Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Espol  (Przeczytany 503259 razy)

lariksi

  • Gość
Espol
« Odpowiedź #195 dnia: Sierpnia 01, 2010, 18:38:31 »
rbk, ja się nie podniecam:) zawsze jakieś wrażenie trzeba zrobić, szkoda tylko, że tajemniczym towarem:) Chyba dobrze espol stracił klientów, że nowe abo dał, bo monopolistyczne ego zawsze hamowało jego rozwój.
Ja tam wiem, że oprócz dobrego auta jest ważne również profesjonalne ASO, więc szanuje to co mam:) Ale wiem, że to jest reakcja espolu na np: ampio, które ostatnio podniosło prędkości bez podnoszenia opłat.
Z nieuczciwymi ludźmi i firmami się nie zadaję i obserwuje ten żabi skok espola jako prowokację, nadużycie i nieszczerość wobec klienta, ponieważ chce teraz zobaczyć regulamin promocji "FiberSpeed" na ich stronie, bo nie mam czasu chodzić gdziekolwiek i dzwonić do nich ( mam prawo nie chcieć rozmawiać z naganiaczami i nikt mi nie każe do nich dzwonić). Niestety ulotka w skrzynce jest a regulaminu promocji nie ma, więc nie ma co gadać, bo nie wiemy nawet o czym mówimy. Traktuje tę ulotkę jako kolejny śmieć w skrzynce...... Jak można proponować komuś usługę, nie prezentując regulaminu usługi ? Kolejne kuriozum ze strony espola.... Macie rację, oby tak dalej......Popieram:)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #196 dnia: Sierpnia 01, 2010, 21:21:42 »
lariksi: może idź pojeździj sobie tą swoją polówką bo smęcisz. Przy tym co zaoferował espol ampionet wypada gorzej, widać, że Cię to boli.

P.S. Nie chcę nic mówić, ale na stronie ampionetu nie ma ŻADNEGO regulaminu.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

lariksi

  • Gość
Espol
« Odpowiedź #197 dnia: Sierpnia 01, 2010, 22:42:45 »
KrP, zajrzyj sobie na ten link http://ampionet.pl/index.php/onas  , widać ja lepiej znam serwis espola niż ty ampionetu i to Cię boli....
Ja nie mam nic wspólnego z właścicielami ampionetu, więc co ma mnie boleć? Jakby było w espolu lepiej to bym odrazu wypowiedział umowę, bo w ampio mogę i przeniósł sie do espola, więc dlaczego tego nie zrobię, jeżeli oferta espola jest lepsza?
To ty bronisz sie atakiem, bo wszytskie Twoje ściemy bledną w obliczu tego, że nie ma regulaminu do promocji wkładaniej do skrzynek w espolu.
W ampio jest umowa w której zawarte są wszystkie ustalenia regulaminu, sam to kiedyś podpisywałem, niech mi ktoś pokaże tam jakąś gwiazdkę lub działanie na niekorzyść klienta.

Poza tym KrP pilnuj swojego auta i trochę kultury wypowiedzi. Nie masz do czynienia z bokserką, więc waż słowa..... Nie jestem plującym przez zęby z bramy fagasem i nie sądź innych po .....

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #198 dnia: Sierpnia 02, 2010, 05:53:20 »
rbk, tu wyniki z rana. W nocy nie dałem rady sprawdzić... Ale pewnie będzie jeszcze okazja do zmierzenia.
Pozdrawiam.
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #199 dnia: Sierpnia 02, 2010, 06:12:31 »
Lariksi: umowa to umowa, pisales o regulaminie, a tego ampio nie ma.

No i czy tego chcesz czy nie to espol ma teraz korzystniejszy cennik (co nie zmienia faktu, ze gdybym mogl to bym uciekl do ampio i tak).
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3869
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #200 dnia: Sierpnia 02, 2010, 08:32:39 »
Cytat: "KrP"
Przy tym co zaoferował espol ampionet wypada gorzej


Z tym się nie mogę zgodzić, jak już pisałem Wasze 6M, nie jest równy Naszemu 5M :)

robert1995, dziękuję za szczegółowe informację :)

Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #201 dnia: Sierpnia 02, 2010, 08:52:16 »
Cytat: "lariksi"
to bym odrazu wypowiedział umowę, bo w ampio mogę

To zależy jaką masz umowę, ja od roku 2003 jestem w Espolu na umowie na czas nieokreślony, lekko w tym czasie ją modyfikowałem przez te lata - ale dalej jest na czas nieokreślony.

Cytat: "lariksi"
Ale wiem, że to jest reakcja espolu na np: ampio, które ostatnio podniosło prędkości bez podnoszenia opłat.

Nawet jeśli jest to reakcja Espolu na ceny Ampionetu to pamiętaj, że ceny Ampionetu to spóźniona reakcja na ceny Espolu, TP i Vectry. Bo zaczęło się w drugiej połowie ubiegłego roku kiedy to TPSA podniosła prędkości a Espol i Vectra poszły za ciosem podnosząc prędkości. Ampionet też obiecał, że podniesie, ale trochę mu się to przesunęło w czasie i z poślizgiem zrobił to dopiero niedawno.
I love the night.
1101110100101111

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #202 dnia: Sierpnia 02, 2010, 09:09:42 »
Cytat: "rbk"
Cytat: "KrP"
Przy tym co zaoferował espol ampionet wypada gorzej


Z tym się nie mogę zgodzić, jak już pisałem Wasze 6M, nie jest równy Naszemu 5M :)

robert1995, dziękuję za szczegółowe informację :)


Tego nie wiem, ale pewnie masz racje.

Mi tam 6Mbps wystarcza na stacjonarny + 2 laptopy, a 49PLN to w koncu jakas normalna cena za ta predkosc.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3869
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #203 dnia: Sierpnia 02, 2010, 09:13:16 »
Cytat: "dd2f"
jestem w Espolu na umowie na czas nieokreślony, lekko w tym czasie ją modyfikowałem przez te lata - ale dalej jest na czas nieokreślony


Z czystej ciekawości, ile płaciłeś więcej od 2003 roku za czas nieokreślony?

wisienka

  • Gość
Espol
« Odpowiedź #204 dnia: Sierpnia 02, 2010, 10:09:43 »
proszę bardzo :) tutaj są regulaminy można czytać ;)
http://www.espol.com.pl/showpage.php?pageID=85

Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #205 dnia: Sierpnia 02, 2010, 11:43:54 »
Cytat: "rbk"
ile płaciłeś więcej od 2003 roku za czas nieokreślony?

Nie chcę Cię kłamać ani zmyślać, ale zdaje mi się, że nie płaciłem więcej. Bo jak pamiętam to wtedy opłaty były standardowo z cennikiem i nie było różnicy na jaki okres (jeśli dobrze pamiętam, jak znajdę chwilę czasu to poszukam umowy i powiem jak było). Obecnie np. gdy weźmiesz jedną z najniższych taryf (bez promocji), czyli 512kbps lub 1Mb/s to możesz sobie wybrać czy chcesz na czas określony czy nieokreślony i nie ma to wpływu na wysokość abonamentu.

Czytając regulamin tej promocji "Fibre cośtam" to masz załóżmy te 6, 12 czy 24 megabity na rok a potem umowa sama zmienia się w umowę na czas nieokreślony (chyba, że wypowiesz). Także jak widać Espol ma różnie z tym określony/niokreślony ;-)
I love the night.
1101110100101111

lariksi

  • Gość
Espol
« Odpowiedź #206 dnia: Sierpnia 02, 2010, 17:06:15 »
Dziś byłem w espolu i poprosiłem o regulamin tej nowej promocji. Pani mi powiedziała, żę tylko prędkości są nowe a wszystkie gwiazdki obowiązują tak jak we wcześniejszych abonamentach.

Czyli jeżeli ktoś weźmie 24 Mb/s to:

1. Prędkość gwarantowana na www to 50% 24 Mb/s czyli 12 Mb/s - czyli espol z jakich będzie sobie przyczyn chciał to może na www sobie zmniejszyć prędkość do 50% na www i będzie oki, bo ma takie prawo według umowy. Czyli jak będzie wąskie gardło, czy jakikolwiek problem to oni są na prawie. I tu w razie zaniżania prędkości nie ma z nikim umowy

2. Prędkość gwarantowana na p2p to 25% prędkości 24Mb/s - czyli poniżej 6 Mb/s na p2p nie powinno zejść według umowy.

Biorąc pod uwagę następujące fakty w espolu:
1. Częsta awaryjność sieci
2. Częste zaniżanie prędkości
3. Umowa na czas określony
4. Te ich skrzynki na klatce, które bardzo często się wieszają i trzeba dzwonić, by gość przyjechał i zresetował urządzenie ( tak było u mnie jak byłem w espolu raz na dwa tygodnie to był obyczaj),
5. Stosunkowo długi czas rozpatrywania skarg klienta - no tak długi - bo w Ampio w jednym momencie wysyłam esa i problem jest rozwiązywany natychmiastowo, czy świątek czy piątek i jeszcze za chwilę jest telefon czy juz wszystko w porządku. Ja po zrezygnowaniu z espola, byłem zachwycony, że tak problemy można rozwiązywać. A nie uczyć jakiegoś studenta z BOK espola jak się KB/s na kb/s przelicza a rozmowa leci i rachunek za koma konkretny zawsze był. Trzeba mieć szczęście by się połączyć a o 19:50 w dni powszednie już nikt nie odbiera......

Stwierdzam, że nie opłaca mi się przejąc do espola.
Zwróćcie uwagę na punkt 1 i 2. Espol daje sobie specjalnie takie widełki duże w prędkościach ( prędkości gwarantowane - z których zawsze korzysta - wiem, bo byłem 4 lata w espolu) - po to, by klienci podczas awarii, przeciążeń i innych przypadłości nie byli na prawie. Zawsze gdy dzwoniłem i mówiłem, że prędkość jest mniejsza niż ta na jaką podpisałem umowę na www - to była odpowiedź - proszę pana jesteśmy nadal w normie - no tak są w normie:)

Zastanówcie się zanim złapiecie się na cudowny haczyk espola.  Nie łątwo podpisać umowę:) a później espol ma nas w garści i jest odpowiedź - mieścimy się w widełkach:)

Najbardziej zaskoczył mnie ten przepis, którym pani z biura mnie zaskoczyła:
W razie gdy zerwie pan umowę to:
1)  137,90 za koszta uruchomienia usługi,
2) zwrot rabatu, np:
    1188zł przy abo 30Mb/s,
    828zł przy abo 24Mb/s
    708zł przy abo 12Mb/s
    588zł przy abo 6Mb/s
a opłata za zmianę abo na niższy 20zł.

Ludzie o po co to wszystko?
Ja już kilka razy zmieniałem abo na mniejszy, większy i wystarczy jeden sms (za darmo), umowę mam na czas nieokreślony, nie mam żadnych widełek ze strony Ampio, a prędkość na www jest zawsze trochę wyższa niż na umowie a jeżeli coś się zdarzy, to chwila i Kris robi co trzeba ale to nie jest trend jak w espolu tylko sporadyczny wypadek, nie grożą mi żadne kary, żadne zwroty rabatów w razie zerwania umowy, zostałem przyłączony za darmo. A espol pisze mi o zwrotach kosztów uruchomienia usługi......Dlaczego w Ampio nic nie muszę zwracać? Przecież tez wiercą dziury, dają kabel, też konfiguruje Kris...Wziął pamiętam 1 zł ode mnie jak mam być szczery:)przysłowiową złotówkę a tu espol taka grę prowadzi.

Ja nie jestem żadnym pracownikiem, czy poplecznikiem Ampio, ale ludzie...... nie dajcie się omamiać paragrafami, widełkami na prędkościach, i cudami w espolu, bo im tylko chodzi o to byście podpisali umowę - a później jest odpowiedź parametry sieci są w normie.
Dziś w ich biurze przedstawiłem się jako nowy klient niezwykle zainteresowany ich "FiberSpeed". Poprosiłem panią o rzetelną informacje o prędkościach i przepisach. Pani dała fatalnie odkserowaną kartkę z paragrafami i tabelka gdzie były prędkości. Po jej przedstawieniu wszystkich zalet i gdy zabierałem się do wychodzenia - spytałem - a jak to jej z p2p jak będę chciał ściągać coś na DC++? Spytałem czy nie ma żadnych gwiazdek. Pani z nutką irytacji rzekła, że gwiazdki obejmują tez nowe abonamenty. Jakbym nie wiedział o co się spytać, to by podpisała ze mną umowę, bez wytłumaczenia mi zasad.
Jednak espol się nie zmienił. Tak jak Kaczyński przed wyborami zmienia czasami twarz...Tylko, że zawsze na gorszą, z pułapkami na klienta, by mieć go w garści.. Szkoda, bo inaczej wyobrażam sobie rzetelnego dostawcę internetu.....od 4 lat nic się nie zmieniło...Mnie nie interesuje, że operatorzy tak się zabezpieczają - ja wybrałem operatora u którego ja czuje się bezpiecznie.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3869
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #207 dnia: Sierpnia 02, 2010, 18:23:14 »
Może tak, temat o espolu więc zacząłeś dobrze, później trochę porównania, może być, ale zbyt często poruszasz temat "złego i dobrego", temat rzeka, temat jak bumerang. Dobrze, że dodałeś to po wizycie w biurze, inaczej bym "upomniał", że znowu to samo. Dzięki za informację, na pewno się przydadzą, ale na razie dajmy temu luz.
Do 50zł konkurencja ma lepsze prędkości niż espol, co widać po cenniku na stronie.
Reszty nie widać, póki się nie podłączy do sieci, co daje do myślenia - z mojej strony to wszystko, na tym zakończę przewijający się temat, bo posypią się "upominki" za zbyt częste ujadanie :)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #208 dnia: Sierpnia 02, 2010, 20:40:06 »
Cytat: "lariksi"

Czyli jeżeli ktoś weźmie 24 Mb/s to:

1. Prędkość gwarantowana na www to 50% 24 Mb/s czyli 12 Mb/s - czyli espol z jakich będzie sobie przyczyn chciał to może na www sobie zmniejszyć prędkość do 50% na www i będzie oki, bo ma takie prawo według umowy. Czyli jak będzie wąskie gardło, czy jakikolwiek problem to oni są na prawie. I tu w razie zaniżania prędkości nie ma z nikim umowy

2. Prędkość gwarantowana na p2p to 25% prędkości 24Mb/s - czyli poniżej 6 Mb/s na p2p nie powinno zejść według umowy.


" Prędkość pobierania mierzona od rutera brzegowego dla innych usług niż usługa WWW wynosi 50% prędkości usługi WWW. Przepustowość gwarantowana jest równa połowie przepustowości maksymalnej dla danej usługi."

Na www masz 100%, na resztę 50%. Akurat tu nie zaniżają i jest tak jak piszą, jak jest awaria (co ostatnio dzieje się rzadko) to prędkości spadają na wszystko. Ale wtedy się to zgłasza i niech działają.

Co do reszty: no fajnie, popłakałeś sobie, lepiej już? Tak wychwalasz ten ampionet, a zapominasz, że to (w porównaniu do espola) malutka sieć, nie wiesz jak by działała gdyby stała się większą. Sądzę, że problemów byłoby więcej.

Też bym chętnie uciekł z espola, ale tak się składa, że mieszkam w zasranym Chemiku, który nie wyraża zgody na wejście ampionetu (no właśnie, coś się w tej kwestii dzieje?, ponoć mieli działać) więc zostaje mi ten monopolista.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #209 dnia: Sierpnia 02, 2010, 22:23:13 »
Dzisiaj byłam w espolu, mam umowe do października, ale chciałam skorzystać z promocji.... i co sie dowiedziałam, w czasie trawania umowy nie mogę zmniejszyć kwoty abonamentu z 56, 90 za 2 mb/s, na 49 zł za 6 mb/s...moge podwyższyć abonament na 59,- zł za 12 mb/s....taka operację by mieć więcej za mniej, to dopiero w pażdzierniku, ale nie wiadomo, czy wtedy bedzie jeszcze ta promocja....szok.