Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Jazda na LPG za i przeciw.  (Przeczytany 23252 razy)

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
Jazda na LPG za i przeciw.
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 23, 2010, 14:59:31 »
Cytat: "Schludny"
Cytat: "draculka"
Nie mam auta na gaz, a jedynie z opinii znajomych i całkiem ze słyszenia - polecają firmę DRETAN z Tanowa  www.dretan.pl


Więc po co sie wypowiadasz i polecasz coś co Tobie nie jest znane???!!!


Powtórzyłam opinię znajomych. Nie chcesz korzystać z rady - wolna wola, żaden przymus.
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Offline arturrop1

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
Jazda na LPG za i przeciw.
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwca 06, 2010, 16:17:44 »
jak to jest, że w Pyrzycach na Orlenie przy głownej trasie na Gorzów, LPG może kosztować 2,06 zł, a u nas już od dłuuuuuuugiego czasu nie schodzi poniżej 2,23 ??
jak już pisałem wcześniej niedaleko Szczecina, bo w Gryfinie też jest dużo taniej.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Jazda na LPG za i przeciw.
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwca 06, 2010, 21:25:21 »
Zwróć uwagę jak te ceny latają np. ON 4.09 do 4.45 :)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Jazda na LPG za i przeciw.
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwca 16, 2010, 08:43:36 »

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
Jazda na LPG za i przeciw.
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwca 16, 2010, 09:18:34 »
Speed to nie jest kwestia lubienia,a czysta ekonomia!Ja dojeżdżam dziennie do pracy i z powrotem ponad 60 km.Na benzynie zbankrutowałbym.A poza tym,moja 25 letnia Audi b2 nie ma żadnych problemów.A ten link mało śmieszny.Złotówki zakładają gaz w takie małe autka.W Dretanie swego czasu montowali gaz w ...Hummerze!I co powiesz?
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Jazda na LPG za i przeciw.
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwca 16, 2010, 09:38:46 »
Cytat: "TrzebieżCITY"
W Dretanie swego czasu montowali gaz w ...Hummerze!I co powiesz?


Nie jestem przeciwnikiem jazdy na LPG, wręcz przeciwnie - rozumiem kwestie ekonomii. Dziś  instalacje są bardzo nowoczesne i poza drobnymi wyjątkami mogą zasilać prawie każdy silnik. Jest jedna rzecz, której nie rozumiem, a mianowicie montowanie instalacji w drogich dużych autach, jeżeli ktoś posiada samochód za 100 tys. zł lub więcej, to ma pieniądze na paliwo. Tak samo przerabianie sportowych aut na LPG jest dla mnie profanacją. Pozdrawiam.

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
Jazda na LPG za i przeciw.
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwca 16, 2010, 10:05:33 »
Dokładnie tak jak mówisz:)Jeśli kogoś stać na hummera to tym bardziej na tankowanie takiego potwora.Montowanie gazu to profanacja dla tej fury,tak jak dla sportowych aut.Z drugiej strony widząc galopujące ceny benzyny,któer zmierzają do 5 zł,a na shell v power już 5.48!,to nie ma się co dziwić,że ludzie montują gaz w swoich autach,jakie one by nie były.Pozdrawiam
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Jazda na LPG za i przeciw.
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwca 16, 2010, 10:16:02 »
Najciekawsze jest to, że większa część ceny paliwa to podatki i akcyza. Nie ma to jak Wenezuela, gdzie benzyna jest tańsza od wody(!).  ;D

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Jazda na LPG za i przeciw.
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwca 16, 2010, 10:22:35 »
Cytat: "TrzebieżCITY"
Dokładnie tak jak mówisz:)Jeśli kogoś stać na hummera to tym bardziej na tankowanie takiego potwora.Montowanie gazu to profanacja dla tej fury,tak jak dla sportowych aut.Z drugiej strony widząc galopujące ceny benzyny,któer zmierzają do 5 zł,a na shell v power już 5.48!,to nie ma się co dziwić,że ludzie montują gaz w swoich autach,jakie one by nie były.Pozdrawiam


Zawsze mnie zastanawiało czy ktoś leje tego V-powera. XD

Cytuj (zaznaczone)
Najciekawsze jest to, że większa część ceny paliwa to podatki i akcyza. Nie ma to jak Wenezuela, gdzie benzyna jest tańsza od wody(!)


Nie opieraj swojej wiedzy z komixów.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
Jazda na LPG za i przeciw.
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwca 16, 2010, 11:22:00 »
Ja byłem, mile zaskoczony gazem z Przęsocina.Tankowałem z musu,bo już pustka w butli i przejechałem na ich gazie najwięcej km odkąd mam autko.Tankowałem później na Orlenie i 40 km mniej.Swoją drogą wczoraj na Hożej LPG już 2,30!Mało żem się nie rozbił z wrażenia ;D Czekać,aż 2.50 przejdzie :spiderman:
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Jazda na LPG za i przeciw.
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwca 16, 2010, 12:49:56 »
Cytat: "KrP"
Nie opieraj swojej wiedzy z komixów.


To nie jest wiedza z komiksów, kumpel był tam w zeszłym roku na urlopie, żeby to uwiarygodnić zrobił zdjęcia dystrybutora przy tankowaniu, a później w sklepie półki z wodą w butelkach. Nie powiem jednak dokładnie o jaki region Wenezueli chodziło.

Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
Jazda na LPG za i przeciw.
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwca 16, 2010, 15:56:51 »
Akurat to z Wenezuelą to nie żart, trąbią o tym od kilku lat w mediach. Kiedyś usłyszałem całą historię taniego paliwa w tym kraju, ale nie będę powtarzał bo już ledwo pamiętam. Paliwa na rok 2008 wg money.pl
I love the night.
1101110100101111

ktpb

  • Gość
Jazda na LPG za i przeciw.
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwca 16, 2010, 16:37:04 »
Cytat: "speedbax"


. Jest jedna rzecz, której nie rozumiem, a mianowicie montowanie instalacji w drogich dużych autach, jeżeli ktoś posiada samochód za 100 tys. zł lub więcej, to ma pieniądze na paliwo. Tak samo przerabianie sportowych aut na LPG jest dla mnie profanacją. Pozdrawiam.

A ja to rozumiem, tak mi się przynajmniej wydaje. Wyobraźcie sobie gościa który zawsze chciał mieć sprotowe auto. Zarabia np 2000 więc za wiele nie odłoży. Ale zbiera i zbiera na takie auto, w końcu je kupuje ale okazuje się że pali 13L/100Km. Więc ze względu na zarobki nie stać go na jeżdżenie takim samochodem, więc aby sobie to umożliwić, instaluje LPG. Dla mnie logiczne:)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Jazda na LPG za i przeciw.
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwca 16, 2010, 17:07:09 »
Cytuj (zaznaczone)
Więc ze względu na zarobki nie stać go na jeżdżenie takim samochodem, więc aby sobie to umożliwić, instaluje LPG. Dla mnie logiczne:)


Wiesz, nie o to chyba chodzi, kupując drogi samochód za wszystkie oszczędności życia należy liczyć się nie tylko z kosztami paliwa, ale także z wysokimi kosztami eksploatacyjnymi. Dla mnie takie podejście to typowe polskie "postaw się, a zastaw się". Myślę, że są ważniejsze sprawy w życiu niż posiadanie "pokazowego" samochodu utrzymywanego za wszelką cenę.

ktpb

  • Gość
Jazda na LPG za i przeciw.
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwca 16, 2010, 19:20:27 »
No masz rację, z tym, że auto typu Mitsubishi Eclipse, wcale nie jakieś drogie auto, a paliło jak smok. Wiem że to wstyd instalować gazoline do takiego auta, ale jak już ono jest, a jeżdżenie drogie, to jestem przymuszony albo sprzedać auto i kupić jakieś 1.3 co pali 5,5 litra, albo wstawić gaz. Zależy kto jakie ma podejście i po co komuś jest tak naprawdę potrzebny samochód.
Jeżeli ktoś po zapałki do kiosku na rogu podjeżdża to... raczej sportowizna przy cieńkim portfelu jest troszke śliskim gruntem.
Czasami wyjściem jest posiadanie dwóch aut: jednego do jazdy na codzień w tym po zapałki o poj 1.0 + gaz, a drugiego o przykładowej pojemności 2.0 150KM trzymać na "niedzielne" przejażdżki.
Takie moje zdanie.