Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Światła dla pieszych przy Netto  (Przeczytany 18690 razy)

markietek

  • Gość
[Police] Światła dla pieszych przy Netto
« dnia: Listopada 09, 2010, 14:22:16 »
Czy władze miasta i zarząd dróg byłyby łaskawe wziąć pod rozwagę instalację świateł dla pieszych (przy przejściu dla pieszych) na ul. Piłsudskiego (na wysokości Netto).
Jestem kierowcą ale z rosnącym niepokojem patrzę na to co się dzieje w ww miejscu w wykonaniu pieszych. Wielu z nich przechodzi w niedozwolonym miejscu (np. w okolicach wiaduktu, bądź Rossmanna) ale prawdą jest, że na przejściu dla pieszych też nie są oni bezpieczni. Niejednokrotnie widziałem sytuacje, kiedy to jeden kierowca zatrzymuje się by umożliwić pieszym przejście, a jadący z naprzeciwka samochód nawet nie zmniejsza prędkości - tylko leci jakby go kto gonił. Do tego dochodzi kiepska widoczność (w okresie jesienno-zimowym), fatalne oświetlenie odcinka. I nieszczęście gotowe. Czy to taki problem ustawić tam sygnalizację, która - po uruchomieniu przez pieszego - umożliwi pieszym bezpieczne przejście na druga stronę?

Brak regulaminowego tagu. Pozdrawiam - Kuba


----------
Dla ciebie jestem ateistą, dla Boga - konstruktywną opozycją.

— Woody Allen

Offline delma

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
[Police] Światła dla pieszych przy Netto
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 09, 2010, 17:54:03 »
a czy to wina braku świateł,że kierowcy nie przestrzegają ograniczenia prędkości?

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Światła dla pieszych przy Netto
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 09, 2010, 18:01:00 »
Światła te rozwiążą też w jakimś stopniu wyjazd z ulicy Przybora. Czasami, żeby stamtąd wyjechać trzeba stać z 5 min.

yak

  • Gość
[Police] Światła dla pieszych przy Netto
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 09, 2010, 18:25:23 »
Całkowicie się zgadzam. Sam niejednokrotnie klnę za kółkiem, wyjeżdżając spod Netto. Walczę o to od lat więcej niż pięciu. Podobnie jak o pasy dla pieszych naprzeciw poczty na Grunwaldzkiej. Burmistrz rozumie, inni nie.
Zrozumcie Czcigodni jedno: trzeba naprawdę spokoju w zarządzaniu miastem i gminą, aby takie, proste przecież, inwestycje zrobić. Jakie to ma znaczenie, czy "klepnie" je członek tej, czy innej partii. Do diabła z partiami. Partie na Madagaskar. My chcemy mieć światła!

Offline stokrotka84

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 464
    • Zobacz profil
[Police] Światła dla pieszych przy Netto
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 09, 2010, 19:03:14 »
Yak zgodzę się z Tobą !! Sama jeżdzę autem, prawko 10 lat bez żadnego wypadku
(uff..:)) ale jak widzę te pielgrzymki wychodzące z Netto, Rozmana, Lidla i innych sklepów z tego kompleksu, to krew mnie dosłownie zalewa, klakson ode mnie brywa... Ludzie traktują ulicę jak wybieg..."jak zdąrze to zdąrze, jak nie to będzie wina kierowcy bo jechał za szybko"... Postawienie w tym miejscu świateł to byłby strzał w 10-'tkę , szczególnie przy tak parszywej pogodzie jaką mamy teraz.

yak

  • Gość
[Police] Światła dla pieszych przy Netto
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 09, 2010, 19:41:26 »
Widzę Stokrotko, że się rozumiemy.

Ale ja - w innej sprawie. Zauważyłaś może, że masz 2 ostrzeżenia? Pewnie tak. Ale popatrz! I ja mam dwa. Czy to nie oznacza, że ludzie mający jakiś pogląd i własne zdanie dostają ostrzeżenia?
Chyba oznacza. Dziś Kuba powtórzył tyradę o zasadach udzielania ostrzeżeń. I o zasadach ich likwidacji. Trzeba złożyć podanie (Kuba lub inny VIP), umotywować, o zdjęciu, zaświadczeniu z US, USC, UM itd. jeszcze nic nie wiadomo, ale czekajmy cierpliwie. Akurat ode mnie nie doczeka się podań.

Tworzy się historia. Na naszych oczach rozgrywa się proces niszczenia demokracji przez biurokrację. W mikroskali powiesz? No pewnie miła E. Na szczęście, w mikroskali.
To forum jest ciekawe, bo pozwala studiować ludzkie postawy. Akcje - reakcje, często zależne od funkcji i usytuowania. Pisanie tu (poza moją ulubiona historią, tam są inni ludzie) to ciekawe doświadczenie psychologiczne. Napiszesz coś - jest efekt w postaci reakcji. Można nawet wpływać na zachowania zbiorowe.

Większość piszących myśli, że są partnerami. Dlatego sobie pozwalają na agresywne zachowania. Nie przychodzi im do głowy, że są przedmiotami (sic!) i podmiotami doświadczeń. Dokonywanych "in anima vili". Bardzo ciekawe doświadczenia.

Sądzę, Stokrotko, że mnie zrozumiesz. Pozdrowienia.

Offline DJK

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 101
    • Zobacz profil
[Police] Światła dla pieszych przy Netto
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 09, 2010, 19:44:07 »
Oj tak obok netto zdecydowanie przydałyby się światła.
Oprócz tego  jeszcze przy Pomniku Papieża przejście jest dosyć niebezpieczne. Kierowcy pędzą na tym odcinku jak szaleni. Często sznur samochodów jedzie i żaden kierowca nie ma zamiaru się zatrzymać :( a jest to dosyć mocno uczęszczane przejście przez pieszych.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Światła dla pieszych przy Netto
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 09, 2010, 19:46:56 »
Cytat: "yak"
Chyba oznacza. Dziś Kuba powtórzył tyradę o zasadach udzielania ostrzeżeń. I o zasadach ich likwidacji. Trzeba złożyć podanie (Kuba lub inny VIP), umotywować, o zdjęciu, zaświadczeniu z US, USC, UM itd. jeszcze nic nie wiadomo, ale czekajmy cierpliwie. Akurat ode mnie nie doczeka się podań.


Zrobię offtop, którego proszę już dalej nie ciągnąć. Tu nie chodzi o podanie czy coś w tym stylu. Tu chodzi o to, aby użytkownik we własnym zakresie pilnował tych spraw, a nie aby Administracja "latała" za każdym userem. Ot, działanie mające na celu zaoszczędzenie mojego cennego czasu. W razie pretensji - zapraszam na PW.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

yak

  • Gość
[Police] Światła dla pieszych przy Netto
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 09, 2010, 19:51:05 »
Kuba, jeśli się nie mylę - studiujesz filozofię. Tak zakładałem, pisząc do Stokrotki. Ale de facto ten post był i do Ciebie. Spójrz od tej strony.

Odpowiedziałem na PW. Pozdrawiam - Kuba

Offline Ciekawy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
[Police] Światła dla pieszych przy Netto
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 09, 2010, 20:12:31 »
A wracając do tematu,to moim zdaniem przejscie ze światłami na przycisk,takie jak pod Kingą,było by genialnym rozwiazaniem.
Sam sporo jeżdze i nie raz kląłem tam na pieszych  przebiegających mo przed autem.
Może się uda po nadchodzących wyborach....?
Na razie nie ma podpisu......

yak

  • Gość
[Police] Światła dla pieszych przy Netto
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 09, 2010, 20:24:35 »
Masz rację, więcej - to nie są drogie przedsięwzięcia (w skali gminy). Jest jakiś dziwny opór, aby je zrealizować. Jeszcze nie wyczułem kto się opiera i dlaczego. Jak napisałem - burmistrz, normalny człowiek - pomysł popiera. Ktoś blokuje. Kto i dlaczego? Ustalam.

Offline Ciekawy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
[Police] Światła dla pieszych przy Netto
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 09, 2010, 20:26:15 »
No to ustalaj i działaj,yak-u.Trzymam kciuki.
Na razie nie ma podpisu......

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police] Światła dla pieszych przy Netto
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 09, 2010, 20:32:09 »
Cytat: "yak"

 Dziś Kuba powtórzył tyradę o zasadach udzielania ostrzeżeń. I o zasadach ich likwidacji. Trzeba złożyć podanie (Kuba lub inny VIP), umotywować, o zdjęciu, zaświadczeniu z US, USC, UM itd. jeszcze nic nie wiadomo, ale czekajmy cierpliwie. Akurat ode mnie nie doczeka się podań.


Łatwiej założyć nowe konto. ;]

Co do tematu: nigdy tam się z jakimiś pielgrzymkami nie spotkałem tbh. Ale na pewno światła byłyby dobry rozwiązaniem. Ew. kładka chociaż na tą raczej nie ma miejsca (o pieniądzach nie wspomnę)
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

yak

  • Gość
[Police] Światła dla pieszych przy Netto
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 09, 2010, 20:33:20 »
Postaram się. Ale dam radę - chyba po wyborach. W istocie nie pojmuję przyczyn oporu. Przed pocztą - wystarczy 2000 zł na wymalowanie pasów. Na Piłsudskiego - każde światła (takie z przyciskiem) to jakieś 10-15 tys. zł. W skali gminy - grosze. Dlaczego tak trudno je załatwić? - tego właśnie nie wiem.

Offline stokrotka84

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 464
    • Zobacz profil
[Police] Światła dla pieszych przy Netto
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 09, 2010, 20:33:51 »
Niech chłopaki działają :) Może kiedyś się doczekamy, byle nie za X lat