Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.  (Przeczytany 81173 razy)

Offline gzzz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #105 dnia: Grudnia 16, 2009, 19:30:37 »
Cytat: "wtrych"
gzzz,
jak na razie żadnego rzeczowego argumentu z waszej strony ani nie usłyszałem ani nie zobaczyłem, prócz wciskania we mnie swoich chorych myśli, a że cię prawda ubodła no cóż...
I w żart dla mnie ważnych aspektów nie obracam, co jedynie twoje i KrP bezwartościowe wciskanie ludziom swoich najmądrzejszych i jedynie słusznych myśli. Powiem ci coś, Urban za komuny identyczną demagogię uprawiał


juz mielismy komunistow i jak to powiedziales "pedalow" kogo jeszcze? A i zapomnialem ze twoimi ustami przemawia bog i nie ma co sie sprzeciwiac

wtrych

  • Gość
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #106 dnia: Grudnia 16, 2009, 20:27:20 »
czy ja gdzieś powiedziałem że jesteś pedałem czy komunistą?
Więc wyhamuj nieco

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #107 dnia: Grudnia 16, 2009, 20:43:33 »
Odbiegliśmy od Tematu
prywatne potyczki myślę gdzie indziej prowadzić
Pozdrawiam i kontynuujmy temat
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

Offline gzzz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #108 dnia: Grudnia 16, 2009, 20:51:16 »
Cytat: "wtrych"
czy ja gdzieś powiedziałem że jesteś pedałem czy komunistą?
Więc wyhamuj nieco


Heh, to utwierdza mnie calkowicie w przekonaniu ze nie czytasz moich slow ale tez ze nie pamietasz co sam piszesz

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #109 dnia: Grudnia 16, 2009, 22:42:51 »
Cytat: "wtrych"
Cytat: "kubapolice"
Toż to herezje!

dla jednych herezje, ale co po niektórzy tutaj za takich się uważają, zwłaszcza wszechwiedzący KrP, wie najlepiej co myślą forumowicze, co robią itd.


Ba.

BTW fajnie, już chyba 3x po moim wpisie coś tam do mnie biadolisz mimo, iż nie odpisywałem. Zupełnie jak zaski. Pozdrów go ode mnie, powiedz, że ma fajnego wąsa.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

wtrych

  • Gość
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #110 dnia: Grudnia 17, 2009, 11:34:18 »
Cytat: "KrP"
Pozdrów go ode mnie, powiedz, że ma fajnego wąsa.

Sam go pozdrów, kontakt masz, pewnie z racji świąt przeczyta. A tak w ogóle dawno go nie widziałeś, albo tylko zdjęcia jego widziałeś.
Nic do ciebie nie biadolę, że nie odpisywałeś bo najmniej mi na tym zależy. Odpisałem ta twój urągający twoje jak mi się wydawało powadze, alfo i omego. Nic o mnie nie wiesz, więc się do mnie nie odzywaj wciskając swoje chore myśli,
Cytat: "KrP"
Wiem wiem, ale krzyż zamiast czegoś innego z przyjemnością byś wieszał.
to ty masz problem ze sobą.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #111 dnia: Grudnia 17, 2009, 11:55:20 »
Bez wycieczek osobistych proszę.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

jezat

  • Gość
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #112 dnia: Grudnia 17, 2009, 12:26:15 »
Cytuj (zaznaczone)
Cytat: "dd2f"
Cytat: "gzzz"
Sciagniecie krzyza nie jest oznaka braku szacunku do religii katolickiej ale oznaka rownosci kazdego obywatela niezaleznie od jego wyznania i swiatopogladu.


Stwierdzenie trafione w stu procentach. Wierzę w Boga, ale nie jest mi do tej wiary potrzebny ani krzyż, ani kościół. Wiara to - moim zdaniem - coś co człowiek powinien nosić w sobie a nie obnosić się tym przed innymi.

Ja również się pod tym podpisuję.Ten krzyż nie ma swojego uzasadnienia historycznego - brak dowodów,że Jezusa z Nazaretu rzymscy żołnierze powiesili na krzyżu.W tamtych czasach szubienice budowano w kształcie litery T.I co najważniejsze na szubienicy powieszono żydowskiego buntownika a nie syna bożego.
Ps.dlaczego w polskich kosciołach nie wiszą godła państwa polskiego a zniekształcony symbol śmierci żydowskiego buntownika ma wisieć w przestrzeni publicznej????

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #113 dnia: Grudnia 17, 2009, 12:34:02 »
Cytat: "jezat"
Ten krzyż nie ma swojego uzasadnienia historycznego - brak dowodów,że Jezusa z Nazaretu rzymscy żołnierze powiesili na krzyżu.W tamtych czasach szubienice budowano w kształcie litery T


Poprosimy grzecznie źródło ;).
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

jezat

  • Gość
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #114 dnia: Grudnia 17, 2009, 14:53:40 »
Cytuj (zaznaczone)
Cytat: "Kuba"
Cytat: "jezat"
Ten krzyż nie ma swojego uzasadnienia historycznego - brak dowodów,że Jezusa z Nazaretu rzymscy żołnierze powiesili na krzyżu.W tamtych czasach szubienice budowano w kształcie litery T


Poprosimy grzecznie źródło ;).

Moje zródło ma taką samą wartość jak zródło KK.Ponieważ KK nie podaje zródła a tylko znaczy krzyżami swoje wpływy w związku z tym powstrzymam się z podaniem zródła
do czasu ujawnienia tego zródła przez wyznawców KK.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #115 dnia: Grudnia 17, 2009, 15:11:55 »
Cytat: "jezat"
Moje zródło ma taką samą wartość jak zródło KK.Ponieważ KK nie podaje zródła a tylko znaczy krzyżami swoje wpływy w związku z tym powstrzymam się z podaniem zródła
do czasu ujawnienia tego zródła przez wyznawców KK.


Sorry, ale nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Kara śmierci przez ukrzyżowanie była w Starożytnym Rzymie powszechna w przypadku cięzkich przestępstw. Źródeł na to jest z tego, co wiem, sporo. Więc nie rozumiem Twojej zaczepki.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

jezat

  • Gość
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #116 dnia: Grudnia 17, 2009, 16:14:22 »
Cytat: "Kuba"

Sorry, ale nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Kara śmierci przez ukrzyżowanie była w Starożytnym Rzymie powszechna w przypadku cięzkich przestępstw. Źródeł na to jest z tego, co wiem, sporo. Więc nie rozumiem Twojej zaczepki.

Ale z tego co napisałeś nie wynika dowód,że kształt krzyża którym Watykan znaczy swoje terytorium to taki sam na którym powieszono Jezusa z Nazaretu.W tamtych czasach używano szubienic w kształcie litery T.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #117 dnia: Grudnia 17, 2009, 16:51:18 »
Cytat: "jezat"
Ale z tego co napisałeś nie wynika dowód,że kształt krzyża którym Watykan znaczy swoje terytorium to taki sam na którym powieszono Jezusa z Nazaretu.W tamtych czasach używano szubienic w kształcie litery T.


Z tego co wiem były dwa rodzaje krzyży - pierwszy, gdy nie wieszano tabliczki nad głową skazańca, faktycznie miał kształt litery T; drugi zaś, gdy wieszano tabliczkę, miał kształt krzyża łacińskiego.

Poza tym szubienica i krzyż się jednak trochę różnią; więc nie używałbym tych terminów zamiennie.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #118 dnia: Grudnia 17, 2009, 17:56:35 »
Nieważne jaki miał kształt. Krzyż ale czy powinien wisieć w miejscach publicznych czy nie??
Zwolenników wieszania pytam ,a możne w autobusach ,tramwajach, w kinie .To tez miejsca publiczne.
Więc jak to jest z tym??
Czy to politycy czy księżna wprowadzili ten zwyczaj.
Pytanie bez odpowiedzi chyba zostanie.
Pozdrawiam
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

jezat

  • Gość
[Ogólne] Krzyże w Miejscach publicznych.
« Odpowiedź #119 dnia: Grudnia 17, 2009, 19:14:41 »
Cytuj (zaznaczone)
Cytat: "Kuba"
Cytat: "jezat"
Ale z tego co napisałeś nie wynika dowód,że kształt krzyża którym Watykan znaczy swoje terytorium to taki sam na którym powieszono Jezusa z Nazaretu.W tamtych czasach używano szubienic w kształcie litery T.


Z tego co wiem były dwa rodzaje krzyży - pierwszy, gdy nie wieszano tabliczki nad głową skazańca, faktycznie miał kształt litery T; drugi zaś, gdy wieszano tabliczkę, miał kształt krzyża łacińskiego.

Poza tym szubienica i krzyż się jednak trochę różnią; więc nie używałbym tych terminów zamiennie.

Kuba ale gdzie te dowody?????? Jeśli chodzi o wyrazy szubienica i krzyż masz oczywistą rację.Nie powinno się używać słowa krzyż przy określaniu kary jaką wobec Jezusa z Nazaretu zastosowano choćby ze względu na prawdę historyczną.Ale oczywiście  nie zmienia to faktu,że pieczątka Watykanu zwana krzyżem wieszana w przestrzeni publicznej jest wyrazem pogardy dla konstytucji RP.