Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Dziś nocny dyżur ma apteka w... Przecławiu  (Przeczytany 56235 razy)

chopin

  • Gość
[Police] Dziś nocny dyżur ma apteka w... Przecławiu
« Odpowiedź #90 dnia: Listopada 22, 2010, 22:19:15 »
Jasiu,powiedz mi dlaczego ja cwaniakuję? Bywają też słodycze dla diabetyków.Przykro mi,że tak mnie oceniasz...a to mam tupet,a to cwaniakuję.Możesz mi to wytłumaczyć.Bronię po prostu swojego punktu widzenia.

marcin

  • Gość
[Police] Dziś nocny dyżur ma apteka w... Przecławiu
« Odpowiedź #91 dnia: Listopada 22, 2010, 22:33:32 »
i o to chodzi. Były dyżury jak były potrzebne. teraz nie są tak naprawdę.... Jasiu nie obraź się ale w aptece nie jesteś klientem tylko pacjentem. Taka subtelna różnica. Apteka jest instytucją medyczną z wyszkolonym medycznie personelem. Ale to na marginesie. Moje osobiste zdanie jest tu najmniej ważne na temat dyżurów bo i tak nic nie wniesie. Chciałem tylko sprostować oskarżenia o których mogłem tu przeczytać. Warto się kierować nie tylko tym że mogę kupić paski do glukometru za 1 grosz (co jest łamaniem prawa gdyż cena URZĘDOWA dla najczęściej kupowanych pasków wynosi 3zł20groszy co jednak pacjenta to nie obchodzi....zwróćmy uwagę że w tej samej aptece inną rzecz kupimy drożej.... np. tabletki stosowane przy zapaleniu zatok... nie podam nazwy)ale może też tym że gdzie indziej o mnie będą bardziej dbać?.... Bo tam zrobią lek za 5 zł któremu trzeba poświęcić w recepturze 40 min. i dużo uwagi. Inni nie maja na to czasu.... to przykre że tłumaczą to brakiem składnika...
Do Chopina: Tak jestem farmaceutą. I nie chciałbym by mi zarzucano że mam gdzieś pacjentów. Nie mam.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Dziś nocny dyżur ma apteka w... Przecławiu
« Odpowiedź #92 dnia: Listopada 22, 2010, 22:35:14 »
Cytat: "marcin"
w aptece nie jesteś klientem tylko pacjentem. Taka subtelna różnica.


Kurcze, a ja myślałem, że komuna skończyła się w 1989 roku... :)

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
[Police] Dziś nocny dyżur ma apteka w... Przecławiu
« Odpowiedź #93 dnia: Listopada 22, 2010, 22:38:00 »
Słuchaj Chopin, najpierw pouczałeś i krytykowałeś kobiety na forum, później prosiłeś o radę... tak się nie robi.
Teraz wiesz lepiej ode mnie, co jest dla mnie lepsze zamiast magnezu z apteki.
A najśmieszniejsze jest to, że my mamy podobny punkt widzenia.
Marcin, zawsze doceniałam dobrych farmaceutów, którzy potrafią doradzić i nie naciągają na leki ...reklamowane w telewizorni...
I muszę ci powiedzieć, że dobrych farmaceutów wyczuwa się na kilometr.
Pozdrawiam,myślę, że ciebie już spotkałam w aptece.

marcin

  • Gość
[Police] Dziś nocny dyżur ma apteka w... Przecławiu
« Odpowiedź #94 dnia: Listopada 22, 2010, 22:39:34 »
Cytuj (zaznaczone)
Kurcze, a ja myślałem, że komuna skończyła się w 1989 roku...
_________________
może wytłumacz mi co to ma wspólnego z komuną? Właściwe określenie placówki medycznej? U lekarza też jesteś klientem? Czy szukasz zaczepki? to nie ma nic wspólnego z komuną..... a może ma związek z poprawną polszczyzną i nazewnictwem?

Jasiu. Spokojnie. Nie chodzi o krytykowanie kogokolwiek(choć niektórzy naprawdę chyba tylko tego szukają). Chodzi tylko o to aby nie uogólniać tematu.

chopin

  • Gość
[Police] Dziś nocny dyżur ma apteka w... Przecławiu
« Odpowiedź #95 dnia: Listopada 22, 2010, 22:44:29 »
Ależ ja kobiety szanuję i to bardzo.Jeśli uraziłem przepraszam.Jeśli chodzi o magnez,niestety mam rację.Potwierdził to Marcin-aptekarz z zawodu.Magnez magnezowi nierówny.Co do punktu widzenia nie wiem,bo nie dałaś poznać swojego zdania.Szkoda,że nie chcesz podyskutować o profesjonalizmie,bo jako cukrzyk -pacjent,mogłabyś udzielić nam cennych sugestii.Przyznasz,że w aptece jesteś "specjalnym" pacjentem.
A do speedbax-a co ma komuna do apteki? Chcesz być "klientem" idź do "sklepu z lekami".Ja wolę być pacjentem i fachowo obsłużonym.

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
[Police] Dziś nocny dyżur ma apteka w... Przecławiu
« Odpowiedź #96 dnia: Listopada 22, 2010, 22:49:14 »
Chopin, pogadamy , może jutro, dzisiaj idę juz spać... 4,30 pobudka .
Dobranoc

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Dziś nocny dyżur ma apteka w... Przecławiu
« Odpowiedź #97 dnia: Listopada 22, 2010, 22:50:40 »
To Ty szukasz zaczepki, dymisz dziś, podskakujesz i na dodatek wypisujesz głupoty. Dzisiaj apteki są prywatne, jest ich sporo i nie sądzę, by na dłuższą metę takie podejście do klientów działało na ich korzyść. Urażony klient pójdzie do konkurencji i na dodatek stanie się chodzącą antyreklamą. Odkręcenie tego stanu rzeczy jest bardzo trudne i w dłuższym okresie może przynieść spore straty.

Cytat: "marcin"
U lekarza też jesteś klientem?


Jak najbardziej, a szczególnie wtedy, gdy idę prywatnie.

chopin

  • Gość
[Police] Dziś nocny dyżur ma apteka w... Przecławiu
« Odpowiedź #98 dnia: Listopada 22, 2010, 22:54:59 »
Jasi życzę spokojnej nocy...
Myślę,że speedbox nie ma racji.Jak na mój gust ten wyścig szczurów "wygrają" apteki,które poza NISKĄ ceną (niestety nie zawsze) nie mają czego zaoferować swojemu pacjentowi.A za reklamę na całą ścianę ktoś musi zapłacić właścicielowi-biznesmenowi.A jak myślisz kto za to płaci?  :devil:Mam nadzieję,że wiesz o jakiej reklamie piszę...

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Dziś nocny dyżur ma apteka w... Przecławiu
« Odpowiedź #99 dnia: Listopada 22, 2010, 23:04:22 »
Cytat: "chopin"
apteki,które poza NISKĄ ceną (niestety nie zawsze) nie mają czego zaoferować swojemu pacjentowi.


Szczerze tego nie rozumiem, jak apteka, która nie zawsze jest najtańsza i bez odpowiedniego asortymentu, może utrzymać klientów? Ludzie nie są naiwni, no chyba, że w Policach są max 2 apteki.

chopin

  • Gość
[Police] Dziś nocny dyżur ma apteka w... Przecławiu
« Odpowiedź #100 dnia: Listopada 22, 2010, 23:05:44 »
To mój drogi nie znasz się na ekonomii.
Liczą sie koszty utrzymania biznesu.Operuję Twoim słownictwem.
Jeśli aptekę prowadzi farmaceuta z wykształcenia,nie płaci GRUBYCH pieniędzy za kierownika i magistra.Jeśli ma własny lokal,kolejne koszty odchodzą.Sam taki ktoś może obsłużyć,w Twoim jezyku sprzedać klientowi lekarstwo.Może i ma mniej pacjentów,ale marżę na leki wyższą,a co za tym idzie zysk.Więc tam,gdzie płaci się grosz należy "obsłużyć" trochę więcej klientów,aby mieć taki sam zarobek.Aby ich obsłużyć trzeba mieć więcej ludzi do pracy.To generuje wydatki.Aby je zmniejszyć daje się ludziom na papierze DUZO mniejsze pieniądze,reszta idzie bokiem.Rozumiesz na czym to polega?Wiadomo ile z pensji zjada ZUS,pracodawcy w ten sposób to omijają.Uczciwi robią na papierze i są "naiwni".
Doczytaj do końca i nie obrażaj się...

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Dziś nocny dyżur ma apteka w... Przecławiu
« Odpowiedź #101 dnia: Listopada 22, 2010, 23:07:57 »
Nie obrażam się. Następnym razem pisz posty w całości, żeby nie manipulować treścią odpowiedzi rozmówcy. Życzę spokojnej nocy.

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Police] Dziś nocny dyżur ma apteka w... Przecławiu
« Odpowiedź #102 dnia: Listopada 22, 2010, 23:13:19 »
Cytat: "chopin"
To mój drogi nie znasz się na ekonomii.
Liczą sie koszty utrzymania biznesu.

Upsss... sorry, że się wtącam, ale gdyby celem prowadzenia biznesu było koszty utrzymania biznesu, to nikt by chyba nie prowadził jakiegokolwiek biznesu.
Drogi chopinie- jeśli nawet napiszesz mi, że liczy się zysk. To też do końca się z Tobą nie zgodzę:)
Więc chyba jeszcze trzeba troszeczkę się tej ekonomii douczyć:)
Pozdrawiam

chopin

  • Gość
[Police] Dziś nocny dyżur ma apteka w... Przecławiu
« Odpowiedź #103 dnia: Listopada 22, 2010, 23:18:02 »
Nie manipuluję.Po prostu chciałem zacząc temat i ciebie zatrzymac.(gdybym wyslał jeden po drugim Kuba odstrzeliłby mi głowe).

chopin

  • Gość
[Police] Dziś nocny dyżur ma apteka w... Przecławiu
« Odpowiedź #104 dnia: Listopada 22, 2010, 23:31:01 »
Celem prowadzenia biznesu nie są oczywiście koszty jego utrzymania.Ale przyznasz ,że mają one wpływ na "kondycję" biznesu.Im są one mniejsze,tym zyski z biznesu są większe.Bo jeśli "zjadają" one cały zysk,to ten biznes to już bankructwo.Nie wiem,czy MrW przeczytał moją wypowiedź do końca...
Na dziś wystarczy.Dobranoc.
Wiem Kuba,ale nie dotrwam do godziny.Pozdrawiam :bigsmurf: