Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.  (Przeczytany 114832 razy)

Wujek Sknerus

  • Gość

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #211 dnia: Stycznia 06, 2011, 15:51:55 »
Kraje tzw. bogate żyją na kredyt. A my dalej naród wybrany? Nie należy mieć złudzeń.
Denerwuje mnie zwiększony podatek na książki, na leki. Coraz mniej dla człowieka pracy. Takiego co zarabia grosze. Czyżby powrót do życia z ołówkiem w ręku ?
Cała nadzieja w lokalnych politykach.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Zdanowicz.J

  • Gość
[Ogólne] [Ogólne]
« Odpowiedź #212 dnia: Stycznia 06, 2011, 17:00:47 »
Cytat: "Daria"
Kraje tzw. bogate żyją na kredyt. A my dalej naród wybrany? Nie należy mieć złudzeń.
Denerwuje mnie zwiększony podatek na książki, na leki. Coraz mniej dla człowieka pracy. Takiego co zarabia grosze. Czyżby powrót do życia z ołówkiem w ręku ?
Cała nadzieja w lokalnych politykach.


A jaką to nadzieję pokładasz w lokalnych politykach? Znasz przysłowie: czym skorupka za młodu nasiąknie...

Piotrek napisał/a:
Cytuj (zaznaczone)
Problem jest nie w urzędnikach a w chorym systemie. Żyjemy teraz w kraju socjalistycznym w, którym państwo opiekuje się obywatelami poprzez wszelakie zasiłki (niskie, ale wraz z pracą na czarno wystarczają na spokojne życie). Jedynym właściwym systemem jest KAPITALIZM badź LIBERALIZM. Państwo w tych systemach nie pcha sie do gospodarki. Wszystko jest w rękach prywatnych a rządzą tylko prawa rynku, których nie da sie oszukać.



To jaki według Ciebie model jest prezentowany w Polsce. Nie znalazłem na świecie kraju, gdzie ciuchy i moda jest na pierwszym miejscu. A żłobki w dalekiej ... przyszłości. Nie bogaty obywatel lecz bogate państwo jest wyznacznikiem dobrobytu.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #213 dnia: Stycznia 06, 2011, 18:15:01 »
Cytat: "Piotrek"
rządzą tylko prawa rynku, których nie da sie oszukać.

Dla rządnych wiedzy:

http://so.pwn.pl/

Ortografię jeszcze trudniej oszukać niż prawa rynku.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #214 dnia: Stycznia 07, 2011, 00:21:32 »
Cytat: "Zdanowicz.J"
To jaki według Ciebie model jest prezentowany w Polsce. Nie znalazłem na świecie kraju, gdzie ciuchy i moda jest na pierwszym miejscu. A żłobki w dalekiej ... przyszłości. Nie bogaty obywatel lecz bogate państwo jest wyznacznikiem dobrobytu.

Oczywiście, że w Polsce mamy socjalizm. Państwo zabiera bogatym a daje biednym. Nie powinno tak być. Państwo w ogóle nie powinno pakować się do gospodarki. Wszystko powinno być w rękach prywatnych. Ale w sensie-co w Polsce, należy do Polaków. Nie może być tak aby większość firm w Polsce należało do zagranicznych koncernów. Państwo powinno składać się tylko z neizbędnych urzędników, wojska i policji. W takim państwie podatki byłby o wiele niższe i biedakiem byłoby się tylko z wyboru

Zdanowicz.J, piszesz że bogate państwo jest wyznacznikiem dobrobytu. A czy ty sam wolałbyś mieszkać w średnio-bogatym kraju jako bogacz, czy w bogatym kraju a być biedakiem? Obywateli nie za bardzo interesuje czy państwo jest bogate, ważne jest dla nas abyśmy my żyli w dostatku. To państwo jest dla nas, nie my dla państwa.

Zdanowicz.J

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #215 dnia: Stycznia 07, 2011, 09:52:40 »
Cytat: "Piotrek"
Obywateli nie za bardzo interesuje czy państwo jest bogate, ważne jest dla nas abyśmy my żyli w dostatku. To państwo jest dla nas, nie my dla państwa.


Dlatego właśnie, mając takich obywateli jak Ty, będziemy zmuszeni do jazdy wagonami z ...lat 60-tych.

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #216 dnia: Stycznia 07, 2011, 10:36:42 »
Cytat: "Zdanowicz.J"
będziemy zmuszeni do jazdy wagonami z ...lat 60-tych.

Sądzisz, że gdyby prywatne firmy świadczyły usługi transportu koleją to jeździlibyśmy wagonami z lat 60? Mylisz się. Konkurencja wykończyła by najsłabsze firmy i zostałyby tylko te które spełniają oczekiwania konsumentów. Dobrym przykładem jest tutaj gospodarka amerykańska od XIX w. do lat 20 XX w. USA stała się potęgą dzieki temu że w tamtych latach panowała tam anarchia gospodarcza. Każdy mógł prowadzić biznes bez żadnych pozwoleń, wystarczył pomysł. Teraz taki okres przeżywają Chiny.

Zdanowicz.J

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #217 dnia: Stycznia 07, 2011, 10:59:26 »
Cytat: "Piotrek"
Dobrym przykładem jest tutaj gospodarka amerykańska od XIX w. do lat 20 XX w. USA stała się potęgą dzieki temu że w tamtych latach panowała tam anarchia gospodarcza. Każdy mógł prowadzić biznes bez żadnych pozwoleń, wystarczył pomysł. Teraz taki okres przeżywają Chiny.


Tego tematu nie musisz rozwijać, bo tak się składa że mieszkam od 20 lat w USA i moja firma transportowa współpracuje także z koleją. Ja miałem na myśli zainteresowanie obywateli, lub tego brak, do momentu aż coś "wybuchnie". Sytuacja kolei jest znana w Polsce od "wieków" i mała lub zupełna nieaktywność obywateli jest przyzwoleniem dla obecnego stanu. Im bogatsze państwo, tym łatwiej żyje się obywatelom ! Dając przykład chin, sam wskazujesz drogę. Ważniejszy jest transport dla rozwoju kraju, mniej modne ciuchy.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Re: [Ogólne]
« Odpowiedź #218 dnia: Stycznia 07, 2011, 14:09:38 »
Cytat: "Zdanowicz.J"
Cytat: "Daria"
Kraje tzw. bogate żyją na kredyt. A my dalej naród wybrany? Nie należy mieć złudzeń.
Denerwuje mnie zwiększony podatek na książki, na leki. Coraz mniej dla człowieka pracy. Takiego co zarabia grosze. Czyżby powrót do życia z ołówkiem w ręku ?
Cała nadzieja w lokalnych politykach.


A jaką to nadzieję pokładasz w lokalnych politykach? Znasz przysłowie: czym skorupka za młodu nasiąknie....

Bo wśród lokalnych samorządowców są tacy co chcą działać na swoim kawałku Polski.
Bo są tacy co się nie lenią, nie boją. I tacy co chcąc się wykazać, zrobią coś, cokolwiek dla lokalnej społeczności. Przymuszeni czy z własnej woli, nieważne. Lokalni w zasięgu naszego wzroku, rąk. Nie anonimowi jak ci z warszawki, postacie sitcomowe. No i nie wszyscy lokalni, podejmują się funkcji, tylko dla wypełnienia portfela.
A przysłowie znam. I moje jego rozumienie nie kłóci się z tym co powyżej napisałam.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #219 dnia: Stycznia 07, 2011, 17:48:07 »
Według mnie teraz nie powinno ładować pieniędzy w kolej a w transport drogowy. Mam na myśli inwestycje pod względem transportu ludzi. W dzisiejszych czasach więcej ludzi jeździ samochodami niż koleją. Pociągi nie wszędzie dojadą, rzadko jeżdżą i na krótkie dystanse są droższe niż transport drogowy. Pewnie można się z tym sprzeczać, ale to są moje argumentu na poczekaniu. Ogólnie kolej mi się podoba. Ma swój charakter. Lecz wiadomo, że racje istnienia mają tylko połączenia głównych miast.
Zgadzam się z tym, że transport jest ważniejszy niż moda. W ogóle skąd wziąłeś taki argument?
Z tym bogatym państwem to coś mi nie gra :) powinniśmy najpierw zdefiniować pojęcie "bogate państwo". Bo według mnie państwo może być bogate pod wieloma względami: ekonomicznym, religijnym, politycznym, w zasoby surowców...i bogate z podatków-pod co głównie zalicza się Nasz piękny Kraj. Dochody w podatków mamy jedne z najwyższych w Europie. Niestety są one źle zarządzane. Bardzo duża część idzie na utrzymanie urzędników.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #220 dnia: Stycznia 07, 2011, 17:57:00 »
Cytat: "Piotrek"
Oczywiście, że w Polsce mamy socjalizm. Państwo zabiera bogatym a daje biednym. Nie powinno tak być.

Zabiera bogatym ? A nawet, gdyby, to jak może zabrać tym co nic nie mają ?
Piszesz, że nie powinno tak być. Masz pomysł jak to zmienić ?
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4695
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #221 dnia: Stycznia 07, 2011, 19:07:53 »
Cytat: "Piotrek"
W dzisiejszych czasach więcej ludzi jeździ samochodami niż koleją.


Mylisz się, w najbardziej rozwiniętych krajach UE kolej jest jedną z największych gałęzi transportu. Transport kolejowy osób między niektórymi miastami, powiedzmy do 300-500 km, może być szybszy od np. lotniczego (czas oczekiwania przed odprawą, dotarcie do lotniska itd.). Za przykład podam połączenie między Stuttgartem, a Frankfurtem nad Menem, podróż pociągiem ICE jest co najmniej o godzinę krótsza niż samolotem. Wielu podróżnych wybiera dziś właśnie takie rozwiązanie. Uważam, że rozbudowana sieć szybkiej kolei jest przyszłością transportu osobowego.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #222 dnia: Stycznia 07, 2011, 19:34:38 »
Cytat: "speedbax"
Uważam, że rozbudowana sieć szybkiej kolei jest przyszłością transportu osobowego.

Też tak myślę. tak w ogóle, w świecie. Ale w Polsce, nie. Chaos na kolei trwa. 130 spółek to problem dla tęgich głów i póki co żadnego pomysłu.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #223 dnia: Stycznia 07, 2011, 20:43:30 »
Spółki o tyle są dobre że są dla siebie konkurencją i wywierają niższe ceny.
Jak napisałem w wcześniejszym poście kolej jest dobra na większe odległości (100+)... jak i dla większych ilości towarów. Jak się nie myle koszty transportu za kilometr kształtują się następująco: statek-->kolej-->samochód. Nie wiem natomiast jak transport lotniczy.
Cytat: "speedbax"
Uważam, że rozbudowana sieć szybkiej kolei jest przyszłością transportu osobowego

Osobistego również, ale głównie towarowy. To moja opinia

Wujek Sknerus

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie. Część druga.
« Odpowiedź #224 dnia: Stycznia 07, 2011, 21:43:46 »
http://www.wykop.pl/ramka/577975/koniec-z-przewozami-osob/


Wolny rynek? Konkurencja? Walka o klienta? Gdzieee tam, my wiemy lepiej od ciebie, wyborco, co dla ciebie dobre!