Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Jazda na LPG za i przeciw.  (Przeczytany 23030 razy)

Schludny

  • Gość
Jazda na LPG za i przeciw.
« dnia: Kwietnia 05, 2010, 18:41:47 »
Cześć noszę się z zamiarem kupna samochodu z zamontowaną instalacja LPG,z cen paliw jest to najtańsze, interesuje mnie dlaczego większość osób które posiadają auta marki BMW w ogłoszeniach maja wypisane silnik nie skażony gazem.Dlaczego? Czy te auta maja silniki nie przystosowane do tego paliwa czy to tylko zwykły szpan?

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Jazda na LPG za i przeciw.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 05, 2010, 18:50:02 »
E tam... Znam kierowców BMW z gazpromem na pokładzie i nie narzekają. Fakt - zagazować piękną rzędową szóstkę to krzywda moralna... Jak wszyscy wiedzą - nawet dobre zapalniczki są na benzynę ;)
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Manqt

  • Gość
Jazda na LPG za i przeciw.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 05, 2010, 18:58:23 »
Nieważne jaka firma. Chcesz kupić furę z lpg to ją kup i ciesz się z taniej jazdy. Ważne jest tylko to, żeby auto z instalacją lpg było dobrze serwisowane i można latać.

Jacek80

  • Gość
Jazda na LPG za i przeciw.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 05, 2010, 19:18:56 »
Ja latam Polonezem z LPG, piekna sprawa 100km za 22zl.
Moze komfort nie ten ale  mi chodzi tylko o dojazd do pracy wiec jestem zadowolony.

Offline Robak

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 97
    • Zobacz profil
Jazda na LPG za i przeciw.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 05, 2010, 20:16:16 »
Cytat: "Manqt"
Nieważne jaka firma. Chcesz kupić furę z lpg to ją kup i ciesz się z taniej jazdy. Ważne jest tylko to, żeby auto z instalacją lpg było dobrze serwisowane i można latać.


Dokładnie kiedyś czytałem artykuł z Pudzianem,w którym mówił, że zawsze marzył o Hamerze, więc kupił sobie hamera i wstawił gaz :) mówił, że trzeba na czymś oszczędzać :)

P.S ja jeżdżę na gazie i za 60 zł robię 300 km :)
Robak

Offline aniapolice

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
Jazda na LPG za i przeciw.
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 06, 2010, 16:23:34 »
witam ja jezdze na gazie 2 lata i wszystko ok spalanie male i tak ma byc

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
Jazda na LPG za i przeciw.
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 06, 2010, 16:57:49 »
Ja śmigam Audicą 80 b2 staruszka 25 letnia też w gazie i ŻADNYCH problemów.Zaznaczam ,że do pracy codziennie w sumie 60 km robię.Także nie ma co słuchać pierdół o tym jakie lpg szkodliwe dla auta....Polecam zdecydowanie!
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

kizia

  • Gość
Jazda na LPG za i przeciw.
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 17, 2010, 20:43:31 »
Witam.
Ja tez polecam jazde na gazie, tymbardziej że mój mąż się tym zajmuje. Jest jednym z najlepszych w Szczecinie, którzy montują gaz, i jeszcze nikt nie narzekał u niego. A montuje gaz w takich furach, że aż czasami szczena opada. Nawet z Niemiec przyjeżdzają na instalacje. A więc polecam.

Offline Medyk

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
Jazda na LPG za i przeciw.
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 17, 2010, 21:50:44 »
Miałem 3 autka zasilane gazem, 2 Mazdy i 1 VW w rodzinie jest jeszcze mercedes z "junkersem" i wszystkie samochody nie zależnie od kraju pochodzenia i mocy (od 75 km w VW przez 115 i 135 km w Mazdach po 150 km w Mercedesie) sprawowały i sprawują się dobrze. Jak instalacja jest dobrej firmy i dobrze zamontowana to nie pozostaje nic innego jak tylko śmigać.
Teraz niestety mam diesla, ale on też ma swoje plusy.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Jazda na LPG za i przeciw.
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 17, 2010, 23:25:03 »
Cytat: "Medyk"
Jak instalacja jest dobrej firmy i dobrze zamontowana to nie pozostaje nic innego jak tylko śmigać.


To oczywiście się zgadza, lecz montaż nawet najlepszych instalacji w silnikach z kompresorem czy turbiną jest bardzo niewskazany. Osobiście widziałem 3 przypadki uszkodzonych głowic w Audi A4 1.8T i dwie wymiany silników w Mercedesie C200 Kompressor. Oczywiście wszystko na koszt właścicieli lub warsztatów montujących.

Pieczka00

  • Gość
Jazda na LPG za i przeciw.
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 17, 2010, 23:45:37 »
i tu się mylisz, dużo ludzi woli jeździć 3 litrową V6 z LPG niż lanosem w benz. ZA TE SAME PIENIADZE, takze po to ludzie zawracaja sobie głowę instalacją LPG - to chyba oczywiste.

Po drugie jesli nie jeździłeś V6 lub V8 w gazie to nie wiesz ze to
JEST PODWóJNA RADOCHA: moc + ekonomia...i to jest właśnie mój złoty środek.

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
Jazda na LPG za i przeciw.
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 18, 2010, 10:49:15 »
Nie mam auta na gaz, a jedynie z opinii znajomych i całkiem ze słyszenia - polecają firmę DRETAN z Tanowa  www.dretan.pl
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Offline arturrop1

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
Jazda na LPG za i przeciw.
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 22, 2010, 12:06:25 »
kupiłem uzywane auto z 2 litrowym silnikiem na LPG, spalanie 10 litrów gazu na 100 km, co dwa tygodnie jestem w Chojnie i tam tankuję, polecam Statoil koło Netto 1,99 zł za litr, Orlen w Chojnie 2,03 zł
ale już w Gryfinie przy Intermarche mają niewiele więcej niż 2 zł, co mnie zawsze dziwi, bo na wszystkich innych trasach, czy to 10 tka na Bydgoszcz, czy 3 ka na Swinoujście czy też jeszcze 6 ka na Gdańsk, jeżdze tymi trasami i tam ceny zawsze podobne do polickich, czyli ok 2,20-2,25 zł.

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
Jazda na LPG za i przeciw.
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 22, 2010, 15:36:13 »
Ja dretana nie polecam!!!Amatorka i wyłudzanie kasy.Miałem walnięte membrany w parowniku,a Ci fachowcy tylko ustawiali mi instalacje,bo cały czas gasł i miał duże spalanie.Jeżdżę cały czas do Gaz techu na Nehringa i tutaj idealnie wsio!!!POLECAM zdecydowanie.
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Schludny

  • Gość
Jazda na LPG za i przeciw.
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 23, 2010, 12:33:56 »
Cytat: "draculka"
Nie mam auta na gaz, a jedynie z opinii znajomych i całkiem ze słyszenia - polecają firmę DRETAN z Tanowa  www.dretan.pl


Więc po co sie wypowiadasz i polecasz coś co Tobie nie jest znane???!!!