Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Czy forum jest apolityczne?  (Przeczytany 31672 razy)

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Ogólne] Czy forum jest apolityczne?
« dnia: Listopada 15, 2010, 11:00:28 »
Mam takie pytanie.Czy administracja forum jest apolityczna?Pewnie nie, gdyż każdy ma swoje poglądy.Moje zapatrywanie sprowadza się do tego, że Admini robią tygodniową ciszę wyborczą-ok ich święte prawo i tutaj nie mam żadnego ale, ALE dlaczego na stronie głownej promują konkretnych kandydatów?Czy to jest ta cisza wyborcza?Pytam bez cienia złośliwości.Panowie, wymagacie od innych czegoś, do czego sami się nie stosujecie.Pozdrawiam
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

yak

  • Gość
[Ogólne] Czy forum jest apolityczne?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 15, 2010, 11:18:33 »
Wydaje mi się (przynajmniej tak to rozumiałem do tej pory), że mamy do czynienia z dwoma podmiotami. Pierwszy to strona internetowa - portal - Wirtualne Police. Ma konkretnego właściciela i swoją autonomię. W tym również polityczną. Jest sprawą właściciela kogo reklamuje. Jego przestrzeń - jego wola.

Drugi byt to "usługa forum". To znaczy zorganizowanie miejsca dyskusyjnego, swoistego "Hyde Park" z własnym regulaminem i różnymi ograniczeniami. Ta usługa, jak to ujmuję, również ostatecznie należy do właściciela Wirtualnych Polic, ale jest bytem autonomicznym.
Dowód prosty. Z analizy reklam wyborczych na portalu zasadniczym można wnioskować o sympatiach, czy powiązaniach środowiskowych właściciela. Inna rzecz, czy słusznie, portal musi zarabiać.
Natomiast z analizy "wściekłych" niekiedy polemik na forum wynika, że nikt w swoich sympatiach ograniczany nie jest. Prawda, że nie spotkałem tu jawnego zwolennika SLD, jednak zapewne dlatego, że nie chciał się udzielać. Wszystkie inne opcje i środowiska polickie już tu bywały i domagały się dostrzeżenia.

Blokada działu polityka jest oczywiście uzasadniona, ja nie widzę dysonansu między zastopowaniem "walenia się po głowach", a propagowaniem własnych wyborów.
Co innego, gdyby to był portal np. gminny lub powiatowy, czyli publiczny. Wtedy rzeczywiście należałoby synchronizować zamknięcie części tematów na forum z likwidacją reklam wyborczych portalu. Ale tak - nie ma problemu.

Offline admin

  • Administrator
  • Gadatliwy
  • *****
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
    • http://www.police24.pl
[Ogólne] Czy forum jest apolityczne?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 15, 2010, 11:55:02 »
To może ja odpowiem:
Jeśli chodzi o forum  - nigdy nie było tu komercyjnych reklam - na tym jako właściciel nie zarabiam.

Co się tyczy portalu. Jest to projekt w pełni komercyjny - nastawiony na zarobek. To że kandydaci się reklamują to nie za darmo. I nie robię wyjątków - każdy mógł zadzwonić i zamówić reklamę (baner wyborczy). Tylko jak widać nie każdy chciał - a ja już do tego zmuszać nikogo nie mogę.
Banery będą wisiały tylko do ustawowej ciszy wyborczej czy do piątku do godz. 24
Wirtualne Police - www.police24.pl

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Ogólne] Czy forum jest apolityczne?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 15, 2010, 11:57:41 »
Szanowny adminie dziękuję za odpowiedź...To właśnie chciałem wiedzieć.Pozdrawiam
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Ogólne] Czy forum jest apolityczne?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 15, 2010, 12:06:51 »
Cytat: "admin"

Banery będą wisiały tylko do ustawowej ciszy wyborczej czy do piątku do godz. 24

O ile mi wiadomo w czasie ciszy nie wolno tylko wieszać nowych, stare mogą zostać. Mylę się?
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline admin

  • Administrator
  • Gadatliwy
  • *****
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
    • http://www.police24.pl
[Ogólne] Czy forum jest apolityczne?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 15, 2010, 12:15:42 »
Nie mylisz się - ale aby oszczędzić sobie niepotrzebnej dyskusji - o złamaniu ciszy wyborczej i tłumaczeniu każdemu jak jest naprawdę, zdecydowałem że banery będą do ciszy wyborczej.
Będę zdrowszy :)
Wirtualne Police - www.police24.pl

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Czy forum jest apolityczne?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 15, 2010, 14:03:35 »
TrzebieżCITY: polecam adblocka jeśli używasz Firefoxa. Jak w ogóle można przeglądać internet z reklamami? Twardziele jesteście.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

merchants

  • Gość
[Ogólne] Czy forum jest apolityczne?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 15, 2010, 15:35:45 »
No właśnie ja mam ADBLOCK i nie widzę żadnej reklamy tylko z ciekawości wyłączyłem by zerknąć na reklamujących się kandydatów.

Offline EVPolice

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 338
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Czy forum jest apolityczne?
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 15, 2010, 19:51:15 »
Mnie tylko zastanawia czy tygodniowa cisza nie jest na zlecenie magistratu, bo wywiązała się niezła dyskusja o sekretach polickiej władzy, a tu ciach!

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Czy forum jest apolityczne?
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 15, 2010, 19:54:38 »
Zauważ, że decyzja o ciszy wyborczej była już podjęta dawno, tyle że została maksymalnie opóźniona.

A odpowiadając na wątpliwości - była to autonomiczna decyzja Administracji.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Czy forum jest apolityczne?
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 15, 2010, 19:54:45 »
Cytat: "EVPolice"
Mnie tylko zastanawia czy tygodniowa cisza nie jest na zlecenie magistratu


Przecież wprowadzenie ciszy przedwyborczej było wielokrotnie przez Adminów zapowiadane i to dawno temu, gdzie nie było jeszcze wiadomo o "sekretach władzy". Cisza miała trwać miesiąc, a trwa tydzień i jeszcze źle?

Kuba uprzedziłeś mnie. :)

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
[Ogólne] Czy forum jest apolityczne?
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 15, 2010, 21:10:29 »
I żeby było ciekawiej ta cisza to taka forumowa tradycja...
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Ogólne] Czy forum jest apolityczne?
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 16, 2010, 00:05:19 »
Cytat: "EVPolice"
Mnie tylko zastanawia czy tygodniowa cisza nie jest na zlecenie magistratu, bo wywiązała się niezła dyskusja o sekretach polickiej władzy, a tu ciach!


Do tego co napisali koledzy wyżej - dodam od siebie, że ja chciałem wprowadzenia ciszy dużo wcześniej - a dodam, że z żadną opcją polityczną związany jestem.

Nie ma drugiego dna [:

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Ogólne] Czy forum jest apolityczne?
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 16, 2010, 11:20:29 »
Panowie czy ktoś z was dostał zaproszenie do nowego portalu [ciach]?Ktoś wykorzystuje nasze dane z forum polickiego i zaprasza na rozmowy o polityce bez cenzury.Ciekawi mnie kto jeszcze dostał zaproszenie.Ciekawe kto założył konkurencyjne forum.Pewno ktoś niezadowolony z panującej ciszy forumowej na tematy polityczne.Pozdrawiam
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline Mariusz_Niedźwiecki

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
[Ogólne] Czy forum jest apolityczne?
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 16, 2010, 11:44:49 »
A no ja nie dostałem zaproszenia tutaj na forum, ale od znajomego wiem o tym nowym.