Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: O samochodach słów kilka...  (Przeczytany 48853 razy)

Orbit

  • Gość
O samochodach słów kilka...
« Odpowiedź #90 dnia: Maja 17, 2010, 23:15:47 »
A ja bym chciał sobie kupić Mercedesa SLS AMG, może doradzicie mi jakąś dobrą alternatywę na ten samochód bo się jeszcze waham?  :devil:

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
O samochodach słów kilka...
« Odpowiedź #91 dnia: Maja 18, 2010, 09:49:21 »
Cytat: "Pieczka00"

No to teraz dałeś :devil: Co ma napis do tuningu :devil:

Tede Ci powie.
Cytat: "Pieczka00"

7 lat jazdy i tylko  łączniki brawo:)

No tak, dla właściciela Mondeo to rzecz nieprawdopodobna, granicząca z absurdem.

[ Dodano: 2010-05-18, 09:50 ]
Cytat: "Orbit"
A ja bym chciał sobie kupić Mercedesa SLS AMG, może doradzicie mi jakąś dobrą alternatywę na ten samochód bo się jeszcze waham?  :devil:

Bierz Nissana GTR, 3 razy tańszy i japończyk  :rotfl:

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
O samochodach słów kilka...
« Odpowiedź #92 dnia: Maja 18, 2010, 10:27:39 »
Cytat: "Orbit"
A ja bym chciał sobie kupić Mercedesa SLS AMG, może doradzicie mi jakąś dobrą alternatywę na ten samochód bo się jeszcze waham?


Mercedes SL 65 AMG Black Series, to jest dobra alternatywa :faja: . Dla zainteresowanych:

http://www.mercedes-amg.com/webspecial/sl65blackseries/

Tylko gdzie tym jeździć po Polsce?

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
O samochodach słów kilka...
« Odpowiedź #93 dnia: Maja 18, 2010, 11:04:24 »
Cytat: "speedbax"
Cytat: "Orbit"
A ja bym chciał sobie kupić Mercedesa SLS AMG, może doradzicie mi jakąś dobrą alternatywę na ten samochód bo się jeszcze waham?


Mercedes SL 65 AMG Black Series, to jest dobra alternatywa :faja: . Dla zainteresowanych:

http://www.mercedes-amg.com/webspecial/sl65blackseries/

Tylko gdzie tym jeździć po Polsce?

1000 Nm i napęd na tył. To coś jak Pudzian na ringu.
Nie wiem Speedbax czy widziałeś ten odcinek Top Gear, jak Clarkson podczepił do CL 65 AMG angielską drużynę od przeciągania liny. Szarpali się (gwoli sprawiedliwości na trawie) i przeciągnęli mietka...

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
O samochodach słów kilka...
« Odpowiedź #94 dnia: Maja 18, 2010, 11:17:30 »
Cytat: "Pieczka00"
Cytat: "KrP"
Dude, nawiew to naprawdę nie jest rarytas, nie zrozumiałeś ironii?


No własnie chyba Ty nie wiesz o co chodzi.Poszukaj sobie na Allegro mk1 Ghia i zobacz na pokrętło prędkości nawiewu.Jest w lewo i prawo.


Wiem. Naprawdę, to nie jest luksus, nawet jak na tamte czasy.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Swierzak

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
O samochodach słów kilka...
« Odpowiedź #95 dnia: Maja 18, 2010, 11:27:11 »
Medyk Ja pod maską nie widzę silnika 1.9 Diesel (czyli wolnossący silnik diesla) Ja tam zauważam silnik turbo doładowany z systemem Common Rail. Kto się nie zna to się nie zna. To że nie wiesz czym jeździsz to twoja i jedynie twoja sprawa. Nie masz kompletnego pojęcia o silnikach wysokoprężnych to nie wypowiadaj swoich racji na tym forum. Nie wiesz co to zwykły diesel a common rail to nie pogarszaj swojej sytuacji. Teraz już będziesz wiedział co to common rail bo zajrzysz w Wikipedię :) :lol2:  :lol2:

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
O samochodach słów kilka...
« Odpowiedź #96 dnia: Maja 18, 2010, 11:40:12 »
Cytat: "Swierzak"
Medyk Ja pod maską nie widzę silnika 1.9 Diesel (czyli wolnossący silnik diesla) Ja tam zauważam silnik turbo doładowany z systemem Common Rail. Kto się nie zna to się nie zna. To że nie wiesz czym jeździsz to twoja i jedynie twoja sprawa. Nie masz kompletnego pojęcia o silnikach wysokoprężnych to nie wypowiadaj swoich racji na tym forum. Nie wiesz co to zwykły diesel a common rail to nie pogarszaj swojej sytuacji. Teraz już będziesz wiedział co to common rail bo zajrzysz w Wikipedię :) :lol2:  :lol2:

Idąc tym tropem, posiadacz Golfa V GTI nie będzie mógł powiedzieć, że ma 2.0 benzynę, tylko "dwulitrowy, doładowany, wyposażony w bezpośredni wtrysk paliwa i chłodnicę powietrza doładowującego silnik benzynowy".

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
O samochodach słów kilka...
« Odpowiedź #97 dnia: Maja 18, 2010, 12:04:35 »
Cytat: "parian"
1000 Nm i napęd na tył. To coś jak Pudzian na ringu.
Nie wiem Speedbax czy widziałeś ten odcinek Top Gear, jak Clarkson podczepił do CL 65 AMG angielską drużynę od przeciągania liny. Szarpali się (gwoli sprawiedliwości na trawie) i przeciągnęli mietka...


Mimo napędu na tylną oś nie ma żadnego problemu z trakcją dzięki dobrze zestrojonej elektronice. A co do przeciągania liny, to sądzę, że większość opon podda się na trawie, powinni spróbować gdzieś na torze przy założonych slickach w Mercedesie.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
O samochodach słów kilka...
« Odpowiedź #98 dnia: Maja 18, 2010, 12:29:31 »
Cytat: "speedbax"
Cytat: "parian"
1000 Nm i napęd na tył. To coś jak Pudzian na ringu.
Nie wiem Speedbax czy widziałeś ten odcinek Top Gear, jak Clarkson podczepił do CL 65 AMG angielską drużynę od przeciągania liny. Szarpali się (gwoli sprawiedliwości na trawie) i przeciągnęli mietka...


Mimo napędu na tylną oś nie ma żadnego problemu z trakcją dzięki dobrze zestrojonej elektronice.

Oj, są problemy:
Dla mnie to przerost formy nad treścią.
Cytat: "speedbax"
A co do przeciągania liny, to sądzę, że większość opon podda się na trawie, powinni spróbować gdzieś na torze przy założonych slickach w Mercedesie.

Myślę, że zwykłe EVO, albo impreza dałyby radę na trawie.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
O samochodach słów kilka...
« Odpowiedź #99 dnia: Maja 18, 2010, 12:32:28 »
Cytat: "Swierzak"
Medyk Ja pod maską nie widzę silnika 1.9 Diesel (czyli wolnossący silnik diesla) Ja tam zauważam silnik turbo doładowany z systemem Common Rail. Kto się nie zna to się nie zna. To że nie wiesz czym jeździsz to twoja i jedynie twoja sprawa. Nie masz kompletnego pojęcia o silnikach wysokoprężnych to nie wypowiadaj swoich racji na tym forum. Nie wiesz co to zwykły diesel a common rail to nie pogarszaj swojej sytuacji. Teraz już będziesz wiedział co to common rail bo zajrzysz w Wikipedię :) :lol2:  :lol2:


Mnie to tam w sumie wali, ale wziąłem sobie do serca Twą radę i z ciekawości zajrzałem na Wiki:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Renault_Laguna#Silniki
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
O samochodach słów kilka...
« Odpowiedź #100 dnia: Maja 18, 2010, 13:10:42 »
Cytat: "parian"
Oj, są problemy


Tak, przy wyłączonym ESP to tak. Miałem okazję jeździć tym autem po torze testowym przy fabryce w Sindelfingen i podczas normalnego trybu nie było problemów z wychodzeniem z zakrętów na prostą przy pełnym gazie (na mniejszej pętli testowej, duża pętla jest mocno wyprofilowana i pochylona). Samochód ten był również testowany przez takich asów jak Bernd Schneider (najbardziej utytułowany zawodnik serii DTM), czy Bernd Mayländer (obecny kierowca Safety Car-a w F1 i były kierowca DTM), którzy to byli pod dużym wrażeniem tego auta. Ich opinia jest dla mnie bardziej przekonywująca niż opinia wymienionego przez Ciebie "błazna" Clarksona.
Faktem jest, że samochody tego pokroju są skierowane do użytkowników o ponadprzeciętnych umiejętnościach w prowadzeniu pojazdami i nadają się raczej na tor wyścigowy niż na publiczne drogi. Poniżej film z jazdy testowej mistrza DTM Bernda Schneidera:



Zastanawiam się jeszcze, co miało na celu w/w przeciąganie liny na trawniku?? Dla mnie to raczej robienie sobie jaj dla rozrywki telewidzów, niż prawdziwe profesjonalne ocenianie sportowych aut.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
O samochodach słów kilka...
« Odpowiedź #101 dnia: Maja 18, 2010, 13:45:19 »
Cytat: "speedbax"
Cytat: "parian"
Oj, są problemy

Miałem okazję jeździć tym autem po torze testowym przy fabryce w Sindelfingen

Teraz to mi pingiel skoczył. Szczerze zazdroszczę.
Cytat: "speedbax"
Samochód ten był również testowany przez takich asów jak Bernd Schneider (najbardziej utytułowany zawodnik serii DTM), czy Bernd Mayländer (obecny kierowca Safety Car-a w F1 i były kierowca DTM), którzy to byli pod dużym wrażeniem tego auta. Ich opinia jest dla mnie bardziej przekonywująca niż opinia wymienionego przez Ciebie "błazna" Clarksona.

A mnie przekonuje błazen Clarkson, a nie ludzie, którzy dzięki Mercedesowi mają co do gara włożyć. Co mieli powiedzieć? Że jest be?
Cytat: "speedbax"
Zastanawiam się jeszcze, co miało na celu w/w przeciąganie liny na trawniku?? Dla mnie to raczej robienie sobie jaj dla rozrywki telewidzów, niż prawdziwe profesjonalne ocenianie sportowych aut.

Miało na celu robienie sobie jaj z braku przyczepności  :rotfl:

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
O samochodach słów kilka...
« Odpowiedź #102 dnia: Maja 18, 2010, 14:57:58 »
Cytat: "parian"
A mnie przekonuje błazen Clarkson, a nie ludzie, którzy dzięki Mercedesowi mają co do gara włożyć. Co mieli powiedzieć? Że jest be?


Tutaj bardziej chodzi o kwalifikacje i osiągnięcia tych panów, tak do końca nie wiesz jaki stosunek mają ci kierowcy do marki. Dwa razy słyszałem, jak krytykując, wręcz nabijali się z niektórych "wynalazków" Mercedesa. Ich opinia o SL-u była jak najbardziej wiarygodna,  oparta na doświadczeniu z torów wyścigowych. Dodam tylko skromnie, iż byłem pod ogromnym wrażeniem tego samochodu i myślę, że jest niesamowicie dopracowany pod każdym względem. Jazda nim to niesamowita frajda. Szczerze Ci życzę, byś kiedyś miał okazje zasiąść za kółkiem tego pojazdu. Wtedy wierz mi, nie będzie Ci do śmiechu.

Cytat: "parian"
Miało na celu robienie sobie jaj z braku przyczepności


Jeżeli wg Ciebie próby przyczepności na trawie są wyznacznikiem faktycznych właściwości trakcyjnych samochodu i mogą być podstawą do robienia sobie jaj, to wybacz, ale myślę, że dalsza dyskusja na ten temat nie ma sensu.

Cytat: "parian"

A mnie przekonuje błazen Clarkson


To niech jeszcze ten mądry pan do kompletu zrobi test przyczepności na trawie bolidu F1 z napędem na tylną oś, silnikiem o mocy około 800KM, ważącym 620 kg i powie, że to auto to też lipa, bo kilku osiłków przy linie przeciągnęło je bez trudu. Dla mnie to poziom wiedzy z "Auto Świata".

Pozdrawiam.

Orbit

  • Gość
O samochodach słów kilka...
« Odpowiedź #103 dnia: Maja 18, 2010, 15:27:39 »
Ej no chłopaki, z tym SLS-em to taki żarcik z mojej strony  ;D
Ale autko piękne z wyglądu. Już dawno żaden Miecio tak mi nie wpadł w oko.
Pełno jest fajnych samochodów ale trzeba mieć parę złoty na kupno i jeszcze drugie tyle na utrzymanie auta.
Tak schodząc na Ziemię polecam Mazdę. Miałem przez parę dobrych lat Mazdę 323 z salonu i poza wymianą przegubów i amortyzatorów (czyli to co się wyeksploatowało z wiekiem) nie robiłem przy niej kompletnie nic. Nie ingerowałem w silnik bo nie było potrzeby, ze skrzynią biegów też nic się nie działo. Po 12 latach zaczęła pojawiać się na niej rdza (auto garażowane od początku). I ta rdza w sumie zadecydowała o jej sprzedaży. Troszeczkę mi było wstyd jeździć takim obskurnym samochodem a szkoda mi było kasy na malowanie. Więc pomyślałem, że już czas zmienić samochód.
Mam nadzieje, że współczesne Mazdy też są takie trwałe jak moja.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
O samochodach słów kilka...
« Odpowiedź #104 dnia: Maja 18, 2010, 15:37:52 »
Cytat: "Orbit"
Ej no chłopaki, z tym SLS-em to taki żarcik z mojej strony ;D


Wiemy, wiemy, że to żart. Podyskutować zawsze warto. ;D