Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Jaki Pendrive z ochroną dostępu?  (Przeczytany 10763 razy)

Offline Marek4614

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Jaki Pendrive z ochroną dostępu?
« dnia: Sierpnia 09, 2010, 02:35:19 »
Proszę o propozycję Pendriva, który można zabezpieczyć hasłem, aby inne osoby nie miały wglądu do zawartości.
 Zależy mi na dużej ilości pamięci, aby przenieść filmy i zdjęcia i zabezpieczyć to hasłem. Czy jest taka możliwość ?
Czekam na info ;D

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
Jaki Pendrive z ochroną dostępu?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 09, 2010, 07:43:00 »
Nie jestem zbyt biegła w temacie, ale raczej pomyśl o dysku zewnętrznym.
Ma niewielkie rozmiary, zwykle opakowanie w formacie portfela i ma przede wszystkim dużą pojemność.
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Offline xP

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 308
    • Zobacz profil
Jaki Pendrive z ochroną dostępu?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 09, 2010, 08:22:28 »
a mozę pendrive z czytnikiem lini papilarnych?
http://technow.pl/pendrive-z-czytnikiem-linii-papilarnych

Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
Jaki Pendrive z ochroną dostępu?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 09, 2010, 08:58:20 »
No właśnie zależy o co Ci chodzi z tym zabezpieczeniem hasłem bo są pendrive'y, które mozna zabezpieczyć na linie papilarne jak wspomniał xP, są takie co się pin wbija na klawiszach sprzętowych i takie z software'owym rozwiązaniem. Np. do Kingstone'a zwykłego DTII 2GB dostałem na nim program do zabezpieczenia danych (ale nigdy nie korzystałem). Tego typu programy pozwalają np. zrobić tak żeby 80% pendriva było zaszyfrowane a reszta nie.

Najprostszym rozwiązaniem jest wziąć program szyfrujący - najlepiej darmowy TrueCrypt www.truecrypt.org i stworzyć sobie na pendrive zaszyfrowany plik (kontener) tej wielkości jaki jest potrzebny, przy odpowiednio długim i skomplikowanym haśle plik jest praktycznie niemożliwy do złamania w warunkach domowych. Sam korzystam z kontenerów TC i od 2004 roku mnie nie zawiodły.
I love the night.
1101110100101111

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Jaki Pendrive z ochroną dostępu?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 09, 2010, 09:38:43 »
Ja korzystam ze starego Kingstona Data Traveller II MIGO i nie narzekam. Oprogramowanie pozwala utworzyć ukrytą przestrzeń dostępną pod hasłem. Nowe pendrive'y również mają moduły szyfrujące, ale ze względu na pojemność są dość drogie. Szyfrowanie dużych ilości danych na flashu może być czasochłonne, więc jeśli chcesz taki pendrive trzymać tylko w domu to lepiej zainwestuj w przenośny hdd i szafę pancerną :)

Vipek007

  • Gość
Jaki Pendrive z ochroną dostępu?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 09, 2010, 12:30:42 »
Pendrive'y firmy SanDisk z obsługą oprogramowania U3 posiadają taką możliwość. Nie wiem czy wszystkie modele tej firmy posiadają obsługę tego oprogramowania U3, jednak jestem pewien, że modele z tej serii (SanDisk Cruzer Micro, prawdopodobnie też nowe SanDisk Cruzer Contour) to obsługują. W jaki sposób wygląda ta blokada na hasło?
Podłączasz pendrive do komputera, komputer wykrywa nowy napęd optyczny (tj. np. nagrywarka DVD), włącza się program proszący o hasło (jest zapisany tak jakby w tym napędzie optycznym). Jeżeli podasz prawidłowe, komputer wykryje nową pamięć przenośną i używasz jak normalnego pendrive'a. Jeżeli podasz nieprawidłowe, nie będziesz miał w ogóle dostępu do pamięci przenośnej - nic nie wgrasz, nic nie odczytasz, nic nie usuniesz... Jedynie masz możliwość podania hasła, do tego wirtualnego napędu optycznego nic nie wgrasz (jest tylko do odczytu), na nim jest zapisany tylko program pytający o hasło. Po trzech próbach wpisania hasła urządzenie zostaje zablokowane i pozostaje tylko opcja usunięcia wszystkich danych. Tutaj możesz zobaczyć ile osób się z tym trudziło i nie znalazło rozwiązania, choć widzę, że tutaj znaleźli jakiś sposób na odzyskanie hasła lub coś w tym stylu, ale chyba nie jest to pewne. Tak czy inaczej, jest to duże zabezpieczenie przed typowym użytkownikiem komputera. Dane chyba nie są szyfrowane, jednak dostęp do plików jest znacznie utrudniony przy zachowaniu normalnej przepustowości danych. Minus tego to to, że działa to chyba tylko na Windows'ach, więc nigdzie indziej nie będziesz miał dostępu do plików. Wiele osób chwali też program TrueCrypt, który szyfruje dane i chyba też posiada możliwość ukrycia partycji z danymi, ale wgrywanie danych przy użyciu tego programu trwa dłużej niż normalnie, ale do np. zachowywania dokumentów się nadaje. Nie jestem pewien czy da się użyć tego programu podczas korzystania z tej funkcji hasła w tych SanDisk'ach (powinno się dać), ale gdy użyjesz tego hasła w SanDisk'ach + zaszyfrujesz dane TrueCrypt'em to dostęp do danych będzie naprawdę bardzo utrudniony dla prawdziwego crackera, nie wspominając o normalnych użytkownikach komputera.
Takie moje zdanie, może się mylę. :)

Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
Jaki Pendrive z ochroną dostępu?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 09, 2010, 12:39:07 »
Nie mylisz się Vipek007, złamanie szyfrowania TC nie jest proste i wymaga dużych mocy obliczeniowych przy założeniu, że tylko Ty znasz hasło i że jest ono dostatecznie silne. Powiem nawet, że te dodatkowe soft'y Sandiska czy Kingstona można sobie darować i działać z TC na pendrive, tym bardziej, że TC jest na Linuksa i Windowsa.
I love the night.
1101110100101111

Vipek007

  • Gość
Jaki Pendrive z ochroną dostępu?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 09, 2010, 12:50:42 »
Na przykład złamanie tego hasła: Z^mH8B&K*Q$Q6x9gH&QRVXSuFR$RJwbzyw@AZShg54f@@sfZ8&RgTSQW7K^94d3XebZpNSk$28Zbk8T73xgwhMcGfS!QUg$!Srcs przez US Air Force przy użyciu możliwości obliczeniowych około 2536 sztuk ich konsol PlayStation 3 (info) metodą bruteforce trwałoby na pewno krócej niż normalnie, ale nadal niezwykle długo (miesiące? lata?). Nie umiem wyobrazić sobie dokładnie mocy tych konsol, może będzie to trwało dzień, ale coś w to wątpię, metoda bruteforce jest chyba uważana za jedną z wolniejszych i najgorszych. :)

Przy użyciu zwykłego szyfrowania TrueCrypt istnieje łatwy dostęp do pliku z danymi. Może nie odczytasz zawartości, ale jest możliwość usunięcia zaszyfrowanego pliku (przynajmniej tak było w przypadku standardowego szyfrowania), więc jest to ryzykowne, w zależności od zastosowanych zabezpieczeń, bo z tego, co wiem to TrueCrypt posiada różne zabezpieczenia i na pewno da się przed tym uchronić. Blokada hasłem SanDisk'a stanowiłaby pierwsze utrudnienie, choć już tam istnieje możliwość usunięcia wszystkich danych po 3 próbach wpisania hasła, a TrueCrypt byłby bronią specjalną. ;)

Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
Jaki Pendrive z ochroną dostępu?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 09, 2010, 13:18:47 »
Jeśli chodzi o usuwanie danych to co innego. Usunąć można wszystko, jak sam napisałeś - przy U3 jest to 3-krotne błędne wpisanie hasła, lub użycie OS'u, który nie obsługuje U3, albo sprawdzenie tego pendrive'a jak wygląda w menadżerze dysków pod Windowsem i też usunięcie zawartości :-) W jednym i w drugim przypadku dane łatwo unicestwić, ale jeśli chodzi o dostanie się do nich domowymi sposobami to w przypadku kontenerów/partycji/dysków TC będzie znacznie trudniej. Mało tego takiego darmowego softu jak TC jest więcej i część sprawuje się równie dobrze :-) (Przy założeniu, że nie korzystamy z "kosmicznego" sprzętu do łamania haseł o którym wspomniałeś).

BTW. Przykład hasła, które podałeś to hardkor. Z każdym dodanym znakiem ilość kombinacji rośnie bardzo mocno. O ile np. hasło 4 literowe to około kilku minut zabawy dla średniego komputera metodą Brute Force (fakt, najwolniejsza, ale w końcu trafi na prawidłowe hasło ;-)), to łamanie hasła 8 znakowego to już masakra (jeśli chodzi o czas). Robiłem kiedyś testy na łamanie i chyba przy pięcio- albo sześcioznakowym haśle zabrakło mi cierpliwości ;-)

PS. Taka ciekawostka odnośnie ilości czasu potrzebnego na złamanie hasła metodą BF:
http://www.password-crackers.com/en/articles/12/#2.3
Zobaczcie jak dużo czasu potrzeba na złamanie 12 znakowego hasła przy odpowiedniej jego sile i algorytmie szyfrującym.
I love the night.
1101110100101111

Offline Marek4614

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Jaki Pendrive z ochroną dostępu?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 09, 2010, 14:28:15 »
Chodzi mi o to, aby przenieść większą zawartość notebooka, bo się muli  właśnie na pendrive, ale wszystko muszę zabezpieczyć hasłem, przed niepowołanymi osobami ( pliki tajne z pracy np. ). Zależy mi na prendrive, który będzie żądał zawsze hasło po podłączeniu do kompa ;p Dajcie przykłady takich  modeli, interesuje mnie duża pojemność.

Offline DJK

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 101
    • Zobacz profil
Jaki Pendrive z ochroną dostępu?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 09, 2010, 22:09:57 »
IronKey jest nawet bardzo bezpieczny :) ale chyba nie o aż takie zabezpieczenia Ci chodzi.
Jeżeli idzie o dużą pojemność to polecam dysk zewnętrzny zabezpieczony hasłem.

Offline Marek4614

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Już znalazłem, to co szukałem ;)
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 10, 2010, 22:23:48 »
Zakupiłem takie oto urządzonko :) Trochę drogie, ale za bezpieczeństwo nie żałuję się kasy :)
Jak otrzymam to napiszę jak się sprawuję :)
http://www.emarket.pl/pami%C4%99ci-usb-pendrive/corsair-pami%C4%99%C4%87-usb-flash-padlock2-16gb-usb-2-0-%28-szyfrowany-sprz%C4%99towo-pin-%29-cmfpla16gb/p-c9800456