Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.  (Przeczytany 82917 razy)

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #75 dnia: Grudnia 15, 2009, 08:06:03 »
justi11
Cytuj (zaznaczone)
Ja jako katoliczka krzyża zawsze broniłam i będę bronić wszędzie i w każdej sytuacji. Krzyż jest symbolem mojej religii więc jak się można go wyprzeć.....nigdy !!!!

Ja też się niewyprane,ale nie chce aby jakiś poganin go mierzył zabójczym wzrokiem.Już wole mieć go w domu ,tu będzie bezpieczny.
Pozdrawiam
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #76 dnia: Grudnia 15, 2009, 09:47:24 »
Ja jeszcze od siebie dodam, ze moim zdaniem krzyz wiszacy w sejmie to profanacja.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

wtrych

  • Gość
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #77 dnia: Grudnia 15, 2009, 10:14:36 »
Cytat: "jasia"
Ponoć demokracja, to tolerancja...

to czemu nie tolerujecie krzyża, to takie normalne zakłamanie w stylu "ja tam rasistą nie jestem ale asfalt ma swoje miejsce". Tak samo jest w tym wypadku, zboczeńcy, żaby i glony mogą wszystko ale chrześcijan a już na pewno katolików tępić trzeba - to są główne założenia nowej pseudo ateistycznej religii.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #78 dnia: Grudnia 15, 2009, 10:29:47 »
Cytat: "wtrych"
Cytat: "jasia"
Ponoć demokracja, to tolerancja...

to czemu nie tolerujecie krzyża, to takie normalne zakłamanie w stylu "ja tam rasistą nie jestem ale asfalt ma swoje miejsce". Tak samo jest w tym wypadku, zboczeńcy, żaby i glony mogą wszystko ale chrześcijan a już na pewno katolików tępić trzeba - to są główne założenia nowej pseudo ateistycznej religii.


Ok to sprawdzmy twoja tolerancje. Rozumiem, ze nie mialbys nic przeciwko zawieszeniu w miejsce krzyzy zydowskiej gwiazdy? Mowie tu o wszelkich instytucjach publicznych.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #79 dnia: Grudnia 15, 2009, 12:05:10 »
Cytat: "KrP"
Rozumiem, ze nie mialbys nic przeciwko zawieszeniu w miejsce krzyzy zydowskiej gwiazdy?


Ja nie miałbym nic przeciwko - ot starsi bracia w wierze ;).
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

wtrych

  • Gość
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #80 dnia: Grudnia 15, 2009, 12:17:07 »
Cytat: "KrP"
Ok to sprawdzmy twoja tolerancje. Rozumiem, ze nie mialbys nic przeciwko zawieszeniu w miejsce krzyzy zydowskiej gwiazdy? Mowie tu o wszelkich instytucjach publicznych.

W miejscu - miałbym, obok nie. W miejsce krzyży i znowu chcesz usuwać a to już nietolerancja. A i nie wiem co na to żydzi, ci mogą mieć duże opory

Offline gzzz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #81 dnia: Grudnia 15, 2009, 12:56:43 »
Cytat: "wtrych"
Cytat: "jasia"
Ponoć demokracja, to tolerancja...

to czemu nie tolerujecie krzyża, to takie normalne zakłamanie w stylu "ja tam rasistą nie jestem ale asfalt ma swoje miejsce". Tak samo jest w tym wypadku, zboczeńcy, żaby i glony mogą wszystko ale chrześcijan a już na pewno katolików tępić trzeba - to są główne założenia nowej pseudo ateistycznej religii.


Ponawiam pytanie. Czy stawiasz znak rownosci pomiedzy dyskusja na temat krzyzy a dyskusja na temat zwiazkow homoseksualnych?
Prawdopodbnie nie czytasz co inni forumowicz pisza, a szkoda. Z tego co piszesz jasno wynika że nie masz pojecia co to jest tolerancja, a Twoje uproszczenia tego terminu sa nietrafne. Sciagniecie krzyza nie jest oznaka braku szacunku do religii katolickiej ale oznaka rownosci kazdego obywatela niezaleznie od jego wyznania i swiatopogladu.

Smiem przypuszczac ze nie obchodzi Cie zadna dyskusja, Tobie zalezy jedynie na wykrzyczeniu tego co Ci lezy na watrobie.

czemu nie tolerujecie krzyża
Odnosisz to kogo? Do ateistow, wyznawcow innych religii? Pytania kieruj jasno i precyzyjnie. Bo prawdopodobnie wielu PRAKTYKUJACYCH katolikow wolaloby jednak nie widziec krzyza na sali sejmowej. Dodam jeszcze ze pytanie tak postawione bedzie z reguly ignorowane bo jest w nim zawarta teza ktora jest opinia a nie faktem. Lepiej jesli bys zapytal "Czy nie tolerujecie symboli religijnych? A jesli tak to dlaczego nie?".

Proponuje niezorientowanym poczytac o "kaplicy" w Bundestagu

Dziwia mnie argumenty typu "Niedlugo nie bedzie mozna stawiac na cmentarzu krzyża"
To ja powiem "Moje dzieci niedlugo beda sie uczyc w szkole ze ewolucji nie bylo a Ziemia ma 10 tys lat" Takie argumenty sa po prostu idiotyczne.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #82 dnia: Grudnia 15, 2009, 13:10:38 »
Cytat: "wtrych"
Cytat: "KrP"
Ok to sprawdzmy twoja tolerancje. Rozumiem, ze nie mialbys nic przeciwko zawieszeniu w miejsce krzyzy zydowskiej gwiazdy? Mowie tu o wszelkich instytucjach publicznych.

W miejscu - miałbym, obok nie. W miejsce krzyży i znowu chcesz usuwać a to już nietolerancja. A i nie wiem co na to żydzi, ci mogą mieć duże opory


No i wyszla Twoja tolerancja. :D Jak ma wisiec cos, co reprezentuje Twoja religie to ok, ale jak juz to ruszyc i zamienic to nie bardzo ok.

Zrozum, ze krzyz nie jest nietykalny, raz postawiony moze zostac usuniety.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline C80

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 408
    • Zobacz profil
    • http://www.foto.cichomski.eu
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #83 dnia: Grudnia 15, 2009, 13:37:53 »
Cytat: "KrP"
Zrozum, ze krzyz nie jest nietykalny, raz postawiony moze zostac usuniety.


Nie w tym kraju.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #84 dnia: Grudnia 15, 2009, 14:25:08 »
Cytat: "C80"
Cytat: "KrP"
Zrozum, ze krzyz nie jest nietykalny, raz postawiony moze zostac usuniety.


Nie w tym kraju.


Wiem, że to ironia, ale też mam nadzieję, że się mylisz. Chociaż wszystkie znaki wskazują na to, że masz rację, wystarczy spojrzeć - jakakolwiek ingerencja w Kościół (usunięcie krzyża z drogi, próba wyłączenia religii z przedmiotów wliczanych do średniej itp.) spotyka się z agresją księży i oświadczeniem, że to atak na Kościół.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #85 dnia: Grudnia 15, 2009, 15:07:51 »
KrP

Cytuj (zaznaczone)
- jakakolwiek ingerencja w Kościół (usunięcie krzyża z drogi, próba wyłączenia religii z przedmiotów wliczanych do średniej itp.) spotyka się z agresją księży i oświadczeniem, że to atak na Kościół.

Wiedzą co robią!! Wychodzą z założenia że najlepszą obroną jest atak
Pozdrawiam
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #86 dnia: Grudnia 15, 2009, 15:20:15 »
Cytat: "KrP"
Wiem, że to ironia, ale też mam nadzieję, że się mylisz. Chociaż wszystkie znaki wskazują na to, że masz rację, wystarczy spojrzeć - jakakolwiek ingerencja w Kościół (usunięcie krzyża z drogi, próba wyłączenia religii z przedmiotów wliczanych do średniej itp.) spotyka się z agresją księży i oświadczeniem, że to atak na Kościół.
Bo to jest atak na Kościół. Mniej oddanych wiernych=równa się mniej na tacy, ale to kwestia do poruszenia w innym temacie.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #87 dnia: Grudnia 15, 2009, 15:36:25 »
Mickd chyba nie zrozumiałeś co miałem na myśli. :S

kubapolice: wg nich to jest atak, ale obiektywnie już nie. Bo idąc tym tokiem myślenia to każda ingerencja w cokolwiek mogłaby być atakiem na daną instytucje. Kontrastowy przykład - nienadawanie pewnych praw homoseksualistom lub (nie daj Boże) zabieranie im jakichś praw = brak tolerancji i atak na nich.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #88 dnia: Grudnia 15, 2009, 17:00:32 »
Cytat: "gzzz"
Sciagniecie krzyza nie jest oznaka braku szacunku do religii katolickiej ale oznaka rownosci kazdego obywatela niezaleznie od jego wyznania i swiatopogladu.


Stwierdzenie trafione w stu procentach. Wierzę w Boga, ale nie jest mi do tej wiary potrzebny ani krzyż, ani kościół. Wiara to - moim zdaniem - coś co człowiek powinien nosić w sobie a nie obnosić się tym przed innymi.
I love the night.
1101110100101111

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #89 dnia: Grudnia 15, 2009, 17:45:57 »
kubapolice
Mi chodziło o to że oni stosują taktykę ataku,jak to kiedyś mówili "kupą mości Panowie"!!.
Pozdrawiam
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.