Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Remont ul.Bankowej .  (Przeczytany 24014 razy)

Offline Studarc

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: Remont ul.Bankowej .
« Odpowiedź #15 dnia: Października 21, 2015, 20:47:13 »
To nie błąd, to wersja dla dyslektyków.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Remont ul.Bankowej .
« Odpowiedź #16 dnia: Października 21, 2015, 21:53:17 »
Kuba brawo za czujność.
Może to tabliczka z jakiegoś innego remontu...? :)

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Remont ul.Bankowej .
« Odpowiedź #17 dnia: Października 21, 2015, 22:28:34 »
w sumie niepotrzebnie kuba się z tym wychyliłeś. dałbyś szanse gminnym inspektorom na wykazanie się przy odbiorze inwestycji. z moich obserwacji nie takie błachostki uchodziły/uchodzą płazem. przykład - mega kałuża na drodze równoległej do bankowej nieopodal nowej biblioteki. droga z polbruku, jeszcze z pewnością na gwarancji - a żadnych ruchów w temacie.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Remont ul.Bankowej .
« Odpowiedź #18 dnia: Października 21, 2015, 22:38:32 »
w sumie niepotrzebnie kuba się z tym wychyliłeś. dałbyś szanse gminnym inspektorom na wykazanie się przy odbiorze inwestycji. z moich obserwacji nie takie błachostki uchodziły/uchodzą płazem.

Tylko wtedy mogłoby być za późno i byłoby po ptakach, a teraz może to poprawią ;).
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Remont ul.Bankowej .
« Odpowiedź #19 dnia: Października 21, 2015, 22:57:59 »
i jeszcze jedno - w oddali widać znak ścieżka rowerowa/chodnik - KPINA z rowerzystów. panie radny gaweł - z całym szacunkiem dla pana osoby - really????
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Remont ul.Bankowej .
« Odpowiedź #20 dnia: Października 27, 2015, 09:50:38 »
Brzydkie te nowe tabliczki. Stare ładniejsze

Offline Angelika

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Odp: Remont ul.Bankowej .
« Odpowiedź #21 dnia: Października 28, 2015, 08:11:42 »
Ja wyrażę swoje niezadowolenie i objawię brak rozważnej organizacji inwestycyjnych ze trony władz, jeśli chodzi o remont Bankowej.
Była niepowtarzalna okazja, aby dociągnąć ludziom w starych, okalających Bankową blokach centralne ogrzewanie, a nawet, chociaż niekoniecznie ciepłą, bieżącą wodę.
Nieopodal przecież bloki przy PCK i nie tylko, takie ogrzewanie mają, więc było by skąd.
Tym czasem w pięknym mieście Police, którym chwalą się wszem i wobec nasze władze w sercu miasta znów będą dymiły kominy ze starych domów.
Z racji rosnących cen opałowych ludzie palą w tych piecach coraz to gorszymi świństwami powodując coraz to bardziej śmierdzący i pewnie toksyczny dym unoszący się wprost do okien znacznie wyższych pobliskich bloków.
Pogratulować władzom naszego "nowoczesnego", "zielonego" miasta Police, które w bilbordach i wszelkich programach pokazują to, co chcą widzieć.
Trwa obecnie sesja rady miejskiej, ale z całą pewnością nikt tego tematu nie poruszy, bo radny jeden z drugim w piecu nie pali, więc jak co roku temat powraca.
« Ostatnia zmiana: Października 28, 2015, 08:15:18 wysłana przez Angelika »

Offline Studarc

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: Remont ul.Bankowej .
« Odpowiedź #22 dnia: Października 28, 2015, 20:20:23 »
Mnie zaś zastanawia inna rzecz. Miasto chwaliło się tym, że ma powstać droga rowerowa. Tym między innymi tłumaczono "potrzebę" remontu. Od kilku dni chodzę bankową i widzę, że są zrobione przejazdy dla rowerów obok pasów dla pieszych, jednak żadnych dróg rowerowych nie widzę. Czy więc rowerzyści będą musieli jeździć po chodnikach lawirując pomiędzy przechodniami? Czy może na chodniku pojawi się namalowana linia oddzielająca pieszych i rowerzystów? Zaręczam, że ani jedni, ani drudzy nie będą zwracać na nią uwagi i będzie dochodzić do niebezpiecznych sytuacji. Równie dobrze można było zostawić ulicę w stanie sprzed remontu i zwyczajnie namalować linię. Wyszłoby dużo taniej, a efekt byłby ten sam.
Druga kwestia to szerokość i długość oraz rozmieszczenie miejsc parkingowych. Już kilkukrotnie widziałem sytuacje, gdy nieświadomi kierowcy, próbujący wyjechać z tych miejsc prawie wjeżdżali pod maskę tym jadącym ulicą bankową. Uważam, że cała przebudowa jest źle zaprojektowania i wykonana. Takiego syfu na miejscu budowwy nigdy nie widziałem, a widziałem ich sporo (chociażby ze względu na zawód, który wykonuję).
Jeden cymbał zamówił projekt, inny zaprojektował, jeszcze inny wykonał, a kolejny odbierze i wszyscy pozostali będą udawać, że jest świetnie. Żaden z nich nie odpowie za fuszerę jaką jest ta przebudowa.
« Ostatnia zmiana: Października 28, 2015, 20:24:16 wysłana przez Studarc »

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
Odp: Remont ul.Bankowej .
« Odpowiedź #23 dnia: Października 29, 2015, 07:02:39 »
Fakt syf jest straszny nie ogarnięte to wszystko .Zastanawia mnie dlaczego kosztem zwężenia ulicy, poszerzono parkingi które były wystarczające  na zaparkowanie nawet dużego samochodu dostawczego .Dla mnie to wyrzucanie pieniędzy w błoto .A sam remont mógł trwać o połowę krócej ,przestoje brak ludzi na placu budowy.Były dni przy pięknej pogodzie gdzie nic się nie działo żywej duszy lub 2 robotników .A w sprawie centralnego to kto chciał dawno założył lub zakłada.Ceny pieca gazowego są już dość dostępne a gmina dopłacała do tych inwestycji.   

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: Remont ul.Bankowej .
« Odpowiedź #24 dnia: Października 29, 2015, 09:16:20 »
Storczyk, gdzie ty tam miałaś te duże miejsca parkingowe? Bo teraz na tych nowych miejscach to ja ledwo mieszczę vectre c kombi więc jak tam zmieścić dostawczaka który jest jeszcze dłuższy? Już pomijam wysokość krawężników na których trę zderzakiem jak parkuje przodem. A jeśli wykonawca się wyrabia w terminach to co cie obchodzi czy tam pracuje jeden człowiek czy trzystu?

Offline kch

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Odp: Remont ul.Bankowej .
« Odpowiedź #25 dnia: Października 29, 2015, 13:45:27 »
Dokładnie tak jak przedmówca pisze, po za tym nie można powiedzieć, bo chłopaki do późnych godzin popołudniowych robili od samego rana. Bezsensu komentarz.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Remont ul.Bankowej .
« Odpowiedź #26 dnia: Listopada 04, 2015, 12:34:57 »
Pytanie do projektującego drogę: jak zaparkować na tym parkingu zgodnie z przepisami (bez przekraczania podwójnej ciągłej) jadąc od strony ulicy Grzybowej oraz jak zrobić to jadąc od ulicy Wyszyńskiego, gdy będzie wolne np. jedno miejsce?
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Remont ul.Bankowej .
« Odpowiedź #27 dnia: Listopada 04, 2015, 20:21:29 »
Pytanie bardzo dobre i logiczne. Jak widać, projekt organizacji ruchu nie został chyba do końca przemyślany.
Wymalowanie podwójnej ciągłej w tym miejscu wydaje się rozwiązaniem złym, nawet szkodliwym.

Właśnie miałem na ten temat małe spotkanie z sąsiadami przy skrzyżowaniu Bankowej i Zamenhofa.

Jutro z rana biję na alarm.
Całe szczęście, podwójna ciągła jest wymalowana tylko do Piekarni Staromiejskiej, reszty jeszcze nie zdążyli pomalować.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Remont ul.Bankowej .
« Odpowiedź #28 dnia: Listopada 04, 2015, 20:55:49 »
grzegorz - to, że ktoś bubla zaprojektował to jedno. druga sprawa - z kogo próbujesz zrobić idiotów??? - przecież tego bubla w gminie musiał ktoś przyklepać. i jak wam w gminie nie wstyd odnośnie owej "ścieżki rowerowej" wzdłuż bankowej?
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Remont ul.Bankowej .
« Odpowiedź #29 dnia: Listopada 04, 2015, 20:57:23 »
Całe szczęście, podwójna ciągła jest wymalowana tylko do Piekarni Staromiejskiej, reszty jeszcze nie zdążyli pomalować.
Pomalowano już sporo. Prócz miejsca na zdjęciu także kilka (zgaduję, że 10-15 metrów) w drugą stronę od skrzyżowania, a także niemal na całą długość parkingu przy ul. Zamenhofa...
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.