Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] WOŚP, to już 22 raz...  (Przeczytany 19370 razy)

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Ogólne] WOŚP, to już 22 raz...
« Odpowiedź #45 dnia: Stycznia 14, 2014, 22:52:48 »
Wszelkiej maście paplacze i szczekacze powiedzcie co WY zrobiliście dobrego dla drugiego człowieka? Potraficie siedzieć na tyłku przed monitorem i tylko mielić ozorem? To nic nie kosztuje prawda? :crazy: Moja córeczka miała robione przesiewowe badanie słuchu na orkiestrowym sprzęcie i ja zawsze wrzucam do puszki, bo w przeciwieństwie do TYPOWYCH Polaków, wierzę w uczciwość i oddanie z serca dla całej tej machiny :)
Nikt nikogo nie zmusza do wrzucania czegokolwiek gdziekolwiek, więc zamiast pleść dyrdymały w stylu ciocia stasia słyszała od koleżanki jaki to Owsiak jest be, sami ruszcie tyłki i zróbcie coś pożytecznego.
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline Bieniu

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 100
    • Zobacz profil
[Ogólne] WOŚP, to już 22 raz...
« Odpowiedź #46 dnia: Stycznia 14, 2014, 23:53:07 »
:)

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
[Ogólne] WOŚP, to już 22 raz...
« Odpowiedź #47 dnia: Stycznia 15, 2014, 09:22:42 »
Cytat: "Sikora"
Cytat: "KOOWALSKI"
Cytat: "Sikora"
http://www.wykop.pl/ramka/1819096/zestawienie-zarzutow-wobec-wosp-i-ich-konfrontacja-z-faktami/

Proponuje zapoznać się z oficjalnymi dokumentami WOŚP kontrolowanymi wielokrotnie przez NIK i w przeciwieństwie do finansów Caritasu dostępnych w przestrzeni publicznej.Wykopane z czyjejś główki fantazje nie mają nawet śladowych cech wiarygodności.


No to przejrzałeś ten wykop cały ? bo tu jest obrona WOŚP przed wyssanymi z palca zarzutami.

Dzięki za podpowiedz.Po otawrciu linku zobaczyłam czarną tabelę z wyrazną insynuacją więc nie kontynuowałam czytania.Dzisiaj przejrzałam całość.Świetny opis obrazujący brudne intencje manipulatorów.Szkoda,że obrońcy Caritasu i tacy nie chcą tak precyzyjnie się rozliczać.Może wtedy zmieniłabym zdanie o tych instytucjach.Jeszcze raz dzięki za podpowiedz.
jestem gorszego sortu

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
[Ogólne] WOŚP, to już 22 raz...
« Odpowiedź #48 dnia: Stycznia 15, 2014, 10:54:57 »
ludzie co tydzień rzucają na kasę w kościele i afery nie ma. na nowe fury styka ;)

caritas? no kur....

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/caritas-dostal-dom-i-odsprzedal-za-bezcen-wiceszfowej,124854.html

nawet jeśli owsiak sobie coś bierze z tego, ok niech sobie bierze, ale sprzęt w szpitalach widać. Działa i funkcjonuje.  Państwo mniej przez to dotuje sprzęt? A ma ktoś dane jak to się zmieniło od kiedy zaczęła działać WOŚP?

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
[Ogólne] WOŚP, to już 22 raz...
« Odpowiedź #49 dnia: Stycznia 15, 2014, 11:54:36 »
Cytat: "m8z"
ludzie co tydzień rzucają na kasę w kościele i afery nie ma. na nowe fury styka ;)

caritas? no kur....

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/caritas-dostal-dom-i-odsprzedal-za-bezcen-wiceszfowej,124854.html

nawet jeśli owsiak sobie coś bierze z tego, ok niech sobie bierze, ale sprzęt w szpitalach widać. Działa i funkcjonuje.  Państwo mniej przez to dotuje sprzęt? A ma ktoś dane jak to się zmieniło od kiedy zaczęła działać WOŚP?

Pisze Pan "nawet jeśli owsiak coś bierze z tego"potwierdzając ,że cel został osiągnięty.Zasiali wątpliwość,której Pan bardzo łatwo uległ.Przeciwnikom WOŚP właśnie o to chodzi - opluć,obrzydzić,okłamać a na końcu, kiedy już wątpiących będzie dostateczna liczba zlikwidować.Ci sami ludzie którzy plują na WOŚP nigdy nie zapytają o rozliczenia Caritasu.Tacy ludzie są tylko bezwolnym  narzędziem w rękach władców dusz.
jestem gorszego sortu

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
[Ogólne] WOŚP, to już 22 raz...
« Odpowiedź #50 dnia: Stycznia 15, 2014, 12:06:26 »
Skoro się poświęca prowadzeniu takiej fundacji to czemu ma nie zarobić tym na życie? Za co ma żyć? pracować na etacie i zajmować się fundacją? Jeżeli ma pensje w granicach rozsądku to ja nie widzę żadnego problemu. Na pewno pensja ta nie idzie bezpośrednio z uzbieranych pieniędzy, ale z odsetek.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Ogólne] WOŚP, to już 22 raz...
« Odpowiedź #51 dnia: Stycznia 15, 2014, 13:09:02 »
Cytat: "Sikora"
http://www.wykop.pl/ramka/1819096/zestawienie-zarzutow-wobec-wosp-i-ich-konfrontacja-z-faktami/

Ciekawa lektura. Pytania same się nasuwają.
Przeciwnicy WOŚP i jednocześnie zwolennicy Tylko! Caritasu potrafią wskazać i podać do wiadomości publicznej:
- rozliczenia finansowe za poszczególne lata
- sprawozdania ze sposobu wykorzystania środków
- listy zakupionych sprzętów, inwestycji itp.
- potwierdzone wyciągi bankowe
- koszty administracyjne w złotych czy procentach przychodu i z jakich środków są pokrywane.
Byłaby skala porównawcza i możliwość obiektywnej oceny.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Ogólne] WOŚP, to już 22 raz...
« Odpowiedź #52 dnia: Stycznia 15, 2014, 19:14:05 »
W trzecim zdaniu mojego postu z 13:9 brak pytajnika. Edytować nie mogę :colors:
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline peter

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 395
    • Zobacz profil
[Ogólne] WOŚP, to już 22 raz...
« Odpowiedź #53 dnia: Stycznia 16, 2014, 10:41:57 »
Może Kuba się wypowie?

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] WOŚP, to już 22 raz...
« Odpowiedź #54 dnia: Stycznia 16, 2014, 13:56:33 »
Cytat: "peter"
Może Kuba się wypowie?


A czemu ja? :P Nie jestem rzecznikiem Caritasu - nawet naszego polickiego ;).

No ale wypowiedzieć się mogę, jednak na sprawy czysto techniczne działania Caritasu nie potrafię odpowiedzieć, z racji, że nie mam odpowiedniej wiedzy. Jednak mogę pokrótce powiedzieć jak ja to wszystko widzę, przedstawić swoje przemyślenia zebrane na szybko: mechanizmy działania WOŚP i Caritasu bardzo ciężko jest porównać, bo różnią się zasadniczo. WOŚP jest organizacją silnie scentralizowaną - bez Owsiaka prawdopodobnie szybko wszystko by się rozpadło, bo on jest tym czynnikiem trzymającym wszystko w kupie. Caritas natomiast jest silnie zdecetralizowany - jego struktura jest wielopoziomowa (i ściśle łączy się ze strukturą organizacyjną Kościoła w Polsce) i każdy oddział działający cały rok ma pewnego rodzaju autonomię. Dzięki czemu można skuteczniej działać na poziomie lokalnym, bo nie wszystkie decyzje muszą przejść przez "centralę", co pozwala zaoszczędzić na czasie i papierologii. Poza tym silna decentralizacja pozwala uniknąć sytuacji, że szef całej organizacji za jej pomocą kreuje swój wizerunek z zamiarem odcinania w bliższej lub dalszej przyszłości kuponów od tego (potraficie bez zaglądania do Google wskazać, kto jest szefem ogólnopolskiego Caritasu, a kto szczecińskiego? Wątpię ;) ). Być może taka organizacja generuje większe koszty, ale na pewno jedno i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Poza tym Caritas raczej nie miałby racji bytu, jeśli miałby być zorganizowany tak jak WOŚP - z dużą dozą prawdopodobieństwa szybko okazałby się zwyczajnie niewydolny.

Nie można też zapominać, że działalność WOŚP jest dość wąska i ściśle ukierunkowana - Caritas działa na wielu polach - zarówno o zasięgu krajowym, jak i międzynarodowym i aby tym wszystkim skutecznie zarządzać potrzebny jest niestety cały sztab ludzi w to zaangażowanych, nie tylko na zasadzie wolontariatu.

Ponadto dla mnie ogromną zaletą Caritasu jest pewność, że ta organizacja nigdy nie będzie promowała takich kwestii jak np. polityka którejś z opcji politycznych, aborcja czy eutanazja. Z WOŚPem jak wiadomo bywa pod tym względem różnie.

W ogólnym rozrachunku zdecydowanie bardziej niż WOŚP podoba mi się Caritas i zawsze będę zachęcał do jego wspierania. Mam świadomość, że nie jest on idealny, jednak jego zalety miażdżą wady :).

Pozdrawiam
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Ogólne] WOŚP, to już 22 raz...
« Odpowiedź #55 dnia: Stycznia 16, 2014, 15:09:23 »
Cytat: "Kuba"
Ponadto dla mnie ogromną zaletą Caritasu jest pewność, że ta organizacja nigdy nie będzie promowała takich kwestii jak np. polityka którejś z opcji politycznych, aborcja czy eutanazja.


Od tego jest ksiądz ;)

link

Offline Bieniu

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 100
    • Zobacz profil
[Ogólne] WOŚP, to już 22 raz...
« Odpowiedź #56 dnia: Stycznia 16, 2014, 17:17:19 »
Cytat: "KrP"

Ból du.py generalnie. Kto chce to pomaga, kto nie chce to nie. Ja np. nic nie wrzuciłem i nie płaczę z tego powodu. A na Woodstock pojadę bo drugiej takiej imprezy, z takimi ludzi i taką POKOJOWĄ atmosfera nie ma.



No %$#%%#%^$%%
To bys chociaz 2 złote wrzucił z racji na ta atmosfere własnie Hipokryto!
:)

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] WOŚP, to już 22 raz...
« Odpowiedź #57 dnia: Stycznia 16, 2014, 22:11:16 »
ja nigdy nie dałem  na caritas. nie wiem, jakoś wszystko co kościelne mnie odpycha. nie mam po prostu zaufania do klechy. natomiast widzę profity z wośp - moja córka miała badania słuchu zaraz po urodzeniu. znajomym sprzęt wośp uratował dziecko. nie twierdzę, że caritas jest zły, ja po prostu wolę wspomóc wośp. po prostu ten facet wzbudza we mnie większe zaufanie niż caritas. i nie potępiam w żaden sposób akcji caritasu. jeden da tu, a drugi tam. ważne, żeby w ogólnym rozliczeniu wszystko wychodziło na jak największy plus.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Robercik32

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
[Ogólne] WOŚP, to już 22 raz...
« Odpowiedź #58 dnia: Stycznia 27, 2014, 11:14:43 »
"Hej, znalazłem ciekawy komentarz do polickiego finału WOŚP:

http://zpl24.pl/index.php/felietony/50-szkola-po-lekcjach "