Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Spis powszechny 2011  (Przeczytany 53962 razy)

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #105 dnia: Kwietnia 03, 2011, 12:38:45 »
Czy ty w ogóle czytasz co cytujesz?
Cytat: "cytat by KrP"
Tajemnica statystyczna to ściema! Prokuratura może ją uchylić jak każdą inną.
Podkreślić należy, że w świetle regulacji zawartych w przepisie art. 180 § 2 zd. 1 K.p.k. ochrona tajemnicy statystycznej jest znacznie słabsza niż choćby ochrona tajemnicy adwokackiej, lekarskiej i dziennikarskiej,

Cytuj (zaznaczone)
Art. 180. § 2. Osoby obowiązane do zachowania tajemnicy notarialnej, adwokackiej, radcy prawnego, doradcy podatkowego, lekarskiej lub dziennikarskiej mogą być przesłuchiwane co do faktów objętych tą tajemnicą tylko wtedy, gdy jest to
niezbędne dla dobra wymiaru sprawiedliwości, a okoliczność nie może być ustalona na podstawie innego dowodu. W postępowaniu przygotowawczym w przedmiocie przesłuchania lub zezwolenia na przesłuchanie decyduje sąd, na posiedzeniu bez udziału stron, w terminie nie dłuższym niż 7 dni od daty doręczenia wniosku prokuratora. Na postanowienie sądu przysługuje zażalenie.

Teraz mi łaskawie wskaż, gdzie w tym artykule napisano to, czym się tak podekscytowałeś.
Poza tym jak mówi
Cytuj (zaznaczone)
Art. 1. Postępowanie karne w sprawach należących do właściwości sądów toczy się według przepisów niniejszego kodeksu.

Ten kodeks dotyczy postępowania karnego i w tym przypadku władza może zasięgnąć wszelkich informacji by posadzić podejrzanego i to mi akurat nie przeszkadza.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #106 dnia: Kwietnia 03, 2011, 12:48:46 »
Wybacz, że nie chce mi się tłumaczyć. W skrócie powiem tylko, że wystarczy jakieś podejrzenie popełnienia przestępstwa i już prokuratura może nakazać udostępnienie danych ze spisu.

Ale widzę, że tu większość ludzi aż się cieszy na samą myśl udostępnienia swoich danych i informacji o sobie Systemowi. ;D
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #107 dnia: Kwietnia 03, 2011, 13:13:34 »
Cytat: "KrP"
Wybacz, że nie chce mi się tłumaczyć. W skrócie powiem tylko, że wystarczy jakieś podejrzenie popełnienia przestępstwa i już prokuratura może nakazać udostępnienie danych ze spisu.

Mała uwaga aby rozwiać wątpliwości-art. 180 § i k.p.k., umożliwia sądowi lub
prokuratorowi zwolnienie od obowiązku zachowania tajemnicy służbowej lub zawodowej osoby która w postępowaniu na ową tajemnicę się powołuje.Tylko tyle i aż tyle.
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #108 dnia: Kwietnia 03, 2011, 14:09:20 »
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #109 dnia: Kwietnia 03, 2011, 14:39:50 »
GUS ma rację, że nie udostępnia takich danych. Skoro firma jest posądzana o oszustwo to powinni zająć się jej księgami rachunkowymi, a nie danymi statystycznymi. Logicznym jest, że jeśli ktoś kantuje w księgach to do GUSu też wyśle dane z kosmosu... To tylko daje podstawy do zaostrzenia prawa gospodarczego (trzeba skończyć z uproszczonymi zasadami prowadzenia ksiąg rachunkowych w przypadku większości przedsiębiorstw), a nie naginania tajemnicy statystycznej.

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #110 dnia: Kwietnia 03, 2011, 15:43:22 »
Oczywiście że GUS ma rację i stoi na stanowisku przestrzegania prawa.Prokuratorzy idąc na łatwiznę i oszczędzając sobie trudu,czasu i kosztów wpadają na "szatański" pomysł pozyskiwania danych statystycznych na potrzeby prowadzonych przez siebie spraw.Powołują się więc na zapis wspomnianego wcześniej art.180 kpk.Pamiętajmy też, że władze publiczne mają do dyspozycji rozmaite środki gromadzenia i weryfikacji informacji na potrzeby postępowania karnego.Nie czynią tego bo w majestacie prawa ( w tym wypadku wątpliwego) nadużywają jego interpretacji zmuszając "jednostki" do ujawniania tych danych.Szkoda tylko że takiego samego odniesienia nie stosują do innych tajemnic zawodowych np-tajemnica adwokacka,tajemnica spowiedzi,tajemnica lekarska itd itd.Dlatego ostrożnie trzeba podchodzić do możliwości przełamania tajemnicy statystycznej i wykorzystania chronionych przez nią danych do celów innych niż przewidziane w ustawie o statystyce publicznej.Przy tej okazji warto wspomnieć,że art.51 Konstytucji wyraźnie wskazuje,że " "Władze publiczne nie mogą pozyskiwać, gromadzić i udostępniać innych informacji o obywatelach niż niezbędne w demokratycznym państwie prawnym" Widać więc wyraźnie na przykładzie tych dwóch zapisów że mamy klasyczny konflikt naruszenia autonomii informacyjnej jednostki-jednostki której nikt nie broni przedkładając jej dobra nad cele nadrzędne powołując się dobrem prowadzonego dochodzenia lub śledztwa.Jak więc widać "cwaniactwo" w majestacie prawa jest także dopuszczalne tam gdzie tego prawa powinno się przestrzegać.Pozdrawiam
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

sekator

  • Gość
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #111 dnia: Kwietnia 03, 2011, 18:52:47 »
Cytat: "kubapolice"
A co powiecie o tym:
http://www.rp.pl/artykul/74590.html
http://wyborcza.pl/1,76842,5138856.html ?


Kto jest mądry wiedział doskonale, że takie między innymi będą skutki ,,spisu".  Naiwnym nawet szkoda tego tłumaczyć.

Cytat: "KrP"
Ale widzę, że tu większość ludzi aż się cieszy na samą myśl udostępnienia swoich danych i informacji o sobie Systemowi


Nie wymagaj zbyt wiele od niektórych ludzi. Oni się czuja ,,zaszczyceni", że ktoś się  nimi wreszcie zainteresował [ciach!].

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #112 dnia: Kwietnia 03, 2011, 18:57:15 »
sekator, prosiłbym Cię jednak o zaprzestanie dokonywania takich ocen zdrowia psychicznego interlokutorów.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

sekator

  • Gość
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #113 dnia: Kwietnia 03, 2011, 19:24:11 »
Jasne, tym bardziej że sam się już też spisałem. Ale w przeciwieństwie do niektórych nie mam z tego tytułu powodów do dumy, ani radości. Zawsze tak reaguję, kiedy jestem do czegoś przymuszany groźbą. Jeżeli komuś sprawia to przyjemność to faktycznie jego sprawa. Wszak różne są źródła pozytywnych doznań emocjonalnych wśród ludu polskiego.
pozdrawiam sekator

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #114 dnia: Kwietnia 03, 2011, 21:52:17 »
Ja też nie mam z tego powodów do dumy czy radości. Spisałem się szybko żeby mieć to z głowy, nikt mnie później nie nachodził i zadawał głupie pytania.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #115 dnia: Kwietnia 03, 2011, 22:34:15 »
Ej tam, nie ma tragedii, mój polski adres i tak już mieli, podałem, w którym roku opuściłem ojczyznę, to, że nadal czuję się w pełni Polakiem i używam dwóch języków. Wsio. Super, że można się tak szybko spisać on-line.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #117 dnia: Kwietnia 04, 2011, 09:18:05 »
No to ładnie,ale danymi handlują wszystkie instytucje,banki ,urzędy .Wystarczy założyć działalność a zaraz dzwonią wszystkie banki chcą udzielić pożyczki ,hurtownie.Więc mnie nie dziwi że hakerzy też usiłują się włamać .Nic tylko bać się.

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #118 dnia: Kwietnia 04, 2011, 10:14:10 »
Co z tego, że te dane są 'ogólnodostępne'. Sprawdzisz czyjeś dane tylko po to, by wypełnić za niego spis? Życzę powodzenia, gdy się okaże że GUS nie jest głupi i sprawdza adresy ip, z których przychodzą formularze i nawiedzi cię Policja celem wyjaśnienia (jeśli z rozpędu wypełnisz większą ilość). Równie dobrze można się rejestrować w sklepach internetowych na dane np sąsiadów i dokonywać w ich imieniu zakupów płatnych za pobraniem. Tylko po co? Nie zapominajcie, że internet nie jest anonimowy.
Storczyk litości, jak cracker będzie chciał wykraść dane to się włamie do serwera GUSu, a nie będzie bawił w głupi formularzyk...

Zafrina

  • Gość
[Ogólne] Spis powszechny 2011
« Odpowiedź #119 dnia: Kwietnia 04, 2011, 10:43:17 »
Tak czytam Wasze komentarze i śmiać mi się chce  :rotfl: Nie doszukujcie się spisków tam, gdzie ich nie ma. Gdyby haker potrzebował jakichś danych włamałby się do systemu bankowego, ZUS-u lub Urzędu Skarbowego, czyli tam, gdzie dane są zweryfikowane, prawdziwe, kompletne i bardzo szczegółowe.

Co do instrukcji zawartej w internecie uważam, że jest to jawne nagabywanie do łamania prawa i powinno być co najmniej usunięte z sieci i ukarane karą grzywny. Ludzie na prawdę nie mają się czym zajmować.

Pozdrawiam

P.S. Ja tam wolę dać zarobić rachmistrzowi niż GUS-owi, bo w końcu rezerwy finansowe, których nie rozdysponują na rachmistrzów na pewno nie zostaną przekazane na cele charytatywne.