Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: YERBA MATE  (Przeczytany 27208 razy)

Offline Daurel

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 137
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
YERBA MATE
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 09, 2009, 13:43:16 »
Cejrowski tłumaczyl zeby my Polacy zrozumieli jaki ma smak . Smakuje jak świeży "inaczej cygar" ale czuć coś więcej niż tytoń ;) "petów" - to przesada ;)
p.s. mojej żonie nie smakuje ale synkowi smakuje z mleczkiem.
 :pom:

Offline kanioma

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 482
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
YERBA MATE
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 09, 2009, 14:10:15 »
Cytat: "głos rozsądku"
"Smakuje jak napar z petów"

Z tego co mi wiadomo, taki smak mają tylko niektóre rodzaje, a nie każda Yerba ;)

Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
YERBA MATE
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 09, 2009, 17:11:18 »
Z tego co mi wiadomo to tę Waszą herbatę można czasem kupić w Bomi w Szczecinie. Swoją drogą to nawet nie wiedziałem co to jest jak pierwszy raz o tym przeczytałem.
I love the night.
1101110100101111

MorSoMeDzEs85

  • Gość
YERBA MATE
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 23, 2009, 16:54:35 »
czytam, czytam i narobiłem sobie ochoty na ten trunek... i chyba przyczaje się i kupie opakowanie ;D

Offline kanioma

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 482
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
YERBA MATE
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 20, 2010, 17:51:56 »
Kilka dni temu kupiłam nową, 500gr paczkę Yerby za całe 13 PLN,

http://www.yerbamatestore.pl/product-pol-2251-Yerba-mate-Union-suave-brzoskwiniowa-500g.html

jak dla mnie jest mocna, ma wyraźny smak owoców i w moim przypadku lepiej nie pić po południu :D no chyba, ze nie ma się zamiaru zasnąć. Przynajmniej przed 4 rano :D

a mój połówek zakupił kilogramową Yerbę za 38 PLN

http://www.yervita.pl/product_info.php?products_id=142

Offline Daurel

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 137
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
YERBA MATE
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 21, 2010, 16:48:54 »
No prosze, chetnie bym spróbowal Flor de Obera 1kg podoba mi sie ze malo pyłków jak pisza w opisie .....
Mi sie skonczyla Malta de Cruze. jak mi zostanie chociaz jedna paczka - to zamowie nastepne co Kanioma podała yerby.... :D

chrediver

  • Gość
YERBA MATE
« Odpowiedź #21 dnia: Lipca 03, 2010, 21:48:08 »
Yeah, I agree with you, the tea is very delicious and aside from that. This drink is packed full of vitamins, minerals and anti-oxidants and provides many health benefits.

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
YERBA MATE
« Odpowiedź #22 dnia: Lipca 03, 2010, 22:10:45 »
Sam chętnie bym spróbował.Gdzie można dostać yerba mate w okolicy?Cały zestaw do picia?Szczecin Police?Prosiłbym o namiar?Co polecacie początkującemu??Jak smakuje?Ile można pić dziennie?
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline Daurel

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 137
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
YERBA MATE
« Odpowiedź #23 dnia: Lipca 04, 2010, 00:31:43 »
Mozna kupic na Manhattanie w Stoisku Herbacianym, a tak na serio na początek polecam zestaw PAJARITO z bombilla, ale są w dwóch wersjach z  kubkiem z drzewa Palo Santo z owinięta skórą albo w ceramicznym a`la tykwa. Wybrałbym opcje z Palo Santo ponieważ daje dodatkowy aromat. Ostatnio kupuje z znanym serwisie aukcyjnym. Pozdrawiam z Yerba Mate.  :pom:

Offline potrek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
YERBA MATE
« Odpowiedź #24 dnia: Lipca 09, 2010, 10:59:11 »
Ja tez uwielbiam siorbać yerbę . W tej chwili delektuję się Cruz de MAlta --- ma niezłego kopa :) . Popijam z tykwy calabaza i niezrdzewnej bombilli . Co do smaku , trzeba sie przyzwyczaić , ale trzeba przyznac ze jest intensywny ;] . Zamawiam w yerbamarket . Pozdrawiam wszystkich YERBOWICZÓW ;]

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
YERBA MATE
« Odpowiedź #25 dnia: Lipca 09, 2010, 20:28:08 »
Cytat: "Wikipedia"
(...)W badaniach przeprowadzanych w krajach o znacznie większej niż przeciętna konsumpcji napoju yerba mate przygotowywanego w tradycyjny sposób picie yerba mate zostało statystycznie powiązane ze zwiększoną zapadalnością na raka jamy ustnej, gardła, przełyku i pęcherza moczowego. Rozpoznano jednak również inne nałogi, takie jak palenie tytoniu i spożywanie alkoholu, które to nałogi są ściśle powiązane z kulturą tych regionów, jako czynniki mające znaczący wpływ na wyniki tych badań[4][5][6][7]. Statystyczny związek spożycia yerba mate z podwyższonym ryzykiem raka płuc stwierdzono w badaniu na grupie urugwajskich mężczyzn, które wykazało zależność między wzrostem ryzyka zachorowania a dawką yerba mate z gruczolakorakiem płuc[8]. Wiele z badań z Ameryki Południowej wykazało związek między wzrostem ryzyka zachorowania na nowotwory, a ilością wypijanego napoju, między innymi udowodniono, że spożywanie więcej niż litr yerba mate dziennie może zwiększyć ryzyko nowotworów głowy i szyi od 3 do 5 razy. Badania te wykazały również, że picie mocnej, bardzo gorącej herbaty zwiększa ryzyko wystąpienia nowotworu ust, jak i fakt, że spożywanie gorących napojów – kawy, zielonej herbaty – również zwiększa to ryzyko od 2 do 4 razy. Należy zwrócić uwagę, że wiele z analizowanych populacji cechowało się jednoczesnym używaniem alkoholu i wyrobów tytoniowych, co komplikuje wpływ mate jako niezależnego czynnika ryzyka[9][10]. W badaniach z Argentyny i Paragwaju wykazano związek między zwiększoną zapadalnością na raka przełyku u osób używających alkoholu, tytoniu i gorącej lub bardzo gorącej (ale nie zimnej) mate[11][12]. Fakt ten może zostać wytłumaczony wpływem temperatury napoju na ułatwione wchłanianie czynników kancerogennych zawartych w dymie tytoniowym.(...)


;S

Drogie to to ogółem.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline potrek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
YERBA MATE
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpnia 24, 2010, 14:17:11 »
Yerba market ma swojego przedstawiciela w szczecienie . Na stronie yerbamarket --- mozna znalezc do niego numer . Ma cały asortyment przy sobie , no i mozna odnierac osobiscie ;)

Offline Daurel

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 137
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
YERBA MATE
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpnia 24, 2010, 17:15:02 »
no POTREK, dzieki za info....

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
YERBA MATE
« Odpowiedź #28 dnia: Stycznia 11, 2012, 13:11:44 »
wiem wiem, archeolog poziom:expert, ale  mozna juz gdzies kupic w policach? sama yerbe(sprzet mam)?

Offline kamula

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: YERBA MATE
« Odpowiedź #29 dnia: Października 20, 2017, 22:00:51 »
Ja kupowałam taką herbatę w miejscu gdzie kupić można herbatę z całego świata. Nie raz taka herbata z innego kraju smakuje całkiem inaczej niż nasza. Warto spróbować i się przekonać.