Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Grzyby  (Przeczytany 116996 razy)

Offline demoskinos

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 235
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #240 dnia: Września 08, 2010, 22:02:30 »
Dzisiaj bylem szczerze dawno mnie nie bylo na grzybach i malo co znalazlem :D kumple po pol wiadra i to nie byle jakich mi sie same drobne trafialy im duzo duzo wieksze :) w sobote jeszcze raz wypad ale tym razem inne miejsce :)

MorSoMeDzEs85

  • Gość
Grzyby
« Odpowiedź #241 dnia: Września 09, 2010, 08:05:42 »
Cytuj (zaznaczone)
no i ciekawe czy tam są?


Myśle, że są. Niemcy nie chętnie ruszają zady do  lasu... Wolą kupić .

Offline Zając23

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #242 dnia: Września 09, 2010, 10:53:54 »
Ja  z bratem  raz  zapędziliśmy się troszkę za daleko i wylądowaliśmy po stronie Niemieckiej na grzybach. Nie pamiętam dokładnie jak  to prawo wygląda, ale nie można sobie zbierać do woli. Druga rzecz byłem o krok od aresztowania, gdyż wytłumaczyć, że nie mam przy sobie dowodu a  co za  tym idzie Euro na mandat, bo pojechałem na grzyby nie  do sklepu, było ciężko. Jak spytałem  czy speak  english? -  jak żołnierz  dumny odpowiedział, że tak. Jak powiedziałem że I Don`t have money - udawał głupiego i że nie rozumie :P. A co do samych grzybów, cóż  bez  rewelacji , dużo zajączków , podgrzybki  i  to wszystko było :)
I\'m hot cause I\'m fly, you ain\'t cause you not

Prezess

  • Gość
Grzyby
« Odpowiedź #243 dnia: Września 09, 2010, 18:10:41 »
Cytat: "Nataleczka"
a oto mój wczorajszy zbiór sama prawie malutkie w ocet hehe :)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fd0d7214ebc59e73.html
Cytat: "Nataleczka"
Napisze tak to był w głąb lasu jak idzie droga unijna nie opodal małych pisek jak ktoś kojarzy. W sumie już nie daleko był Dobieszczyn.

Wspaniały zbiór, gratuluję :)

A gdzie jest ta droga unijna?
To ta co idzie od Tanowa do Dobieszczyna? Czy która to?

Z chęcią bym zebrał wiaderko takich podgrzybków młodziutkich...

Co do zbioru w Niemczech to nie polecam, w każdym landzie są jakieś limity (bardzo małe limity) np. do 2 kg , przekroczenie limitu może skutkować bardzo wysokimi karami np. 100 euro za każdy 1kg ponad limit.
Swoją drogą ciekawie jakie są limity w tym landzie sąsiadującym z nami, może kto wie?

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #244 dnia: Września 09, 2010, 18:24:36 »
Ciekawe to jest po co im w ogóle te limity. :S
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Prezess

  • Gość
Grzyby
« Odpowiedź #245 dnia: Września 09, 2010, 18:28:13 »
Cytat: "KrP"
Ciekawe to jest po co im w ogóle te limity. :S


Bardziej limity wymierzone w grzybiarzy z sąsiednich krajów no i przede wszystkim mają takie limity dla osób zbierających na handel w Niemczech.

monia2115

  • Gość
Grzyby
« Odpowiedź #246 dnia: Września 10, 2010, 12:25:14 »
GRZYBKI SĄ MÓWIĘ WAM BYŁAM JUŻ KILKA RAZY I ZA KAŻDYM RAZEM DWA WIADERKA NAZBIERALIŚMY JE NA BAZACH TZW PISKIE TAM ICH JEST OD GROMA POLECAM I MIŁEGO ZBIERANIA :jupi:

Offline Siwy1

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 315
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #247 dnia: Września 10, 2010, 15:36:22 »
Drugi wysyp zaliczony  :jupi:

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #248 dnia: Września 10, 2010, 21:11:44 »


Dzisiejszy zbiór zebrany podczas rekreacyjnego spacerku z narzeczoną. :> Godzinka zbierania po 17:00, ludzie sporo przeoczają, uciętych nóżek dosyć sporo, a między nimi jeszcze więcej grzybów. ;P
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline demoskinos

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 235
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #249 dnia: Września 10, 2010, 21:14:31 »
No ciekawe jak mu jutro pojdzie :D jak dobrze to tez fote wstawie :D

[ Dodano: 2010-09-10, 22:35 ]
mi*

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #250 dnia: Września 11, 2010, 11:45:53 »




Dzisiejsze łowy. Grzybów naprawdę sporo. Jeszcze więcej grzybiarzy... ;)
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline Nataleczka

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 488
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #251 dnia: Września 11, 2010, 12:01:19 »
Prezess nie wiem czy Tobie się to jeszcze przyda ale ta droga tak zwana "unijna " zaczyna się w Trzebieży potem na wysokości Karpina już się kończy a potem znów się zaczyna i leci na główną drogę Dobieszczyńską i Zalesie :)
Bo wolność krzyżami się mierzy,
Historia ten jeden ma błąd!!!
   Ja mówię Hifi Wy mówicie Banda !

Offline demoskinos

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 235
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #252 dnia: Września 11, 2010, 12:58:54 »
No dzisiejszy wypad udany :D

zbiory ogólne 3 osob w tym mnie




a tu osobno :)


Prezess

  • Gość
Grzyby
« Odpowiedź #253 dnia: Września 11, 2010, 13:09:41 »
demoskinos
, Ale grzybów :king:  Podgrzybki rosną w starym lesie czy młodszych zagajnikach?
Nataleczka Dziękuję za odpowiedź ale jeszcze nie do końca rozumiem, bo ok od Trzebieży do wysokości Karpina ok, rozumie ale jak dalej idzie do Dobieszczyna/Zalesia przecież to pod drugiej stronie lasu jest, czy mógłby ktoś być tak miły i zaznaczyć na mapce, bo po prostu już nie raz ktoś mi mówił o to tam gdzie ta unijna droga, a ja ciągle nie wiem gdzie ona jest.
Tutaj link do mapy, zaznacza się prosto, wystarczy po załadowaniu mapy kliknąć w lewym górnym rogu taką żółtą/pomarańczową linijkę i jak się kliknie to czerwonym krzyżykiem kliknąć w wybranym miejscu i  później w kolejnych, dzięki temu utworzy się ciąg punktów, później po zaznaczeniu oczywiście skopiować link i wkleić na forum :)

http://wikimapia.org/#lat=53.6155246&lon=14.4106293&z=12&l=28&m=m

Offline demoskinos

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 235
    • Zobacz profil
Grzyby
« Odpowiedź #254 dnia: Września 11, 2010, 17:52:49 »
ja znalazlem w mlodszych :)