Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: VW Golf III 1.9 TD Regulacja prędkości obrotowej silnika  (Przeczytany 24976 razy)

zplkarol

  • Gość
Witam. Wie ktoś może jak ustawia się prędkość obrotową silnika na biegu jałowym w VW Golf III 1.9 TD silnik AAZ? Teoretycznie wiem jak to zrobić bo wyczytałem w książce VW Golf i Vento wydawnictwa WKŁ, ale czy w praktyce ktoś z was to robił, i mógłby udzielić jakiś wskazówek?

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
VW Golf III 1.9 TD Regulacja prędkości obrotowej silnika
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 04, 2010, 22:16:55 »
A dlaczego chcesz regulować prędkość obrotową biegu jałowego? Czyżby obroty zmieniły się po wymianie paska rozrządu?

zplkarol

  • Gość
VW Golf III 1.9 TD Regulacja prędkości obrotowej silnika
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 04, 2010, 22:26:52 »
Nie rozrząd był zmieniany jakieś 40 tyś. km. temu, także to nie przez to. Po tegorocznej zimie trochą opadły na około 750 rpm/min na jałowym, a powinno być 900 (+-50). Trochę to jest denerwujące jak stoisz w jakimś korku albo na światłach, a w środku wszystko się "telepie". Dlatego chcę to ustawić.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
VW Golf III 1.9 TD Regulacja prędkości obrotowej silnika
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 04, 2010, 22:37:49 »
Z tego co pamiętam w tym silniku obroty regulowane są na dźwigience pompy wtryskowej od strony bloku silnika (regulacja śrubą z nakrętką zabezpieczającą), dodam, że wpływ na wysokość obrotów ma jeszcze woskowo-elektryczny siłownik dźwigni który może nie funkcjonuje poprawnie. Osobiście nie kręcił bym sam przy pompie. Proponuję podjechać do warsztatu specjalizującego się w regulacji pomp wtryskowych. Samo ustawienie obrotów nie powinno być drogie.

Bizon

  • Gość
VW Golf III 1.9 TD Regulacja prędkości obrotowej silnika
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 08, 2010, 21:13:57 »
pokrętło od regulacji obrotów jest od strony bloku tak jak kolega wyżej pisze,ja osobiście bym podkręcił dawkę paliwa i ciśnienie doładowania i nie poznałbyś swojego AAZ i na koniec wyregulował obroty tą śrubką

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
VW Golf III 1.9 TD Regulacja prędkości obrotowej silnika
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 08, 2010, 21:58:30 »
Cytat: "Bizon"
pokrętło od regulacji obrotów jest od strony bloku tak jak kolega wyżej pisze,ja osobiście bym podkręcił dawkę paliwa i ciśnienie doładowania i nie poznałbyś swojego AAZ i na koniec wyregulował obroty tą śrubką


Oj, oj, oj. A ta regulacja to tak "na oko"?, "na ucho", mówisz o regulacji dawką paliwa, którą normalnie ustawia się na specjalnym stole do regulacji pomp. Zabawa z ciśnieniem doładowania bez precyzyjnych manometrów również może skończyć się niewesoło i dla turbiny i dla silnika. Mimo prostoty konstrukcyjnej układu zasilania stanowczo odradzam przeprowadzanie tego typu eksperymentów.

Bizon

  • Gość
VW Golf III 1.9 TD Regulacja prędkości obrotowej silnika
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 15, 2010, 20:12:48 »
Tak na oko i ucho jeździłem swoim autem 2lata poszedł do ludzi i jeszcze śmiga
z 80PS polepszyło się pod 107PS więc jeśli nie miałeś z tym do czynienia nie wypowiadaj się. :faja:

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
VW Golf III 1.9 TD Regulacja prędkości obrotowej silnika
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 15, 2010, 20:23:10 »
Cytat: "Bizon"
z 80PS polepszyło się pod 107PS więc jeśli nie miałeś z tym do czynienia nie wypowiadaj się.


Miałeś dużo szczęścia. Ale gratuluję odwagi. A ta moc, to mierzona choć na hamowni, czy też na "oko" i "ucho"? Z marką VW, Audi miałem bardzo dużo do czynienia, więc myślę, że wiem o czym piszę.

Bizon

  • Gość
VW Golf III 1.9 TD Regulacja prędkości obrotowej silnika
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 15, 2010, 20:36:54 »
A no mierzona na hamowni na mierzynie w v-techu.Co do szczęścia to pogratuluj połowie Polskich posiadaczy vw golfa 1.6TD lub 1.9TD  :ass: co drugi jest podkręcony i śmigają jak szalone.Widać że miałeś za mało do czynienia
jeden zachęcający filmik kolego dla ciebie:

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
VW Golf III 1.9 TD Regulacja prędkości obrotowej silnika
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 15, 2010, 21:14:32 »
Osiągi przyznam imponujące, szkoda, że jazda próbna auta odbyła się na zwykłej drodze z prędkością ponad 200 km/h.  Trochę trudno mi uwierzyć, ze można tak znacznie z zewnątrz podkręcić dawkę paliwa bez ingerencji w samą pompę. To samo tyczy się turbiny. Jeżeli dysponujesz dokumentacją odnośnie profesjonalnego zwiększenia mocy w silniku AAZ to będę wdzięczny za udostępnienie. (Jest to starszy silnik gdzie praktyczne nie ma elektroniki sterującej pracą pompy)

[ Dodano: 2010-05-15, 23:28 ]
Dodam jeszcze, że dyskusja dotyczy silnika AAZ, a na filmie widać Golfa II 1,6 TD, gdzie oznaczenia silnika składały się z jednej cyfry i litery bądź z dwóch liter. Oznaczenia silnika 1,6 TD w Golfie II nie pamiętam. Podejrzewam, że na filmie pokazany jest pojazd z silnikiem 1,6 TD z intercoolerem z 80 KM, było ich relatywnie mało i faktycznie w tych silnikach dało się "doczarować" parę koni. W silniku AAZ, szczególnie w wersji z normą emisji spalin Euro2 (katalizator utleniający + układ recyrkulacji spalin) po 1995 roku takie przeróbki mogą nieść za sobą niespodziewane konsekwencje, stąd moje pytanie o dokumentację. Pozdrawiam.

yamahar66

  • Gość
VW Golf III 1.9 TD Regulacja prędkości obrotowej silnika
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 03, 2010, 20:21:05 »
Witam,jestem nowy i za bardzo nie wiem o co chodzi na tych forach sorki ale szukam i nic.Ma taki problem, a tak w_ogóle to chodzi o 1.9 td 92 r, lecialo mi paliwo z pod tych sprezyn tam gdzie jest linka od gazu przymocowana, wykrecilem ja wymienilem uszczeleczke wkrecilem pompe i jest tragedia nie_ma w_ogóle buta obroty wolna spadaja, ssania nie_ma ,fakt ze krecilem dawka i tymi śrubkami od strony bloku tez,mialem podkrecic turbinke ale na 3 biegu 3500-4000 daje 1,3 bar.a i jeszcze jedno kolo troche sie gibie ale jak sie rozgrzeje to pali ladnie ale jak jest zimny to juz ciezko bo nie_ma ssania a i jeszcze wymienilem 4tys. temu pirscienie ,panewki .glowice, swiece,filtr paliwa, prosze o jakies wskazowki bo juz nie_mam sily, pozdr.

Ort. Pozdrawiam - Kuba

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
VW Golf III 1.9 TD Regulacja prędkości obrotowej silnika
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 03, 2010, 20:27:32 »
Cytuj (zaznaczone)
wykrecilem ja wymienilem uszczeleczke wkrecilem pompe i jest tragedia niema wogule buta obroty wolna spadaja, ssania niema ,fakt ze krecilem dawka i tymi srubkami od strony bloku tez,mialem podkrecic turbinke ale na 3 biegu 3500-4000 daje 1,3 bar.a i jeszcze jedno kolo troche sie gibie ale jak sie rozgrzeje to pali ladnie ale jak jest zimny to juz ciezko bo niema ssania a i jeszcze wymienilem 4tys. temu pirscienie ,panewki .glowice, swiece,filtr paliwa, prosze o jakies wskazowki bo juz niemam sily, pozdr.


Jedź do warsztatu, gdzie ustawiają pompy wtryskowe, z ciśnieniem nie eksperymentowałbym tak na "pałę".

Orkan

  • Gość
VW Golf III 1.9 TD Regulacja prędkości obrotowej silnika
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 03, 2010, 20:36:58 »
Pokrecić śrubkami można ale  w maluchach :D

yamahar66

  • Gość
VW Golf III 1.9 TD Regulacja prędkości obrotowej silnika
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 04, 2010, 14:05:41 »
Dzieki za pomoc!

yamahar66

  • Gość
VW Golf III 1.9 TD Regulacja prędkości obrotowej silnika
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 08, 2010, 22:31:37 »
Witam,panowie a dlaczego po wcisnieciu gazu wychodzi  tylko pol tego bolca w pompie co pin rysuje,bylo czyszczone.Pozdr