Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Budżet obywatelski - propozycje  (Przeczytany 161587 razy)

Offline Bieniu

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 100
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #300 dnia: Czerwca 21, 2015, 00:39:52 »
Panie Studrac , nikt Panu nie broni pisac wniosków do Budzetu Obywatelskiego.Wniosek jest napisany dla ogółu mieszkańcow. Ja prowadzac ta akcje staram sie w pełni pokazac sytuacje, Dla pani Juli pisze wniosek do Polickiego PCPR. Wniosek o dofinansowanie z programu "Likwidacja Barier" na budowe chodnika, zeby mogła samodzielnie wyjechac z domu.
Przez ta akcje chce tez pokazac, ze ludzie z poza miasta sa we wszystkim pomijani, bo liczy sie to samo co w Budzecie Obywatelskim-ilosc głosów!









:)

Offline delma

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #301 dnia: Czerwca 21, 2015, 01:41:48 »
Na tym polega BO. Wybierają obywatele co jest im najbardziej potrzebne. Mieszkając w mieście nigdy nie będziesz miał takich samych potrzeb co na wsi . To zrozumiałe. Nikt ze wsi nie obśmiewa propozycji np. pana Ufniarza i odwrotnie. Każda inicjatywa obywatela jest  godna uwagi..widocznie nie może liczyć na pomoc gminy,burmistrza czy choćby sołtysa. Spojrzenie Studarc jest takie jakie podczas spotkań z urzędnikami. Jakie by argumenty nie przedstawiać to jednak zza biurka wiemy lepiej.

Offline Borisz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 460
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #302 dnia: Czerwca 21, 2015, 15:34:09 »
Pytanie może głupie, ale nie wiem, czy gdzieś było na ten temat - jeśli zwycięży pomysł za np 40 tys. (lub w każdym razie za miej niż rzeczony milion), to będą też realizowane kolejne projekty (pod względem ilości otrzymanych głosów), czy też reszta kasy przepadnie?

Offline radoslaw_mik

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 80
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #303 dnia: Czerwca 21, 2015, 17:03:39 »
Pytanie może głupie, ale nie wiem, czy gdzieś było na ten temat - jeśli zwycięży pomysł za np 40 tys. (lub w każdym razie za miej niż rzeczony milion), to będą też realizowane kolejne projekty (pod względem ilości otrzymanych głosów), czy też reszta kasy przepadnie?
Każdy kolejny projekt wg. liczby głosów będzie zrealizowany, aż "pęknie" milion
MŚCIĘCINO, NIE Mjesięcino

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #304 dnia: Czerwca 21, 2015, 21:12:34 »
To jest pierwsza edycja BO w Policach. Wszyscy się tego uczymy, i urząd pod względem organizacyjnym, i my, mieszkańcy, uczestnicy tego przedsięwzięcia.
Myślę, że po rozstrzygnięciu tej edycji nadejdzie czas, by podsumować i poprawiać nasz BO. Ja już teraz widzę kilka elementów, które powinny zostać poprawione.
Na przykład, na liście tegorocznych wniosków widzę kilka takich, które nie powinny trafić do BO, a powinny natychmiast trafić do realizacji z "normalnego" budżetu gminy. Wydaje mi się, że zespół do spraw BO powinien być wyposażony w taką możliwość, by kierować niektóre wnioski do realizacji natychmiast. Inna rzecz, to pytanie "co dalej?" Co z wnioskami już po rozstrzygnięciu BO. Czy mają z automaty trafić na listy inwestycji wieloletnich? Czy mogą być zgłaszane w kolejnej edycji? Kolejne sprawy, już tu poruszane, to np. pomysły podziału BO na dwie części, miejską i wiejską. Robić to, czy nie? Myślę, że wyniki głosowania wiele nam o tym pomyśle powiedzą.

Na koniec o tym, co już tu rozpaliło emocje. Ocena wniosków.
Myślę, że takie miejsce jak to forum, jest właśnie po to, by pytać i formułować oceny ale nie w formie hejterskiej, tylko szczerze i uczciwie. W końcu to jednak konkurs, swoiste wybory i jeżeli ktoś ma wątpliwości co do jakiegoś projektu i chce dopytać, a nie ośmieszyć czy skrytykować, to zadawanie pytań jest jak najbardziej zasadne. Oczywiście dotyczy to tych wniosków, które tu, w tym wątku zostały jakoś zareklamowane przez ich autorów.

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Ilość wniosków oraz ilość głosów oddawanych w głosowaniu(w piątkowym Teletygodniu w TV Police podano, że w internecie oddano kilkaset głosów, pokazują skalę zainteresowania i chęć uczestnictwa mieszkańców w procesie BO. Oceniam to bardzo dobrze i z wielkim zadowoleniem. Bardzo się bałem, że BO nie wypali, z powodu braku zainteresowania. Jest inaczej i to bardzo krzepiące.


Post Merge: Czerwca 22, 2015, 08:14:34
W końcu dostałem potwierdzenie mailem:

Bardzo dziękujemy za wzięcie udziału w głosowaniu. Wyniki zostaną ogłoszone, 7 lipca. Twój głos został oddany na: "Police przyjazne dla psów - etap pierwszy" - urządzenie wybiegów dla psów na terenie Polic oraz zainstalowanie dystrybutorów z workami na psie odchody i akcja edukacyjna "Posprzątaj po swoim psie"
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2015, 08:14:34 wysłana przez grzegorz.ufniarz »

Offline j.7

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #305 dnia: Czerwca 22, 2015, 10:24:40 »
Myślę, że po rozstrzygnięciu tej edycji nadejdzie czas, by podsumować i poprawiać nasz BO. Ja już teraz widzę kilka elementów, które powinny zostać poprawione.
Na przykład, na liście tegorocznych wniosków widzę kilka takich, które nie powinny trafić do BO, a powinny natychmiast trafić do realizacji z "normalnego" budżetu gminy.
Masz rację Grzegorzu. Są projekty, które powinny być wpisane w działania statutowe gminy i tutaj nie powinny się znaleźć. Konieczne będzie podsumowanie i pewne zmiany. Osobiście uważam, że zdecydowanie powinno się zmienić sposób głosowania. Niestety, w tej chwili, szansę mają tylko wnioski, które mają mocne zaplecze i do tego wspierane są "imprezami towarzyszącymi", np. festyn w szkole nr 8, festyn Rady Osiedla Gryfitów. Nie wspominając już , że dzieci ze szkół i treningów, przynoszą rodzicom karty do głosowania z zaznaczonymi już pozycjami. Jest to niesprawiedliwe.
Myślę, że można byłoby utworzyć w urzędzie gminy, normalną komisję wyborczą i którejś niedzieli urządzić głosowanie. Kto naprawdę byłby chętny, ten na spacer by się wybrał i zagłosował. Byłoby uczciwie. Koszty jednej, czy dwóch komisji, wcale nie byłyby duże.
Osobiście jestem za projektami, które docelowo mają służyć wszystkim, a nie tylko wąskiemu gronu. Dlatego będę głosował za projektem nr 27.
Program Administracji - Programem Forumowiczów
http://police-polska.blog.onet.pl/

Offline NICE

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #306 dnia: Czerwca 22, 2015, 10:37:34 »
Są projekty, które powinny być wpisane w działania statutowe gminy i tutaj nie powinny się znaleź
Osobiście jestem za projektami, które docelowo mają służyć wszystkim, a nie tylko wąskiemu gronu.
Zgadzam się w 100%
Jestem za poprawą bezpieczeństwa na drogach i mam nadzieję ,że niebawem Police zasłyną z ekstra rozbudowanymi i połączonymi ze sobą ścieżkami rowerowymi WIĘC JA ZAGŁOSUJĘ NA PROJEKT NR 3-ŚCIEŻKA ROWEROWA.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2015, 10:57:26 wysłana przez NICE »

Offline delma

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #307 dnia: Czerwca 22, 2015, 17:52:55 »
Na pewno trzeba poprawić kontakt z administratorami strony, którzy oprócz informacji o braku potwierdzeń, innych ważnych sygnałów o problemach z głosowaniem nie umieszczają na stronie.

Offline EVPolice

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 338
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #308 dnia: Czerwca 22, 2015, 21:05:52 »
No to pozostało jeszcze 7 dni na głosowanie.
"Głosować można do północy 29 czerwca br." - do północy to chyba tylko przez internet.

Offline Borisz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 460
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #309 dnia: Czerwca 22, 2015, 22:52:39 »
Każdy kolejny projekt wg. liczby głosów będzie zrealizowany, aż "pęknie" milion

A co jeśli, przykładowo, wygra pomysl za 300 tys., a na drugim będzie taki za 800 tys.? Teoretycznie to możliwe.


pomysły podziału BO na dwie części, miejską i wiejską

Raczej ma to sens, bo pomysł jakiejkolwiek wsi raczej nie ma szansy wygrać z Policami. Można np podzielić pulę proporcjonalnie tak jak struktura mieszkańców miasto/wieś.


Czy mogą być zgłaszane w kolejnej edycji?

Jeśli tak, to za kilka lat mielibyśmy 100 propozycji, bo każdy będzie chciał w końcu przepchać swój pomysł (jak nie teraz, to za rok). Ale to może i dobrze. Nie ma przecież podstaw, by zabraniać zgłaszania drugi raz tego samego.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #310 dnia: Czerwca 22, 2015, 23:24:40 »
A co jeśli, przykładowo, wygra pomysl za 300 tys., a na drugim będzie taki za 800 tys.? Teoretycznie to możliwe.

W regulaminie jest 1 milion. Ale trzeba pamiętać, że te pieniądze ostatecznie ustala Rada Miejska. Sądzę, że w takim wypadku zespół ds. BO wskazałby pierwszy wygrany do realizacji, drugi do realizacji w przypadku "uwolnienia się" środków, bądź dołożenia kasy przez RM. No i jeszcze jedno. Te wnioski opierają się o szacunkowe wyliczenia ich autorów. Niewykluczone, że na etapie wdrażania tych projektów lub po przetargach, mogą się jeszcze zwolnić jakieś środki.
Ale to tylko luźne dywagacje, zobaczymy jak to wyjdzie "w praniu"


« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2015, 23:26:39 wysłana przez grzegorz.ufniarz »

Offline j.7

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #311 dnia: Czerwca 23, 2015, 09:15:47 »
To ja też mogę taki obrazek, promujący projekt, wstawić?

27 - PIKNIKOWE POLE - FAJNE MIEJSCE DLA WSZYSTKICH! DLA RODZINY, PRZEDSZKOLA, SZKOŁY, RADY OSIEDLA...! ZAGŁOSUJCIE!!!
Program Administracji - Programem Forumowiczów
http://police-polska.blog.onet.pl/

Offline admin

  • Administrator
  • Gadatliwy
  • *****
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
    • http://www.police24.pl
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #312 dnia: Czerwca 23, 2015, 12:08:51 »
można
Wirtualne Police - www.police24.pl

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #313 dnia: Czerwca 25, 2015, 00:03:10 »
Ja zagłosowałem na piknikowe pole. Chyba najbardziej sensowy z wszystkich projektów

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #314 dnia: Czerwca 25, 2015, 12:05:32 »
Dziś na sesji Rady Miejskiej podano informację, że w głosowaniu internetowym na różne projekty Polickiego Budżetu Obywatelskiego oddano już ponad 1 tysiąc głosów. Wydano też ponad 2 tys. kart do głosowania. Dodam, że karty można sobie również drukować samemu. W sumie daje to już kilka tysięcy oddanych głosów, co jest świetną wiadomością ale też wywołuje konieczność mobilizacji tych, którym bliskie jest zrealizowanie mojego projektu "Police Przyjazne dla psów - etap I"

Weźcie rodzinę ,znajomych, krewnych i głosujcie: