Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Spis powszechny 2011  (Przeczytany 53959 razy)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #75 dnia: Marca 15, 2011, 15:39:18 »
Cytuj (zaznaczone)
Statystyka wykłada na tacy wszystkie informacje niezbędne do dokonania transformacji w kraju.


Statystyka to ściema, zacznijmy od tego. No chyba, że ktoś naprawdę wierzy, że sondaże przeprowadzane na reprezentatywnej grupie 500 osób odzwierciedlają opinie społeczeństwa. :D

Analogicznie jest ze spisem. Tak jak pisałem, są trzy rodzaje kłamstw: kłamstwo, wielkie kłamstwo i statystyka.

Ale spoko, wymień proszę 10 pozytywów z poprzedniego spisu, które wpłynęły korzystnie dla kraju.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #76 dnia: Marca 15, 2011, 18:29:52 »
1. Zebrane papiery posłużyły do produkcji papieru toaletowego
2. Kilku rachmistrzów miało przez jakiś czas pracę (spadek bezrobocia)
3. Wydano kupe kasy z państwowego budżetu dzięki czemu te pieniądze nie poszły na limuzyny dla posłów
4. Z powodów ginięcia danych i znajdowania ich na śmietnikach uznano, że podczas następnego spisu ma być bezpieczniej, na co przyznano odpowiednie środki
5. Wycięto drzewa, które zagrażały bezpieczeństwu aby wydrukować tą stertę kartek z pytaniami.

Czy naprawdę mam pisać więcej :D

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #77 dnia: Marca 15, 2011, 18:52:06 »
Cytat: "secha"
5. Wycięto drzewa, które zagrażały bezpieczeństwu aby wydrukować tą stertę kartek z pytaniami.
Pytania nie są na kartkach ;-)
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #78 dnia: Marca 29, 2011, 11:32:02 »
Tutaj jest kilka konkretnych, przydatnych informacji :study:

Choć zaczyna się już w piątek, to rachmistrze zaczną pukać do naszych domów dopiero tydzień później. Radzimy, jak się spisać i uniknąć oszustów. Państwo spisuje nas co kilka lat. Chce wiedzieć, w jakich warunkach mieszkamy, czy nadal się uczymy, czy jesteśmy żonaci, czy dojeżdżamy do pracy, z czego się otrzymujemy. Tegoroczny Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań zaczyna się 1 kwietnia i potrwa do 30 czerwca. Uwaga - jest obowiązkowy. Jak się nie spiszemy, czeka nas grzywna.

A teraz najważniejsze. Ankieterzy zaczynają chodzić po domach dopiero od 8 kwietnia. Jeśli ktoś zapuka wcześniej jako rachmistrz, możemy być pewni, że jest oszustem. W województwie zachodniopomorskim powołano 871 rachmistrzów spisowych.

Rachmistrze będą mieli dwa rodzaje formularzy. Krótszy, podstawowy (16 pytań) oraz reprezentacyjny - 100 pytań.

Wbrew powszechnej opinii, ankieterzy nie zapukają do wszystkich. Wylosowano 20 procent mieszkań w całym kraju. Czy jesteśmy na tej liście, można sprawdzić logując się na stronie internetowej www.spis.gov.pl. Mieszkania będą odwiedzać rachmistrze z formularzami reprezentacyjnymi. Nie oznacza to, że będziemy musieli odpowiadać na wszystkie sto pytań. Np. dla dziecka pytań jest około 20.

- Dla kobiety aktywnej zawodowo, dojeżdżającej zawodowo do pracy i odpowiadającej o zagadnienia prokreacji, liczba pytań nie przekroczy 70 - tłumaczy Radosław Stępień, dyrektor Departamentu Badań Demograficznych Głównego Urzędu Statystycznego.

Ci, których rachmistrze nie odwiedzą w domach, będą musieli odpowiedzieć na formularz podstawowy (16 pytań). GUS przewiduje tu dwie metody badania: internetową i telefoniczną. W pierwszej logujemy się na stronie www.spis.gov.pl lub www.stat.gov.pl i tam wypełniamy formularz. Mamy na to czas od 1 kwietnia do 16 czerwca.

- Samospis internetowy jest zdecydowanie najdogodniejszą i najbardziej komfortową formą przekazania danych spisowych - dodaje Anna Wysocka z Departamentu Badań Demograficznych GUS.

W wersji telefonicznej to ankieter do nas zadzwoni - w dniach 8 kwietnia - 30 czerwca.

Policja nie ma wątpliwości, że oszuści spróbują wykorzystać spis, aby podszywać się pod rachmistrzów. Jak więc rozpoznać tego prawdziwego?

- Rachmistrz spisowy jest osobą posiadającą legitymację, która upoważnia do przeprowadzenia prac spisowych. Legitymacja zawiera zdjęcie i podpis rachmistrza, jego imię i nazwisko, upoważnienie do przeprowadzenia spisu w określonym czasie na określonym terenie, pieczęć urzędu statystycznego, pieczęć i podpis dyrektora Urzędu Statystycznego, który wydał legitymację. Legitymacja jest ważna wyłącznie z dowodem osobistym - tłumaczy Dominik Rozkrut, dyr. Urzędu Statystycznego w Szczecinie.

Tożsamość rachmistrza można również potwierdzić dzwoniąc na infolinię 0 800 800 800 (bezpłatne połączenie z telefonów stacjonarnych), 022 44 44 777 (zgodnie z cennikiem operatora komórkowego). Tożsamość ankietera potwierdzimy także w Wojewódzkim Biurze Spisowym w Szczecinie - tel. 91 459 77 00 lub we właściwym urzędzie gminy.

Marszruta rachmistrza spisowego będzie na bieżąco rejestrowana i monitorowana przez dyspozytorów.

źródło: gs24.pl

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #79 dnia: Marca 29, 2011, 12:34:10 »
Wybrano 20 procent mieszkan w calym kraju, ahahaha. I oni nadal twierdza, ze to odzwierciedli rzeczywistosc. Boze co za zenada, i na to ida miliony.

I niech nie beda tacy pewni, ze kazdy wezmie w tej szopce udzial. Czy ci naiwniacy mysla, ze kazdy ma telefon i internet? Ja uzywam obu na karte, powodzenia w namierzaniu mnie.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #80 dnia: Marca 29, 2011, 12:39:09 »
Cytat: "KrP"
Czy ci naiwniacy mysla, ze kazdy ma telefon i internet? Ja uzywam obu na karte, powodzenia w namierzaniu mnie.

Oooo, ale gość... No szaaaacuuuuun, chłopie.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #81 dnia: Marca 29, 2011, 13:06:45 »
No, smiej sie. Ale to nie ja dam sie dymac aparatowi panstwowemu pod przykrywka dobra narodu tylko Ty. :d
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #82 dnia: Marca 29, 2011, 13:11:56 »
Cytat: "KrP"
Ja uzywam obu na karte, powodzenia w namierzaniu mnie.


To jest prostsze niż Ci się wydaje. Wystarczy, że sprawdzą lokalizację telefonu w godzinach nocnych i już mają Twoje miejsce zamieszkania. Dokładność takiej lokalizacji jest na poziomie jednego do kilku metrów.

Ale fakt, jeżeli to tylko 20% to cala idea jest do kitu, dlatego tym bardziej pytam. Dlaczego nie anonimowe? A no dlatego, że jak ktoś powie że ma jacht to fiskus sprawdzi czy za niego zapłacił.

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #83 dnia: Marca 29, 2011, 14:00:52 »
Cytat: "KrP"
uzywam obu na karte, powodzenia w namierzaniu mnie

Cytat: "secha"
Wystarczy, że sprawdzą lokalizację telefonu w godzinach nocnych

Chyba, że jest sprytniejszy niż się nam wszystkim wydaje i nocuje gdzieś w bunkrach głęboko pod ziemią...

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #84 dnia: Marca 29, 2011, 14:04:59 »
A telefon zostawia w lesie i tylko raz dziennie przychodzi sprawdzic sms-y i zadzwonić  ? :D

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #85 dnia: Marca 29, 2011, 14:21:58 »
to nic nie da - będą czekać w lesie :)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #86 dnia: Marca 29, 2011, 14:34:12 »
Cytat: "secha"
Cytat: "KrP"
Ja uzywam obu na karte, powodzenia w namierzaniu mnie.


To jest prostsze niż Ci się wydaje. Wystarczy, że sprawdzą lokalizację telefonu w godzinach nocnych i już mają Twoje miejsce zamieszkania. Dokładność takiej lokalizacji jest na poziomie jednego do kilku metrów.


Technicznie to ja wiem, że to żaden problem. Ale szczerze wątpię by im się po prostu chciało cały proces uruchamiać. :P
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #87 dnia: Marca 29, 2011, 14:48:16 »
Gdybyś był właścicielem Orlenu, mafiosem, politykiem to może by im się nie chciało. No bo przecież te marne kilka milionów, które możesz ukrywać nic nie zmieni.

Ale jesteś szarym obywatelem, masz się słuchać Państwa :D

Pan Henryk też niby nic wielkiego nie zrobił :D

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #88 dnia: Marca 30, 2011, 19:05:48 »
Wiele osób ma negatywne podejście do spisu powszechnego, wśród nich jestem i ja. Wiem że to jest obowiązek, aby poddać się temu dzialaniu, wiem również że trzeba odpowiadać na każde pytania. Nie wiem natomiast jak to jest z podawaniem nieprawdziwych informacji (umyśle lub też nie umyślnie) i jakie są skutki tego.

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #89 dnia: Marca 30, 2011, 20:06:08 »
Tak sobie pomyślałem. Załóżmy, że mam brać udział w spisie (jestem w tych 20%). Ale jak był rachmistrz, to mnie akurat nie było. Telefonu domowego nie mam, a nr komórki nikt nie zna.

Z ustawy wynika, że mogę zapłacić grzywne....ale dlaczego? Przecież nieświadomie uniknąłem rachmistrza, nikt mi nie powiedział, że to mnie będą sprawdzać.

I to jest kolejny przykład głupoty tego spisu.

Cytuj (zaznaczone)

Czy jesteśmy na tej liście, można sprawdzić logując się na stronie internetowej www.spis.gov.pl.


PS. Nie znalazłem na stronie żadnej informacji o tym, kto dokładnie będzie spisywany, BA nie znalazłem nawet opcji logowania.