Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Lustrzanka cyfrowa  (Przeczytany 23506 razy)

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Lustrzanka cyfrowa
« dnia: Października 12, 2008, 14:45:13 »
Jak w temacie, poszukuję lustrzanki w miarę taniej. Mój kontakt z lustrzankami ogranicza się tylko do kilkudziesieciu zrobionych przez nie zdjec. Bawiłem się NIKONEM D40 i bardzo mi sie podobał, i jest w miare tani. czy za ta cene ile nikon kosztuje znajde cos lepszego?

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
Lustrzanka cyfrowa
« Odpowiedź #1 dnia: Października 12, 2008, 17:01:17 »
Porównywalny do tego modelu Nikona będzie Canon EOS400D.
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

piotrus^

  • Gość
Lustrzanka cyfrowa
« Odpowiedź #2 dnia: Października 12, 2008, 18:42:17 »
Witam.
400D jest drozsza o jakies 500 zeta od D40. Przy "tanich lustrzankach" to spora roznica;-)
Jako alternatywe dla D40 podam Sony Alfa 200. Cena podobna, duzo wieksza rozdzielczosc... i na tym zakoncze bo ilu uzytkownikow lustrzanek tyle opini o nich;-)
Pozdrawiam

[ Dodano: 2008-10-12, 19:11 ]
No dobra... jednak sie troszke rozpisze ;-)
Jako ze z racji wykonywanego zawodu mam okazje trzymac w łapach sporo roznych modeli lustrzanek (w tym te dwa o ktorych wspominalem), porownam te dwa modele ale tylko pod wzgledem parametrow;-) Mowie o najtanszych zestawach czyli takich z podstawowym krotkim obiektywem ;p Jesli chodzi o cene to Nikon jest minimalnie tanszy... jakies 100 zeta.

Rozdzielczosc.... zdecydowanie na korzysc Sonego - 10 MPX, Nikon jakies 6 MPX.

Obiektyw w zestawie (pisze o tym tylko dlatego ze ceny w/w zestawow sa praktycznie te same) Znow na korzysc Sonego - 18-70mm, Nikon 18-55mm. (nie bede tego przeliczal bo fizyczny rozmiar matrycy jest taki sam w obu modelach).

Jasnosc obiektywu taka sama w obydwu zestawach.

Obslugiwane formaty zapisu zdjec te same;-)

Karty pamieci - z tego co pamietam (reki nie dam sobie za to uciac - pamiec moze byc zawodna) Nikon obsluguje tylko karty SD (brak obslugi SDHC) a wiec nosnik sporo wolniejszy niz karty CF czy memorystick (obslugiwane przez Sony), no i tez nosnik ograniczony tylko do 2 GB.

Takie gadżety jak szybkość zdjec seryjnych minimalnie na korzysc Sony - 3 kl/s do 2,5 kl/s.

Sony ma stabilizacje obrazu w korpusie, przy Nikonie trzeba miec obiektyw ze stabilizacja (jakies 95% obiektywow do Nikona na rynku ma ta stabilizacje wiec ten parametr raczej wiekszego znaczenia nie ma... no ale jednak;))

To tak po krotce... jesli ktos bylby zainteresowany takimi szczegolami jak zakres czulosci ISO, kontrola ekspozycji, trybami autofocusa itp to na zyczenie moge porownac;-) No ale teraz nie bede forum zasmiecal.

Ok. Porownalem aparaciki tylko pod wzgledem parametrow, pod wzgledem praktycznym robil tego nie bede, dlaczego, pisalem wyzej;-)

Dla mnie wybor jest prosty ale sugerowac niczego nie bede;-)

Pozdrawiam

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
Lustrzanka cyfrowa
« Odpowiedź #3 dnia: Października 12, 2008, 19:50:50 »
Przy wyborze radzę także sprawdzić ceny dodatkowego osprzętu, tj. dodatkowe obiektywy, lampa zewnętrzna, filtry, etc.
Co z tego, że kupimy taniej "puszkę" podczas gdy za przykładowo teleobiektywy będą znacząco droższe.

piotrus^

  • Gość
Lustrzanka cyfrowa
« Odpowiedź #4 dnia: Października 12, 2008, 20:10:54 »
MrW... mowimy o "taniej lustrzance" a wiec i tanich obiektywach, lampach itp  a te maja podobne ceny;-)

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Lustrzanka cyfrowa
« Odpowiedź #5 dnia: Października 12, 2008, 20:45:17 »
Ale Sony ma droższe akcesoria niż Nikon. Poza tym jeżeli chodzi o ilość megapikseli to tak na prawdę nie ma to większego znaczenia, jeżeli jednak dla kogoś ma, to polecam odrobinę droższą odmianę D40, czyli D40X bo ma 10.2Mpix, obsługę kart SDHC i 3 klatki/s.

Z tego co mi wiadomo D40 również obsługuje SDHC, ale lepsze karty SD spokojnie wystarczają, moja karta SD SanDisk Extreme III ma prędkość zapisu 20MB/s co spokojnie wystarcza ;-)

Ja polecam Nikona, ze względu że takowego posiadam i jestem z niego na prawdę zadowolony. Mam kolegę, który używa któregoś z tańszych Canonów i pewnie on poleciłby Ci swój aparat. Nie zmienia to faktu, że Nikon jest tańszy i ma praktycznie tą samą funkcjonalność. Ja kupiłem swojego za 1900 zł wraz z dwoma obiektywami (kitowym i NIKKOREM 55-200) i na razie taki zestaw mi wystarcza, aczkolwiek rozglądam się za jeszcze jakimś obiektywem ;-)
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

piotrus^

  • Gość
Lustrzanka cyfrowa
« Odpowiedź #6 dnia: Października 12, 2008, 21:52:34 »
Juz na poczatku powiedzialem ze ja zadnego z w/w aparatow nie sugeruje;-) Tylko podalem parametry techniczne zeby Piotrkowi pomoc w wyborze;-)

No i teraz bez bicia sie przyznam ze ja zyje ze sprzedazy m.in w/w modeli... i zeby zamknac temat o cenach dodatkowych akcesoriow... obydwa modele mam w sprzedazy w zestawach z obiektywami o ktorych wyzej pisalem + obiektyw 200mm o tej samej jasnosci w obu przypadkach. Cena taka sama co do zlotowki (body+obiektyw 55(nikon)/70mm(sony)+ tele 200mm).  A taki zestaw raczej wystarczy Piotrkowi... jak i wiekszosci amatorom;-)
Gdzie to sprzedaje i za ile to juz nie powiem... ;-)

Offline ak

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1211
    • Zobacz profil
Re: Lustrzanka cyfrowa
« Odpowiedź #7 dnia: Października 12, 2008, 22:28:22 »
Cytat: "Piotrek"
Jak w temacie, poszukuję lustrzanki w miarę taniej.


A ile to jest "w miarę taniej"? 1000-2000-3000 ...?
Jeśli kryterium ma być tylko cena, to kup to, na co Cię stać.
Wiodące marki: Nikon, Canon, bez wdawania się w dysputę, o wyższości jednego nad drugim.

Sklep: http://arcdeco.pl (reklama z WP)
<*)))))>{

piotrus^

  • Gość
Re: Lustrzanka cyfrowa
« Odpowiedź #8 dnia: Października 12, 2008, 23:20:47 »
Cytat: "ak"
Cytat: "Piotrek"
Jak w temacie, poszukuję lustrzanki w miarę taniej.


A ile to jest "w miarę taniej"? 1000-2000-3000 ...?
Jeśli kryterium ma być tylko cena, to kup to, na co Cię stać.
Wiodące marki: Nikon, Canon, bez wdawania się w dysputę, o wyższości jednego nad drugim.

Sklep: http://arcdeco.pl (reklama z WP)

O choinka... to ja mam taniej;) a nie sprzedaje przez neta;-)

No a jesli mowimy o D40 to chyba logiczne ze moimy o cenach miedzy 1000 a 2000;)

No i jeszcze jedno.... kilka lat temu wiodacymi markami byly Konica Minolta;-) Jak sie teraz nazywaja? Hmmm... nie pamietam;-)

Diamond

  • Gość
Lustrzanka cyfrowa
« Odpowiedź #9 dnia: Października 13, 2008, 08:06:55 »
Jako początkujący amator na pewno czy zrobisz tym czy tym aparatem (szczególnie obiektywem) różnicy nie będziesz widział. Bo ani zapewne nie będzie Tobie przeszkadzać winietowanie (pewnie nawet nie zauważyłbyś tego nie czytając o tym) ani innych "ułomności" obiektywu.

Najważniejsze chyba pytanie jakie powinno się Tobie zadać to czy "bawiłeś się już aparatami" czy jest to Twój pierwszy kontakt. Bo lustrzanka nie jest "zabawką" do pstrykania. Fakt - posiada tryb "automat" ale to jak ferrari z automatyczną skrzynią biegów. Chyba, że chcesz mieć lustrzankę bo inni mają i lubisz gadżety a jedyne zdjęcia jakie będziesz robił to zdjęcia rodzinne podczas Świąt. Określ się bardziej bo jeżeli obce są dla Ciebie tematy jak: balans bieli, iso itp. to chyba za wcześnie na lustrzankę.

Offline C80

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 408
    • Zobacz profil
    • http://www.foto.cichomski.eu
Lustrzanka cyfrowa
« Odpowiedź #10 dnia: Października 13, 2008, 09:46:06 »
Moim zdaniem nie ma się co pchać w inne firmy niż Canon i Nikon. Dlatego, że większość amatorów fotografia później wciąga. Kupując aparat konretnej firmy inwestuje się w system, a przejście między systemami jest na prawdę kosztowne.

Canon i Nikon są najlepiej oceniane wśród lustrzanek, mają na prawdę dobry sprzęt ze średniej i wyższej półki i ma się największe pole manewru przy doborze osprzętu, także od tzw. niezależnych producentów (Sigma, Tamron).

Jeżeli kupować to Canona 400D lub 450D (o Nikonie się nie wypowiem bo nie znam produktów) z tzw obiektywem kitowym i najtańsze tele. A jak się oswoisz już trochę i napstrykasz zdjęć, to będziesz już wiedział co ci potrzebne. Czy kupić dobry obiektyw zoom, czy jednak kilka obiektywów stałoogniskowych.

Ja zaczynałem przygodę z aparatami od 400D z obiektywem kitowym i najtańszym obiektywem tele (Sigma 70-200 mm bez APO). Teraz pstrykam Canonem 40D z zapiętym Canonem 70-200 f/2.8. A celem jest jednak z "jedynek".

O jednym warto wspomnieć, zakup aparatu to dopiero początek wydatków. W lustrzankach najważniejsze są jednak obiektywy.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Lustrzanka cyfrowa
« Odpowiedź #11 dnia: Października 14, 2008, 16:12:29 »
Ja mam poczciwego 350D z KITem. 8mpx bo w przypadku cykania zdjęć do albumu/na devianta/do własnej amatorskiej galerii w zupełności wystarczy (przy takich rozdziałkach ludzkie oko i tak różnicy nie dostrzega). Reszta funkcji podobna co w 400D ino ekran zdecydowanie za mały. Na dzień dzisiejszy lepiej kupić 400D lub nawet 1000D, który jest chyba nieco tańszy.

No i do tego obiektyw f/1.8 50mm za ~250pln i nic więcej do szczęścia nie potrzeba. ;]

Cytuj (zaznaczone)
No i jeszcze jedno.... kilka lat temu wiodacymi markami byly Konica Minolta;-) Jak sie teraz nazywaja? Hmmm... nie pamietam;-)


A ja pamiętam. ;p I też tą firmę mogę śmiało polecić, chociaz dla mnie mają nieco mało intuicyjny rozkład przycisków na niektórych korpusach. Ale to subiektywne wrażenie.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline xP

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 308
    • Zobacz profil
Lustrzanka cyfrowa
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 16, 2010, 20:53:56 »
a co sądzicie o sony A230?

Offline Pan P

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 77
    • Zobacz profil
Lustrzanka cyfrowa
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 17, 2010, 17:39:12 »
Ja polecam Pentax k-x.
Moneta przedstawia Antiocha Wielkiego.

melka

  • Gość
Lustrzanka cyfrowa
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 17, 2010, 19:52:10 »
ja mam Sony A350 i jestem zadowolona, chociaż ceny osprzętu ...
powiem, zę kilka osób z mojego grona też takim sprzętem robi zdjęcia,;)
w końcu każda pliszka swój ogon chwali ;D