Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych  (Przeczytany 196040 razy)

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #135 dnia: Stycznia 23, 2015, 18:35:12 »
Ja z dzisiejszej jazdy mam takie wnioski: przez te światła ludzie w ogóle poczuli się jak święte krowy i nie muszą się już nawet rozglądać przed wejściem na jezdnię :( Źle to wróży...
Wysłałne z ZTE Gand X Quad
Czy może ktoś mądry wyjaśnić czemu te migacze mają służyć?Jadąc 40 km/godz w każdej sekundzie pokonuję 11,1 m.Co mi daje jakieś zapalające się badziewie w momencie kiedy pieszy włazi mi pod koła?
jestem gorszego sortu

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #136 dnia: Stycznia 23, 2015, 18:52:31 »
Czy może ktoś mądry wyjaśnić czemu te migacze mają służyć?Jadąc 40 km/godz w każdej sekundzie pokonuję 11,1 m.Co mi daje jakieś zapalające się badziewie w momencie kiedy pieszy włazi mi pod koła?

Dla mnie są to wyrzucone pieniądze, jak wcześniej pisałem, zastosowanie sterowanych świateł na przejściach mogłoby ograniczyć do minimum liczbę potrąceń i wnieść wzrost dyscypliny wśród pieszych i kierowców. Domyślam się, że chodzi o pieniądze. Jak wszyscy wiemy, ludzkie życie jest bezcenne, ale i tutaj można by pójść na kompromis i zastosować tańsze rozwiązanie. Są światła, które włączają tylko żółte i czerwone światło dla kierowców, a dla pieszych czerwone lub zielone. Jest to ekologiczne, bo zużycie energii obniżono do minimum. Nic tak zdecydowanie nie działa na kierowców, jak mocne czerwone światło. Z pieszymi jest różnie, ale z obserwacji wnioskuję, że bardzo rzadko zdarza się wejście na czerwonym świetle pieszego podczas, gdy nadjeżdżają samochody. Lepiej by było, gdyby program poprawy bezpieczeństwa pieszych wprowadzano wolniej, a z bardziej sprawdzającymi się rozwiązaniami, które służyłyby przez lata, niż wciskanie półśrodków na szybko i na pokaz przed wyborcami.   
« Ostatnia zmiana: Stycznia 23, 2015, 18:55:17 wysłana przez DEtonator »

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #137 dnia: Stycznia 23, 2015, 18:52:44 »
Ja z dzisiejszej jazdy mam takie wnioski: przez te światła ludzie w ogóle poczuli się jak święte krowy i nie muszą się już nawet rozglądać przed wejściem na jezdnię :( Źle to wróży...

Wysłałne z ZTE Gand X Quad



Wcześniej też tak chodzili,a do tego ich widać nie było,teraz przynajmniej ich widać,już w rozmowie na FB na ten temat pisałam,że 90% pieszych powinno się wysłać do przedszkola na naukę przechodzenia przez jezdnię(zawsze na pasach i nawet przed pasami musisz się zatrzymać,obejrzeć w lewo,prawo,znów w lewo i dopiero można iść)
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #138 dnia: Stycznia 23, 2015, 23:01:10 »
A ja przechodząc codziennie przynajmniej 2 razy dziennie to przejście na Wyszyńskiego mam wrażenie, że kierowcy teraz częściej się zatrzymują i puszczają pieszych. Może to jeszcze za krótki okres, aby to stwierdzić, ale przez ostatnie dni za każdym razem ktoś mnie przepuszczał, co wcześniej zbyt często się nie zdarzało.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #139 dnia: Stycznia 24, 2015, 11:35:04 »
A ja przechodząc codziennie przynajmniej 2 razy dziennie to przejście na Wyszyńskiego mam wrażenie, że kierowcy teraz częściej się zatrzymują i puszczają pieszych. Może to jeszcze za krótki okres, aby to stwierdzić, ale przez ostatnie dni za każdym razem ktoś mnie przepuszczał, co wcześniej zbyt często się nie zdarzało.

Bo wcześniej cię nie widzieli ;)
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #140 dnia: Stycznia 24, 2015, 11:37:44 »
Mnie raczej ciężko nie zauważyć :P.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Studarc

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #141 dnia: Stycznia 24, 2015, 13:01:52 »
Jechałem lrzed chwilą piłsudskiego. Mimo ruchu pieszych magiczne światełka nie działały.
Co do przepuszczania, to już miesiąc temu zauważyłem, że kierowcy bardziej przepuszczają na pasach. Od trzech tygodni noszę na kurtce odblaskową opaskę i nawet po zmroku kilka razy zdarzyło się, że mnie przepuszczali.
Jedynie na mazurskiej (długie pasy przy przystanku 107) nie zdarza się, by kierowcy się zatrzymywali. Widocznie w tym miejscu wolą dalej pędzić na złamanie karku.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #142 dnia: Stycznia 24, 2015, 13:43:25 »
Jechałem lrzed chwilą piłsudskiego. Mimo ruchu pieszych magiczne światełka nie działały.
te migające (czasami) bzdety są tak samo potrzebne jak dzisiejszy film, który leciał w tv police o bezpieczeństwie na przejściach dla pieszych. działania gminy w sprawie bezpieczeństwa są śmiechu warte.
podobno koszt jednego migającego znaku to ponad 10 tys. z tego co zauważyłem mamy chyba 3 takie znaki, co daje już ponad 30 tys. dorzućmy koszt produkcji beznadziejnego filmiku - wyprodukowanego oczywiście w zaprzyjaźnionej telewizji i robi się łączna kwota najmniej 50 tys. 50 tys. wyrzucone w błoto. podejrzewam, że te pieniądze pozwoliłby na wymianę żarówek na jaśniejsze w nad większością przejść dla pieszych w głównych ciągach komunikacyjnych naszego miasta. mam pytanie - czy nasi radni zaczną w końcu używać mózgów?
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #143 dnia: Stycznia 25, 2015, 20:21:27 »
Jako świeży mieszkaniec Polic stwierdzam na własnym przykładzie, że czekając na przejściu, bez wchodzenia na pałę, zostałem ZAWSZE przepuszczony na drugą stronę ulicy. Kultura rośnie jak widać. Nie można leźć na chama pod koła i jeszcze rękami machać, bo ja święta krowa mam pierwszeństwo. Kultura dotyczy tak samo kierowców, jak i pieszych i rowerzystów. Pozdrawiam
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline mieszkaniec

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #144 dnia: Stycznia 25, 2015, 20:54:10 »
potwierdzam, te badziewia na Piłsudskiego nie działały

Offline VIRUS

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #145 dnia: Stycznia 26, 2015, 07:45:26 »
potwierdzam, te badziewia na Piłsudskiego nie działały
Również potwierdzam nie działają

Offline IVAN

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 93
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #146 dnia: Stycznia 26, 2015, 08:22:07 »
Cytat: mieszkaniec w Styczeń 25, 2015, 20:54:10
potwierdzam, te badziewia na Piłsudskiego nie działały
Również potwierdzam nie działają

Dziś rano ten cud techniki nie działał.

Offline Maciuś

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #147 dnia: Stycznia 26, 2015, 09:28:52 »
Także potwierdzam że nie działają .
Wczoraj jeździłem i ani te na Piłsudskiego ani te koło kościoła nie świeciły.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #148 dnia: Stycznia 26, 2015, 09:32:55 »
Dziś rano ten cud techniki nie działał.

A nie jest tak, ze te cuda maja dzialac dopiero po zmroku? Moze sa sterowane czujnikiem natezenia swiatla?

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #149 dnia: Stycznia 26, 2015, 10:14:18 »
A nie jest tak, ze te cuda maja dzialac dopiero po zmroku? Moze sa sterowane czujnikiem natezenia swiatla?

Te na Wyszyńskiego wczoraj około godz. 12 działały - tylko, że musi być w pobliżu pieszy - wtedy zaczynają migać na żółto.



Edit: Będę za niedługo przechodził przy Wyszyńskiego to dam znać, czy działają ;).
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy