Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Komorowski prezydentem...?  (Przeczytany 82732 razy)

Mariusz1989

  • Gość
[Ogólne] Komorowski prezydentem...?
« dnia: Lipca 04, 2010, 20:15:45 »
Jak wynika z sondaży wyborczych to najprawdopodobniej p. Komorowski został prezydentem RP. Jutro popołudniu PKW poda oficjalne wyniki, ale patrząc na przekrój wyników z kilku ośrodków badań OBOP, Millward Brown itp. to nic zbytnio się nie zmieni.
Dla mnie ten wynik i ta mała różnica między kandydatami pokazuje jak silna jest Polska demokracja. Gratuluję zwycięzcy i dziękuje kontrkandydatowi. Teraz zwolennicy Kaczyńskiego, ale i Komorowskiego... Teraz będziemy mogli weryfikować jego prezydenturę i krytykować za błędy... Mam nadzieję jednak, że częściej będziemy chwalić za sukcesy i słuszne dla Polski decyzje bo Polska jest najważniejsza, ale tylko możemy to osiągnąć dzięki zgodzie. Zgoda buduje najważniejszą Polskę !

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Ogólne] Komorowski prezydentem...?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 04, 2010, 20:39:58 »
Mariusz podpisuję się zdecydowanie pod Twoimi słowami..Miejmy nadzieję,że obydwaj Panowie podejmą współpracę..Sa inni od siebie i to jest piękne...W zespole siła i wierzę,że wspólnie zawalczą o POLSKĘ!Frekwencja też piękna...
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Mariusz1989

  • Gość
[Ogólne] Komorowski prezydentem...?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 04, 2010, 20:48:05 »
No jak na wakacje to faktycznie frekwencja wysoka i znając realia sondażowe jeszcze do jutra podskoczy zanim PKW ogłosi oficjalne wyniki.

Coś pusto na forum... Nie ma sekatora, hubalczyka  ;D  Żartuje :)

sekator

  • Gość
[Ogólne] Komorowski prezydentem...?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 04, 2010, 21:52:45 »
Jestem, jestem tylko trochę padnięty, od 5.00 rano praca w komisji.. Czekam na ostateczne wyniki. Zwycięzcy pogratuluję, szanuję prawa demokracji....skoro taki był wybór większości, oby Polska na tym zyskała. Pozdrawiam wszystkich którzy uczestniczyli w głosowaniu. Do jutra !

Mariusz1989

  • Gość
[Ogólne] Komorowski prezydentem...?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 04, 2010, 21:54:21 »
No to faktycznie w komisji miałeś dużo roboty... W lokalach napewno duszno... Ja też ledwo żyję... A w którym lokalu zasiadałeś ?

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
[Ogólne] Komorowski prezydentem...?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 04, 2010, 22:21:32 »
Cytat: "sekator"
Zwycięzcy pogratuluję, szanuję prawa demokracji....skoro taki był wybór większości, oby Polska na tym zyskała.
I tak właśnie powinny brzmieć słowa ludzi, którzy głosowali na Kaczyńskiego, jeśli na prawdę zależy im na Polsce ;-)
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Zdanowicz.J

  • Gość
[Ogólne] Komorowski prezydentem...?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 04, 2010, 23:18:00 »
Cytat: "kubapolice"
Cytat: "sekator"
Zwycięzcy pogratuluję, szanuję prawa demokracji....skoro taki był wybór większości, oby Polska na tym zyskała.
I tak właśnie powinny brzmieć słowa ludzi, którzy głosowali na Kaczyńskiego, jeśli na prawdę zależy im na Polsce ;-)


Wyważone wybory, wyważone opinie. Tylko jak długo to potrwa. Czytając opinie na innych forach trudno w to uwierzyć. A takie głosy jak powyżej zapewne nie zostaną zauważone. Nie wypowiadałem się w sprawie wyboru prezydenta bo kandydaci nie spełniali moich oczekiwań. Tak mała różnica między kandydatami drugiej tury to nie wynik demokracji, jak ktoś napisał.
Raczej brak odpowiednich kandydatów i zdecydowania społeczeństwa czego oczekują od prezydenta.
Niemniej jednak gratuluje p. Komorowskiemu a Polsce nowego Prezydenta.
Pozdrawiam

Offline Swierzak

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
[Ogólne] Komorowski prezydentem...?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 04, 2010, 23:19:36 »
Skomentuje to wszystko tak : NIESTETY!!!!!! Oby wyniki były inne.

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
[Ogólne] Komorowski prezydentem...?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 04, 2010, 23:21:20 »
A ja skomentuję to inaczej... oby wyniki się potwierdziły... amen

Mariusz1989

  • Gość
[Ogólne] Komorowski prezydentem...?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 04, 2010, 23:21:33 »
PKW o godz. 22 podało pierwsze wstępne wyniki z 21% obwodów wyborczych. Przewaga Komorowskiego w/g tych wyników jest mniejsza. Bliżej im do sondaży SMG/KRC (choć to one w I turze zawiodły) niż do realizowanych dla TVP sondaży TNS OBOP. W/g PKW Komorowski uzyskał 50,61% głosów poparcia. Zdecydowanie wygrał w woj. Zachodniopomorskim, gdzie uzyskał ponad 65%. Barierę 60% przekroczył także w województwach lubuskim, opolskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim i pomorskim. Wygrał również w woj. śląskim, dolnośląskim, mazowieckim i podlaskim. Tak jak przewidywałem frekwencja im bliżej końca podliczania głosów tym wyższa. Już prawie 55%.
Pytanie tylko z jakich obwodów są te wyniki. Czy tylko z województw zwycięskich dla Komorowskiego, czy może z regionów w większości sprzyjających Kaczyńskiemu. Wydaje mi się to o tyle istotne, że różnica procentowa jest niewielka, bo niespełna 1%. I podliczenie kolejnych wyników z kolejnych obwodów może wpłynąć znacząco na wynik w zależności od tego z jakich regionów zostało najwięcej głosów do zliczenia. Wciąż niepewne to kto zostanie prezydentem, choć i sondaże i narazie wyniki PKW faworyzują kandydata PO.

 Z wyschniętego upałami i pozbawionego wody Przęsocina Wasz korespondent. Mariusz :D

Offline gzzz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
[Ogólne] Komorowski prezydentem...?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 04, 2010, 23:23:34 »
Cytat: "Mariusz1989"
PKW o godz. 22 podało pierwsze wstępne wyniki z 21% obwodów wyborczych. Przewaga Komorowskiego w/g tych wyników jest mniejsza. Bliżej im do sondaży SMG/KRC (choć to one w I turze zawiodły) niż do realizowanych dla TVP sondaży TNS OBOP. W/g PKW Komorowski uzyskał 50,61% głosów poparcia. Zdecydowanie wygrał w woj. Zachodniopomorskim, gdzie uzyskał ponad 65%. Barierę 60% przekroczył także w województwach lubuskim, opolskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim i pomorskim. Wygrał również w woj. śląskim, dolnośląskim, mazowieckim i podlaskim. Tak jak przewidywałem frekwencja im bliżej końca podliczania głosów tym wyższa. Już prawie 55%.
Pytanie tylko z jakich obwodów są te wyniki. Czy tylko z województw zwycięskich dla Komorowskiego, czy może z regionów w większości sprzyjających Kaczyńskiemu. Wydaje mi się to o tyle istotne, że różnica procentowa jest niewielka, bo niespełna 1%. I podliczenie kolejnych wyników z kolejnych obwodów może wpłynąć znacząco na wynik w zależności od tego z jakich regionów zostało najwięcej głosów do zliczenia. Wciąż niepewne to kto zostanie prezydentem, choć i sondaże i narazie wyniki PKW faworyzują kandydata PO.

 Z wyschniętego upałami i pozbawionego wody Przęsocina Wasz korespondent. Mariusz :D


Z tych najmniejszych gdzie liczenia nie bylo duzo, wsie male miejscowosci.

Mariusz1989

  • Gość
[Ogólne] Komorowski prezydentem...?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 04, 2010, 23:26:16 »
Czyli teoretycznie z bastion PiSu, choć są wyjątki jak wsie w woj. Pomorskim czy Zachodniopomorskim. Jeśli twoje przypuszczenia się sprawdzą to dzięki głosom z miast, w których teoretycznie Komorowski wygrywał i to bez znaczenia na położenie na mapie preferencji wyborczych Polaków to powinien nieznacznie przewagę powiększyć.

Mariusz1989

  • Gość
[Ogólne] Komorowski prezydentem...?
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 04, 2010, 23:41:09 »
Warto by sobie teraz przypomnieć program wyborczy Komorowskiego, który miejmy nadzieję będzie starał się realizować w ciągu 5-letnie kadencji.

1. Przyspieszę i wykorzystam wzrost gospodarczy.

2. Radykalnie podniosę płace dla budżetówki, zwiększymy emerytury i renty.

3. Wybuduję nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych, mostów i obwodnic.

4. Zagwarantuję bezpłatny dostęp do opieki medycznej i zlikwiduję NFZ.

5. Uproszczę podatki – wprowadzę podatek liniowy z ulgą prorodzinną, zlikwiduję 200 opłat urzędowych.

6. Przyśpieszę budowę stadionów na Euro 2012.

7. Wycofam wojska z Afganistanu.

8. Sprawię, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i inwestować w Polsce.

9. Podniosę poziom edukacji i upowszechnimy Internet.

10. Podejmę rzeczywistą walkę z korupcją.

Trochę brzmi to zbyt utopijnie... O takiej Polsce pewnie w większości marzymy. Ale czy Prezydent ze swoimi uprawnieniami konstytucyjnymi może realnie wpływać na te rzeczy ?
Ten program to program PO. Komorowski go współtworzył i uznał go także za swój program wyborczy w drodze do Pałacu Prezydenckiego.
Mam nadzieję, że będzie realnie wspierał Rząd w tych działaniach, wywierał nacisk i stronił od partyjności.

TomaszTokarczyk

  • Gość
[Ogólne] Komorowski prezydentem...?
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 04, 2010, 23:42:12 »
Cytat: "TrzebieżCITY"
Miejmy nadzieję,że obydwaj Panowie podejmą współpracę..Sa inni od siebie i to jest piękne...W zespole siła i wierzę,że wspólnie zawalczą o POLSKĘ!Frekwencja też piękna...

Na pewno współpracę podejmą - a raczej będą ją kontynuować - Komorowski i Tusk. Czy będzie to korzystne dla Polski? Szczerze w to wątpię. Ale zmieni się jedno - Platformie Obywatelskiej odpadnie wygodny argument, że nie mogą reformować kraju, bo przeszkadza im prezydent. Mają teraz całą władzę, więc mamy prawo oczekiwać reform.

Pytanie tylko, czy to właśnie reform i naprawiania państwa rzeczywiście oczekują ludzie? Czy przypadkiem dla większości z nas najważniejszy nie stał się święty spokój? Wynik tych wyborów utwierdza mnie w tym podejrzeniu. A to dlatego, że Komorowski podczas pełnienia obowiązków prezydenta pokazał się moim zdaniem z jak najgorszej strony. Pośpieszne, kontrowersyjne decyzje podejmowane bez mandatu zaufania obywateli, akceptowanie niesmacznych, agresywnych wypowiedzi członków własnego komitetu honorowego oraz mnóstwo fatalnych wystąpień, świadczących o braku kompetencji i oderwaniu od spraw zwykłych ludzi... Wszytko to znacznie pogorszyło jego wynik, ale i tak nie przeszkodziło w zwycięstwie.

Pytanie, dlaczego. Czy większość Polaków rzeczywiście mimo tylu wpadek uznała go za człowieka na tyle kompetentnego, żeby sprawować najwyższy urząd w państwie? Myślę, że nie. To raczej nie kompetencje były tu brane pod uwagę. Myślę, że bardzo wielu ludzi po prostu zagłosowało przeciwko Kaczyńskiemu. Niestety, na obecnym etapie polskiej demokracji, wybór ludzi nie wynikiem analizy osiągnięć i kompetencji kandydatów czy ich formacji, ale raczej wciąż - wyrazem ludzkich antypatii i uprzedzeń. Platforma rozumie to bardzo dobrze, starając się nie podejmować żadnych niepopularnych działań. Groźba stagnacji i regresu gospodarki na skutek braku działań obchodzi ich znacznie mniej niż święty spokój ludzi, wystarczający do podtrzymywania sondażowych słupków. Dlatego też według mnie na reformy nie mamy co liczyć. Ciekawe tylko jakie tym razem PO znajdzie dla siebie usprawiedliwienie?

michu

  • Gość
[Ogólne] Komorowski prezydentem...?
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 04, 2010, 23:49:01 »
Nie ukrywam, że się bardzo zdenerwowałem jak to o 20.00 tuż po ogłoszeniu wyników sondażowych, tylko sondażowych ogłoszono wszem i wobec, że to P. Komorowski zwyciężył!!!
Nie ukrywam, że jestem zwolennikiem PIS-u i możecie mnie nawet z tego tytułu obrażać, docinać itp. mam to gdzieś :faja:

Jak to jednak mówią, dopóki piłka w grze...
i co?... okazuje się, że różnica wg oficjalnych wyników (cząstkowych, w tej chwili 21%) drastycznie spada i wynosi tylko 1%!!!

Mam nadzieję, że rano jak się obudzę, Prezydentem RP będzię już P. Jarosław Kaczyński!!!

Pozdrawiam :*