Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Chcieliśmy PiS, no to mamy...?  (Przeczytany 874617 razy)

Offline marcello

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
tylko tyle wiesz o profesorze?

Wiem, że odmówił nadania Orderu Orła Białego Rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu, człowiekowi który na ochotnika trafił do Auschwitz żeby przekazać światu informację o obozie i zorganizować w nim siatkę oporu. W nagrodę po wojnie komuniści nieprawdopodobnie katowali go w śledztwie, zamordowali i wrzucili do bezimiennej mogiły. To jest mój autorytet i wielu innych Polaków, więc nie wciskaj nam tutaj profesora, pupilka poprzedniej władzy, który profesorem nie był a w czasie wojny (o dziwo) bał się bardziej Polaków niż Niemców. Nie twierdzę, tak jak robią to złośliwcy, że profesor został zwolniony z obozu, bo dym z krematorium szkodził mu na płuca, ale przyjmowanie Orderu przy jednoczesnym odmawianiu nadania go jednemu z najbardziej dzielnych i bohaterskich ludzi II Wojny Światowej, także rzuca cień na jego uczciwość, bezinteresowność i szlachetność.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Ignorant bo może "przeżył swoje", tylko tyle wiesz o profesorze? Wszyscy swoje przeżywamy ale nie wszyscy jesteśmy postaciami na miarę profesora. Nikt Tobie autorytetów nie narzuca, więc nie narzucaj komuś miernej znajomości w postaci własnej osoby.

Gdzie ja komuś cokolwiek zarzuciłem? Wskaż to albo zamilcz.

A o tym co kolega wyżej pisze nawet nie wiedziałem. Mocno to kontrowersyjne i też może podważać autorytet Bartoszewskiego.

http://wpolityce.pl/historia/196233-bartoszewski-zablokowal-posmiertne-przyznanie-orderu-orla-bialego-dla-rtm-pileckiego-pluzanski-odslania-kulisy-skandalicznego-zachowania-ministra-platformy
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Alternator

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
Order został nadany rotmistrzowi osobiście przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego i miał do tego prawo jako prezydent. Profesor Bartoszewski ani reszta kapituły, bo takowa istnieje nic nie blokowała bo nie nie miała do tego okazji. I tu faktycznie zamilknę żeby nie podkręcać pisowskiej propagandy dla nie"dobrej" zmiany na tej historycznej i wielu innych płaszczyznach.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Blokować blokował, nie musisz się z tym zgadzać, ale chociaż faktów nie przekrecaj.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline pejo154

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
Blokować blokował.

Czy mógłby ktoś napisać, lub podać linka, który wiarygodnie opisuje w jaki konkretnie sposób Prof. Bartoszewski blokował nadanie tego orderu rotmistrzowi Pileckiemu? Bo interesuje mnie czy było to celowe działanie czy "grzech zaniechania".

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Chcieliśmy PiS, no to mamy...?
« Odpowiedź #1205 dnia: Lipca 30, 2016, 12:23:42 »
http://www.wykop.pl/ramka/3293371/platne-drogi-ekspresowe-dla-osobowek-nowy-projekt-pisu-w-oplatach-za-drogi/

"Jeśli chodzi o samochody osobowe, zaleca rozszerzenie zakresu odpłatności za korzystanie z infrastruktury drogowej dla pojazdów osobowych również na drogi ekspresowe."

Jak tam drogi wyborco PiS? Nadal nie czujesz się ruchany/wyruchany?
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: Chcieliśmy PiS, no to mamy...?
« Odpowiedź #1206 dnia: Lipca 30, 2016, 12:54:35 »
Muahahahaha :) Dobra zmiana :) Ale rozumiem, że w takim wypadku zostałby wycofany podatek drogowy z paliwa? :P A wyborcy Partii jasne, że się nie czują wydymani. Przecież sami na to głosowali więc sprawa im to radość :)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Chcieliśmy PiS, no to mamy...?
« Odpowiedź #1207 dnia: Lipca 30, 2016, 13:06:12 »
Starałem się być neutralny wobec PiSu, ale im dłużej rządzą, tym mocniej zaczynam czuć do nich obrzydzenie. Widzę, że to towarzystwo nic, a nic się nie zmieniło.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Chcieliśmy PiS, no to mamy...?
« Odpowiedź #1209 dnia: Lipca 30, 2016, 16:38:54 »
Qwa rence opadajom. Jaką amebą trzeba być aby dalej wierzyć w dobrą zmianę?
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Chcieliśmy PiS, no to mamy...?
« Odpowiedź #1210 dnia: Lipca 30, 2016, 17:38:27 »
Oni niedługo na serio zakaza biedy i ubóstwa. XD

To akurat jest dobry pomysł, sklepy zoptymalizują swoje systemy zaopatrzeniowe i nie będzie się wyrzucać tak wiele jedzenia, jak to ma miejsce teraz. Jeśli już coś zostanie, to chyba lepiej oddać potrzebującym niż wyrzucać na śmieci.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Chcieliśmy PiS, no to mamy...?
« Odpowiedź #1211 dnia: Lipca 30, 2016, 20:21:15 »
Wiesz, intencje może i dobre, ale wychodzi jak zwykle.

Jak ja mam być zmotywowany do otwierania biznesu skoro już na samym początku żądać się będzie ode mnie podpisania umowy z jakąś fundacją? A jak jej nie podpiszę to... 5k PLN kary. I generalnie rozkazywanie przedsiębiorcom co mają zrobić z towarem kupionym za swoje pieniądze. Mi to się w ogóle w głowie nie mieści, naprawdę SLD jest mniej lewicowe niż PiS. XD

Sklepy obecnie wywalają jedzenie z jednego powodu - jeśli oddadzą za darmo to skarbówka się do nich przyczepi. Wystarczy, żeby jej cofnąć do tego uprawnienia i problem solved.

Zacytuję artykuł: "Dobroczynność, a za taką należy uznać przekazywanie żywności, nie powinna być obwarowana sankcjami, lecz należy tworzyć zachęty. Tych niestety w projekcie ustawy brakuje." Po prostu
« Ostatnia zmiana: Lipca 30, 2016, 20:23:44 wysłana przez KrP »
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Chcieliśmy PiS, no to mamy...?
« Odpowiedź #1212 dnia: Lipca 30, 2016, 20:38:28 »
Tak to już jest, gdy za rządzenie zabierają się amatorzy, którym wydaje się, że są profesjonalistami...

Offline anna.kupiec

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 137
    • Zobacz profil
Gen. Ścibor - Rylski popadł w niełaskę PiS-u...
« Odpowiedź #1213 dnia: Lipca 31, 2016, 09:55:05 »
Dlaczego prezydent uniewinnił pana Kamińskiego, który był bez wyroku skazującego a w sprawie postawienia generala - powstańca przed sąd na wniosek IPN-u, który jest już upolityczniony przez siłę rządzoną nic nie zrobił i nic nie powiedział, by obronić powstańca?
Prezydent wczoraj w wywiadzie TVN24 stwierdził, że generał ma teraz postępowanie sądowe - lustracyjne i koniec wypowiedzi.
Jakim człowiekiem jest prezydent, nie widząc problemu, że 99- letni starzec, ledwo słyszący, z problemami neurologicznymi - ledwo chodzący, powstaniec, walczący czynnie - obdzierany jest z godności i poniewierany na koniec swoich dni? Tak smakuje dobra zmiana...


https://www.wprost.pl/kraj/10017212/Prezydent-o-procesie-lustracyjnym-gen-Scibora-Rylskiego-Sprawa-jest-w-sadzie.html
« Ostatnia zmiana: Lipca 31, 2016, 09:57:03 wysłana przez anna.kupiec »

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
« Ostatnia zmiana: Lipca 31, 2016, 11:51:32 wysłana przez pol »