Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Grzyby  (Przeczytany 117775 razy)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #225 dnia: Września 03, 2010, 11:03:32 »
Wku***eś mnie chajzer. XD Dziś nie dałem rady, ale jutro uderzam z rana na prawdziwki. ;P
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Prezess

  • Gość
Grzyby
« Odpowiedź #226 dnia: Września 03, 2010, 19:00:52 »
Super :)
Też byłem tydzień temu, też trochę nazbierałem podgrzybków.
Piszecie, że to już pierwszy wysyp podgrzybków na Dobieszczynie się skończył?
Chciałem jutro podjechać jeszcze na podgrzybki ale widzę, że nie ma chyba co??Ciekawie kiedy rozpocznie się drugi wysyp...

chajzer1

  • Gość
Grzyby
« Odpowiedź #227 dnia: Września 03, 2010, 21:36:22 »
Rozpocznie się wraz z nadejściem cieplejszych dni...a szczególnie nocy...najważniejsze dla grzybów to ciepłe noce i deszcze ze słońcem po kilka dni na przemian...poczekamy zobaczymy:)

Offline Nataleczka

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 488
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #228 dnia: Września 04, 2010, 00:04:02 »
Marcin bardzo ładne zdjęcie :)
Bo wolność krzyżami się mierzy,
Historia ten jeden ma błąd!!!
   Ja mówię Hifi Wy mówicie Banda !

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #229 dnia: Września 04, 2010, 00:34:26 »
A gdzie dzisiaj mozna prawdziwki spotkać? Bo chyba nie tam , gdzie ja 2 tygodnie temu nazbierałam?

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #230 dnia: Września 04, 2010, 15:00:56 »
Uf, niedawno wróciłem z kolejnych zbiorów. Ruszyliśmy trochę późno bo po siódmej, ludzi już było sporo. Pierwsza godzinka - u mnie jeden grzyb, u znajomych kilka (w tym prawdziwki). Pochodziłem jeszcze trochę, znalazłem kolejne trzy, znajomi też kilka, ale tak ogółem to bida. Postanowiliśmy zmienić miejscówkę. Po dojechaniu do celu obszedłem pół lasu dookoła i znalazłem jednego grzyba, znajomi trochę więcej, ale też bez szału. Mieliśmy już zawijać, ale okazało się, że trafiliśmy dobrą miejscówkę.

Powiem tak - dużych grzybów było mało, małych było dużo. ;) Jeszcze mnie plecy bolą bo chodziłem jak Quasimodo żeby niektóre znaleźć. Ale plus był taki, że jak się jednego znalazło to w promieniu metra, dwóch zawsze były co najmniej trzy grzybki.

Grzyby były zdrowiutkie, eleganckie świeżyny. Natrzepałbym ich pewnie więcej, ale już zrypani byliśmy, a wałówka się skończyła. No nic, zbiory całkiem udane chociaż takimi małymi ciężko zapełnić koszyk. Ale do octu są idealne. Oto kilka fotek:


Ogólne zbiory


Moje zbiory


Kilka dużych sztuk, które znalazłem


Rekordowa sztuka


Kapelusik


Podgrzybek kutasiasty ;]

To tyle. ;]
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Grzyby
« Odpowiedź #231 dnia: Września 04, 2010, 17:01:38 »
Byłem dziś i ja, z tym samym wiaderkiem co w ubiegłym tygodniu. Ludzi dużo więcej (i nic dziwnego - sobota), grzybów... trudno powiedzieć. Tym razem nie zdołałem wiaderka wypełnić, zebrałem mniej więcej dwie trzecie. Ale po obraniu okazało się, że do suszenia znów są dwie blachy. Może dlatego, że miałem trzy sztuki naprawdę duże, a najwięcej dosyć małych, i się lepiej w wiaderku układały? Sztuk nie liczyłem. Aha - podgrzybki, różnych rodzajów.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #232 dnia: Września 04, 2010, 19:16:21 »
KrP, pojechałeś późno do lasu ?
Jak dojechałam do lasu to była 11,20  , większość grzybiarzy już wracało do domu, plony niezbyt imponujące.
Ale jak to mówią stu ludzi przejdzie a ty grzyba też znajdziesz.
A efekt taki, że wraz z mężem nazbieraliśmy prawie całe wiaderko w tym 4 prawdziwki, 10 kozaków, 1 maślaka, garść kurek, 4 żółtaki, 2 zajaczki i reszta to podgrzybki.
Ciekawe, czy te młodziutkie podgrzybki, to już początek nowego wysypu....

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #233 dnia: Września 04, 2010, 20:32:55 »
a tak po za tematem to w jaki sposób suszycie grzybki? w piekarnikach, czy jakoś inaczej?

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #234 dnia: Września 04, 2010, 22:51:44 »
Kiedyś suszyłam grzybki na kaloryferze na ramkach siatkowych u mojego ojca, bo miał ogrzewanie etarzowe...
dzisiaj mam elektryczna suszarkę ,4 poziomową... elegancko suszy... 12 - 16 godzin - wiadro grzybów, na 2 poziomie 300 wat

Offline Nataleczka

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 488
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #235 dnia: Września 08, 2010, 14:29:27 »
a oto mój wczorajszy zbiór sama prawie malutkie w ocet hehe :)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fd0d7214ebc59e73.html
Bo wolność krzyżami się mierzy,
Historia ten jeden ma błąd!!!
   Ja mówię Hifi Wy mówicie Banda !

tommy

  • Gość
Grzyby
« Odpowiedź #236 dnia: Września 08, 2010, 16:48:55 »
Cytat: "Nataleczka"
a oto mój wczorajszy zbiór sama prawie malutkie w ocet hehe :)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fd0d7214ebc59e73.html

Kurcze, ale fajny zbiór...Proszę o poradę gdzie pojechać na grzyby, w okolice Dobieszczyna czy za stację paliw (droga na Myślibórz)...?

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #237 dnia: Września 08, 2010, 17:42:03 »
Przychylam się do pytania bo jutro chcę uderzyć, a nie wiem w co celować. ;P
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline arturrop1

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #238 dnia: Września 08, 2010, 19:41:46 »
byłem dziś za Dobieszczynem, prawie przy granicy, jeśli chodzi o podgrzybki to sama drobnica, ale wiadro się zebrało, 90 procent zbioru do marynowania,
a propo granicy, czy ktoś wie czy można zbierać po niemieckiej stronie, czy wolno przez granicę przewozić grzyby? no i ciekawe czy tam są? niemieckie może lepsze...  :) a co do suszenia to wieszam na nitkach nad kuchenką pod pochłaniaczem, a jak już lekko obeschną to dosuszam w piekarniku.

Offline Nataleczka

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 488
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #239 dnia: Września 08, 2010, 20:42:31 »
Napisze tak to był w głąb lasu jak idzie droga unijna nie opodal małych pisek jak ktoś kojarzy. W sumie już nie daleko był Dobieszczyn.
Bo wolność krzyżami się mierzy,
Historia ten jeden ma błąd!!!
   Ja mówię Hifi Wy mówicie Banda !