MrW"
Moim zdaniem, to nie sytem, lecz ludzie w nim zyjący najwięcej krzywdy wyrządzili.


A system kto tworzyl, czyz nie ludzie? Empiryczna empirycznosc empirycznej empirycznosci jest nierowna...

sekator

  • Gość
[Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!
« Odpowiedź #68 dnia: Grudnia 09, 2010, 12:45:19 »
Mariusz, błagam nie spłycaj tematu.

Cytat: "MrW"
A równanie wszystkich do poziomu "czerwonego


Kto tu mówi o ,,wszystkich"? Mówimy o pewnych mechnizmach i grupach interesu, które były związane z dawnym układem władzy i represji i które to grupy w dalszym ciągu rozpieprzają skutecznie to państwo, robiąc sobie z niego prywatny folwark i ogłupiając masę bezmyślnych lemingów propagandą z opanowanych przez siebie mediów. Kpw?

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4674
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!
« Odpowiedź #69 dnia: Grudnia 09, 2010, 12:49:28 »
Cytat: "sekator"
Mówimy o pewnych mechnizmach i grupach interesu, które były związane z dawnym układem władzy i represji i które to grupy w dalszym ciągu rozpieprzają skutecznie to państwo, robiąc sobie z niego prywatny folwark


Sekatore, Sakatorum. Amen.

Offline hubalczyk

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
[Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!
« Odpowiedź #70 dnia: Grudnia 09, 2010, 12:53:31 »
Cytat: "MrW"
Drodzy moi, Hubalczyku, Sekatorze - zapewniam Was, że rozumiem, o czym piszecie, albowiem moje doświadczenia empiryczne również na to mogą wskazywać.
Moim przeslaniem jest delikatna, lecz bardzo wymowna sugestia, iz historia kołem się toczy. Dziś niemal nie upalowaliście jezata za swoje poglądy, a myślą przewodnią mojej wypowiedzi było pytanie, czy dziś upalowany jezat za ileś tam lat nie stałby się bohaterem, jak Inka? Tego nie wiemy, albowiem wydarzenia w swych skomplikowanych i wielokierunkowych wątkach ciągle są poddawane ocenie ex post.
Przeciwstawienia:
Jezat- Pan Drzazga
System komunistyczny - Inka
Austiacy i Węgrzy - ....
Rosja Carska- ....
Niemcy Faszystowskie - ...
Germania - ...
Szwedzi - ...
Turcy - ...
Krzyrzacy - ....
Czy w związku z tymi przeciwstawieniami, mamy ciągle o tym pamiętać? Cigle nienawidzieć? Ciągle mieć uprzedzenia?

Moim zdaniem, to nie sytem, lecz ludzie w nim zyjący najwięcej krzywdy wyrządzili.
A równanie wszystkich do poziomu "czerwonego pijaka" uważam za niesprawiedliwe i krzywdzące.
POzdrawiam


A czy potrafiłbyś podać daty: bitwa pod Grunwaldem, wybuch II wojny światowej? Jestem ciekaw czy znasz te daty?
hubalczyk

Offline hubalczyk

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
[Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!
« Odpowiedź #71 dnia: Grudnia 09, 2010, 13:09:26 »
Cytat: "MrW"
Na tak, jeśli ktoś zginie w wypadku samochodowym, lotniczym, etc, czy po prostu zejdzie z tego świata - otrzymuje zasilem pogrzebowy- ile? Chyba ok. 3-4 tys zł?
A ile otrzymały zasiłku rodziny ofiar z katastrofy Smoleńskiej?


No tak, jeśli ktoś przechodzi na emeryturę - otrzymuje zasiłek emerytalny - ile? "Duży odsetek emerytów i rencistów otrzymuje emeryturę czy rentę w wysokości najniższej emerytury tj. 636,29 zł, przy średniej opłacie czynszowej za mieszkanie w wysokości 400 - 600zł." - (za money.pl). A ile otrzymuje Jaruzelski? A ile otrzymuje Kiszczak? Jaruzelski 9 - 10 tys zł brutto.
hubalczyk

jezat

  • Gość
[Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!
« Odpowiedź #72 dnia: Grudnia 09, 2010, 13:29:23 »
Cytat: "sekator"
Oto kilka słów na temat działalności Kazimierza Drzazgi:

Od VIII 1980 w opozycji, 18-30 VIII 1980 uczestnik strajku w Zakładach Chemicznych Police, od IX 1980 w „S”. Od 13 XII 1981 członek kierownictwa (wraz z Jerzym Przybyłem, Władysławem Diakunem) Podziemnego Podregionu Nadodrza (Zakłady Chemiczne Police i Huta Skolwin), uczestnik pomocy internowanym i aresztowanym i ich rodzinom, współpracownik podziemnego pisma „Solidarność Nadodrza”, 1982-1983 dostawca materiałów poligraficznych do podziemnego pisma „Obraz”, organizator sieci kolportażu; od 1982 współorganizator manifestacji (odpowiedzialny za informację), od 1983 autor artykułów w „Solidarności Nadodrze”, 1987-1988 w „Obrazie”; 1984-1986 wielokrotnie poddawany rewizjom, przesłuchiwany, zatrzymywany na 48 godz.; 1984-1989 członek Szczecińskiego Klubu Katolików; 1986-1990 członek Tymczasowego Zarządu „S” Regionu Pomorza Zachodniego;

To teraz jeszcze uzupełnij tą laurkę o kilka rzeczy;
1.od kiedy twój bohater K.D został pracownikiem ZChPolice
2.jaką pełnił tam funkcję(charakter zatrudnienia)w czasie stanu wojennego
3.kiedy był internowany
4.ile razy siedział w więzieniu za "bohaterskie"czyny
5.z kim walczył o "wolność naszą i waszą"kiedy go wysłano(pewnie wiesz kto)za granicę.
A ja jego biografię uzupełnię jak sięgnę do twoich meldunków.

sekator

  • Gość
[Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!
« Odpowiedź #73 dnia: Grudnia 09, 2010, 13:34:38 »
Cytat: "jezat"
A ja jego biografię uzupełnię jak sięgnę do twoich meldunków


Cytat: "sekator"
W tym czasie to mogłem jedynie przesyłać meldunki jakiego koloru kredki mają w tornistrach moi koledzy. Słabo cię wyszkolili z technik prowokacji, podobnie jak twojego kolegę wykidajłę  


Moja babcia w takich momentach mówiła ,, Gadaj dupa z panem, na wieki wieków amen". To chyba najbardziej adekwatny komentarz do twoich wypocin. Swoją drogą dużo czasu ci zabrało zebranie tych kilku pytań. Ile telefonów ,,do przyjaciół" wykonałeś ?  :rotfl:

jezat

  • Gość
[Ogólne] INKA - Proponuję obejrzeć wszystim!!!
« Odpowiedź #74 dnia: Grudnia 09, 2010, 14:46:38 »
Cytat: "jezat"
A ja jego biografię uzupełnię jak sięgnę do twoich meldunków


Cytat: "sekator"
W tym czasie to mogłem jedynie przesyłać meldunki jakiego koloru kredki mają w tornistrach moi koledzy. Słabo cię wyszkolili z technik prowokacji, podobnie jak twojego kolegę wykidajłę  


Cytat: "sekator"
Moja babcia w takich momentach mówiła ,, Gadaj pupa z panem, na wieki wieków amen". To chyba najbardziej adekwatny komentarz do twoich wypocin. Swoją drogą dużo czasu ci zabrało zebranie tych kilku pytań. Ile telefonów ,,do przyjaciół" wykonałeś ?  :rotfl:

Co cię tak zapowietrzyło.Proste pytania?Brak argumentów uważasz za swoją siłę.Mizerne.Jeśli dobrze pamiętam to bohaterskiego K.Drzazgi w stanie wojennym nie było w Polsce.Walczył telepatycznie z wstrętną komuną.Dlatego nie mogli go internować.Takich bohaterskich cwaniaków wygenerowała "Solidarność",dzięki milionom naiwnych ,którzy uwierzyli w 21 postulatów.Dzisiaj dla historycznej równowagi nazywają tych karierowiczów solidaruchami,per analogia do komuchów.Jeżeli za bohaterstwo uważa się roznoszenie ulotek to drukarzom w rodzaju J.Przybyła powinniśmy stawiac pomniki.ale on akurat go nie potrzebuje.Własną pracą buduje swój wizerunek nie ogladając się na budżetowe ochłapy
w rodzaju diet za...........