Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Inwazja Świadków Jehowy na Mieszka I 1  (Przeczytany 15830 razy)

Offline anna.kupiec

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 137
    • Zobacz profil
Inwazja Świadków Jehowy na Mieszka I 1
« dnia: Października 19, 2015, 09:56:28 »
Nie wiem jak to nazwać, ponieważ uważam, że Pana Boga winno się szukać w hospicjach, gdzie ludzie umierają albo w schroniskach dla zwierząt, gdzie marzną zwierzęta - ale od jakiegoś czasu każde soboty i niedziele to koszmar na Mieszka I w bloku pierwszym za bankiem żubrzykiem. Świadkowie Jehowy bezpardonowo, namolnie, uporczywie nachodzą mieszkańców wydzwaniając po domofonach z zapytaniami o kwestie poruszane w ich piśmie Strażnica, albo nachodzą ludzi w mieszkaniach, dzwoniąc, pukając, zakłócając ciszę sobotnio-niedzialną, psy szczekają, człowiek leżący w łóżku myśli, że coś złego się stało, bo ktoś nieustępliwie dzwoni, puka...
Czy wiara tych ludzi nic nie mów o tym, że w soboty i niedziele ludzie zazwyczaj chcą odpocząć po całym tygodniu i, że kultura ludzka nie pozwala na to, by ludzi nękać i niepokoić ? Przecież to nie jest kwestia wiary, tylko dobrego wychowania. Nawet abp Dzięga i pan Drzazga to rozumieją a świadkowie Jechowy, o których miałem zawsze jak najlepsze zdanie, jeżeli chodzi o kulturę, wychowanie ostatnio pokazują, że nie mogą być przykładem dobrego wychowania i kultury.
Osobiście następnym razem zadzwonię na straż miejską albo policję, ponieważ nikt nie ma prawa nachodzić mnie w domu i zakłócać spokoju również w ciągu dnia - postąpię z nimi tak jak z sąsiadem, który w dzień puszcza głośno muzykę.
Proszę Światków Jechowy o opamiętanie się i o zachowanie poziomu kultury z wyższej półki. To jest po prostu niesmaczne i niegrzeczne.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Inwazja Świadków Jehowy na Mieszka I 1
« Odpowiedź #1 dnia: Października 19, 2015, 11:14:28 »
zakłócając ciszę sobotnio-niedzialną

Nie ma czegoś takiego.


Cytuj (zaznaczone)
ponieważ nikt nie ma prawa nachodzić mnie w domu i zakłócać spokoju również w ciągu dnia
Nikt cię nie nachodzi, nie ma zakazu chodzenia po domach i pukania.
Cytuj (zaznaczone)
postąpię z nimi tak jak z sąsiadem, który w dzień puszcza głośno muzykę.
Głośno to pojęcie względne.
« Ostatnia zmiana: Października 19, 2015, 11:18:06 wysłana przez KrP »
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Inwazja Świadków Jehowy na Mieszka I 1
« Odpowiedź #2 dnia: Października 19, 2015, 11:24:25 »
Nikt cię nie nachodzi, nie ma zakazu chodzenia po domach i pukania.

To jest nachodzenie wbrew woli gospodarzy, na to sa nawet paragrafy o zaklocaniu miru domowego, jezeli sytuacja bedzie sie powtarzac mozna powiadomic policje i zalozyc sprawe w sadzie. Na niektorych szczecinskich osiedlach takie dzialanie przynioslo pozytywne efekty.

Online Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Odp: Inwazja Świadków Jehowy na Mieszka I 1
« Odpowiedź #3 dnia: Października 19, 2015, 11:32:37 »
Ochronie prawnej podlega lokal i prawo do wolności i prywatności a nie klatka schodowa ;-)
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Inwazja Świadków Jehowy na Mieszka I 1
« Odpowiedź #4 dnia: Października 19, 2015, 11:35:05 »
Jednak dzwonek dwoni w mieszkaniu, a nie na klatce schodowej.

Offline lio

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 97
    • Zobacz profil
Odp: Inwazja Świadków Jehowy na Mieszka I 1
« Odpowiedź #5 dnia: Października 19, 2015, 11:38:55 »
Po pierwsze: Z nimi trzeba normalnie pogadać, że nie życzymy sobie ich wizyt. Oni się do tego ustosunkują.
Po drugie: Czy nasze szkoły podstawowe, gimnazja, licea itd są świeckie, czy Katolickie? Bo w okolicach świąt, to jest dopiero inwazja Katolicka. Nie wspominając już o telewizji, sklepach.... A co do Świadków, wystarczy im powiedzieć, że nie chcemy, aby przychodzili.
\'Opinia większości - często mylona z prawdą...\'

Offline Studarc

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: Inwazja Świadków Jehowy na Mieszka I 1
« Odpowiedź #6 dnia: Października 19, 2015, 11:42:01 »
Załatw sprawę pokojowo. Zaproś ich na obiad i poproś grzeczną merytoryczną rozmową, by Cię nie nachodzili. Proponuję byś twgo dnia przygotowała na obiad czerninę, a na drugie coś z kaszanką. Postaw też wódeczkę, poczęstuj papieroskami. Ważne też by na stole leżały kupony totolotka. W tle niech leci Madonna. Gwarantuję, że nigdy więcej nie wrócą.

Offline lio

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 97
    • Zobacz profil
Odp: Inwazja Świadków Jehowy na Mieszka I 1
« Odpowiedź #7 dnia: Października 19, 2015, 11:45:51 »
Załatw sprawę pokojowo. Zaproś ich na obiad i poproś grzeczną merytoryczną rozmową, by Cię nie nachodzili. Proponuję byś twgo dnia przygotowała na obiad czerninę, a na drugie coś z kaszanką. Postaw też wódeczkę, poczęstuj papieroskami. Ważne też by na stole leżały kupony totolotka. W tle niech leci Madonna. Gwarantuję, że nigdy więcej nie wrócą.
A po za tym wszystko ok?:D
\'Opinia większości - często mylona z prawdą...\'

Online Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Odp: Inwazja Świadków Jehowy na Mieszka I 1
« Odpowiedź #8 dnia: Października 19, 2015, 11:48:11 »
Jednak dzwonek dwoni w mieszkaniu, a nie na klatce schodowej.
akurat to zachowanie w rozumieniu art.193 kk nie wypełnia znamion czynu zabronionego.
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Inwazja Świadków Jehowy na Mieszka I 1
« Odpowiedź #9 dnia: Października 19, 2015, 11:51:12 »
akurat to zachowanie w rozumieniu art.193 kk nie wypełnia znamion czynu zabronionego.

O tym na szczescie rozstrzyga sad, a nie prawnik-amator. :)

Offline lio

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 97
    • Zobacz profil
Odp: Inwazja Świadków Jehowy na Mieszka I 1
« Odpowiedź #10 dnia: Października 19, 2015, 11:53:44 »
Chyba ludzie wolą muzułmanów z Syrii pod domem.  8)
\'Opinia większości - często mylona z prawdą...\'

Offline anna.kupiec

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 137
    • Zobacz profil
Odp: Inwazja Świadków Jehowy na Mieszka I 1
« Odpowiedź #11 dnia: Października 19, 2015, 12:15:44 »
co tydzień mówię grzecznie, że nie życzę sobie ich wizyt w domu i nękania mnie a za tydzień nowa ekipa przychodzi:)  zadzwonię na straż miejską i już albo policję, ponieważ czuję się nękana, nachodzona a wyraźnie zawsze zaznaczam, że nie życzę sobie tego. Pierwotniaków i dyzenterii wprawdzie mi nie przyniosą, ale zakłócają spokój w domu i nachodzą bezlitośnie.
« Ostatnia zmiana: Października 19, 2015, 12:19:41 wysłana przez anna.kupiec »

Offline lio

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 97
    • Zobacz profil
Odp: Inwazja Świadków Jehowy na Mieszka I 1
« Odpowiedź #12 dnia: Października 19, 2015, 12:24:32 »
zakłócają spokój w domu i nachodzą bezlitośnie.
To co Ty masz za dzwonek do.drzwi, że takie zamieszanie robi w domu? A na serio, z tego co wiem, bardzo szanują i zapisują gdzieś, do.których drzwi mają nie pukać. Chyba, że ktoś nie zapisał...
\'Opinia większości - często mylona z prawdą...\'

Offline anna.kupiec

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 137
    • Zobacz profil
Odp: Inwazja Świadków Jehowy na Mieszka I 1
« Odpowiedź #13 dnia: Października 19, 2015, 12:29:49 »
po kolei bez zmiłowania dzwonią numerami domofonem pytając o ich pismo a w tamtym tygodniu pukają, dzwonią i nie odpuszczają jak ktoś nie podchodzi, tylko stoją i czekają...  nikt nie wyciąga wniosków z nich, że sobie ktoś tego nie życzy, ponieważ powtarzam i powtarzam a za tydzień to samo....  żadnej refleksji z tego nie wyciągają...  to jest niegrzeczne poprostu

piotrzpl

  • Gość
Odp: Inwazja Świadków Jehowy na Mieszka I 1
« Odpowiedź #14 dnia: Października 19, 2015, 12:31:44 »
p. Aniu każdy zna nas miał z nimi do czynienia i chyba już do każdego drzwi pukali i to nie jeden raz,,, ja tez z moja rodzina to przeżyłem,,, po kilku takich najściach porozmawiałem z nimi grzecznie i kazałem im zanotować ze ja sobie nie życzę ich i ich pobratymców, no i uspokoiło się od dawna nie mam ich przed swoimi drzwiami,,, jeżeli posiada pani wśród swoich znajomych jakiegoś jehowego  proszę jego poprosić o pomoc   
« Ostatnia zmiana: Października 19, 2015, 12:33:57 wysłana przez piotrzpl »