Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: kościół - ogólne dyskusje  (Przeczytany 198318 razy)

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #270 dnia: Listopada 26, 2019, 15:14:46 »
Argumentum ad Hitlerum zawsze spoko :D
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #271 dnia: Listopada 26, 2019, 16:36:02 »
Jakbyś się nie uśmiechał, nie zagłuszysz tego faktu.  :P :-X
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #272 dnia: Listopada 26, 2019, 17:29:51 »
8 lat wcześniej konkordat został zawarty z rządem II RP - tam też byli ci przebrzydli naziści? ;)
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #273 dnia: Listopada 26, 2019, 18:44:00 »
 ???
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #275 dnia: Grudnia 29, 2019, 10:23:48 »
Ręka podniesiona na kościół to ręka podniesiona za Polską.
Amen :P ;D


Czy świętym może być ktoś, kto nie przeciwstawił się pedofilii w kościele?
http://www.newsweek.pl/jan-pawel-ii-i-degollado-jp2-nie-przeciwstawial-sie-pedofilii/4krx19s?utm_source=fb&utm_medium=social&utm_campaign=fb_nw&fbclid=IwAR0TIZ0y0HqTO-r0ZnsBIeBfpwyMI60c8H4QwtRJZLOIMsmV-So3olCpgw8

« Ostatnia zmiana: Grudnia 29, 2019, 10:33:01 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #276 dnia: Stycznia 02, 2020, 07:48:12 »
Skoro Bóg jest wszechwiedzący, to po kiego grzyba wieszał to jabłko na jabłoni w raju??? Musiał dobrze wiedzieć jak to się skończy więc po co???
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #277 dnia: Stycznia 03, 2020, 12:27:23 »
Żadnego jabłka nie było - tylko owoc z Drzewa Poznania Dobra i Zła ;) .


Cytując Wiki:

Zasadzenie drzewa poznania dobra i zła w raju miało być próbą, sprawdzianem relacji Adama i Ewy do Boga. Ze swej natury mieli oni słuchać słowa Boga w całej jego prawdzie oraz przyjąć miłość w całej pełni wymagań Jego stwórczej woli. Zerwanie owocu z tego drzewa było okazaniem niewierności wobec tych dwóch postaw i, jako takie, miało również znaczenie symbolu: niewiernej postawy stworzenia rozumnego wobec Boga. Jednocześnie nieposłuszeństwo to spowodowało utratę pierwotnej niewinności, czego oznaką w doczesności jest graniczne doświadczenie wstydu[10].

Według Jana Pawła II zerwanie owocu z drzewa poznania dobra i zła jest symbolicznym ukazaniem poznania dobra i zła z pozycji doświadczenia i przeżycia zła, czyli zawinionej utraty dobra. Było to złamanie przymierza z Bogiem, w którym żyli pierwsi małżonkowie. Wydarzenie to zmieniło świat, stworzony przez Boga jako dobry. Skutkiem bowiem zerwania owocu – wydarzenie to papież nazywa biblijnym początkiem człowieka historycznego – jest w sercu człowieka trojaka pożądliwość: pożądliwość ciała, pożądliwość oczu i pycha tego życia (1 J 2,16), o której mówi teologia Janowa. Jednym ze skutków spożycia z drzewa poznania jest zatem to, że mężczyźni i kobiety mają pokusę patrzeć na siebie pożądliwe, co piętnuje Chrystus w Kazaniu na górze (por. Mt 5, 27-28)[11].
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #278 dnia: Stycznia 03, 2020, 13:36:12 »
Jabłko, gruszka - co za różnica ? Wieszając je tam gdzie je powiesił, musiał mieć pełną świadomość, że długo nie powisi.
To po co je było wieszać?
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Jan bez nerki

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 212
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #279 dnia: Stycznia 03, 2020, 14:07:07 »
Żydzi kazali.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #281 dnia: Stycznia 06, 2020, 10:09:38 »
Taka geneza dzisiejszego święta.

Więc dzisiaj dajesz do roboty, bo nie uznajesz tego święta.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #282 dnia: Stycznia 06, 2020, 10:31:27 »
Właśnie pracuje  :P 
Co prawda nie na zakładach czy innej kopalni, ale w swoim ciepłym i przyjemnym biurze.
Uspokoję Cię troszeczkę - nie robię sobie wolnego w wasze święta. Fakt, tempo trochę mniejsze, ale zawsze parę złotych do przodu jestem. Będąc na swoim, nie stać mnie na wolne z byle powodu. Poprostu wtedy nie zarabiam.


BTW - czy jest coś, jakieś święto/tradycja której kk nie przywłaszczył sobie?
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline DominikDolnoślązak

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 426
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #283 dnia: Stycznia 06, 2020, 11:13:46 »


To czy ktoś obchodzi jakieś swięto czy nie to jego sprawa. Moje prywatne zdanie jest takie, że Polski (rozdającej na lewo i prawo kase dla niepracujących) nie stać ekonomicznie na dzień wolny od pracy  6 stycznia. Czy ustawodawcy pomyśleli ile Polska PKB  traci funfując pracownikom i pracodawcą kolejny dzień wolny?
I ile nauki tracą polscy uczniowie, którzy przed wigilią dostali wolne od szkoły aż do Trzech Króli włącxnie. A przeciez mogli juz w czwartek drugiego stycznia isc do szkoly, a tak stracili 3 dni nauki.
Reasumując: - moim zdaniem same sttaty ojczyzna ponosi przez to święto.
No ale  łatwiej się rządzi niedouczonymi.
Bawmy sie, świetujmy, nie uczmy się - to nigdy nie bedziemy bogatym krajem.
Ja prywatnie bardzo wysoko cenie sobie i obchodze Święto Pracy - bo dzieki pracy mogę realizować sie życiowo, i w pracy spędzam 1/3 życia, oraz dzieki niej moja dodzina może godnie żyć nie za miskę ryżu
Najbogatsze państwa rozwineły się dzieki pracy zawodowej. I "ewolucja człowieka z gatunków Homo np erectus do Homo sapiens rozwineła sie dzięki społecznej pracy" ( cytat za K. Darwinem).
« Ostatnia zmiana: Stycznia 06, 2020, 11:17:57 wysłana przez DominikDolnoślązak »
Dominik Dolnoślązak

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #284 dnia: Stycznia 06, 2020, 18:30:43 »
Taka geneza dzisiejszego święta.
http://jasnapolska.pl/swieto-trzech-kroli-to-sztuczna-nakladka-na-zupelnie-inne-prastare-swieto-dowiedz-sie-skad-sie-wzielo/?fbclid=IwAR1NPPTvQunTVl-SetVMu6NYVUcRz_K5F3xTCJak8ERWy-IqB09vcHX1kJg

Katoliku, czy wiesz co świętujesz?


Akurat Epifania (a nie jakieś tam Święto Trzech Króli - to byli magowie, i nie wiadomo ilu ich było) jest jedną ze starszych uroczystości w Kościele - a kalendarz obchodów świąt jest przecież symboliczny, więc był tak ustalony, aby nie zmieniać przyzwyczajeń ludności :). To logiczne. Po co odwracać cały świat do góry nogami, jeśli nie jest to konieczne?
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy