Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Światła dla pieszych przy Netto  (Przeczytany 20090 razy)

yak

  • Gość
[Police] Światła dla pieszych przy Netto
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 09, 2010, 20:49:55 »
Myślę tak. To po trosze jest propaganda wyborcza, ale nie do końca.
Zachowajmy "status quo", czyli glosujmy na Diakuna. I spróbujmy Go przekonać, aby "wziął sprawy w swoje ręce". Bo On, akurat myśli rozsądnie. Tak, jak my.
Dajmy Mu ponownie władzę, a potem rozliczmy. Raz i definitywnie. Jego konkurenci są słabi. Więcej - niepoważni. Są gorsi niż ci z roku 2006.

To jeszcze tydzień+. Do wyborów. Potem spróbuję cokolwiek zdziałać.

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
[Police] Światła dla pieszych przy Netto
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 09, 2010, 20:51:21 »
Cytat: "yak"
wystarczy 2000 zł na wymalowanie pasów.

Weźcie bezrobotnego,niech sobie dorobi,farba kilka stówek,będzie jeszcze taniej.

Ja jestem i pieszym,często i kierowcą,więc problem dla mnie i z jednej i drugiej strony.Światłą koło Netto powinny być.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline stokrotka84

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 464
    • Zobacz profil
[Police] Światła dla pieszych przy Netto
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 09, 2010, 21:07:14 »
Niestety ale takie zmiany, jesli się nie mylę, muszą być chyba naniesiona na planie zagospodarowania przestrzennego terenu.

Offline Słońce

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 34
    • Zobacz profil
[Police] Światła dla pieszych przy Netto
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 09, 2010, 21:08:22 »
Zamontują światłą jak odpukać ktoś zginie lub zostanie ranny ;) Też często przechodzę przez te pasy i i sama sie boję ...

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Światła dla pieszych przy Netto
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 09, 2010, 21:13:44 »
Światła, macie rację, jednak w godzinie największego nasilenia ruchu już widzę te korki do samego skrzyżowania przy Orlenie. Rozumiem również pieszych, którzy chcą jak najbezpieczniej i najszybciej przejść na drugą stronę jezdni. Ja mam na to prostą radę, wzajemnie zrozumienie i trochę cierpliwości po obydwu stronach może pomóc w rozwiązaniu problemu, przy takim układzie, wierzcie mi, wystarczą zwykłe pasy. Jadąc tamtym odcinkiem zdejmuję nogę z gazu jadąc momentami nawet 15-20 km/h, podobne sytuacje zdarzają się również tutaj gdzie mieszkam, wierzcie mi, że jadąc przez zatłoczone ulice z pieszymi nie ma żadnego problemu, a i ruch odbywa się w miarę swobodnie.

mkp

  • Gość
[Police] Światła dla pieszych przy Netto
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 09, 2010, 21:20:26 »
Tak na prawdę to chodziłoby o dwie sprawy. Pierwsza to na pewno światła w okolicach Netto, to nawet można by powiedzieć sprawa nadrzędna. Zapewne nie wpłyną one (o ile powstaną kiedykolwiek) na "pielgrzymki" okolic Lidla I Rossmana.
 Tam akurat też coś należałoby pomyśleć, bo ludzie chodzą na skróty. Obserwuję to na codzień i wciąż nie potrafię zrozumieć, jak można przebiegać tak ruchliwą ulicę z małym dzieckiem albo jeszcze lepiej z wózkiem dziecięcym. Przejście jest jakieś 50m dalej.

Offline xP

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 308
    • Zobacz profil
[Police] Światła dla pieszych przy Netto
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 10, 2010, 07:34:57 »
Cytat: "stokrotka84"
Niestety ale takie zmiany, jesli się nie mylę, muszą być chyba naniesiona na planie zagospodarowania przestrzennego terenu.

nie muszą

markietek

  • Gość
[Police] Światła dla pieszych przy Netto
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 10, 2010, 13:29:50 »
Cytuj (zaznaczone)
mkp
Tak na prawdę to chodziłoby o dwie sprawy. Pierwsza to na pewno światła w okolicach Netto, to nawet można by powiedzieć sprawa nadrzędna. Zapewne nie wpłyną one (o ile powstaną kiedykolwiek) na "pielgrzymki" okolic Lidla I Rossmana.
Tam akurat też coś należałoby pomyśleć, bo ludzie chodzą na skróty. Obserwuję to na codzień i wciąż nie potrafię zrozumieć, jak można przebiegać tak ruchliwą ulicę z małym dzieckiem albo jeszcze lepiej z wózkiem dziecięcym. Przejście jest jakieś 50m dalej.


Może ustawienie barierek spowodowałoby mniejszy "ruch" pieszych. Mam na myśli ów lekki łuk vis a vis rossmanna

Cytuj (zaznaczone)
speedbax wierzcie mi, wystarczą zwykłe pasy. Jadąc tamtym odcinkiem zdejmuję nogę z gazu jadąc momentami nawet 15-20 km/h,


Pasy .... proszę bardzo, ale czerwone i dobrze oświetlone z OBU stron. A co do prękości, przez Ciebie przytoczonej, witaj w klubie - też tam redukuję bieg do dwójki.


Cytuj (zaznaczone)
delma  
a czy to wina braku świateł,że kierowcy nie przestrzegają ograniczenia prędkości?


Niestety Delmo to tylko połowiczna racja .... Jadąc tamtędy ( w okolicach godz.19.00) zwalniam i wytrzeszcam ile mogę oczy, by zobaczyć, czy jakiś pieszy jest na pasach bądź chce na nie wejść ... Wystarczy, że z naprzeciwka jedzie samochód a widoczność spada do zera! Choć nie chcę to mogę kogoś potrącić na pasach.
 
 
----------
Dla ciebie jestem ateistą, dla Boga - konstruktywną opozycją.

— Woody Allen

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
[Police] Światła dla pieszych przy Netto
« Odpowiedź #23 dnia: Listopada 10, 2010, 14:30:36 »
Cytat: "markietek"
Może ustawienie barierek spowodowałoby mniejszy "ruch" pieszych. Mam na myśli ów lekki łuk vis a vis rossmanna


Nie sądzę,że ustawienie barierek będzie tańsze od świateł,a małolaty i tak będą sobie przebiegać na skróty.Zrobicie tylko problem dla matek z wózkami,reszta  jak będzie chciała,to i tak przejdzie.

Dobrze,że są jeszcze uprzejmi kierowcy,bo ostatnio w godzinach szczytu nie mogłam wyjechać spod Lidla na główną w lewą stronę,w końcu miły kierowca autobusu zatrzymał się z lewej,a inny kierowca zatrzymał się z prawej i mogłam spokojnie wyjechać.
Nie jestem kierowcą niedzielnym,ale jeżeli się ma trójkę małych dzieci w samochodzie,to się nie ryzykuje-może zdążę.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Światła dla pieszych przy Netto
« Odpowiedź #24 dnia: Listopada 10, 2010, 15:01:19 »
Cytat: "tatankas"
Cytat: "markietek"
Może ustawienie barierek spowodowałoby mniejszy "ruch" pieszych. Mam na myśli ów lekki łuk vis a vis rossmanna


Nie sądzę,że ustawienie barierek będzie tańsze od świateł,a małolaty i tak będą sobie przebiegać na skróty.Zrobicie tylko problem dla matek z wózkami,reszta  jak będzie chciała,to i tak przejdzie.

Dobrze,że są jeszcze uprzejmi kierowcy,bo ostatnio w godzinach szczytu nie mogłam wyjechać spod Lidla na główną w lewą stronę,w końcu miły kierowca autobusu zatrzymał się z lewej,a inny kierowca zatrzymał się z prawej i mogłam spokojnie wyjechać.
Nie jestem kierowcą niedzielnym,ale jeżeli się ma trójkę małych dzieci w samochodzie,to się nie ryzykuje-może zdążę.


Same światła też nie pomogą. Trzeba działać kompleksowo. Gdy będą same barierki to zniknie problem przechodzenia w niedozwolonym miejscu, gdy będą same światła to ludziom nie będzie się chciało do nich iść, więc część i tak będzie przechodziła na łuku przy lidlu itd.
Więc - światła i barierki,

markietek

  • Gość
[Police] Światła dla pieszych przy Netto
« Odpowiedź #25 dnia: Listopada 10, 2010, 15:08:27 »
Cytuj (zaznaczone)
tatankas
Nie sądzę,że ustawienie barierek będzie tańsze od świateł,a małolaty i tak będą sobie przebiegać na skróty.Zrobicie tylko problem dla matek z wózkami,reszta jak będzie chciała,to i tak przejdzie.

 

 Wybacz Tatankas, ale co robi matka z dzieckiem lub wózkiem poza pasami?
Jeśli te barierki uniemożliwią matkom z dzieckiem, przebieganie w niedozwolonym miejscu, to tym bardziej jestem za!

Vipek007

  • Gość
[Police] Światła dla pieszych przy Netto
« Odpowiedź #26 dnia: Listopada 10, 2010, 16:46:48 »
Rzeczywiście jest to śmieszne, że WCIĄŻ tam nie ma sygnalizacji świetlnej. Światła na pewno nic nie zmienią w przypadku osób, które przechodzą przez jezdnię idąc z Rossmann'a lub Lidl'a, jednak na pewno zwiększą bezpieczeństwo osób, którzy decydują się na przejście pasami, a takich osób czasami jest wielu. A najzabawniejsze jest to, że JEST TO GŁÓWNA ULICA POLIC. Co robią normalne miasta, gdy wielu ludzi korzysta z pasów przebiegających przez główne (oczywiście zatłoczone) ulice? Właśnie.
Ja także parę razy spotkałem się z takim przypadkiem, że kierowca zamiast się zatrzymać przed pasami to dodaje gazu lub utrzymuje stałą prędkość (nawet pomimo tego, że pieszy nie "wyskoczył"), jakby nie było pieszych. O czym to świadczy?

Poniżej zamieszczam fajny schemat:

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Światła dla pieszych przy Netto
« Odpowiedź #27 dnia: Listopada 10, 2010, 17:01:54 »
Cytat: "Vipek007"
Rzeczywiście jest to śmieszne, że WCIĄŻ tam nie ma sygnalizacji świetlnej. Światła na pewno nic nie zmienią w przypadku osób, które przechodzą przez jezdnię idąc z Rossmann'a lub Lidl'a, jednak na pewno zwiększą bezpieczeństwo osób, którzy decydują się na przejście pasami, a takich osób czasami jest wielu. A najzabawniejsze jest to, że JEST TO GŁÓWNA ULICA POLIC. Co robią normalne miasta, gdy wielu ludzi korzysta z pasów przebiegających przez główne (oczywiście zatłoczone) ulice? Właśnie.
Ja także parę razy spotkałem się z takim przypadkiem, że kierowca zamiast się zatrzymać przed pasami to dodaje gazu lub utrzymuje stałą prędkość (nawet pomimo tego, że pieszy nie "wyskoczył"), jakby nie było pieszych. O czym to świadczy?

Poniżej zamieszczam fajny schemat:
Obrazek



Pozwoliłem sobie dodać kilka ścieżek [:



Światła w tym miejscu będą dobre, gdy ludzie nie będą przebiegać przez jezdnię na łuku. Barierki na całej długości chodnika od wjazdu na stację benzynową aż po wiadukt.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] Światła dla pieszych przy Netto
« Odpowiedź #28 dnia: Listopada 10, 2010, 19:28:46 »
Na pieszych to sposób jest, barierki :P
Gorzej z dodatkowymi pasami i sygnalizacją.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Światła dla pieszych przy Netto
« Odpowiedź #29 dnia: Listopada 10, 2010, 19:32:08 »
A może kładka? Ale taka bez schodów, by mamy z wózkami mogły swobodnie się poruszać. :)