Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Czy Diakun poda się do dymisji!? Przekręty w ZWiK t  (Przeczytany 46438 razy)

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Czy Diakun poda się do dymisji!? Przekręty w ZWiK t
« Odpowiedź #45 dnia: Maja 14, 2010, 08:31:28 »
Cytat: "Zdanowicz.J"
Czy dzisiaj ma odbyć się planowana sesja nadzwyczajna poświęcona tej sprawie?
Kiedy i gdzie?

Tak! Dzisiaj o godz. 12 w sali obrad Urzędu Miejskiego w Policach. I piętro.

sekator

  • Gość
[Police] Czy Diakun poda się do dymisji!? Przekręty w ZWiK t
« Odpowiedź #46 dnia: Maja 14, 2010, 09:16:37 »
Lubię sztukę przez duże S, ....tak mało imprez kulturalnych jest w naszym, kochanym mieście, że Teatr jednago aktora jest  wielkim wydarzeniem...no i ta powszechna dostępnośc dzięki TV kablowej.....

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4673
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Czy Diakun poda się do dymisji!? Przekręty w ZWiK t
« Odpowiedź #47 dnia: Maja 14, 2010, 09:21:53 »
Cytat: "sekator"
no i ta powszechna dostępnośc dzięki TV kablowej.....


Telebimy z transmisją obrad live w głównych punktach miasta - to jest rozwiązanie. ;D

Zdanowicz.J

  • Gość
[Police] Czy Diakun poda się do dymisji!? Przekręty w ZWiK t
« Odpowiedź #48 dnia: Maja 14, 2010, 09:49:24 »
Cytat: "sekator"
Lubię sztukę przez duże S, ....tak mało imprez kulturalnych jest w naszym, kochanym mieście, że Teatr jednago aktora jest  wielkim wydarzeniem...no i ta powszechna dostępnośc dzięki TV kablowej.....


Zaczynam się zastanawiać czy administracja jest w stanie zaprowadzić porządek przynajmniej w poważnych działach. Czy kpiny i szyderstwo to wizytówka Wirtualnych Polic?
Na okrągło to samo ! Te same zdania. Ci sami forumowicze. Ten sam temat. A choćby psiego gówna, z ulic i chodników wyeliminować nie jesteście w stanie.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Czy Diakun poda się do dymisji!? Przekręty w ZWiK t
« Odpowiedź #49 dnia: Maja 14, 2010, 10:14:51 »
Ironia na forum nie jest zabroniona.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

sekator

  • Gość
[Police] Czy Diakun poda się do dymisji!? Przekręty w ZWiK t
« Odpowiedź #50 dnia: Maja 14, 2010, 12:09:08 »
Cytat: "Zdanowicz.J"
A choćby psiego gówna, z ulic i chodników wyeliminować nie jesteście w stanie.


Dlaczego proponujesz mi cyt.,, eliminację psiego gówna", skoro ja nawet psa nie posiadam?
Cytat: "Zdanowicz.J"
Ci sami forumowicze


a to juz nie moja wina, że więcej osób nie chce się do nas przyłączyć ( tym bardziej admina)...

Cytat: "Zdanowicz.J"
poważnych działach


które to są ,,poważne działy" , a które nie, może dokonaj jakiejś specyfikacji, oraz zasad kwalifikacji tematów, abyśmy mieli pełną jasność (czy np temat psich odchodów to już temat poważny, czy jeszcze nie ?
a poza tym pozdrawiam i keep smiling !!!

Offline Samson

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
[Police] Czy Diakun poda się do dymisji!? Przekręty w ZWiK t
« Odpowiedź #51 dnia: Maja 14, 2010, 12:33:27 »
A jak administracja zacznie robić porządek w tych poważnych działach to pan Zdanowicz zacznie znów jak kiedys pisać że wróciła cenzura  :rotfl:

anakonda

  • Gość
[Police] Czy Diakun poda się do dymisji!? Przekręty w ZWiK t
« Odpowiedź #52 dnia: Maja 15, 2010, 22:57:20 »
Diakun nigdy nie poda się do dymisji, ponieważ bez niego nie ma Gryfa. Do wyborów będzie robił zdjęcia i się podśmiechiwał - zresztą tylko to potrafi.

Offline Nataleczka

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 488
    • Zobacz profil
[Police] Czy Diakun poda się do dymisji!? Przekręty w ZWiK t
« Odpowiedź #53 dnia: Maja 15, 2010, 23:46:06 »
Zdanowicz.J  jak Ci się te podwórko nie podoba to paapa na swoje gdzie nikt oprócz Ciebie nie pisze byłam widziałam te twoje świetne forum które już nie istnieje .Anakonda tak dobrze znasz Pana Burmistrza? , że oceniasz na takiej podstawie.Może aparat to jego nie odłączy atrybut życia tak jak śmiech to zdrowie  nic Ci do tego!
Bo wolność krzyżami się mierzy,
Historia ten jeden ma błąd!!!
   Ja mówię Hifi Wy mówicie Banda !

yak

  • Gość
[Police] Czy Diakun poda się do dymisji!? Przekręty w ZWiK t
« Odpowiedź #54 dnia: Maja 15, 2010, 23:58:53 »
Zgoda Nataleczko. Zdanowicz się nie zmienił. Kawał... (wpiszta co chceta). Ma potrzebę pouczania jako "wuj z Hameryki". To taki swojski Ausländer, nie spełniony na Zachodzie. Jeśli zostanie w Policach - można z nim dyskutować. Jak ma zamiar udawać "klerka zza oceanu" - "paszoł won!" I tyle.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Czy Diakun poda się do dymisji!? Przekręty w ZWiK t
« Odpowiedź #55 dnia: Maja 16, 2010, 00:01:03 »
Prośba do wszystkich dyskutantów - powstrzymajmy się od wycieczek osobistych ;).
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4673
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Czy Diakun poda się do dymisji!? Przekręty w ZWiK t
« Odpowiedź #56 dnia: Maja 25, 2010, 14:50:19 »
Relacja Głosu Szczecińskiego z konferencji prasowej w sprawie domniemanych nieprawidłowości w ZWiK-u:

http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100525/POLICE/536872117

Do relacji dołączono także krótkie video.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Czy Diakun poda się do dymisji!? Przekręty w ZWiK t
« Odpowiedź #57 dnia: Maja 25, 2010, 15:56:44 »
Temat ZWiK, jak bumerang, wraca na każdą sesję. Nie inaczej było i na dzisiejszej sesji. Pierwszą część obszernych skrótów filmowych z dzisiejszej sesji RM można już obejrzeć TU

wagabunt

  • Gość
[Police] Czy Diakun poda się do dymisji!? Przekręty w ZWiK t
« Odpowiedź #58 dnia: Maja 27, 2010, 23:15:22 »
Albo mam sklerozę (dożyłem już wieku emerytalnego), albo „sile wyższej -  z ulicy Batorego w Policach” udało się przestawić zwrotnicę na inny tor. ZWiK w Policach robił przekręt przede wszystkim na tym, że Pani Bogumiła Raszkiewicz  pełniąc funkcję z-cy dyrektora do spraw technicznych w ZWiK w Policach, wspólnie z mężem Bogumiłem Raszkiewiczem  wyciągnęli w nielegalny sposób kasę z Gminy w Policach. Studnie z polimerobetonu dostarczała Gminie Police (nie tylko do ZWiK) firma Pana Bogumiła Raszkiewicza ( a nawet dwie firmy tego pana) nie posiadając legalnych licencji. Istnieje w Szczecinie firma "Betonstal", w której przez kilka lat pracował pan Bogumił  Raszkiewicz jako Kierownik Produkcji. Został zmuszony do opuszczenia firmy bo „kombinował na boku” i w nowej firmie ( w zasadzie w dwóch) zaczął produkować i sprzedawać wyroby z polimerobetonu – głównie studnie. Betonstal w Szczecinie posiadał zakupione licencje z firmy Meyer-Polycrete w Niemczech. „Wykradając technologie” Bogumił  Raszkiewicz zaczął produkować m.in. studnie  polimerobetonowe na terenie upadłych zakładów” Wiskord” w Podjuchach a gdy „deptano mu po piętach” jako inna firma  sprzedawał je różnym kontrahentom – m.in. własnej żonie w ZWiK w Policach.  
Dla mnie aferą jest „kontrakt rodzinny”,  w którym „przerzucono” dużo większe pieniądze od wartości rekompensat za zainstalowane studnie. Taki był początek wątku, który został zamieniony na krzywdy mieszkańców. Właściwy sens wątku zniknął z naszego forum.

Gminka

  • Gość
[Police] Czy Diakun poda się do dymisji!? Przekręty w ZWiK t
« Odpowiedź #59 dnia: Maja 28, 2010, 10:01:00 »
Wszystko co piszesz to prawda. Pan Bogumił R. był związany z tymi firmami i to nie ulega wątpliwości. Są na to dowody i świadkowie. Telefon kontaktowy podany na stronie internetowej firmy, odbierał Pan R. i udzielał wszelkich informacji dotyczących studni, warunków zakupu, płatności i transportu. Żeby daleko nie szukać, wystarczy zapytać pracowników ZWiK z kim kontaktowano się w sprawie zakupu studni polimerobetonowych, do kogo po nie jeździli i kto był odpowiedzialny za sprzedaż. Odpowiedź jest oczywista.
Burmistrz wystąpił z oficjalnym pismem do jednej z firm z zapytaniem czy Pan R. pracuje bądź pracował w tej firmie. W odpowiedzi otrzymał oczywiście zapewnienie, ze Pan R. nie pracuje i nie pracował. Tylko, że to jest odpowiedź w kontekście Kodeksu Pracy. Pan R. nie był etatowym pracownikiem tej firmy, co nie zmienia faktu że dla niej pracował.
Zresztą o takim obrocie sprawy pisałam już 21.09.2009r w temacie http://forum.police.info.pl/viewtopic.php?p=60315&highlight=#60315.
Wiem, że Prokurator będzie bardziej dociekliwy niż Burmistrz i to on sprawę wyjaśni.
Powtórzę tylko po raz kolejny: system rekompensat nie obejmował kosztów przyłączy wodociągowych. To mieszkańcy ponosili całkowity koszt ich budowy włącznie z zakupem i montażem studni. Średni koszt realny to 2500-3000zł.
Pani R. nadal pracuje w ZWiK i ma się dobrze. Burmistrz co prawda w ostatnim programie "Spięcie" przyznał że utracił do niej zaufanie, ale nic w tej sprawie nie robi. Zasłania się faktem, że Pani R. jest w okresie "ochronnym" przed emerytalnym. Zapomniał jednak, że w Kodeksie Pracy jest Art 52, który ma idealne zastosowanie do takich sytuacji. W obecnej sytuacji Pani R. w końcu odejdzie na emeryturę sama, otrzymując jeszcze ogromną odprawę ze ZWiK-u, za którą w gruncie rzeczy zapłacą mieszkańcy w cenie wody i ścieków. To takie podziękowanie za "dobrą" pracę.
Cała sprawę tak jak piszesz próbuje się wyciszyć i skierować na inne tory.
Ciekawe jakie informacje skrywa Pani R i komu mogą zaszkodzić, że Burmistrz i Dyrektor boją się wyciągnąć konsekwencje zgodnie z przepisami i okolicznościami ?
Pozdrawiam.