Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Mają te 5 wieżowców mają też auto  (Przeczytany 20114 razy)

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Mają te 5 wieżowców mają też auto
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 31, 2010, 08:55:23 »
http://www.v10.pl/Nowy,Mercedes,klasy,B,FCELL,wersja,na,ogniwa,paliwowe,trafia,do,produkcji,35076.html Google nie boli...
Recenzja ze strony www.v10.pl - z benzyną we krwi ;) Mercedes B z tym napędem.
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
Mają te 5 wieżowców mają też auto
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 31, 2010, 08:57:27 »
Cytat: "EVPolice"
może wyjaśnisz o co w tym napędzie chodzi

http://www.v10.pl/Nowy,Mercedes,klasy,B,FCELL,wersja,na,ogniwa,paliwowe,trafia,do,produkcji,35076.html

------
Ubiegłeś mnie robert1995 ;-)
I love the night.
1101110100101111

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Mają te 5 wieżowców mają też auto
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 31, 2010, 09:03:33 »
Widać korzystających z google jest więcej ;)
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Mają te 5 wieżowców mają też auto
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 31, 2010, 09:04:49 »
Nie rozpisując się, chodzi tutaj o pojazd na paliwo wodorowe (Wodór cząsteczkowy, wodór dwuatomowy, wodór molekularny), które sprężone do ciśnienia ok. 700 bar napełni aluminiowe zbiorniki wzmacniane karbonem. Maksymalny ciężar paliwa zatankowanego oscyluje w granicach 1,5 kg. Paliwo doprowadzane jest do specjalnych komór, gdzie dochodzi do reakcji chemicznej, w wyniku której otrzymujemy energie elektryczną i parę. Energia elektryczna doprowadzana jest do akumulatora litowo-jonowego, który z kolei zasila silnik elektryczny. Paliwo wodorowe pozyskiwane jest z wody. Pojazdy te w żaden sposób nie obciążają środowiska, emisja dwutlenku węgla jest zerowa. Ten napęd testowany jest w pojazdach Daimlera od 1994 roku.

[ Dodano: 2010-07-31, 09:14 ]
PS. Dzięki koledzy za pomoc, nie szukałem informacji w polskich zasobach.

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Mają te 5 wieżowców mają też auto
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 31, 2010, 09:18:39 »
Cytat: "speedbax"
Pojazdy te w żaden sposób nie obciążają środowiska, emisja dwutlenku węgla jest zerowa.

A wodór to pewnie na drzewach rośnie...?

Cytuj (zaznaczone)
Na skalę przemysłową wodór otrzymuje się z ropy naftowej, gazu ziemnego i węgla, wykorzystując głównie metodę reformingu z parą wodną, poprzez częściowe utlenienie ciężkich węglowodorów lub zgazowanie węgla. Są to metody najbardziej wydajne, a ich efektywność dochodzi do 85%, są także najbardziej opłacalne. Substratem tych reakcji są jednak surowce, dotychczas wykorzystywane w przemyśle paliwowym, których eksploatację chce się ograniczyć. Ponadto problemem jest powstawanie dużej ilości dwutlenku węgla, który przyczynia się do pogłębienia efektu cieplarnianego.
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Mają te 5 wieżowców mają też auto
« Odpowiedź #20 dnia: Lipca 31, 2010, 09:25:05 »
Cytat: "robert1995"
A wodór to pewnie na drzewach rośnie...?


Widzę, że jesteś mądrzejszy od ludzi, którzy nad tą technologia pracują od ponad 20 lat. Informacje te posiadam nie tylko z internetu.

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Mają te 5 wieżowców mają też auto
« Odpowiedź #21 dnia: Lipca 31, 2010, 09:26:59 »
Dziękuje za uznanie - ja tylko stwierdzam fakty (również na podstawie zasobów internetu).
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Mają te 5 wieżowców mają też auto
« Odpowiedź #22 dnia: Lipca 31, 2010, 09:31:18 »
W internecie nie ma jeszcze wielu informacji, pojawią się one pewnie kiedyś. To, że wyszukałeś coś za pomocą google, nie znaczy jeszcze, że masz rację.

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Mają te 5 wieżowców mają też auto
« Odpowiedź #23 dnia: Lipca 31, 2010, 09:34:57 »
Hmmm... no tak - dałem plamę. Chyba mam stary internet :(
Auta na wodór są a nie ma dostępnej technologii ekologicznego pozyskiwania tego gazu - kółko się zamyka. Proponuję wznowić temat za parę lat.
Pozdrawiam.
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Mają te 5 wieżowców mają też auto
« Odpowiedź #24 dnia: Lipca 31, 2010, 09:39:29 »
Cytat: "robert1995"
Hmmm... no tak - dałem plamę. Chyba mam stary internet :(


Widzę, że nie zrozumiałeś. Gdyby tak było jak piszesz, to Daimler nie inwestowałby w tę technologię. Zapewniam Cię, że są ekologiczne technologie pozyskiwania wodoru, o których nie możesz wiedzieć, bo są rozwijanie w największej tajemnicy. Na koniec dodam, że na co dzień widzę auta, które trafią na rynek dopiero za kilka lat. Również pozdrawiam. :wink:

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Mają te 5 wieżowców mają też auto
« Odpowiedź #25 dnia: Lipca 31, 2010, 09:47:29 »
Ja piszę raczej o tym, że wokół promuje się takie auta, mówi się że są ekologiczne a za tą ekologią kryje się coraz więcej emisji CO2. Co z tego, że jednostka nie produkuje CO2 i innych inności? Robią to producenci paliw. Fajnie, że ktoś pracuje (o ile) nad tą technologią ale powinni wyjść z nią na światło dzienne równolegle z tymi swoimi autami. Bo wg mnie samo "eko" auto bez ekologicznego paliwa jest warte wielkie "G".
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Mają te 5 wieżowców mają też auto
« Odpowiedź #26 dnia: Lipca 31, 2010, 09:59:54 »
Cytat: "robert1995"
Fajnie, że ktoś pracuje (o ile) nad tą technologią ale powinni wyjść z nią na światło dzienne równolegle z tymi swoimi autami.


Pracują, pracują możesz być spokojny. Pewnych rzeczy nie można ujawniać, dla naszego europejskiego dobra - wierz mi, wiem o czym mówię.

Cytat: "robert1995"
Co z tego, że jednostka nie produkuje CO2 i innych inności? Robią to producenci paliw.


Producenci paliw otwierają się na nowe rozwiązania, technologia ta bardzo ich interesuje i sprawia, że zaczynają inwestować pieniądze w jej rozwój.

[ Dodano: 2010-07-31, 10:00 ]
Cytat: "robert1995"
Bo wg mnie samo "eko" auto bez ekologicznego paliwa jest warte wielkie "G".


Tutaj jak najbardziej się z Tobą zgadzam.

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Mają te 5 wieżowców mają też auto
« Odpowiedź #27 dnia: Lipca 31, 2010, 10:06:54 »
Cytat: "speedbax"
Tutaj jak najbardziej się z Tobą zgadzam.

Optymistyczne zakończenie dyskusji, za którą dziękuję i życzę udanego weekendu.
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Mają te 5 wieżowców mają też auto
« Odpowiedź #28 dnia: Lipca 31, 2010, 10:08:25 »
Również dziękuję i wzajemnie. ;D

Offline EVPolice

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 338
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Mają te 5 wieżowców mają też auto
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpnia 03, 2010, 18:45:06 »
dzięki za wyjaśnienie ale mamy wtym Mercedesie to co lubię silnik elektr. i akusy litowo-jonowe
jeszcze dodam że 100 kw pewnie chwilowo x2 czyli 200 kw przez kilka sekund, to już jest coś

[ Dodano: 2010-08-06, 09:07 ]
kłócimy się co jest eko, to może porozmawiamy o portfelu, 40 zł za 100 km to przesada, 3 zł za 100 km elektrycznym jeszcze ujdzie

[ Dodano: 2010-08-08, 19:52 ]
Cytat: "speedbax"
Nie rozpisując się, chodzi tutaj o pojazd na paliwo wodorowe (Wodór cząsteczkowy, wodór dwuatomowy, wodór molekularny), które sprężone do ciśnienia ok. 700 bar napełni aluminiowe zbiorniki wzmacniane karbonem. Maksymalny ciężar paliwa zatankowanego oscyluje w granicach 1,5 kg. Paliwo doprowadzane jest do specjalnych komór, gdzie dochodzi do reakcji chemicznej, w wyniku której otrzymujemy energie elektryczną i parę. Energia elektryczna doprowadzana jest do akumulatora litowo-jonowego, który z kolei zasila silnik elektryczny. Paliwo wodorowe pozyskiwane jest z wody. Pojazdy te w żaden sposób nie obciążają środowiska, emisja dwutlenku węgla jest zerowa. Ten napęd testowany jest w pojazdach Daimlera od 1994 roku.

to będziemy wodorem tankować merce w Policach - co to dla naszej fabryki sprężyć wodór!