Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Związki Zawodowe w Zch Police  (Przeczytany 43684 razy)

Offline duch

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
Odp: Związki Zawodowe w Zch Police
« Odpowiedź #75 dnia: Lipca 01, 2018, 20:49:47 »
Witam...
Co się dzieje z działem magazynowym LP-2 wydziału mocznika ??? Słuchy i nie tylko doszły,że tak wielki kombinat zlikwidował operatorów sztaplarek na swojej firmie. Teraz mają być aparatowymi LP-2 ??? Więc kto ma prowadzić załadunki klienta ??? Wydział LP-2 jest obstawiony kierownictwem pozbawionym wszelkiej wiedzy o o swoim miejscu pracy,czyli to wygląda na tzw "sabotaż" firmy. Ocena bierze się z tego,że spedycja zamawia dużo aut pod załadunek, a firma nie jest w stanie " fizycznie", zaopatrzyć w sprzedaż bezpośrednią tylu aut , gdyż dysponuje zaledwie w trzech, góra czerech operatorów załadunków plus z  tylu, ilu się da pomocników do prowadzenia załadunków , z tzw. łapanki innych wydziałów (zbędnych). Czas ju ż skończyć tą farsę i przejść do konkretów, bo związki zawodowe zawiodły na całej linii. Tak to jest jak mówią poza forum, że związki są na garnuszku i .....

Offline syberianhusky

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
Odp: Związki Zawodowe w Zch Police
« Odpowiedź #76 dnia: Lipca 01, 2018, 21:48:58 »
Opisz sytuacje na spokojnie i dokładniej.Operatorzy na wszystkich pakowniach są niezbędni, a zwłaszcza na załadunkach MBAG bo o tym teraz mowa i zakład nie mógł tak sam z siebie ich przenieść na produkcję typowo pakownią wstrzymując załadunki aut zewnętrznych.Przecież w tygodniu na MBAG jest pełno samochodów. Operatorów jest wręcz za mało.

Offline Siwy1

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 315
    • Zobacz profil
Odp: Związki Zawodowe w Zch Police
« Odpowiedź #77 dnia: Lipca 05, 2018, 10:16:17 »
Witam...
Co się dzieje z działem magazynowym LP-2 wydziału mocznika ??? Słuchy i nie tylko doszły,że tak wielki kombinat zlikwidował operatorów sztaplarek na swojej firmie. Teraz mają być aparatowymi LP-2 ??? Więc kto ma prowadzić załadunki klienta ??? Wydział LP-2 jest obstawiony kierownictwem pozbawionym wszelkiej wiedzy o o swoim miejscu pracy,czyli to wygląda na tzw "sabotaż" firmy. Ocena bierze się z tego,że spedycja zamawia dużo aut pod załadunek, a firma nie jest w stanie " fizycznie", zaopatrzyć w sprzedaż bezpośrednią tylu aut , gdyż dysponuje zaledwie w trzech, góra czerech operatorów załadunków plus z  tylu, ilu się da pomocników do prowadzenia załadunków , z tzw. łapanki innych wydziałów (zbędnych). Czas ju ż skończyć tą farsę i przejść do konkretów, bo związki zawodowe zawiodły na całej linii. Tak to jest jak mówią poza forum, że związki są na garnuszku i .....
masz w ogóle pojęcie o czym piszesz ? czy usłyszałeś coś gdzieś od kogoś, dodałeś coś od siebie i poszło...?
Nikt nie likwiduje operatorów sztaplarek. Są im tylko zmieniane angaże na aparatowych ( zresztą tak jak swojego czasu było na LP-1 ), a ich zakres obowiązków się nie zmienia więc o załadunki samochodów możesz być spokojny... To co piszesz o łapance pracowników z innych wydziałów to kolejna bzdura i wynika z twojej niewiedzy. Wszystkie alokacje pracowników odbywają się wewnątrz jednego wydziału tzn. GLL

Offline Szadrak

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Związki Zawodowe w Zch Police
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpnia 14, 2018, 11:18:54 »
No i 5bop (2 ranki,2 popoludniówki,2nocki=co daje 35 godzin w tygodniu a nie 40 jak ranna zmiana co w roku daje ok trzydziestu paru dni więcej na odpoczynek i regenerację sił).
Badania potwierdzają, że ludzie pracujący w 5BOP, są narażeni na wiele chorób, i jest to niezdrowe. Szybciej i częściej pojawiają się niektóre choroby. Więc regeneracja sił jest potrzebna.

A jak mowa o 5bop, zawsze mnie to dziwi dlaczego związki nie widzą pewnego problemu. Mimo, że pytamy i wspominamy o tym zawsze z kolegami. Mianowicie, jak to jest, że pracownik fizyczny, którego praca jest trudna, pełna ryzyka niekiedy, praca która wymaga ogromnej wiedzy nt instalacji i procesów w niej zachodzących, zarabia najniższą krajową. Dlaczego tak nisko nas doceniają pracodawcy? Dlaczego pracownicy w biurach na rankach zarabiają tysiąc więcej? Czy to jest w porządku? nie liczę 1000 zł dodatku, bo oczywistym jest, że są to pieniądze które rekompensują nam pracę na zmiany, która dla wielu wydaje się komfortowa, ale dla organizmu nie jest to wcale komfortowe. Podstawa jest bardzo niska, na początek 2050zł brutto... jak młody pracownik przychodzący do takiej pracy ma brać tą pracę na poważnie z takimi śmiesznymi pieniędzmi? Dlaczego Puławy zarabiają więcej skoro jesteśmy tą samą grupą? Dlaczego zarząd nie widzi problemu, że niedługo zabraknie ludzi do pracy jeśli pracodawca nie zwiększy pensji. Nie zależy mi na dodatkach świątecznych, wolałbym (i nie tylko ja) dostać podwyżkę. Lecz każdy na zakładach wie, że jest to nie możliwe. Żadna podwyżka, nawet personalna. Pracownik za naukę instalacji otrzymywał kiedyś podwyżkę, teraz nie. I mówi się że to przez Pana Roberta Nakilickiego, który blokuje wszystkie podwyżki. Zabrano tym samym chęć do nauki młodym pracownikom. Mógłbym pisać dalej ale nie wiem czy jest sens. Uważam, że z taką polityką Zch police w ciągu 10 lat będzie miało ogromne problemy...

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: Związki Zawodowe w Zch Police
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpnia 14, 2018, 13:00:53 »
Sądzę, że szybciej bo teraz ogrom ludzi w najblizszych latach odejdzie na emeryturę.

Offline masamix

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: Związki Zawodowe w Zch Police
« Odpowiedź #80 dnia: Sierpnia 15, 2018, 01:36:07 »
Sądzę, że szybciej bo teraz ogrom ludzi w najblizszych latach odejdzie na emeryturę.
Ktoś tu mądre słowa zacytował "Po nas choćby potop"
 "Nie zależy mi na dodatkach świątecznych, wolałbym (i nie tylko ja) dostać podwyżkę. Lecz każdy na zakładach wie, że jest to nie możliwe. Żadna podwyżka, nawet personalna. Pracownik za naukę instalacji otrzymywał kiedyś podwyżkę, teraz nie. I mówi się że to przez Pana Roberta Nakilickiego, który blokuje wszystkie podwyżki. Zabrano tym samym chęć do nauki młodym pracownikom. Mógłbym pisać dalej ale nie wiem czy jest sens."
Zgadzam się w 100%
Naklicki już jedną spółke doprowdził do braku wymienności pokoleń teraz robi to samo w drugiej spółce tylko że Matce. Słyszałem na korytażu jak jednemu pracownikowi kazał być dumny że pracuje na zakładach. Śmieszny człowieczek.