Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: O samochodach słów kilka...  (Przeczytany 48851 razy)

Offline Medyk

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
O samochodach słów kilka...
« Odpowiedź #75 dnia: Maja 17, 2010, 21:46:11 »
W myśl powiedzenia "Jak dbasz-tak masz", każde auto jest dobre, jeśli się o nie dba i eksploatuje z głową  :faja:

Z elektryką we francuskich autkach jest różnie, w lagunie 1,9 diesel 2003r. komputer sterujący jest pod akumulatorem i jak nie masz osłony pod silnikiem a wpadniesz w dużą!!! kałuże to powodzenia- autko nie odpala.
Co do karoserii to standardem już nie odbiegają od innych aut europejskich, dużo samochodów ma już np. błotniki z tworzywa a one były największą zmorą.

Pieczka00

  • Gość
O samochodach słów kilka...
« Odpowiedź #76 dnia: Maja 17, 2010, 21:47:05 »
Cytat: "KrP"
Dude, nawiew to naprawdę nie jest rarytas, nie zrozumiałeś ironii?


No własnie chyba Ty nie wiesz o co chodzi.Poszukaj sobie na Allegro mk1 Ghia i zobacz na pokrętło prędkości nawiewu.Jest w lewo i prawo.

Offline Swierzak

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
O samochodach słów kilka...
« Odpowiedź #77 dnia: Maja 17, 2010, 21:50:52 »
Speedbox co do elektryki to tylko raz mi się odłączyła kosteczka alternatora :). Nie miałem kłopotów z tym ani razu, Kuba dobrze napisał że sterotypy są takie jakie są, ich się nie zmieni.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
O samochodach słów kilka...
« Odpowiedź #78 dnia: Maja 17, 2010, 21:51:51 »
Panowie, proszę wrócić do tematu, albo założyć nowy dotyczący nawiewów. Inaczej ten zamknę.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Swierzak

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
O samochodach słów kilka...
« Odpowiedź #79 dnia: Maja 17, 2010, 22:00:01 »
Widze Medyk wielki znawca francuzów <lol2> Tam nie było silnika 1.9 diesel ale ok :):)

To był ostatni post nie na temat, jeszcze jeden i kłódka.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
O samochodach słów kilka...
« Odpowiedź #80 dnia: Maja 17, 2010, 22:04:03 »
Mi jedynie z elektrycznych rzeczy (w ciągu dwóch lat) padł podnośnik szyby (obudowa silnika napędu  pękła). Z minusów mojego 10-letniego autka to są źle spasowane niektóre plastiki w kokpicie. A tak silnik 107-konny pozwala na niezłe osiągi i jak na razie nie mam z nim problemów.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
O samochodach słów kilka...
« Odpowiedź #81 dnia: Maja 17, 2010, 22:13:42 »
Cytat: "Medyk"
W myśl powiedzenia "Jak dbasz-tak masz", każde auto jest dobre, jeśli się o nie dba i eksploatuje z głową  :faja:

Chyba chodzi właśnie o to, żeby jak najmniej dbając (nie mylić z zaniedbywaniem), jak najwięcej mieć. Śmiać mi się nieraz chce, jak czytam, że auto się dobrze sprawuje, pod warunkiem, że... i tu 150 różnych czynności, które trzeba wykonywać, żeby auto się nie psuło. Zazwyczaj czasochłonnych i kosztownych czynności. Sorry, ale dla mnie auto to narzędzie - po prostu ma działać (choć dobrze by było jakby dawało jakąś przyjemność z jazdy). Jak będę chciał o nie dbać to kupię sobie 125P w kolorze beżowym z "termometrem" w miejscu prędkościomierza i będę "dbał", co niedzielę grzebiąc przy nim. A póki mam tylko jeździć, to obstaję przy japońcach.

Offline Medyk

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
O samochodach słów kilka...
« Odpowiedź #82 dnia: Maja 17, 2010, 22:29:45 »
Kubo przepraszam, że nie piszę na temat ale kieruje to do Swierzaka, który jak widzę nie ma pojęcia o samochodach bo w tych lagunach był silnik 1.9 DCI. Więc proszę zastanów się co piszesz, jeśli nie masz pojęcia.
Foto dla informacji  :faja:


Parian nie chodziło mi o siedzenie przy aucie przez 24h, ale o zwykłe czynności związane z eksploatacją samochodu. Jak wymiana materiałów eksploatacyjnych oraz części które tego wymagają na bieżąco, a nie czekać aż coś się do końca rozpadnie.
Myślałem, że to jest oczywiste ponieważ piszę w temacie motoryzacyjnym, a nie kółka gospodyń wiejski.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
O samochodach słów kilka...
« Odpowiedź #83 dnia: Maja 17, 2010, 22:40:34 »
Już piszecie na temat, ponieważ go nieco zmodyfikowałem. Myślę, że autor tematu się ni obrazi, szczególnie że w tym temacie napisał tylko jeden (pierwszy post), a potem chyba się wystraszył Waszych podpowiedzi i już nie odpowiada...
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
O samochodach słów kilka...
« Odpowiedź #84 dnia: Maja 17, 2010, 22:41:11 »
Cytat: "Medyk"
Parian nie chodziło mi o siedzenie przy aucie przez 24h, ale o zwykłe czynności związane z eksploatacją samochodu. Jak wymiana materiałów eksploatacyjnych oraz części które tego wymagają na bieżąco, a nie czekać aż coś się do końca rozpadnie.
Myślałem, że to jest oczywiste ponieważ piszę w temacie motoryzacyjnym, a nie kółka gospodyń wiejski.

Czyli piszesz o rzeczach oczywistych dla 99,99 % kierowców. A jak sam mówisz to "nie kółko gospodyń wiejskich".
Chodzi mi o sprawy typu "kontroluj co pół roku podzespół x bo łatwo go uszkodzić, naprawa będzie koszmarnie droga, a przy okazji zepsuje się jeszcze y i z". A ja nie chcę kontrolować podzespołu x, jeśli to nie jest materiał eksploatacyjny, lub związany z bezpieczeństwem jazdy.

Pieczka00

  • Gość
O samochodach słów kilka...
« Odpowiedź #85 dnia: Maja 17, 2010, 22:41:44 »
Cytat: "parian"
zmień napis na Fordzie, z Ghia na Dżija - wtedy tuning będzie kompletny


No to teraz dałeś :devil: Co ma napis do tuningu :devil:

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
O samochodach słów kilka...
« Odpowiedź #86 dnia: Maja 17, 2010, 22:49:17 »
Cytat: "Swierzak"
Kuba dobrze napisał że sterotypy są takie jakie są, ich się nie zmieni.


Pytałem dlatego, gdyż kiedyś pracowałem w serwisie, który co prawda miał autoryzację na Forda, ale zdarzało się, że trafiały do nas "francuzy" i faktycznie dość często wykonywaliśmy naprawy instalacji elektrycznej, takie jak: naprawa/wymiana luźnych wtyczek, korodujących konektorów, oprawek żarówek, uszkodzonych włączników/przełączników, silników podnośników szyb, wycieraczek itd. Usterek elektryki w porównaniu do innych aut było znacznie więcej. Faktem jest, że było to w latach 1992-96 i od tamtej pory, jak mniemam, poczyniono postępy. Problemy z karoserią zdarzały się rzadziej, niemniej jednak, jak już to w bardzo młodych egzemplarzach (nawet 2-3 letnich). Zaznaczę na koniec, że to było w Niemczech i raczej wykluczam, iż były to auta powypadkowe.

Offline Medyk

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
O samochodach słów kilka...
« Odpowiedź #87 dnia: Maja 17, 2010, 22:51:29 »
Parian, chodzi mi o to, że wielu kierowców nie zwraca uwagę na nic po za olejem czy płynami, a jak coś stuka to pewnie w bagażniku. A rzeczywiście sprawdzenie zawieszenia i hamulców kosztuje 20 zł więc nie jest to kwota kosmiczna i warto dla bezpieczeństwa sprawdzić jak coś budzi niepokój. A na naszych wspaniałych drogach łatwo coś wytłuc w zawieszeniu.
Trochę kilometrów robię w ciągu miesiąca, często z dziećmi lub ludźmi za których odpowiadam więc auto musi być sprawne i jak mam wątpliwości to je sprawdzam na stacji diagnostycznej.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
O samochodach słów kilka...
« Odpowiedź #88 dnia: Maja 17, 2010, 23:10:33 »
Cytat: "Pieczka00"
zmień napis na Fordzie, z Ghia na Dżija - wtedy tuning będzie kompletny   


No to teraz dałeś :devil: Co ma napis do tuningu :devil:


To już nie jest tuning tylko tjunink  ;D

A tutaj coś dla pasjonatów wiejskiego tjuninku:

http://www.wiejski-tuning.pl/

Niektóre fury "powalają na kolana", a "pomysłowość" właścicieli praktycznie nie zna granic.

Pieczka00

  • Gość
O samochodach słów kilka...
« Odpowiedź #89 dnia: Maja 17, 2010, 23:13:29 »
Cytat: "parian"

- zawieszenie, które pozwalało "robić" polickie rondo 60 km/h (jadąc przez nie prosto) i nawet nie zapiszczeć przy tym oponami. Niestety, po roku na polskich drogach z amorów lał się olej, wszędzie były luzy i auto zostało sprzedane.
Teraz jest Carina E, która pozwala brać rondo z Vmax. 5 km/h ;), ale za to po 7 latach jazdy jedyne co wymieniałem to 2 razy łączniki stabilizatora.


Nie ma co z nim dyskutować.Widać jak dba o auta jedno padło to sprzedał ,człowieku strach po Tobie kupować.7 lat jazdy i tylko  łączniki brawo:)