Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy  (Przeczytany 216226 razy)

Offline bella20

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 158
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #585 dnia: Kwietnia 02, 2013, 23:20:25 »
Tatankas, a nie próbowałyście startować w jakiś projektach? Nie mówie o pozyskiwaniu bezpośrednio pieniędzy na zwierzaki, bo niestety na to żaden projekt nie da :/ ale na zorganizowanie jakiś lekcji w szkołach, innych akcji. Póżniej można by tam jakieś zbiórki poorganizować, miałybyście na reklame, jakieś gadżety, a to ludzi przyciąga. Trzeba by poszukać projektu, gdzie by przeszły wasze cele statutowe, może nawiązać współpracę z jakimś innym stowarzyszeniem. Bo za te marne grosze od miasta to...hmm...szkoda gadać.

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #586 dnia: Kwietnia 03, 2013, 00:28:15 »
Cytuj (zaznaczone)
Tatankas, a nie próbowałyście startować w jakiś projektach? Nie mówie o pozyskiwaniu bezpośrednio pieniędzy na zwierzaki, bo niestety na to żaden projekt nie da :/ ale na zorganizowanie jakiś lekcji w szkołach, innych akcji. Póżniej można by tam jakieś zbiórki poorganizować, miałybyście na reklame, jakieś gadżety, a to ludzi przyciąga. Trzeba by poszukać projektu, gdzie by przeszły wasze cele statutowe, może nawiązać współpracę z jakimś innym stowarzyszeniem. Bo za te marne grosze od miasta to...hmm...szkoda gadać.


Jak już wcześniej pisałam,jeżeli będzie ktoś chętny by nam pomóc takie fundusze zdobyć to zapraszamy,my niestety się nie wyrabiamy z tym,co już jest do zrobienia-niestety jest nas stanowczo za mało na taką zgraję zwierzaków :(

Co do pieniędzy gminnych,jest organizowany konkurs,przedstawiamy naszą propozycję i albo wygrywamy i dostajemy pieniądze,albo nie.W tamtym roku startowały w sumie trzy organizacje i udało nam się te pieniądze pozyskać,w tym roku też startujemy,ale czy pieniądze dostaniemy-tego nie wiadomo nigdy.To nie są pieniądze,które dostajemy i koniec-robimy co chcemy-stajemy do konkursu z projektem i musimy go wykonać,czyli wykonujemy pracę za gminę.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline bella20

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 158
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #587 dnia: Kwietnia 03, 2013, 15:20:40 »
To moze pomoc z sektora3? Nie wiem jak to się ma w Policach, ale w Szczecinie jest darmowe 20h doradztwo skąd można jeszcze pozyskać środki i widziałam iż stowarzyszenia od zwierzątek też korzystają. Wiem, że doba ma tylko 24h i ciężko jest pogodzić to wszystko, sama mam stowarzyszenie, które stoi w miejscu z braku czasu  ale co do tego doradztwa można się naprawdę z godzinami dogadać. I startować do jakiś większych przedsięwzięć. Można by wśród studentów poszukać pomocy w pisaniu, za odhaczenie praktyk czy cuś :devil:

Skoro musicie stawać do projektu do miasta, to niech mi ktoś wyjaśni na co idą pieniądze z podatków za psy? Na kosze i torebki na odchody na pewno nie, na wybiegi?  Też nie. Na porządne schronisko? Nie przypominam sobie żeby w Policach było. No na hycla pewnie idą, ale raczej nie cały budżet. Więc siłą rzeczy powinny iść na sterylizacje i ratowanie zdrowia bezdomnych zwierzaków.

Offline s.skrzypczak

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #588 dnia: Kwietnia 03, 2013, 20:24:31 »
Po primo to Tatankas powiedz mi jak się czuje NanaLepiej już z Nią?
Panie Grzegorzu ja widzę, że Pan nie odpuszcza, tyle tylko, że z tego pana starania to nic nie wychodzi, bo jak widać nasz Burmistrz ma nas serdecznie w poważaniu, ale mimo wszystko szacun za wszelkie starania. Ja myślę, że nasze oczekiwania nie są jakieś wygórowane i niemożliwe do spełnienia po prostu komuś brakuje chęci. No cóż może system nie nadąża:)Jestem ciekaw czy miasto udostępniło by kawałek ziemi na cel wybiegu dla psów jakbyśmy chcieli sobie taki zrobić sami? Ale mnie teraz naszedł pomysł:)) Pozdrowienia dla wszystkich miłośników zwierząt

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #589 dnia: Kwietnia 08, 2013, 23:45:21 »
bella20 niestety tylko ja tu wchodzę,jak pracuję to na 5-20 minut co parę dni,jak chora to częściej,ale za to wychodzić z domu nie mogę :( To jest mój czas wolny,wątpię,bym znalazła czas na pozyskiwanie nowych inwestorów.To samo tyczy się innych dziewczyn z tozu,jeżeli chcemy to wszystko utrzymać to niestety robimy to co robimy i nie damy rady nic więcej.Chętnie podejmiemy współpracę z osobą,która nam w tym pomoże :)

s.skrzypczak Nana ma się już bardzo dobrze,dalej na dt u naszej prezeski,niestety jak na początku było dużo chętnych na adopcję,tak teraz nie ma nikogo :(
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline bamse58

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #590 dnia: Kwietnia 09, 2013, 08:14:43 »
Pisałem o wymianie radnych którzy nic nie potrafią załatwić np radny R kto na niego głosował.Nie długo burmistrz sam odejdzie.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #591 dnia: Kwietnia 10, 2013, 09:03:13 »
Cytat: "s.skrzypczak"
Po primo to Tatankas powiedz mi jak się czuje NanaLepiej już z Nią?
Panie Grzegorzu ja widzę, że Pan nie odpuszcza, tyle tylko, że z tego pana starania to nic nie wychodzi, bo jak widać nasz Burmistrz ma nas serdecznie w poważaniu, ale mimo wszystko szacun za wszelkie starania. Ja myślę, że nasze oczekiwania nie są jakieś wygórowane i niemożliwe do spełnienia po prostu komuś brakuje chęci. No cóż może system nie nadąża:)Jestem ciekaw czy miasto udostępniło by kawałek ziemi na cel wybiegu dla psów jakbyśmy chcieli sobie taki zrobić sami? Ale mnie teraz naszedł pomysł:))

W gminie istnieje coś takiego jak obywatelska inicjatywa uchwałodawcza. Wykorzystana (OIDP) raz jeden, w temacie lokali użytkowych w nowych blokach Bankowa-PCK.
Trzeba przygotować projekt uchwały i zebrać 300 podpisów wyborców. Myślę, że właściwy kierunek to poprawka regulaminu utrzymania czystości (czy jak on się tam nazywa).
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #592 dnia: Kwietnia 10, 2013, 15:08:55 »
Na obywatelską inicjatywę jeszcze raczej nie pora. Nadal próbuję jakoś te psy wprowadzić do budzetu.
Czeka nas w kwietniu bardzo trudna sesja bo gminy dostały kolejny "prezent" od rządzących w Warszawie i szykuja się milionowe korekty budżetu.
Ale sądzę, ze jest wśród tych milionów miejsce na parę "psich" groszy.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #593 dnia: Kwietnia 10, 2013, 15:51:46 »
Mowa o inicjatywie w sprawie wybiegu dla psów, nie o czipowaniu.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #594 dnia: Maja 20, 2013, 12:23:35 »
Udało się, pierwszy krok wykonany.
W drugiej połowie roku w Policach pojawią się dystrybutory z workami na psie odchody.
Mam nadzieję, ze przyniesie to dobre skutki i bedzie czyściej.

http://grzegorzufniarz.pl/darmowe-worki-na-psie-odchody-w-drugiej-polowie-2013-r/

Kolejne kroki do zrobienia to: wybiegi i czipowanie...

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #595 dnia: Maja 20, 2013, 18:06:12 »
Cytat: "Dr.Kafar"
...z resztą niezbyt rozumiem cel czipowania, zapewne chodzi o identyfikacje właściciela i kolejny sposób na ograniczenie wolności...).

...albo jeszcze lepiej, wprowadzić zakaz trzymania psów w blokach...
;)

Czipowanie jest jednym ze sposobów zwalczania zjawiska porzucania zwierząt.
Nie chodzi mi o wprowadzanie obowiązkowego czipowania, tylko o taki rodzaj umowy - za zaczipowanie psa, zwolnienie całkowite lub częściowe z opłaty za psy.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #596 dnia: Maja 20, 2013, 21:02:38 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
za zaczipowanie psa, zwolnienie całkowite lub częściowe z opłaty za psy.

W żadnym wypadku! Bo niby dlaczego?! A kto ma płacić za te woreczki, za pojemniki na odchody, za ich opróżnianie, za utylizację tych odchodów, za utrzymanie schronisk itd., itp.?  Ludzie nie posiadający psów? A z jakiej to niby racji? Posiadanie psa to kaprys nie obowiązek. Taki sam jak posiadanie innej rzeczy. Zwalnianie właścicieli psów z opłat, to nic innego, jak tylko przenoszenie kosztów ich kaprysu na innych obywateli. Na to zgody być nie powinno.
To może lepiej w ogóle zlikwidujmy podatki! Albo ustanówmy podatki tylko urzędnikom i politykom, niech płacą za nas wszystkich. Może zrozumieją wtedy co oznacza termin: „nieuzasadnione działanie na szkodę obywateli”!
Wg mnie odpowiedzialnością za głupotę jakiejś grupy ludzi, nie wolno obciążać wszystkich obywateli! To droga donikąd!

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #597 dnia: Maja 20, 2013, 21:40:46 »
Dbałość o bezdomne zwierzęta to zadanie własne gminy. Dlatego niezależnie od tego, czy opłata za psy jest, czy jej nie ma i tak prawo nakazuje gminie wydatkować środki finansowe na schronisko, usługi łowczego i inne formy opieki nad zwierzętami.

Czipowanie jest sposobem przeciwdziałania bezdomności zwierząt więc bez problemu mieści się w tej kategorii.

Panie Wojtku, to niebezpieczne myślenie, bo za chwile ci którzy nie mają dzieci albo mają dzieci dorosłe powiedzą, nie płace podatków na szkoły, przedszkola itp.


Z kolei darmowe worki i pojemniki na psie kupy to próba realizowania zadania utrzymania porządku i czystości. Nie penalizacyjna(karanie), tylko edukacyjna, promująca dobre postawy. Do tego, zapewne zwrócił Pan na to uwagę, jest tylko pilotażem, balonem próbnym, który na szczęście nie jest przesadnie kosztowny.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #598 dnia: Maja 20, 2013, 22:28:09 »
Cytat: "Dr.Kafar"
Ja mam psa i nie chcę żadnych woreczków i pojemników, czemu mam w podatkach płacić za kaprys tych, co chcą to mieć?


Ja tez mam psa i też nie chcę woreczków, bo sobie sam kupuję i sprzątam po moim psie.
Ale ogólnodostępne woreczki maja być zachęta dla tych, którzy nie sprzątają, bo mówią, "nie mam woreczków". "Proszę - oto woreczki, sprzątajcie, niech będzie czyściej i ładniej."

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Ogólne] Sprzątanie po psie i inne problemy
« Odpowiedź #599 dnia: Maja 20, 2013, 22:57:47 »
Ja rozumiem Twoje podejście aby ludzi nauczyć przymusem i zagrożeniem karą. Dyskutowałem już dziś ze znajomym, który ma podobny pogląd. Więc Twoje zdanie nie jest odosobnione.  Pomijam fakt, ze jednocześnie chcesz zlikwidować Straż Miejską, która ma ten przymus stosować. Metoda kija.

Ja uważam, że lepsza jest metoda kija i marchewki. Marchewką jest darmowy dostęp do worków, kijem zagrożenie kara, bo przecież nie mówię, ze należy znieść kary za nie przestrzeganie zasad porządkowych.

Uważam również, że samo karanie może wywołać skutek odwrotny, wzmocnić opór i niechęć do sprzątania po psie.
Stworzenie warunków, udogodnień, może ten opór skruszyć, a gdy ludzie zaczną się przełamywać i sprzątać, zadziała efekt wstydu przed innymi. Jako przykład podaję sam siebie, po pierwszym posprzątaniu korona mi z głowy nie spadła i uznałem że to nic strasznego. A pozytywne reakcje sąsiadów i spotkanych podczas spacerów ludzi widzących jak sprzątam były o niebo fajniejszym uczuciem, niż poczucie wstydu, gdy ktoś widział jak mój pies kasztani, po czym szybko oddalam się z miejsca zdarzenia :)