Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Zwierzaki do adopcji  (Przeczytany 59172 razy)

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Zwierzaki do adopcji
« Odpowiedź #30 dnia: Marca 30, 2011, 16:41:25 »
DO ADOPCJI:

Gwiazdeczka jest sześciomiesięczną kotką zabraną z ulicy, gdzie ciągle groziło jej niebezpieczeństwo ze strony agresywnych ludzi oraz innych zwierząt. 6 tygodni temu została pogryziona przez psa w lewą przednią łapkę, ale dzięki pomocy obecnej opiekunki rana została całkowicie wyleczona. W trakcie leczenia została także odrobaczona i odpchlona, a następnie trafiła do tymczasowego domu w którym obecnie przebywa.
Gwiazdeczka bardzo szybko przyzwyczaja się do ludzi, uwielbia głaskanie za które odwdzięcza się głośnym mruczeniem. Jest nauczona korzystania z kuwety, lubi bawić się wszelkiego rodzaju zabawkami i w pełni akceptuje obecność innych kotów. Gwiazdeczka jest kotką bardzo grzeczną i przyjacielską, która szuka stałego domu oraz opiekunów, którzy ją pokochają.






Cypisek to około 10-miesięczny kocurek zabrany z miejsca nieprzyjaznego i niebezpiecznego dla kociaków. Miejsca graniczącego z ruchliwą ulicą, nieprzyjaźnie nastawionymi ludźmi i psami, które zabawiają się gonitwami za wystraszonymi kotami.
Kotek jest odrobaczony i odpchlony. Jest nauczony korzystania z kuwety, lubi bawić się różnego rodzaju zabawkami i jest przyjaźnie nastawiony zarówno do ludzi, jak i do innych kotów. Obecnie przebywa w domu tymczasowym czekając na kogoś, kto go pokocha i da szansę na szczęśliwe kocie życie.


Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline oopaulka

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
Podpalany kundel na Wyszyńskiego
« Odpowiedź #31 dnia: Maja 25, 2011, 21:16:59 »
Od ponad tygodnia pod moim blokiem ul. Wyszyńskiego koczuje podpalany kundel. Pies jest średniej wielkości, ma obcięty ogon. Ma brązowe łapy i pysk, korpus natomiast czarny. Pies jest wyjątkowo nachalny i uciążliwy. Mam nadzieje że komuś uciekł, może ktoś go rozpozna. Kocham wszystkie zwierzęta ale tego psa mam już dość. Jeśli nikt go stąd nie zabierze zawiozę go do schroniska.

Postaram się wrzucić jego fotki.

Ort. Pozdrawiam - Kuba

Offline Lilly

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Zwierzaki do adopcji
« Odpowiedź #32 dnia: Maja 25, 2011, 22:11:33 »
A w schronisku czeka go smierc !!! Swietne rozwiazanie nie ma co.

Offline Siwy1

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 315
    • Zobacz profil
Zwierzaki do adopcji
« Odpowiedź #33 dnia: Maja 26, 2011, 00:14:43 »
Lilly przygarnij tego psa... To będzie najlepsze rozwiązanie.

Offline oopaulka

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
Zwierzaki do adopcji
« Odpowiedź #34 dnia: Maja 26, 2011, 15:41:55 »
Cytat: "Lilly"
A w schronisku czeka go smierc !!! Swietne rozwiazanie nie ma co.



A jakie mam inne wyjście przepraszam bardzo ???? od ponad tygodnia nie mogę normalnie wyjść z moją suczką na spacer. Ja innego rozwiązanie tu nie widzę. Kocham psy ale tego ewidentnie znienawidziłam.

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Zwierzaki do adopcji
« Odpowiedź #35 dnia: Maja 26, 2011, 17:39:43 »
Cytat: "oopaulka"
A jakie mam inne wyjście przepraszam bardzo ???? od ponad tygodnia nie mogę normalnie wyjść z moją suczką na spacer. Ja innego rozwiązanie tu nie widzę. Kocham psy ale tego ewidentnie znienawidziłam.


Pewnie dlatego,że suczka ma cieczkę-innym rozwiązaniem byłoby,żeby sunię zaszczepić,nie miałaby cieczki lub po prostu wysterylizować,problem byłby z głowy do końca  życia.
To nie wina psa,że taka jego natura,tylko właściciela,że nie dopilnował psa.

A Lilly ma 9 kotów już,które przygarnęła z ulicy,bo ktoś je wyrzucił.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline DJK

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 101
    • Zobacz profil
Zwierzaki do adopcji
« Odpowiedź #36 dnia: Maja 26, 2011, 18:00:57 »
Cytat: "tatankas"


Pewnie dlatego,że suczka ma cieczkę-innym rozwiązaniem byłoby,żeby sunię zaszczepić,nie miałaby cieczki lub po prostu wysterylizować,problem byłby z głowy do końca  życia.
To nie wina psa,że taka jego natura,tylko właściciela,że nie dopilnował psa.



tatankas, a jak taką sytuację widzisz jak ktoś z jakiś powodów nie chce sterylizować suni bo np. ma sunie wystawową lub ze względów zdrowotnych jest to niemożliwe? To chyba nie jest oopaulka wina, że ktoś nie dopilnował swojego psa. Bez przesady z takimi radami.

Offline oopaulka

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
Zwierzaki do adopcji
« Odpowiedź #37 dnia: Maja 26, 2011, 19:50:43 »
Cytat: tatankas
Cytat: "oopaulka"
A jakie mam inne wyjście przepraszam bardzo ???? od ponad tygodnia nie mogę normalnie wyjść z moją suczką na spacer. Ja innego rozwiązanie tu nie widzę. Kocham psy ale tego ewidentnie znienawidziłam.


Pewnie dlatego,że suczka ma cieczkę-innym rozwiązaniem byłoby,żeby sunię zaszczepić,nie miałaby cieczki lub po prostu wysterylizować,problem byłby z głowy do końca  życia.
To nie wina psa,że taka jego natura,tylko właściciela,że nie dopilnował psa.

A Lilly ma 9 kotów już,które przygarnęła z ulicy,bo ktoś je wyrzucił.

Po prostu to jest pierwsza cieczka mojej suczki a z czego mi wiadomo to sterylizacji jak i zastrzyki można zastosować dopiero po pierwszej cieczce. Kundel jest tak nachalny jak żaden inny. Wy się dziwicie ale nerwy człowiekowi szarpie sobie z nim codziennie. Proszę mnie nie pouczać, tylko jak komuś nie pasuje niech go sobie przygarnie, lub znajdzie mu dom. Mogę wysłać zdjęcia psa.

London69

  • Gość
Zwierzaki do adopcji
« Odpowiedź #38 dnia: Maja 26, 2011, 21:38:55 »
Nie każdy ma warunki do tego by przygarnąć psa.

Mogłabyś wrzucić fotki?

Offline oopaulka

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
Zwierzaki do adopcji
« Odpowiedź #39 dnia: Maja 26, 2011, 22:09:21 »
Cytat: London69
Nie każdy ma warunki do tego by przygarnąć psa.

Mogłabyś wrzucić fotki?[/quote

Ja nikogo nie zmuszam do tego, rozumiem że nie każdy ma warunki. Tylko dziwie się że nikt z tym nic nie chce zrobić.  Dzwoniłam już tu i tam, tam nie mogą inni nie reagują. Wszyscy umywają ręce, TOZ raczej też się nie kwapi. Przepraszam ale jestem tu nowa i nie umiem wrzucać fotek więc mogę wysłać zdjęcie z gg lub maila, proszę tylko napisać w wiadomości prywatnej.

Offline Lilly

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Zwierzaki do adopcji
« Odpowiedź #40 dnia: Maja 27, 2011, 00:26:52 »
Co maja znaczyc slowa Toz raczej tez sie nie kwapi ?? Toz nie jest napewno od tego, zeby zbieral wszystkie zwierzeta z ulicy, bo nie mamy na to warunkow i pieniedzy. Szkoda, ze nie napisalas w pierwszym poscie, ze twoja suka ma cieczke. To teraz juz wszystko wiadomo dlaczego ten pies tam waruje ?

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Zwierzaki do adopcji
« Odpowiedź #41 dnia: Maja 27, 2011, 00:35:43 »
DJK od ponad 12 lat mam suczkę w domu,10 lat żyła jedna,teraz mam od 2 lat drugą.Biorąc suczkę do domu liczę się z tym ,że mogą takie problemy się zdarzyć i nie piszę o tym na forum.Nie mówię,że każdy musi wysterylizować,jak napisałam-wystarczy dopilnować kiedy sunia ma cieczkę i ze 2 tygodnie wcześniej dać jej zastrzyk.Psy przeważnie dlatego uciekają,bo czują zew natury,że tak napiszę.Mnie nic w tym nie dziwi.Nie wiem jaką ma koleżanka suczkę,ale moja waży około 30kg,weź utrzymaj takie bydle,które się wyrywa do psów i odganiaj od siebie obce w jednej chwili,a jakoś udawało mi się to kawał czasu.

Wiem,że nie każdy ma kasę na sterylizację,nie każdy może psiaka przygarnąć.
Sterylizację można wykonać już od około 6 miesiąca życia,ale o ile masz zaufanego weta,który przed sterylizacją wykona wszystkie badania,czyli morfologię,badania na ilość hormonów,by wiedzieć kiedy mniej więcej dostanie cieczkę,oraz badanie serca,bo sterylizacja to jednak dość poważny zabieg,no a usypianie dla osłabionych zwierzaków jest niebezpieczne. Sterylizacji nie można wykonać w czasie cieczki,a także trochę przed czy trochę po cieczce.Po cieczce trzeba odczekać około 2 miesięcy.

Jeżeli masz suczkę hodowlaną-zaszczep,to nie zrobi z niej bezpłodną,a kosztuje zaledwie 30-40zł i problem z głowy.

I Lilly i ja jesteśmy z tozu i powiedz mi,jeżeli jesteś taka mądra-co my mamy zrobić z tym psem.Nie mamy pomieszczeń ,gdzie możemy przetrzymać psa,nie otrzymaliśmy pieniędzy z gminy na utrzymanie i leczenie zwierzaków,a mamy 12 kotów chorych i zaniedbanych w siedzibie.Nie mamy domów tymczasowych,a na 40 tys. miasto jest nas 5 osób.Mamy swoje rodziny i pracę,a wolontariatem zajmujemy się podczas naszego wolnego czasu.Jeździmy na interwencje,robimy zwierzakom ogłoszenia,karmimy bezdomne,latamy po weterynarzach,sterylizujemy,kombinujemy za co te wszystkie zabiegi wykonać-nie jesteśmy cudotwórcami.Chcesz sama się przekonać jak to jest-zapraszam,umówimy się i ci wszystko pokarzę od a do z.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline Marshall

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 96
    • Zobacz profil
Zwierzaki do adopcji
« Odpowiedź #42 dnia: Maja 27, 2011, 07:03:03 »
9 kotów w domu....chciałbym zobaczyć jak czysto i „sterylnie” ma w domu....Kpina lepiej chyba w budzie Psa spać niż w tym domu…Pozdrawiam  :devil:

Offline oopaulka

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
Zwierzaki do adopcji
« Odpowiedź #43 dnia: Maja 27, 2011, 09:39:23 »
Cytat: "tatankas"
DJK od ponad 12 lat mam suczkę w domu,10 lat żyła jedna,teraz mam od 2 lat drugą.Biorąc suczkę do domu liczę się z tym ,że mogą takie problemy się zdarzyć i nie piszę o tym na forum.Nie mówię,że każdy musi wysterylizować,jak napisałam-wystarczy dopilnować kiedy sunia ma cieczkę i ze 2 tygodnie wcześniej dać jej zastrzyk.Psy przeważnie dlatego uciekają,bo czują zew natury,że tak napiszę.Mnie nic w tym nie dziwi.Nie wiem jaką ma koleżanka suczkę,ale moja waży około 30kg,weź utrzymaj takie bydle,które się wyrywa do psów i odganiaj od siebie obce w jednej chwili,a jakoś udawało mi się to kawał czasu.

Wiem,że nie każdy ma kasę na sterylizację,nie każdy może psiaka przygarnąć.
Sterylizację można wykonać już od około 6 miesiąca życia,ale o ile masz zaufanego weta,który przed sterylizacją wykona wszystkie badania,czyli morfologię,badania na ilość hormonów,by wiedzieć kiedy mniej więcej dostanie cieczkę,oraz badanie serca,bo sterylizacja to jednak dość poważny zabieg,no a usypianie dla osłabionych zwierzaków jest niebezpieczne. Sterylizacji nie można wykonać w czasie cieczki,a także trochę przed czy trochę po cieczce.Po cieczce trzeba odczekać około 2 miesięcy.

Jeżeli masz suczkę hodowlaną-zaszczep,to nie zrobi z niej bezpłodną,a kosztuje zaledwie 30-40zł i problem z głowy.

I Lilly i ja jesteśmy z tozu i powiedz mi,jeżeli jesteś taka mądra-co my mamy zrobić z tym psem.Nie mamy pomieszczeń ,gdzie możemy przetrzymać psa,nie otrzymaliśmy pieniędzy z gminy na utrzymanie i leczenie zwierzaków,a mamy 12 kotów chorych i zaniedbanych w siedzibie.Nie mamy domów tymczasowych,a na 40 tys. miasto jest nas 5 osób.Mamy swoje rodziny i pracę,a wolontariatem zajmujemy się podczas naszego wolnego czasu.Jeździmy na interwencje,robimy zwierzakom ogłoszenia,karmimy bezdomne,latamy po weterynarzach,sterylizujemy,kombinujemy za co te wszystkie zabiegi wykonać-nie jesteśmy cudotwórcami.Chcesz sama się przekonać jak to jest-zapraszam,umówimy się i ci wszystko pokarzę od a do z.



Już mówiłam że gów** mnie obchodzą rady dotyczące mojego pasa ja wiem jak mam się nim zając. Wasze śmierdzące kociska też nie. Wątek dotyczy czy koś rozpozna psa, może ktoś się nim chce zająć. Jeśli nie, ja innego wyjść jak zawieść kundla do schroniska nie widzę.

Mikey

  • Gość
Zwierzaki do adopcji
« Odpowiedź #44 dnia: Maja 27, 2011, 11:25:28 »
@Marshall Jestem mąż Lilly i naprawdę mamy dziewięć kotów. Jo to jestem bardzo ciekaw jak to wygląda u ciebie w domu !!  Osoba, która daje takie bezsensowne i dyskwalifikujący komentarzy, moim zdaniem nawet nie jest w stanie używać odkurzacza !!

Brak Slowa!!!

Serdecznie zapraszam do odwiedzenia mnie do świadectwa, jakie bzdury piszesz tutaj na forum.