Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.  (Przeczytany 81127 razy)

Offline grubcia1982

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 339
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #60 dnia: Grudnia 14, 2009, 16:41:19 »
ja nie narzucam mojemu dziecku poglądów jak Ty to nazywasz- Heidi. Raczej katolicy narzucają swoją wiarę swoim dzieciom- chrzcząc je jako niemowlęta. ja swojemu dziecku staram sie uświadomić Boży pogląd na wiele rzeczy, ale nie mówię jak ma postępować i co ma z tym robić. zresztą to wiadome, że jak się jest przekonanym o czymś słusznym to się to wpaja dziecku- nie na siłę oczywiście. Pozdrawiam!


jak to temat o krzyżach łatwo zszedł na tema wychowania dzieci ;D
"Gafę popełnić jest wybaczalnym nietaktem. Ignorancja, to gafa nabyta i pielęgnowana"

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #61 dnia: Grudnia 14, 2009, 16:51:19 »
No właśnie drogie Panie, wróćmy do głównego tematu ;-)
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline palana

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 95
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #62 dnia: Grudnia 14, 2009, 17:07:39 »
Jakiś Ty uprzejmy :smile:
Doświadczenie to dobra szkoła, ale czesne jest bardzo wysokie - Heirich Heine

Heidi

  • Gość
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #63 dnia: Grudnia 14, 2009, 19:33:13 »
Na temat wiary też można polemizować godzinami. Nie neguję innych wyznań i mam nadzieję, że Cię Grubcia nie uraziłam, bo nie taki był mój zamiar. Jak słusznie zauważył ten Pan dwa piętra wyżej trochę nas zwiało z toru :) Pozdrawiam

Offline grubcia1982

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 339
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #64 dnia: Grudnia 14, 2009, 19:45:11 »
ależ oczywiście, Heidi że mnie nie obraziłaś- każdy ma prawo wyrazić swoje myśli pod warunkeim, ze zrobi to z szacunkiem wobec rozmówcy, a Twoje wypowiedzi w ogóle nie były agresywne, czy obraźliwe. także spokojnie: wszystko w jak najlepszym porządku. a co do Pana powyżej, to jestem pod wrażeniem subtelności jego wpowiedzi- GRATULACJE!!! Pozdrawiam Cię Heidi i miłego wieczoru życzę, pa! :*
"Gafę popełnić jest wybaczalnym nietaktem. Ignorancja, to gafa nabyta i pielęgnowana"

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #65 dnia: Grudnia 14, 2009, 20:17:49 »
Cytuj (zaznaczone)
Jest wiele krzyży ,miedzy innymi ten co się zapisał w historii ludobójstwa.

Który zresztą jest symbolem Słońca ;).

Cytat: "grubcia1982"
gorsze dla mnie jest to, że na przykład moje dziecko już od początku grudnia musi śpiewać kolędy, kolorować choinki i Mikołajów... to już akurat uważam za narzucanie komuś poglądów i wierzeń...


Choinki to akurat średnio katolicki wymysł, o ile wiem jest to bardziej element kultury - w końcu choinki można spotkać u ludzi różnych wyznań, a nawet tych bezwyznaniowych.
Mikołaj, którego Twoje dziecko pewnie jest zmuszony, czyli taki gruby krasnal w czerwonych ciuchach, ma 1000 razy więcej wspólnego z koncernem Coca-Cola niż z religią ;).

Cytat: "Storczyk"
Kościół jest od modlenia a szkoła do uczenia miejsce krzyży jest w kościołach i domach wierzących katolików jeżeli sobie tego życzą .Urzędy i szkoły i inne miejsca użyteczności publicznej to nie miejsce modlitw i kultu chrześcijan .Szanujmy inne wyznania jeżeli jesteśmy tolerancyjni .Uważam że wiara to bardzo osobista sprawa każdego człowieka .

Ale może ktoś odpowiedzieć mi na pytanie, co w tym krzyżu jest takiego nietolerancyjnego? To takie przewrotne pytanie ;>.

Cytat: "KrP"
Niemniej jednak powoli sytuacja z krzyżami i ogólnie religią staje się niepokojąca. Jest tak, że raz postawiony krzyż czy ustanowienie czegoś na rzecz Kościoła pozostaje nietykalne. Widać to choćby po próbach usunięcia krzyży z poboczy dróg, z tych nieszczęsnych urzędów, widać to było po chęci wyrzucenia religii z wliczania do średniej (odezwały się głosy oburzonych kapłanów), a co dopiero by się działo gdyby ktoś odważny zaproponował wyrzucenie religii ze szkół (co jak najbardziej popieram).

Niestety, Kościół się przyzwyczaił i myśli, że raz postawionego krzyża już nie powinno się ruszać.


Mnie zaczyna niepokoić to, że ostatnimi czasy jest moda na czepianie się wszystkiego (i nie mam tu na myśli tylko religii, ani nie jest to atak na Ciebie, broń Boże). I cały ten konflikt jest jakiś taki sztucznie rozdmuchany.

Pozdrawiam :).
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #66 dnia: Grudnia 14, 2009, 20:52:09 »
Kuba

Cytuj (zaznaczone)
I cały ten konflikt jest jakiś taki sztucznie rozdmuchany.


Dlaczego tak sądzisz, Jaki cel miałbym w tym??.
Czy to tak ciężko zrozumieć, że i my Polacy tez mamy prawo poruszyć ten temat.
Zaznaczałem wielokrotnie ,i powtórzę raz jeszcze.Nie chodzi mi o zdjęcie krzyży!!.Ale o rzeczową uczciwą dyskusje.
Ot jak My Policzanie widzimy ten Problem (bo jest to problem)Europejsko-Polski.
Kogo razi ten temat to lepiej niech nie pisze.A walkę wyznań  przeniesie na swoje podwórko.
Naprawdę to nie prowokacja ale raz jeszcze zaznaczę że to tylko wypowiadanie swojej uwagi.
Pozdrawiam
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

Offline Ciekawy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #67 dnia: Grudnia 14, 2009, 20:53:25 »
Ja powiem krótko.
Miejsce na krzyz jest w kościele.
Nie wolno narzucać symboli religijnych tym,,którzy sa innego wyznania,lub poprostu sobie tego nie życzą.
Na razie nie ma podpisu......

Offline koko

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #68 dnia: Grudnia 14, 2009, 20:54:48 »
Co w krzyżu jest nietolerancyjnego?
Już sam fakt, że wisi, świadczy o nietolerancyjności. Krzyż jest-jak tu wiele osób napisało-symbolem wiary katolickiej. Wieszając go w pomieszczeniach, z których korzystają wszyscy ludzie-katolicy, innowiercy oraz ateiści-narzuca się każdemu światopogląd katolicki. Przypomina im się, że w naszym kraju przeważa religia katolicka i to jej wyznawcy decydują choćby o tym, co się wiesza na ścianach. Jak już pisałam, wchodząc do urzędów czuję się jak niepożądany gość. Dla mnie krzyż jest symbolem śmierci, miejscem kaźni doskonałego człowieka, symbolem dokonania zła i niesprawiedliwego wyroku. Jak więc mogę czcić ten symbol? Rozumiem, że dla Ciebie może on być symbolem czegoś innego, czegoś dobrego. Szanuję to i Cię nie opluwam z tego powodu, że myślisz i czujesz inaczej nić ja. Więc, by nikomu nie robić nieprzyjemnośći-Tobie i mnie-uważam, że krzyż nie powinien wisieć w ogóle. Ty możesz go sobie powiesić w domu, bo to Twoja twierdza. Ja natomiast nie mam ochoty go widzieć, wiec mi go nie wieszasz w miejscach, które odwiedzam jako obywatelka tego kraju.
A tak na marginesie-bardzo wątpię, by władze zezwoliły na powieszenie symbolu, który ja akceptuję. Dlaczego? Bo nie jest to symbol katolicki i zbyt jaskrawo pokazywałby, że w naszym kraju jest dużo innych wyznań. Wielu ludzi zaraz by krzyczało, że w Polsce większość jest katolików i to oni maja prawo do wieszania czegokolwiek i decydowania o czymkolwiek.

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #69 dnia: Grudnia 14, 2009, 20:57:01 »
Ciekawy
Krótka konkretna jasna odpowiedź. Tak trzymaj dalej!! gratuluje

Pozdrawiam

[ Dodano: 2009-12-14, 21:11 ]
koko
Masz słuszną racje.
Wiele już razy totalitarnie narzucano nam symbole,podczas wojny, za czasów PRL,a teraz kiedy mamy demokracje narzuca się nam znowu symbolikę.bo to tak trzeba nazwać.
Proszę wybaczyć za tak drastyczne niezamierzone porównanie.
Ale trzeba zrozumieć,dać swobodę wszystkim obywatelom.Co by to było jak by każda wiara,każda organizacja,każda społeczność za żądała swoich symboli(bo też maja takie prawo) w pomieszczeniach publicznych.Galimatias wielki by wyszedł.
Nie poruszam tu kwestii katolicyzmu i wpływu jego na życie społeczne.(może założę kiedyś ten wątek który tez budzi emocje )

Powtarzam szanujmy i tolerujmy  inne społeczności i wiarę,szanujmy bliźnich.
Pozdrawiam
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #70 dnia: Grudnia 14, 2009, 21:25:48 »
Tutaj artykuł z JoeMonster dotyczący tematu - tak dla rozluźnienia: http://www.joemonster.org/art/12982/Jak_rozwiazac_problem_symboli_religijnych_w_szkolach
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #71 dnia: Grudnia 14, 2009, 21:29:42 »
kubapolice
Kurde dobry Jesteś i szybki hihihih Gratki!!!
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

Nocny_Łowca

  • Gość
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #72 dnia: Grudnia 14, 2009, 21:50:10 »
Cytat: "Ciekawy"
Ja powiem krótko.
Miejsce na krzyz jest w kościele.
Nie wolno narzucać symboli religijnych tym,,którzy sa innego wyznania,lub poprostu sobie tego nie życzą.


Moje zdenie jest takie same religia w kościele to samo dotyczy krzyży :batman:

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #73 dnia: Grudnia 15, 2009, 00:27:19 »
Moim zdaniem, w szkolach i urzedach powinny być tylko symbole państwowe, czyli godlo panstwa..., ten symbol ma nam przypominać jakiego państwa jesteśmy obywatelami.
Symbole religijne, powinny być tylko w pomieszczeniach słuzacych do krzewienia wiary i religijnośći...tzn.w kosciołach i salach nauki religii...o domach prywatnych nie mówimy, bo kazdy obywatel ma prawo wywieszać wlasne symbole, które ceni .
Myslę, że to jest bardzo proste....i po co komplikowac sobie zycie?....  w imię rasizmu?....
Ponoć demokracja, to tolerancja...

Offline C80

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 408
    • Zobacz profil
    • http://www.foto.cichomski.eu
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #74 dnia: Grudnia 15, 2009, 06:12:27 »
Cytat: "jasia"
Moim zdaniem, w szkolach i urzedach powinny być tylko symbole państwowe, czyli godlo panstwa..., ten symbol ma nam przypominać jakiego państwa jesteśmy obywatelami.


Niestety w obecnej Polsce istnieją środowiska które uważają, że krzyż to również symbol Polski i swoje poglądy i wiarę usiłują narzucić innym. Polska nie jest ani tolerancyjnym krajem, ani neutralnym światopoglądowo. Tutaj nie ma miejsca na inne religie, a nawet jeżeli jakimś cudem ktoś uwzględnia inne religie to i tak naczelną i najważniejszą religią ma być katolicyzm.