Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych  (Przeczytany 196014 razy)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #150 dnia: Stycznia 26, 2015, 10:17:06 »
tylko, że musi być w pobliżu pieszy

Widocznie trzeba pomachac mocniej rekami, by czujka ruchu zadzialala. ;)

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #151 dnia: Stycznia 26, 2015, 10:54:09 »
A ja dzisiaj rano pomiędzy godziną dziewiątą a dziesiątą przechodziłem chyba z sześć razy przez przejścia dla pieszych i wszystkie moje czujki zadziałały prawidłowo. W każdym przypadku przed wejściem na przejście upewniły mnie, że sytuacja gwarantuje mi bezpieczne przemieszczenie się na drugą stronę jezdni. Może zatem te czujki uliczne działają tak samo jak my?  ;)

Offline vwpolice

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 99
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #152 dnia: Stycznia 26, 2015, 11:51:52 »
Też jechałem między  10-11 działało :D
nic dodać nic ująć

Offline Robercik32

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #153 dnia: Stycznia 26, 2015, 15:28:45 »
Nie wiem jak to jest ale dzisiaj ok. godz 9 światełka migające już nie migały na przejściu koło netto. Czyżby ich żywotność się wyczerpała już???

Offline IVAN

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 93
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #154 dnia: Stycznia 26, 2015, 19:44:29 »
A nie jest tak, ze te cuda maja dzialac dopiero po zmroku? Moze sa sterowane czujnikiem natezenia swiatla?

Godzina 06.20 a więc było ciemno  8)
Obecnie czyli 19.40 na dziesięć przejść przez pasy zapala się ~ 2 razy i to na jakieś 3s. Na początku migało prawie cały czas.

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #155 dnia: Stycznia 26, 2015, 21:12:38 »
Dziś rano ten cud techniki nie działał.

A nie jest tak, ze te cuda maja dzialac dopiero po zmroku? Moze sa sterowane czujnikiem natezenia swiatla?


O 4.00 nad ranem też nie działały na Piłsudskiego,a raczej jasno nie było ;)
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline Panu

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #156 dnia: Stycznia 27, 2015, 10:04:46 »
Dzisiaj  światełka na Piłsudskiego też nie działały  :P

Offline Studarc

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #157 dnia: Stycznia 31, 2015, 11:55:35 »
Dziś byłem świadkiem bardzo niebezpiecznej sytuacji na piłsudskiego (takm, gdzie są magiczne światełka). Kobieta została przepuszczona przez auto, jednak kierowca z drugiej strony nie zatrzymał się i przejechał jej prEd nosem. Do potrącenia nie doszlo na szczęście dzięki refleksowi kobiety.
Co mnie zdziwiło. Te super światełka nie działały, wcale. Czy ktoś wreszcie coś z tym zrobi, czy pomysłodawca (każdy chyba wie o kim mowa) może umyć ręce i uznać, że zrobił wszystko by jego wyborcy nie ginęli na pasach?


Druga kwestia jest taka, ze kierowcy przy dzisiejszej pogodzie jeżdżą dużo szybciej i nieostrożniej niż przy pogodzie, która była do tej pory. Czym to jest spowodowane? Brawura? Głupota?

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #158 dnia: Stycznia 31, 2015, 12:33:29 »
Czy ktoś wreszcie coś z tym zrobi, czy pomysłodawca (każdy chyba wie o kim mowa) może umyć ręce i uznać, że zrobił wszystko by jego wyborcy nie ginęli na pasach?
Gryfowi i PiS się nie spieszy:
http://24kurier.pl/Aktualnosci/Region/Police/Bezpieczenstwo-poczeka
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Jan

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 131
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #159 dnia: Stycznia 31, 2015, 12:56:13 »
Kierowcy jeżdżą niebezpiecznie to fakt, ale jak przechodnie w chodzą na przejścia jak święte krowy, w ogóle nie spojrzą na ulice.
Jan

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #160 dnia: Lutego 01, 2015, 20:01:21 »
Napisałeś komentarz, w którym każde "PO" jest z dużej litery? Twoja heroiczna walka z rządem jest nieoceniona!
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #161 dnia: Lutego 01, 2015, 20:51:48 »
Czy ktoś wreszcie coś z tym zrobi, czy pomysłodawca (każdy chyba wie o kim mowa) może umyć ręce i uznać, że zrobił wszystko by jego wyborcy nie ginęli na pasach?
Gryfowi i PiS się nie spieszy:
http://24kurier.pl/Aktualnosci/Region/Police/Bezpieczenstwo-poczeka




to jak to jest z tym bezpieczeństwem ? ;]

Offline Gormiti

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #162 dnia: Lutego 01, 2015, 21:04:33 »
No i już wiadomo na co pójdą tak potrzebne pieniądze na promocję - do TV Police. Bezpieczeństwem na drogach się nie wygrywa wyborów w przeciwieństwie do promocji w TV Police.

Offline TomaszTokarczyk

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #163 dnia: Lutego 02, 2015, 01:16:28 »
Gryfowi i PiS się nie spieszy:
http://24kurier.pl/Aktualnosci/Region/Police/Bezpieczenstwo-poczeka

Przeciwnie: śpieszy nam się i zależy na załatwieniu tej sprawy. Jednak w imię tego pośpiechu nie chcemy wyłączać zdrowego rozsądku. Na sesji nazwałem propozycje Platformy chaotycznymi i nieprzygotowanymi i zdanie podtrzymuję. Generalnie zaproponowali, żeby w wybranych przez siebie miejscach (m.in. w ciągu ulic Piłsudskiego i Wyszyńskiego) zainstalować "wyniesione przejścia dla pieszych". Dlaczego zaproponowano akurat wyniesienia? Nie uzasadniono. Czy wnioskodawcy znają jakieś inne, mniej inwazyjne metody uspokajania ruchu? Nie wiadomo. Jaki będzie wpływ na płynność ruchu w okolicy wyniesień? Najwyraźniej to nieistotne. Czy przepisy dopuszczają instalację progów zwalniających w zaproponowanych miejscach z uwagi na klasę dróg? Nie pokwapiono się sprawdzić (a przynajmniej z uzasadnienia wniosków to nie wynika). Czy wybór przejść do wyniesienia wynika z jakiejś analizy, czy też ze zdarzeń drogowych, które ostatnio miały tam miejsce? Stawiam na to drugie. Czy to znaczy, że należy przyjąć zasadę, że wynosimy każde przejście, na którym dojdzie do potrącenia? Hm... no właśnie. Tyle pytań, a uzasadnienia wniosków zaledwie na 1-2 zdania.

Osobiście wygląda mi to na kompletnie nieprzemyślane propozycje i ruch obliczony pod nastroje społeczne.

Zamiast nerwowych inwestycji, które sam autor artykułu nazwał doraźnymi, proponujemy kompleksową analizę stanu bezpieczeństwa przejść dla pieszych w ciągach dróg powiatowych - i dopiero na podstawie jej wyników ustalenie, które przejścia i w jaki sposób będziemy modernizować. Niech fachowcy ocenią stan oświetlenia, oznakowania pionowego i poziomego, zabezpieczeń, natężenie ruchu itd. i zaproponują na tej podstawie optymalne rozwiązania techniczne. Optymalne z punktu widzenia pieszych i kierowców. Będzie analiza i wnioski, będzie odpowiednie przekierowanie środków z budżetu. Za tym zagłosowałem. Ale skąd wniosek, że mi się nie śpieszy?
Zapraszam na mój blog o sprawach Powiatu Police: www.tomasztokarczyk.wordpress.com

saga

  • Gość
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #164 dnia: Lutego 02, 2015, 08:56:54 »
Cytat: TomaszTokarczyk
  Czy wybór przejść do wyniesienia wynika z jakiejś analizy, czy też ze zdarzeń drogowych, które ostatnio miały tam miejsce? Stawiam na to drugie. Czy to znaczy, że należy przyjąć zasadę, że wynosimy każde przejście, na którym dojdzie do potrącenia? Hm... no właśnie. Tyle pytań, a uzasadnienia wniosków zaledwie na 1-2 zdania.

Chyba jednak uzasadnienie, przynajmniej w niektórych przypadkach, było dość sensowne. Cytuję za "Dziennikiem Polickim": "- Jeżeli chodzi o drogi na terenie Kołbaskowa to przy okazji robienia dokumentacji projektowej było badane natężenie ruchu. W przypadku drogi Warzymice - Będargowo były planowane wyniesienia przejść dla pieszych i nawet stoi tam znak informujący o tym, że takie wyniesienie będzie. Tylko wyniesienia na razie nie ma - odpowiadała Anna Rybakiewicz."