Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] WOŚP, to już 22 raz...  (Przeczytany 19507 razy)

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Ogólne] WOŚP, to już 22 raz...
« Odpowiedź #30 dnia: Stycznia 14, 2014, 10:57:59 »
Poprawię link, bo koleżanka źle wkleiła :P

http://www.wosp.org.pl/fundacja/rozliczenia_finansowe

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] WOŚP, to już 22 raz...
« Odpowiedź #31 dnia: Stycznia 14, 2014, 11:08:56 »
Cytat: "DEtonator"
Oglądam relację na TVP Rozrywka, scena spod Pałacu Kultury. Ostatni syf, koncert satanistów, bluzgi, zniewagi Boga, plucie na najważniejsze wartości. WOŚP to dla mnie dno, początek końca. Owsiak (Owsik), BUJAJ SIĘ!!!


Słaby troll, 2/10 bo odpisałem.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] WOŚP, to już 22 raz...
« Odpowiedź #32 dnia: Stycznia 14, 2014, 11:33:35 »
Cytat: "KrP"
Słaby troll, 2/10 bo odpisałem.


Nie badz taki madry, kazdy ma prawo do wlasnego zdania, Owsiak doskonale wie, kto u niego bedzie gral. To, co robi porusza Polakow i pokazuje, ze maja dobre serca. Ale nie moze tak byc, ze pod przykrywka dobra szerzy sie zlo. Jezeli umiesz liczyc, to zapewne wiesz ile pieniedzy idzie na organizacje WOSP, obawiam sie, ze to, co uzbieraja nawet w polowie nie pokrywa pieniedzy inwestowanych w to show. Oczywiscie sa to koszty partnerow, TVP itp. Osobiscie nie podejrzewam Owsiaka o przekrety finansowe, moje uwagi nie maja wymiaru materialnego. Faktem, o ktorym nie wszyscy wiedza, jest to, ze lider WOSP bardzo nie lubi odpowiadac dziennikarzom na niewygodne pytania. Dlaczego? Nie wiem. Niech kazdy odpowie sobie sam.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] WOŚP, to już 22 raz...
« Odpowiedź #33 dnia: Stycznia 14, 2014, 11:37:03 »
Cytat: "DEtonator"
Cytat: "KrP"
Słaby troll, 2/10 bo odpisałem.


Nie badz taki madry, kazdy ma prawo do wlasnego zdania, Owsiak doskonale wie, kto u niego bedzie gral. To, co robi porusza Polakow i pokazuje, ze maja dobre serca. Ale nie moze tak byc, ze pod przykrywka dobra szerzy sie zlo. Jezeli umiesz liczyc, to zapewne wiesz ile pieniedzy idzie na organizacje WOSP, obawiam sie, ze to, co uzbieraja nawet w polowie nie pokrywa pieniedzy inwestowanych w to show. Oczywiscie sa to koszty partnerow, TVP itp. Osobiscie nie podejrzewam Owsiaka o przekrety finansowe, moje uwagi nie maja wymiaru materialnego. Faktem, o ktorym nie wszyscy wiedza, jest to, ze lider WOSP bardzo nie lubi odpowiadac dziennikarzom na niewygodne pytania. Dlaczego? Nie wiem. Niech kazdy odpowie sobie sam.


Szczerze? Po takich atakach jak np. ze strony żałosnej frondy, przez tyle lat ile to już trwa to też miałbym wylane na takie pytania.

tu ich pięknie i kulturalnie pojechał. ;D Konferencja podsumowująca finał, a hieny wyjeżdżają z dennymi pytaniami. Też bym się z nich brechtał.

Ból du.py generalnie. Kto chce to pomaga, kto nie chce to nie. Ja np. nic nie wrzuciłem i nie płaczę z tego powodu. A na Woodstock pojadę bo drugiej takiej imprezy, z takimi ludzi i taką POKOJOWĄ atmosfera nie ma.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Rafaelka

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 34
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
[Ogólne] WOŚP, to już 22 raz...
« Odpowiedź #34 dnia: Stycznia 14, 2014, 12:00:01 »
Uważam że warto pomagać, więc pomagam i uczestniczę :thumleft:
Krytyk i eunuch z jednej są parafii, każdy wie jak, ale nie potrafi.......

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] WOŚP, to już 22 raz...
« Odpowiedź #35 dnia: Stycznia 14, 2014, 12:03:40 »
Cytat: "KrP"
Kto chce to pomaga, kto nie chce to nie. Ja np. nic nie wrzuciłem i nie płaczę z tego powodu.

No właśnie! Prosta i logiczna zasada! Reszta tego sporu to tylko zbędna próba narzucania własnych poglądów innym.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] WOŚP, to już 22 raz...
« Odpowiedź #36 dnia: Stycznia 14, 2014, 12:11:05 »
Cytat: "KrP"
Kto chce to pomaga, kto nie chce to nie. Ja np. nic nie wrzuciłem i nie płaczę z tego powodu.


Masz racje, przymusu nie ma, zawsze wspieralem WOSP, bo z zalozenia byla to szlachetna idea. Jednak nie bede wiecej uczestniczyl w czyms, co promuje satanizm. Wybiore inne formy pomocy.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Ogólne] WOŚP, to już 22 raz...
« Odpowiedź #37 dnia: Stycznia 14, 2014, 13:33:08 »
Cytat: "KOOWALSKI"

A tutaj znajdziecie Państwo pełne rozliczenia finansowe WOŚP -www.wosp.org.pl/fundacja/rozliczenie_finansowe  za lata 2009 - 2012.
Niestety jeśli chodzi o Caritas nic takiego  w przestrzeni publicznej nie funkcjonuje.

Nagonka na WOŚP choć sprawdzana nawet przez NIK, a tam, że obsługa tylko ok 8%..., a inni poza wszelką kontrolą, od zawsze i przy aprobacie, przyzwoleniu. Najwięcej pyszczą ci, którzy sami nic nie robią, nie chcą próbować, bo wymaga wysiłku, na który nie umieją się zdobyć. Niechże zatroskani o los dzieci i seniorów pokażą co dotąd zrobili dla nich (swoje zasługi na tym polu), czego dokonali by pomóc najsłabszym. I jeszcze raz - z aktywności Owsiaka korzystają wszyscy.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] WOŚP, to już 22 raz...
« Odpowiedź #38 dnia: Stycznia 14, 2014, 14:55:41 »
Cytat: "Ważniak"
Nie jesteś jego pracodawcą.


Michnik pisze tak, inne media piszą inaczej. Zapewne tak jak w większości przypadków prawda leży po środku i dlatego, jak dotąd nie doczekaliśmy się żadnego spektakularnego procesu ws. rzekomych kłamstw odnośnie WOŚP :).

Cytat: "Daria"
nie ma przymusu


Otóż to - w końcu głos rozsądku :).

Cytat: "jojo"
Kuba przypomnę ci tylko, że na zeszłorocznym festynie parafialnym zebrano 11768 złotych z czego na nowe konfesjonały (których notabene nie ma do dziś) miało być przeznaczone tylko 2756. Ale pytam czy zbieranie pieniędzy na festynie jest sednem? Ja widzę tam inne, nadrzędne cele i bardzo chętnie w przyszłych edycjach wesprę WOŚP jak i festyn parafialny,


Trochę słabe porównanie - całkowicie inny kaliber. Ale jak już się uprzeć - Festyn Rodzinny okazała się być imprezą, która ma dodatni bilans finansowy i to bez wsparcia sponsorów, co do WOŚP - miałbym w tej kwestii duże wątpliwości gdyby odliczyć oficjalnych sponsorów, a także gdyby wszystkie samorządy i telewizje wystawiłyby faktury za organizacje imprezy :). A konfesjonały będą - spokojna głowa. Sprawa nie jest taka prosta, bo to nie jest wyrób przemysłowy/fabryczny, po który jedzie się do sklepu i się go tam kupuje - można powiedzieć, że jest to wręcz coś w stylu rzemiosła (co zresztą widać po cenach). Dlatego najpierw trzeba mieć odpowiednie fundusze, potem znaleźć projektanta, który zrobi ładny projekt, a potem trza znaleźć wykonawcę :).

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
a tym, co zza węgła wypisują o WOŚP niestworzone rzeczy polecam relację z konferencji prasowej Owsiaka:


Jak dla mnie, jeśli Owsiak chce, aby jego dzieło było traktowane poważnie, to też powinien się zachowywać poważnie... No, ale cóż - jego cyrk, jego małpy, mnie takie zachowanie się nie podoba.

Cytat: "KOOWALSKI"
Może dla równowagi ktoś przedstawi rozliczenie Caritasu.Podobno tam wszystko jest bardzo przejrzyste.myślę ,że obrzydzacze Owsiaka dysponuja taka wiedzą.Ja jej nigdzie nie mogę znalezć.


Słabo szukałaś - tu jest trochę liczb:
http://www.caritas.pl/publikacje/raporty

Cytat: "planeta"
Caritas? Osobiście znam panią, która zajmowała się zbiórka dla potrzebujących i mówiła jak to wygląda,co ludzie wyprawiali, jaki syf.. Co lepsze było brane dla siebie lub nawet sprzedawane, niepotrzebne dla biednych. Zapewne nie każdy tak robi, ale z żywności czy ubrań nie są rozliczani...a to też kosztuje!


Mam nadzieję, że zostało to zgłoszone do jednostki organizacyjnej, do której te osoby należą/należały.

Cytat: "KrP"
Kto chce to pomaga, kto nie chce to nie. Ja np. nic nie wrzuciłem i nie płaczę z tego powodu.


Cytat: "Wojtek Dudek"
No właśnie! Prosta i logiczna zasada! Reszta tego sporu to tylko zbędna próba narzucania własnych poglądów innym.


Zgadzam się :).

Cytat: "Daria"
Nagonka na WOŚP choć sprawdzana nawet przez NIK, a tam, że obsługa tylko ok 8%..., a inni poza wszelką kontrolą, od zawsze i przy aprobacie, przyzwoleniu.


No widzisz - a ja gdzieś widziałem informacje ze strony zwolenników WOŚP, że koszt obsługi zamyka się w jednym procencie :). To tyle, jeśli chodzi o rzetelność, której brak tak bardzo jest zarzucany niektórym środowiskom.

Pozdrawiam
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Ogólne] WOŚP, to już 22 raz...
« Odpowiedź #39 dnia: Stycznia 14, 2014, 15:49:50 »
Cytat: "Kuba"
..., jak dotąd nie doczekaliśmy się żadnego spektakularnego procesu ws. rzekomych kłamstw odnośnie WOŚP :)

Kuba, ha... ;) chcesz  igrzysk zamiast chleba?
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
[Ogólne] WOŚP, to już 22 raz...
« Odpowiedź #40 dnia: Stycznia 14, 2014, 16:39:39 »
Cytat: "Kuba"

Cytat: "KOOWALSKI"
Może dla równowagi ktoś przedstawi rozliczenie Caritasu.Podobno tam wszystko jest bardzo przejrzyste.myślę ,że obrzydzacze Owsiaka dysponuja taka wiedzą.Ja jej nigdzie nie mogę znalezć.


Słabo szukałaś - tu jest trochę liczb:
http://www.caritas.pl/publikacje/raporty
Pozdrawiam

Panie Kuba, właśnie poświęciłam chwilę czasu i zajrzałam do strony którą Pan przywołał.Czegoś takiego jak rozliczenie przychodów i rozchodów jak to ma miejsce w przypadku WOŚP tam nie ma.Ale jest za to inna ciekawa informacja.Caritas ma 40 oddziałów i 68 dyrektorów i zastępców dyrektorów oraz 16 sekretarzy.Informacji o ich zarobkach nigdzie nie ma.Informacji o kosztach płac pozostałych zatrudnionych nigdzie nie ma .Do tego należy jeszcze doliczyć koszty utrzymania centrali.Informacji o
kosztach administracyjnych nigdzie nie ma.Czy to całe oblicze Caritasu?
jestem gorszego sortu

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Ogólne] WOŚP, to już 22 raz...
« Odpowiedź #41 dnia: Stycznia 14, 2014, 17:44:12 »
Cytat: "Kuba"
a ja gdzieś widziałem informacje ze strony zwolenników WOŚP, że koszt obsługi zamyka się w jednym procencie :).

Kuba, ,,gdzieś", coś, ktoś... Bez urazy, paplanina z niewiedzy nie jest argumentem w dyskusji, w tej dyskusji.  

Cytat: "KOOWALSKI"
Caritas ma 40 oddziałów i 68 dyrektorów i zastępców dyrektorów oraz 16 sekretarzy.Informacji o ich zarobkach nigdzie nie ma.Informacji o kosztach płac pozostałych zatrudnionych nigdzie nie ma .Do tego należy jeszcze doliczyć koszty utrzymania centrali.Informacji o
kosztach administracyjnych nigdzie nie ma.

Koszty całkowite?
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Sikora

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 245
    • Zobacz profil

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
[Ogólne] WOŚP, to już 22 raz...
« Odpowiedź #43 dnia: Stycznia 14, 2014, 22:04:51 »
Cytat: "Sikora"
http://www.wykop.pl/ramka/1819096/zestawienie-zarzutow-wobec-wosp-i-ich-konfrontacja-z-faktami/

Proponuje zapoznać się z oficjalnymi dokumentami WOŚP kontrolowanymi wielokrotnie przez NIK i w przeciwieństwie do finansów Caritasu dostępnych w przestrzeni publicznej.Wykopane z czyjejś główki fantazje nie mają nawet śladowych cech wiarygodności.
jestem gorszego sortu

Offline Sikora

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 245
    • Zobacz profil
[Ogólne] WOŚP, to już 22 raz...
« Odpowiedź #44 dnia: Stycznia 14, 2014, 22:43:58 »
Cytat: "KOOWALSKI"
Cytat: "Sikora"
http://www.wykop.pl/ramka/1819096/zestawienie-zarzutow-wobec-wosp-i-ich-konfrontacja-z-faktami/

Proponuje zapoznać się z oficjalnymi dokumentami WOŚP kontrolowanymi wielokrotnie przez NIK i w przeciwieństwie do finansów Caritasu dostępnych w przestrzeni publicznej.Wykopane z czyjejś główki fantazje nie mają nawet śladowych cech wiarygodności.


No to przejrzałeś ten wykop cały ? bo tu jest obrona WOŚP przed wyssanymi z palca zarzutami.