Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Wycinka lasòw w okolicach Polic  (Przeczytany 18715 razy)

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: Wycinka lasòw w okolicach Polic
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 22, 2016, 20:04:09 »
A kończyłeś chociażby technikum leśne ? Powiem Ci, że jak to nazwałeś wiatrołomy są przegnite i nie bardzo nadają się na opał do kominka, raczej tylko na ognisko. A nadleśnictwa wiedzą co robią co kilka lat taka wycinka jest potrzebna. Poza tym wycinką drzew poszerza się drogi, pozwala rosnąć młodym drzewostanom które przez grube korzenie i duże przysłanianie promieni słonecznych nie pozwalają im rosnąć.

Offline johnnie.winterfeld

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 102
    • Zobacz profil
Odp: Wycinka lasòw w okolicach Polic
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 22, 2016, 20:17:54 »
Według słów zaprzyjaźnionego mi myśliwego, wycinka drzew (oraz sadzenie) w całej Rzeczpospolitej jest bardzo mądrze zarządzane. Podobno najlepiej w całej Europie i mam nadzieję, że tak właśnie jest.
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Offline M14

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
Odp: Wycinka lasòw w okolicach Polic
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 27, 2016, 21:21:53 »
A kończyłeś chociażby technikum leśne ? Powiem Ci, że jak to nazwałeś wiatrołomy są przegnite i nie bardzo nadają się na opał do kominka, raczej tylko na ognisko. A nadleśnictwa wiedzą co robią co kilka lat taka wycinka jest potrzebna. Poza tym wycinką drzew poszerza się drogi, pozwala rosnąć młodym drzewostanom które przez grube korzenie i duże przysłanianie promieni słonecznych nie pozwalają im rosnąć.
Poziom wykształcenia jest prywatną sprawą każdego uczestnika forum!
Opisałem problem wycinki stosunkowo młodego zdrowego lasu z przeznaczeniem w znacznej mierze na "opałówkę" w sytuacji gdy w okolicy leżą setki powalonych drzew /wiatrołomów/, które można zagospodarować i wykorzystać na opał.
Poniżej kilka zdjęć obrazujących opisany stan.
https://app.box.com/s/v2y2kwm8vcqzc9ma2is15pen4mgf6bq1
https://app.box.com/s/pgmiyse7ymzzure7gssaifnsmg0bcxws
https://app.box.com/s/3p3iypzhkcw87q3bv9fhknvs607otqx7
https://app.box.com/s/zhide81i9qmvnki5bv4a3yjegcby85u0
https://app.box.com/s/ipad0642pprvev0es27xaeayrkauogt0
https://app.box.com/s/1cafghpmks2tgspe06fmzb7qfx11irn1
Powalone drzewa /wiatrołomy/ leżą od tygodni, miesięcy a nawet ponad rok. Lasy komunalne Szczecina oferują takie drewno
/dąb, buk/ w cenie 140 złotych za metr przestrzenny z odbiorem ze stosu w lesie.
Pogląd że " CO KILKA LAT TAKA WYCINKA JEST POTRZEBNA" jest całkowicie absurdalny ponieważ zastosowany w praktyce spowodował by że mielibyśmy tylko kilkuletnie lasy i szerokie leśne drogi.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Wycinka lasòw w okolicach Polic
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 27, 2016, 21:44:17 »
z przeznaczeniem w znacznej mierze na "opałówkę"
skąd taka wiedza?
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: Wycinka lasòw w okolicach Polic
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 28, 2016, 10:37:37 »
Poziom wykształcenia jest prywatną sprawą każdego uczestnika forum!
Nie chodziło mi o Twój poziom wykształcenia tylko czy masz jakiekolwiek pojęcie o leśnictwie. Czy po prostu nie podoba Ci się że powycinali kilkanaście drzew ?
Naprawdę naucz się czytać ze zrozumieniem, co kilka lat wycinka jest potrzebna, nie napisałem że trzeba wykarczować cały las co kilka lat, tylko wycina się drzewa które się do tego kwalifikują. Zresztą co Ci będę tłumaczył skoro nie masz podstawowej wiedzy na temat leśnictwa. Proponuję zadzwonić do nadleśnictwa albo od razu do radia Szczecin przesyłając stosowne zdjęcia, zapewne na antenie wszem i wobec ktoś z nadleśnictwa wyjaśni sprawę i rozwieję wszelkie wątpliwości.

Offline M14

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
Odp: Wycinka lasòw w okolicach Polic
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 28, 2016, 21:28:41 »
Poziom wykształcenia jest prywatną sprawą każdego uczestnika forum!
Nie chodziło mi o Twój poziom wykształcenia tylko czy masz jakiekolwiek pojęcie o leśnictwie. Czy po prostu nie podoba Ci się że powycinali kilkanaście drzew ?
Naprawdę naucz się czytać ze zrozumieniem, co kilka lat wycinka jest potrzebna, nie napisałem że trzeba wykarczować cały las co kilka lat, tylko wycina się drzewa które się do tego kwalifikują. Zresztą co Ci będę tłumaczył skoro nie masz podstawowej wiedzy na temat leśnictwa. Proponuję zadzwonić do nadleśnictwa albo od razu do radia Szczecin przesyłając stosowne zdjęcia, zapewne na antenie wszem i wobec ktoś z nadleśnictwa wyjaśni sprawę i rozwieję wszelkie wątpliwości.
Tematem wątku jest "Wycinka lasów w okolicach Polic"
Jeśli zamiast merytorycznej i uprzejmej wymiany opinii i poglądów w temacie szukasz okazji do jakiejś formy "pyskówki" w zakresie wiedzy lub wykształcenia to bardzo dziękuję.
Podyskutuj z lustrem.

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: Wycinka lasòw w okolicach Polic
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 28, 2016, 21:54:21 »
Tematem wątku jest "Wycinka lasów w okolicach Polic"
Jeśli zamiast merytorycznej i uprzejmej wymiany opinii i poglądów w temacie szukasz okazji do jakiejś formy "pyskówki" w zakresie wiedzy lub wykształcenia to bardzo dziękuję.
Podyskutuj z lustrem.
No właśnie zatem odsyłam Cię do ludzi którzy mają stosowną wiedzę na temat wycinania drzew. Nie wiem o jakiej pyskówce piszesz. A skoro nie masz wiedzy na temat leśnictwa, to zadzwoń albo zapytaj ludzi którzy takową wiedzę posiadają. W czym masz problem ? Sam pogadaj z lustrem, widzę że dyskusja z Tobą do niczego nie prowadzi, przecież i tak wiesz lepiej.

Offline Zielono mi

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: Wycinka lasòw w okolicach Polic
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 29, 2016, 19:34:43 »
I tu i tam słyszę,  że bobry to szkodniki. Jednak nikt nie pokona człowieka w dziele zniszczenia.

Z gęstego lasu zostało tylko to, co widać.
Być może tak musi być? Nie jestem specjalistą w dziedzinie dendrologii i polityki leśnej. Stwierdzam jedynie ogromną wycinkę zasobów leśnych.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 29, 2016, 19:36:51 wysłana przez Zielono mi »

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Wycinka lasòw w okolicach Polic
« Odpowiedź #23 dnia: Grudnia 29, 2016, 20:30:48 »
Być może tak musi być? Nie jestem specjalistą w dziedzinie dendrologii i polityki leśnej. Stwierdzam jedynie ogromną wycinkę zasobów leśnych.
Tu wytną, gdzie indziej posadzą. Poziom zalesienia kraju ciągle, systematycznie wzrasta.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Zielono mi

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: Wycinka lasòw w okolicach Polic
« Odpowiedź #24 dnia: Grudnia 29, 2016, 20:53:56 »
Mam nadzieję, że to prawda.
Czy są jakieś oficjalne dane, ogólnie dostępne?

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 586
    • Zobacz profil
Odp: Wycinka lasòw w okolicach Polic
« Odpowiedź #25 dnia: Grudnia 29, 2016, 23:04:26 »
Ile czasu potrzeba żeby drzewo urosło, a ile w tym czasie zostanie wykarczowanego lasu?

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Wycinka lasòw w okolicach Polic
« Odpowiedź #26 dnia: Grudnia 30, 2016, 07:52:51 »
Czy są jakieś oficjalne dane, ogólnie dostępne?
Są, przejrzyj sobie dane GUSu, a jak ci się nie chce, to chociaż wikipedię: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lasy_w_Polsce
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Zielono mi

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: Wycinka lasòw w okolicach Polic
« Odpowiedź #27 dnia: Stycznia 03, 2017, 13:31:21 »
Dlaczego wszystkie brzozy w Trzebieży na plaży maja uciętą górę?



Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Wycinka lasòw w okolicach Polic
« Odpowiedź #28 dnia: Stycznia 03, 2017, 14:02:50 »
Prewencyjnie, w razie jakby jakiś tupolew miał lecieć. Polecenie Antka majsterklepki.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Wycinka lasòw w okolicach Polic
« Odpowiedź #29 dnia: Stycznia 03, 2017, 15:43:34 »
Polecenie Antka majsterklepki.
I to jest właściwa osoba na na odpowiedni stanowisku, Siemoniak i poprzednicy byli cieniasy. A może to dla tych dornów i śmigłowce co mają być (nie)zakupione dla wojska i obrony terytorialnej.
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.