Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Co wiemy o przeszłości miasta...  (Przeczytany 345949 razy)

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
[Police] Co wiemy o przeszłości miasta...
« Odpowiedź #375 dnia: Lipca 10, 2012, 16:18:21 »



 


W Stadtrandsiedlung zaszły potężne przekształcenia. Zwróćcie uwagę jak wielu domów brakuje. Zaznaczyłem prawdopodobną pozycję fotografa.







Z Waldsiedlung mam ten kłopot, ze zdjęcia nie są zbyt ostre.
Udało się jednak wyznaczyć "podejrzany" dom.








Czwarty dom  z prawej, w odróżnieniu od wszystkich innych, wydaje się mieć dwie przybudówki.
Pasuje także jedno okno połaciowe, "ogród" przed domem, drzewa po prawej i lewej stronie i w tle, za domem.
SPZP "Skarb"

Offline lio

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 97
    • Zobacz profil
[Police] Co wiemy o przeszłości miasta...
« Odpowiedź #376 dnia: Lipca 10, 2012, 18:05:10 »
Dzięki za te staranne zestawienia. Faktycznie pasuje wszystko, ale co do pierwszego domku mam ciągle wątpliwości. Wiesz o który domek na Kresowej mi chodzi? O ten obok sanepidu. Jeśli wiesz mam na myśli to co o nim sądzisz - sądzicie? Pozdrawiam!
\'Opinia większości - często mylona z prawdą...\'

Offline Domino

  • Moderator
  • Wielka Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 900
    • Zobacz profil
[Police] Co wiemy o przeszłości miasta...
« Odpowiedź #377 dnia: Lipca 11, 2012, 09:30:33 »
Raczej trudno będzie ustalić dokładnie, który to budynek ze zdjęcia. Zwłaszcza, że obecnie uległy one dość znacznej metamorfozie.
Ogólnie lio ma racje, ten ciąg domków jednorodzinnych na Strasse B zawierała budynki typu II z obiema przybudówkami.

Chociaż hmm..



Ten sam typ, lecz widać zmiany.



Pozdrawiam

Offline lio

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 97
    • Zobacz profil
[Police] Co wiemy o przeszłości miasta...
« Odpowiedź #378 dnia: Lipca 11, 2012, 09:54:24 »
Domino, jestes blisko. Wroce do domu to wstawie zdjecia ktore udalo mi sie zrobic. Jestem na bank pewien ze mam dobry strzal:) pozdrawiam.
\'Opinia większości - często mylona z prawdą...\'

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
[Police] Co wiemy o przeszłości miasta...
« Odpowiedź #379 dnia: Lipca 11, 2012, 12:21:38 »
Załóżmy, że balkoniku po prawej nikt nie przebudował.
SPZP "Skarb"

Offline zaksiu

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
[Police] Co wiemy o przeszłości miasta...
« Odpowiedź #380 dnia: Lipca 11, 2012, 15:10:45 »
Te dwa domki są po kapitalnym remoncie jeden w latach 80" a drugi 90" a wyglądały jak jak te wcześniejsze jeszcze za czasów PDDZ ,reszta też miała być remontowana ale skończyła się komuna i zabrakło pieniędzy.

Offline lio

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 97
    • Zobacz profil
[Police] Co wiemy o przeszłości miasta...
« Odpowiedź #381 dnia: Lipca 11, 2012, 16:29:54 »
Witajcie. Jestem i mam zdjęcia. Stawiam na ten dom: http://imageshack.us/f/843/20120711155421.jpg/

Budynek sanepidu też ma taką dobudówkę ale z przerobionym oknem: http://imageshack.us/f/259/20120711074733.jpg/
Co o tym myślicie?
\'Opinia większości - często mylona z prawdą...\'

Offline zaksiu

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
[Police] Co wiemy o przeszłości miasta...
« Odpowiedź #382 dnia: Lipca 11, 2012, 17:08:14 »
Wg. mnie jest to wróżenie z kawy ponieważ stoi tam dziewięć blizniaczych domów na Kresowej vel Belojanisa . Na zdjęciu brak jakiegoś punktu zaczepienia ale powodzenia.A sugerowanie się jedną czy dwoma przybudówkami lub elementami stolarki okiennej to nieporozumienie .

Offline Domino

  • Moderator
  • Wielka Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 900
    • Zobacz profil
[Police] Co wiemy o przeszłości miasta...
« Odpowiedź #383 dnia: Lipca 11, 2012, 17:21:50 »
No nie wiem, w tym przypadku zachowano poprostu dawną forme m.in daszek przybudówki, w pozostałych został usunięty, no i nie ma śladu drugiej przybudówki. Reszta jest taka sama :)

Moge jeszcze sprawdzić, jaką forme miał na planie, ten Twój typowany lio. Zaznacz, gdzie się konkretnie znajduje.

Zaksiu część domów można wyeliminować, gdyż było ich kilka typów, z jedną lub dwiema przybudówkami.Ale nawet z tych pozostałych, trudno będzie ustalić właśnie "TO" miejsce.

Pozdrawiam

Offline lio

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 97
    • Zobacz profil
[Police] Co wiemy o przeszłości miasta...
« Odpowiedź #384 dnia: Lipca 11, 2012, 17:24:53 »
Cytat: "zaksiu"
Wg. mnie jest to wróżenie z kawy ponieważ stoi tam dziewięć blizniaczych domów na Kresowej vel Belojanisa . Na zdjęciu brak jakiegoś punktu zaczepienia ale powodzenia.A sugerowanie się jedną czy dwoma przybudówkami lub elementami stolarki okiennej to nieporozumienie .

A tam nieporozumienie... wiadomo ze nie trafimy w 100% na dokladnie ten sam domek, choc  nie ma na to dowodow... Mi najbardziej ten dom przypasowal i tyle. Noe musisz zaksiu byc taki krytyczny:)
\'Opinia większości - często mylona z prawdą...\'

Offline lio

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 97
    • Zobacz profil
[Police] Co wiemy o przeszłości miasta...
« Odpowiedź #385 dnia: Lipca 11, 2012, 18:28:14 »
Cytat: "Domino"
Zaznacz, gdzie się konkretnie znajduje

http://imageshack.us/f/688/beztytuufym.png/ Na mapie nie ma jeszcze nowych dwóch domków. Cieawe jak sprawdzisz na starym planie, co się okaże...
\'Opinia większości - często mylona z prawdą...\'

Offline Domino

  • Moderator
  • Wielka Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 900
    • Zobacz profil
[Police] Co wiemy o przeszłości miasta...
« Odpowiedź #386 dnia: Lipca 11, 2012, 18:40:21 »
Aaa o ten Ci chodziło.

Niestety to nie ten z pewnością ;) To budynek typu I.



Pozdrawiam

Offline lio

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 97
    • Zobacz profil
[Police] Co wiemy o przeszłości miasta...
« Odpowiedź #387 dnia: Lipca 11, 2012, 18:44:52 »
Cytat: "Domino"
Aaa o ten Ci chodziło.

Niestety to nie ten z pewnością ;) To budynek typu I.

[url=http://img580.imageshack.us/img580/2073/domekql.jpg]Obrazek[/URL]

Pozdrawiam

uuu, szkoda. Ale bardzo podobny dom... A taki plan jest gdzieś dostępny? Bo jestem ciekaw jak wyglądało miejsce gdzie teraz jest Kresowa 13, czyli budynek na przeciwko wskazanego domu...
\'Opinia większości - często mylona z prawdą...\'

Offline zaksiu

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
[Police] Co wiemy o przeszłości miasta...
« Odpowiedź #388 dnia: Lipca 11, 2012, 19:52:02 »
Co do przybudówek to te z prawej zostały powiększone w czasie generalki ,wcześniej były takie same jak we wcześniejszych domach.Okna balkonowe na parterze zostały zastąpione normalnymi.Mogło być że te dwa ostatnie które są na foto posiadały przyklejone garaże i przybudówka po lewej to stary garaż.lio przepraszam za uszczypliwość.http://imageshack.us/f/843/20120711155421.jpg/ a w tym obiekcie mieszkałem na stałe od 1974-1989 okna ,drzwi i wyposażenie piwnicy pamiętało WW2

Offline lio

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 97
    • Zobacz profil
[Police] Co wiemy o przeszłości miasta...
« Odpowiedź #389 dnia: Lipca 11, 2012, 20:01:47 »
A wiec Zaksiu bardzo lagodnie mnie potraktowales biorac pod uwage fakt ze masz w glowie tamten czas i to na zywo. A moze masz jakies zdjecia z tamtych lat? No i moze znasz historie tego budynku po drugiej stronie ulicy? P.S fajnie ze jestes tutaj na forum:)
\'Opinia większości - często mylona z prawdą...\'