Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Czy forum jest apolityczne?  (Przeczytany 33119 razy)

fenix

  • Gość
[Ogólne] Czy forum jest apolityczne?
« Odpowiedź #45 dnia: Listopada 17, 2010, 22:09:23 »
Jestem nowa, ale "stara". Bo obserwuję to forum od niepamiętnych czasów, więc nieco wiem, co się tu dzieje. I mam takie wrażenie, że "yaka" w ocenach  krzywdzicie. Owszem, "był trudny w pożyciu", ale wydawało mi się, że chce czegoś dobrego. Tymczasem - może i to mi się tylko wydaje - jakby regułą było zjawisko, że kiedy jego atakowano - forum milczało. A kiedy on się odciął - zaraz pojawiały się głosy oburzenia. Również moderatorów. Nie wiem, może jestem naiwna, albo przewrażliwiona, tak to jednak odbieram.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Czy forum jest apolityczne?
« Odpowiedź #46 dnia: Listopada 17, 2010, 22:28:31 »
Cytuj (zaznaczone)
I mam takie wrażenie, że "yaka" w ocenach krzywdzicie.


Ja odnoszę podobne wrażenie, Yak jest charakternym facetem, który nie dał sobie "napluć do kaszy", czasami może zbyt pewny siebie, ale to akurat oceniam bardziej jako zaletę. Sztuka polega na dyplomacji i tym, że czasami nie warto odbijać piłeczki, bo poziom dyskusji z niektórymi spada do zera i przeważnie kończy się obrzucaniem błotem. Yak często broniąc się, używał bardzo mocnych kontrargumentów, jadąc po przysłowiowej "bandzie". W społeczeństwie ludzie bezpośredni, którzy mówią, to co myślą, nie są przyjaźnie odbierani. Cała sztuka polega na odpowiedniej ocenie drugiego człowieka, czasami mówienie przykrej prawdy prosto w oczy, w ogóle nie dociera i przynosi odwrotny skutek. To forum jest prywatne, mające własne zasady, temperament Yaka był po prostu za bardzo wyrazisty i powstały konflikt przekonań doprowadził do tego, co się właśnie wydarzyło.

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Ogólne] Czy forum jest apolityczne?
« Odpowiedź #47 dnia: Listopada 17, 2010, 22:38:32 »
Cytat: "fenix"
Jestem nowa, ale "stara". Bo obserwuję to forum od niepamiętnych czasów, więc nieco wiem, co się tu dzieje. I mam takie wrażenie, że "yaka" w ocenach  krzywdzicie. Owszem, "był trudny w pożyciu", ale wydawało mi się, że chce czegoś dobrego. Tymczasem - może i to mi się tylko wydaje - jakby regułą było zjawisko, że kiedy jego atakowano - forum milczało. A kiedy on się odciął - zaraz pojawiały się głosy oburzenia. Również moderatorów. Nie wiem, może jestem naiwna, albo przewrażliwiona, tak to jednak odbieram.


Droga Fenix, nie uwierzysz ile razy obrywało mi się, bo zdaniem niektórych stawałem w obronie yaka, a ja tylko starałem się być obiektywny i sprawiedliwy. Naprawdę wiele ostrzeżeń zostało wystawionych za to, że ktoś go atakował w nieregulaminowy sposób, a później posądzano mnie na PW o jakieś koligację czy też sympatie z yakiem. Wielokrotnie usuwaliśmy posty obrażające yaka, zamykaliśmy tematy.
Sęk w tym, że wielokrotnie powtarzamy wszytskim, by nie reagować na takie zaczepki, by gdy ktoś nas obraża dać administracji czas na reakcję i ukaranie agresora. Yak nie miał tyle samozaparcie i gdy ktoś go atakował, on wytaczał podobne działa i odpłacał się tym samym. Wtedy - nie wnikając kto kłótnie rozpętywał karaliśmy obie strony.
Część użytkowników potrafi zachować dystans i nie reagować na zaczepki, część niestety sama do nich dążyła, bo tylko w konflikcie czuli się dobrze.

Stwierdzenie, żę był traktowany niesprawiedliwie jest... prawdziwe. Jednak in plus. Pisałem już w innym temacie, że yakowi wybaczało się zdecydowanie więcej niż innym użytkownikom i sam nie wiedziałem dlaczego. Często zamiast ostrzeżeń upominałem go i prosiłem o poprawę, co jest rzadkim zjawiskiem. Gdy miał 2 ostrzeżenia dwukrotnie doprowadził do sytuacji, że powinien dostać to trzecie - za każdym razem skończyło się na rozmowie.

Co mamy sobie do zarzucenia? Chyba to, że yakowi nie pozowaliśmy prowadzić eksperymentów na forum polegających na prowokowaniu innych...

Zdanowicz.J

  • Gość
[Ogólne] Czy forum jest apolityczne?
« Odpowiedź #48 dnia: Listopada 18, 2010, 01:35:55 »
Cytat: "Dr.Kafar"
Cytat: "Kuba"
Gwoli ścisłości - refleksem wykazał się Dr.Kafar


Możecie mi mówić szybki bill  :devil:

Tylko żeby nie było jak ze Zdanowiczem, że będzie 10 razy wracał i odchodził - perm ban i po krzyku. Wszystkich należy traktować na równi. Osobiście szanuje yak`a za wiedzę historyczną, no ale chamstwa nie zniese.

Życie  :devil:


...no przepraszm, znowu wywołujesz mnie do tablicy. Na "szkutnik51" dokonano egzekucji.
Zdanowicz ani razu nie odchodził ! Wykreśl zero i Ci wybaczę :*

Zdanowicz.J

  • Gość
[Ogólne] Czy forum jest apolityczne?
« Odpowiedź #49 dnia: Listopada 18, 2010, 03:39:50 »
Cytat: "Denver"
Odetchnąłem z ulgą. Nie ma yaka, nie ma zdanowicza - w końcu na forum będzie normalnie, kulturalnie. Kurczę, w końcu to będzie fajne forum, gdzie można spokojnie porozmawiać [:


... i ja tego życzę. Chyba że znowu mnie ktoś tu poprosi :ble: A tak w sekrecie, zaprosiłem Yak'a na swoje forum - Razem do Europy. Tam będziemy toczyli swoje "boje"
P. S Nazwiska pisze się z Dużej litery.
Pozdrawiam

fenix

  • Gość
[Ogólne] Czy forum jest apolityczne?
« Odpowiedź #50 dnia: Listopada 18, 2010, 04:49:03 »
Może macie rację (@denver). Ale czy to nie jest trochę tak, że każdy, kto się "wychyla", jest "uśredniany". Był tu "jezat", "gigus", "szkutnik", "yak" i kilka innych nicków-osób. Nie ma ich, jest jeszcze "Zdanowicz". Piszę "jeszcze", bo ma długi czerwony paseczek. Jak wszyscy odejdą, to kto pozostanie? Prawda, forum będzie bardzo grzeczne, ale czy o to chodzi?

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Ogólne] Czy forum jest apolityczne?
« Odpowiedź #51 dnia: Listopada 18, 2010, 08:22:16 »
Spory to kwintesencja forum, ALE w granicach smaku i kultury.Można się różnić światopoglądowo, ale bez inwektyw i rzucania mięsem itp.To już była przesada.Nie chodzi o przesadną poprawność, a o zwykłą kulturę osobistą.Pozdrawiam.Szkoda yaka, bo dział historyczny stracił wielkiego fachowca...Może wróci...Głowa gorąca i tyle.Ktoś mądrze powiedział,że nie dał sobie w kaszę dmuchać..
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Ogólne] Czy forum jest apolityczne?
« Odpowiedź #52 dnia: Listopada 18, 2010, 11:46:12 »
Cytat: "fenix"
Może macie rację (@denver). Ale czy to nie jest trochę tak, że każdy, kto się "wychyla", jest "uśredniany". Był tu "jezat", "gigus", "szkutnik", "yak" i kilka innych nicków-osób. Nie ma ich, jest jeszcze "Zdanowicz". Piszę "jeszcze", bo ma długi czerwony paseczek. Jak wszyscy odejdą, to kto pozostanie? Prawda, forum będzie bardzo grzeczne, ale czy o to chodzi?

Ktoś tęsknił za Yak-iem...więc wyrósł jak fenix z popiołów  ;-) Długo bez forum-tego forum nie wytrzymałeś kolego ;-)
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Czy forum jest apolityczne?
« Odpowiedź #53 dnia: Listopada 18, 2010, 11:57:47 »
Cytat: "Król podziemia"
Ktoś tęsknił za Yak-iem...więc wyrósł jak fenix z popiołów  Długo bez forum-tego forum nie wytrzymałeś kolego


Dzięki za sygnał - problem rozwiązany  :faja:
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Ciekawy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
[Ogólne] Czy forum jest apolityczne?
« Odpowiedź #54 dnia: Listopada 18, 2010, 15:11:59 »
A mi tam będzie brakowac yaka na forum.
Mam nadzieję że prędzej,czy póżniej wróci
Lubiłem czytać te jego przydługie posty,zwłaszcza w dziale historycznym.
Ma chłop charakter i tyle,dodawał kolorytu temu forum.
Zreszta opis STARA GWARDIA przy Jego nicku dobitnie o czymś świadczył,no nie?
Na razie nie ma podpisu......

Offline Ciekawy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
[Ogólne] Czy forum jest apolityczne?
« Odpowiedź #55 dnia: Listopada 18, 2010, 15:14:32 »
Zdanowicz napisał:
Cytat: Zdanowicz.J
A tak w sekrecie, zaprosiłem Yak'a na swoje forum - Razem do Europy.


A to nie jest reklama konkurencyjnego forum?!
Kilka postów wcześniej ktos dostał za to ostrzeżenie,czy tylko się  mylę?
Na razie nie ma podpisu......

Offline mat_tk

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
    • http://www.chemik.zafriko.pl
[Ogólne] Czy forum jest apolityczne?
« Odpowiedź #56 dnia: Listopada 18, 2010, 21:28:13 »
Cytat: "Ciekawy"
A to nie jest reklama konkurencyjnego forum?!


To po pierwsze nie jest link > po drugie ciężko po nazwie znaleźć takie forum, więc ciężko to nazwać formą reklamy... :)
KP Chemik Police - Prawdziwa Duma Pomorza!

Jan Szczerbicki

  • Gość
[Ogólne] Czy forum jest apolityczne?
« Odpowiedź #57 dnia: Listopada 18, 2010, 22:36:11 »
Cytat: "Ciekawy"
Ma chłop charakter i tyle,dodawał kolorytu temu forum.
Zreszta opis STARA GWARDIA przy Jego nicku dobitnie o czymś świadczył,no nie?


Zgadza się! był taki charakterny chłopina, zwłaszcza jak pisał ,ze da w mordenie nie  jednemu -hahaha
Po tym od razu było widac charakter,kulturę osobista i wiele, wiele innych rzeczy.
No! ale w końcu to stara gwardia, dlatego dokładnie mozna było zrozumiec te dociekania, kto to ? kto z kim i czyje ? kto i za ile ?
Tak ! tak sie kiedys postepowało, zwłaszcza pewne organa.
Mnie tez jego brakuje ! w koncu, tyle ciekawych rzeczy sie dzieje, ktos tam dzis przegrał w sadzie , napewno miałby własciwy komentarz chłopina do tego.
Mam tylko nadzieję ,ze bedzie mozna go zobaczyć calego i zdrowego od poniedziałku w Policach, bo ostatnio był taki nerwowy,ze nie wiadomo jak te wybory zniesie?
Pozdrawiam Johnego z Trzebiezy !!- hahaha

Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
[Ogólne] Czy forum jest apolityczne?
« Odpowiedź #58 dnia: Listopada 19, 2010, 00:13:38 »
Cytat: mat_tk
Cytat: "Ciekawy"
po drugie ciężko po nazwie znaleźć takie forum

Mi pierwsze zapytanie w Googlach wyrzuciło prawidłowy wynik, więc jest bardzo łatwo znaleźć ;-)
I love the night.
1101110100101111

bob

  • Gość
[Ogólne] Czy forum jest apolityczne?
« Odpowiedź #59 dnia: Listopada 19, 2010, 19:44:52 »
Sprawa "tajemniczego" forum rozwiązała się dziś po południu: administrator uległ widocznie czyjejś delikatnej perswazji  :lol2: i najpierw zablokował forum, zmieniając uprzednio motto z "u nas nie ma ciszy wyborczej" (czy jakoś podobnie) na "Już mamy ciszę"...

http://img266.imageshack.us/img266/7477/policki24pljuzmamycisze.jpg

W chwili obecnej przeglądarka przekierowuje na stronę parkingową. Kwestia, czy konkurencja przeżyje wybory rozwiązała się w ten sposób jeszcze przed "świętem demokracji"  :rotfl:

Pozdrawiam!