Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Spis powszechny 2011  (Przeczytany 53951 razy)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #60 dnia: Marca 14, 2011, 22:15:17 »
Ale zapyta o wiele innych rzeczy, ktorych nie zycze sobie by ktokolwiek o nich wiedzial i by byly gdzies w systemie przypisane do moich danych.

Tak samo nie zycze sobie zastraszania mnie ustawa, ktora stawia mnie w roli podejrzanego, ktory pod grozba kary ma zeznawac zgodnie z prawda.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #61 dnia: Marca 14, 2011, 23:02:18 »
Cytat: "KrP"
Ale zapyta o wiele innych rzeczy, ktorych nie zycze sobie by ktokolwiek o nich wiedzial i by byly gdzies w systemie przypisane do moich danych.

Tak samo nie zycze sobie zastraszania mnie ustawa, ktora stawia mnie w roli podejrzanego, ktory pod grozba kary ma zeznawac zgodnie z prawda.
Tylko jak już przyjdzie do ciebie rachmistrz, to się na nim nie wyżywaj, bo to nie on wymyślił pytania.  A spisu nie unikniesz. Jak nie chcesz podawać danych rachmistrzowi to spisz się przez Internet.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Żaba

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 113
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #62 dnia: Marca 14, 2011, 23:53:48 »
A co się dzieje jeśli ktoś wyjechał i nie ma dostępu do internetu?

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #63 dnia: Marca 15, 2011, 05:17:20 »
Cytat: "kubapolice"
Cytat: "KrP"
Ale zapyta o wiele innych rzeczy, ktorych nie zycze sobie by ktokolwiek o nich wiedzial i by byly gdzies w systemie przypisane do moich danych.

Tak samo nie zycze sobie zastraszania mnie ustawa, ktora stawia mnie w roli podejrzanego, ktory pod grozba kary ma zeznawac zgodnie z prawda.
Tylko jak już przyjdzie do ciebie rachmistrz, to się na nim nie wyżywaj, bo to nie on wymyślił pytania.  A spisu nie unikniesz. Jak nie chcesz podawać danych rachmistrzowi to spisz się przez Internet.


Nie boj sie, nie jestem z tych co sie wyzywaja na kasjerkach za bledy sklepu.

Nie chodzi mi o to, ze rachmistrzowi podam odpowiedzi tylko panstwu, chyba naprawde miales suahili w szkole. ><"

A spisu unikne, co to za problem?
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #64 dnia: Marca 15, 2011, 06:14:29 »
Cytat: "kubapolice"
A spisu nie unikniesz


Wystarczy, że nie otworzy drzwi, no chyba, że rachmistrz przyjdzie z policją i nakazem. :)

Zafrina

  • Gość
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #65 dnia: Marca 15, 2011, 09:34:01 »
Jeżeli chodzi o ankietę pełną to jest to raptem 16 pytań, np. imię i nazwisko, pesel, płeć, data urodzenia, adres, jak długo się mieszka w mieszkaniu, czy zamierza się mieszkać, czy mieszka się od urodzenia, stan cywilny, kraj urodzenia, obywatelstwo, odczuwalna przynależność do innego narodu, język. Tą podstawową ankietę wypełnia się dla 80 % ludzi. Nie widzę w tej ankiecie żadnych trudnych pytań. Więcej danych zostawiamy w banku starając się o kredyt. Myślę, że hakerzy są bardziej zainteresowani danymi, które posiada właśnie np. bank  :rotfl:
Ankieta reprezentacyjna jest bardziej obszerna, ale jest w niej wiele pytań, na które odpowiedź jest dobrowolna. Jeżeli skłamiesz - twoja sprawa, nikt nie będzie weryfikował Twoich odpowiedzi.
Na prawdę nie rozumiem Waszego nastawienia, ale to taka polska mentalność. Gdyby całe polskie pokolenia od gimnazjum wzwyż  nagle zniknęły z powierzchni ziemi, a dzieci wychowywały się według nowych demokratycznych  standardów, może możliwa byłaby zmiana :)

Offline grubcia1982

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 339
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #66 dnia: Marca 15, 2011, 09:44:40 »
Cytat: "Zafrina"
ale to taka polska mentalność
 Dokładnie tak, Zafrina!
Ja byłam kiedyś rachmistrzem spisowym i wiem, jacy potrafią być ludzie. W większości byli mili, gościnni ( ale też nieco przerażeni, o co będę pytać, a jak kończyłam wypełanianie papierków, to się śmieli sami z siebie, że tak się stresowali ). Jednak zdarzali się też i tacy, którzy robili problemy, byli dla mnie naprawdę nieprzyjemni, a jedna rodzina nawet mi ubliżała. Ale już tak jest w tym kraju i czas był się przyzwyczaić, że Polska to kraj dzikusów ;D
"Gafę popełnić jest wybaczalnym nietaktem. Ignorancja, to gafa nabyta i pielęgnowana"

Zafrina

  • Gość
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #67 dnia: Marca 15, 2011, 10:19:40 »
Cytat: "Żaba"
A co się dzieje jeśli ktoś wyjechał i nie ma dostępu do internetu?


Jeżeli taka osoba jest chętna wypełnić ankietę, to może skontaktować się telefonicznie z Urzędem Miejskim w Policach lub Urzędem Statystycznym w Szczecinie. Jeżeli w mieszkaniu w Polsce mieszka jakaś jej rodzina to może wypełnić tą ankietę za nią. Dla chętnego nic trudnego  ;D

Cytat: "KrP"
A spisu unikne, co to za problem?


Popieram - nie wpuszczaj rachmistrza do domu. A nóż okaże się, że to jakiś rosyjski szpieg w przebraniu  :rotfl:

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #68 dnia: Marca 15, 2011, 10:30:31 »
Cytat: "Zafrina"
Jeżeli chodzi o ankietę pełną to jest to raptem 16 pytań, np. imię i nazwisko, pesel, płeć, data urodzenia, adres, jak długo się mieszka w mieszkaniu, czy zamierza się mieszkać, czy mieszka się od urodzenia, stan cywilny, kraj urodzenia, obywatelstwo, odczuwalna przynależność do innego narodu, język. Tą podstawową ankietę wypełnia się dla 80 % ludzi. Nie widzę w tej ankiecie żadnych trudnych pytań. Więcej danych zostawiamy w banku starając się o kredyt. Myślę, że hakerzy są bardziej zainteresowani danymi, które posiada właśnie np. bank  :rotfl:


Naprawdę nie widzisz różnicy pomiędzy dobrowolnym podawaniem danych bankom, a przymusowym państwu?

Cytuj (zaznaczone)
Popieram - nie wpuszczaj rachmistrza do domu. A nóż okaże się, że to jakiś rosyjski szpieg w przebraniu


Ah, jak państwo się cieszy z takich obywateli jak Ty czy grubcia. Bardzo podatni na manipulacje, wystarczy im powiedzieć, że to dla dobra ogółu i już zacieszają na myśl o przekazaniu prywatnych informacji o sobie. Łatwiej takimi ludźmi sterować. :)

Cóż, ja taki nie jestem. Dobrowolnie - ok, nie ma sprawy. Przymusowo pod groźbą kary - nigdy, choćby to były totalne pierdoły.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Zafrina

  • Gość
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #69 dnia: Marca 15, 2011, 10:53:31 »
Cytat: "KrP"
Ah, jak państwo się cieszy z takich obywateli jak Ty czy grubcia. Bardzo podatni na manipulacje, wystarczy im powiedzieć, że to dla dobra ogółu i już zacieszają na myśl o przekazaniu prywatnych informacji o sobie. Łatwiej takimi ludźmi sterować. :)


Chodzi o to, że zbyt wielu ludzi jest w Polsce, którzy w każdym działaniu rządu czy instytucji doszukują się drugiego dna. Ostrożność to dobra cecha, ale dopóki nie zmienia się w paranoję.

Urząd Statystyczny od lat zajmuje się tworzeniem zestawień statystycznych i do tworzenia takich zestawień potrzebny jest spis powszechny. Czy jest lepszy sposób na poznanie społeczeństwa niż indywidualna z nim rozmowa?

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #70 dnia: Marca 15, 2011, 11:08:27 »
Cytat: "KrP"
Cytuj (zaznaczone)
Popieram - nie wpuszczaj rachmistrza do domu. A nuż okaże się, że to jakiś rosyjski szpieg w przebraniu

Ah, jak państwo się cieszy z takich obywateli jak Ty czy grubcia. Bardzo podatni na manipulacje, wystarczy im powiedzieć, że to dla dobra ogółu i już zacieszają na myśl o przekazaniu prywatnych informacji o sobie. Łatwiej takimi ludźmi sterować. :)

Mylisz się. Najłatwiej sterować bezmyślnymi kozakami ("Co??? Ja nie skoczę?!?!?).
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

kieliszek

  • Gość
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #71 dnia: Marca 15, 2011, 12:39:39 »
Cytat: "Zafrina"
Chodzi o to, że zbyt wielu ludzi jest w Polsce, którzy w każdym działaniu rządu czy instytucji doszukują się drugiego dna.

123 lata rozbiorów + 45 lat przyjaźni polsko - radzieckiej + 20 lat degrengolady obecnego tworu robią swoje...

Cytat: "Zafrina"
Urząd Statystyczny od lat zajmuje się tworzeniem zestawień statystycznych

Po co?

Cytat: "Zafrina"
Czy jest lepszy sposób na poznanie społeczeństwa niż indywidualna z nim rozmowa?

Szczególnie z pistoletem przy skroni :rotfl:

Cytat: "Zafrina"
Gdyby całe polskie pokolenia od gimnazjum wzwyż nagle zniknęły z powierzchni ziemi, a dzieci wychowywały się według nowych demokratycznych standardów, może możliwa byłaby zmiana

(...)Jakie jest nastawienie demokraty, gdy dyskutuje się o prawach politycznych? Jak odnosi się on do ludzi gdy ustawodawca ma być wybierany. Ach, wtedy twierdzi się, że ludzie mają instynktowną mądrość; oni mają dar najsubtelniejszej postrzegalności; ich wola jest zawsze słuszna; ogólna wola nie może się mylić, prawo do głosowania nie może być za powszechne.
Kiedy jest czas na głosowanie, najwyraźniej głosujący nie jest pytany o jakąkolwiek gwarancję jego roztropności. Jego wola i zdolność do wybrania mądrze przyjmuje się jako rzecz naturalną. Czy mogą ludzie mylić się? Czyż nie żyjemy w wieku oświecenia? Co! Czy ludzie zawsze muszą być trzymani na smyczy? Czy nie zdobyli swoich praw wielkim wysiłkiem i poświęceniem? Czy nie dali wystarczającego dowodu ich inteligencji i mądrości? Czy nie są dorosłymi?
Czy nie są zdolni sądzić sami dla siebie? Czy oni nie wiedzą co jest najlepsze dla nich samych? Czy jest taka klasa lub poszczególny człowiek, który byłby tak odważny by ustanowić się ponad ludzi i sądzić i działać dla nich? Nie, nie, ludzie są i powinni być wolni. Oni pragną kierować ich własnymi sprawami, i tak będą robić.
Ale kiedy ustawodawca jest w końcu wybrany – ach! Wtedy rzeczywiście ton jego mowy ulega radykalnej zmianie. Ludzie powracają do bierności, obojętności i nieświadomości; ustawodawca wchodzi do wszechmocy. Teraz należy do niego inicjować, kierować, popędzać i organizować. Ludność ma tylko podporządkowywać się; godzina despotyzmu wybiła. Obserwujemy teraz tą fatalną ideę: Ludzie, którzy podczas wyborów, byli tak mądrzy, tak moralni i tak doskonali, teraz nie mają żadnej dążności do czegokolwiek; lub jeśli mają jakieś, są one dążnościami, które prowadzą w dół do degradacji.(...)

(...)Pretensje tych organizatorów ludzkości nasuwają inne pytanie, które im często zadawałem i na które, o ile ja wiem, nigdy mi nie odpowiedzieli: Jeśli naturalne tendencje ludzkości są tak złe, że nie jest bezpiecznie pozwolić ludziom być wolnymi, jak to jest, że tendencje tych organizatorów są zawsze dobre? Czy ustawodawcy i ich zaangażowani agenci nie należą także do ludzkiej rasy? Lub czy wierzą, że oni sami są stworzeni z lepszej gliny niż reszta ludzi? Organizatorzy utrzymują, że społeczeństwo, kiedy pozostawione samo sobie, nie kierowane, pędzi na oślep do nieuniknionego zniszczenia, ponieważ instynkty ludzi są tak wypaczone. Ustawodawcy roszczą sobie prawo do zatrzymania tego samobójczego kursu i nadania mu zdrowszego kierunku. Najwidoczniej, ustawodawcy i organizatorzy otrzymali z Nieba inteligencję i szlachetność, która umieszcza ich poza i ponad ludzkość; Jeśli tak, pozwólmy im pokazać tytuły do tej wyższości.
Oni, przygotowujący się do roli pasterzy nad nami, ich stadem owiec. Z pewnością takie uplanowanie nasuwa wniosek, że oni są naturalnie niepospolici w stosunku do reszty nas. I na pewno jesteśmy usprawiedliwieni żądając od ustawodawców i organizatorów dowodu tej naturalnej wyższości.(...)

Więcej w: F. Bastiat "Prawo".
Dobrze, że żyją jeszcze ludzie nie uznający nowych demokratycznych standardów.
Ehh, miałem już w tym temacie nie pisać...

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #72 dnia: Marca 15, 2011, 13:00:29 »
Cytat: "KrP"
Tak samo nie zycze sobie zastraszania mnie ustawa, ktora stawia mnie w roli podejrzanego, ktory pod grozba kary ma zeznawac zgodnie z prawda.

 Podejrzany nie zeznaje-a "wyjaśnia" Podejrzany nie musi wyjaśniać zgodnie z prawdą-podejrzany może nawet-odmówić składania wyjaśnień  ;-) Tak więc pragnę Cię uspokoić-nic nie musisz  ;-) Sama dyskusja o spisie jest bardzo "płytka" Wielu z Was z wrodzoną podejrzliwością neguje idę spisu a także upatruje w siłach nieczystych spiskową teorię dziejów.Dostęp do większości danych jest banalnie prosty i wcale nie trzeba uciekać się do działań niezgodnych z prawem aby je pozyskać.Pozdrawiam ;-)
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #73 dnia: Marca 15, 2011, 13:47:09 »
Cytat: "Zafrina"
Cytat: "KrP"
Ah, jak państwo się cieszy z takich obywateli jak Ty czy grubcia. Bardzo podatni na manipulacje, wystarczy im powiedzieć, że to dla dobra ogółu i już zacieszają na myśl o przekazaniu prywatnych informacji o sobie. Łatwiej takimi ludźmi sterować. :)


Chodzi o to, że zbyt wielu ludzi jest w Polsce, którzy w każdym działaniu rządu czy instytucji doszukują się drugiego dna. Ostrożność to dobra cecha, ale dopóki nie zmienia się w paranoję.


Nie martw się, do NWO mi daleko. :P

Cytuj (zaznaczone)
Urząd Statystyczny od lat zajmuje się tworzeniem zestawień statystycznych i do tworzenia takich zestawień potrzebny jest spis powszechny. Czy jest lepszy sposób na poznanie społeczeństwa niż indywidualna z nim rozmowa


Pewnie nie ma. Ale nie zmienia to faktu, że robienie tego pod przymusem i groźbą kary jest dla mnie nie do zaakceptowania.

Wykidajło:

Cytuj (zaznaczone)
Mylisz się. Najłatwiej sterować bezmyślnymi kozakami ("Co??? Ja nie skoczę?!?!?).


Też. Niemniej jednak sądzę, że łatwiej jest sterować właśnie takimi ludźmi, którzy wierzą we wszystko co im rząd i media powiedzą (ah te piękne kampanie, "spisz się dla dobra narodu" :D).

Król podziemia:

Cytuj (zaznaczone)
Podejrzany nie zeznaje-a "wyjaśnia" Podejrzany nie musi wyjaśniać zgodnie z prawdą-podejrzany może nawet-odmówić składania wyjaśnień  Tak więc pragnę Cię uspokoić-nic nie musisz   Sama dyskusja o spisie jest bardzo "płytka" Wielu z Was z wrodzoną podejrzliwością neguje idę spisu a także upatruje w siłach nieczystych spiskową teorię dziejów.Dostęp do większości danych jest banalnie prosty i wcale nie trzeba uciekać się do działań niezgodnych z prawem aby je pozyskać.Pozdrawiam


Ja jednak czuję się jak podejrzany czy nawet oskarżony. Skłamiesz = dostaniesz karę (przynajmniej teoretycznie wg ustawy).

I powtarzam - ja nie mam pretensji o spis jako taki. Mam pretensje tylko i wyłącznie o przymusowość pod groźbą kary całej tej szopki (która notabene i tak do niczego dobrego nie posłuży, a kosztuje miliony).
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Zafrina

  • Gość
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #74 dnia: Marca 15, 2011, 14:00:39 »
Cytat: "kieliszek"
123 lata rozbiorów + 45 lat przyjaźni polsko - radzieckiej + 20 lat degrengolady obecnego tworu robią swoje...


Właśnie do tego nawiązałam, pisząc o mentalności Polaków. Myślę jednak, że żeby przetrwać w dzisiejszych czasach warto się przystosować do obowiązujących realiów. Nie wierzę w rewolucję, nie wierzę, że Polacy ponownie skrzykną się, zbiorą i powstaną, by sprzeciwić się władzy.

Cytat: "kieliszek"
Cytat: "Zafrina"
Urząd Statystyczny od lat zajmuje się tworzeniem zestawień statystycznych

Po co?


Czasami wiedza jest potrzebna dla samej wiedzy. Ja np. wiem jaka była najwyższa temperatura zarejestrowana na ziemi; wiem, że Einstein urodził się w 1879 roku; wiem co to całka; znam wzór chemiczny kwasu solnego .... i mogłabym tak wymieniać bez końca, choć na co dzień z tej wiedzy nie korzystam.
Ze statystyką jest tak, że część wiedzy jest wykorzystywana a część nie. Myślę jednak, że gdyby nie znajomość sytuacji w kraju nie doszło by do tak wielu pozytywnych zmian o charakterze politycznym i społeczno - gospodarczym. Dzięki tej wiedzy można efektywnie zarządzać państwem. To czy się efektywnie zarządza, to już inna sprawa. Statystyka wykłada na tacy wszystkie informacje niezbędne do dokonania transformacji w kraju.

Cytat: "kieliszek"
Cytat: "Zafrina"
Czy jest lepszy sposób na poznanie społeczeństwa niż indywidualna z nim rozmowa?

Szczególnie z pistoletem przy skroni :rotfl:


Myślę, że żaden rachmistrz nie zaryzykuje noszenia broni, co najwyżej wsadzi gaz pieprzowy do kieszenie i to tylko w celu ewentualnej samoobrony.  :rotfl: