Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Immobiliser Immobilizer Seat Leon - brak łączności...  (Przeczytany 20933 razy)

Offline JedynyTomek

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 111
    • Zobacz profil
Immobiliser Immobilizer Seat Leon - brak łączności...
« dnia: Października 27, 2013, 20:58:51 »
Witam, mam problem.... ;(

Od czego zacząć - od opisu marki:

Seat Leon 1,4 benz 75KM 2000r. 5drzwi - hatchback

Wsiadam do auta otwierając drzwi z pilota, wsadzam kluczyk do stacyjki - do tego momentu wszystko jest OK. Przekręcam kluczyk- silnik odpala i gasi go komputer po 2sekundach pokazując błąd na desce rozdzielczej (immobilizer) . Bujam się z tym problemem już 2 dni. Wymieniłem baterie w dwóch oryginalnych pilotach- oczywiście nic nie pomogło. Znajomy sprawdził mi kluczyki/piloty - dają one prawidłowy sygnał radiowy. Problem więc zaś ponoć tkwi w komputerze auta... Jakiś znajomy znajomego zawołał za obejście immo cztery paki lub jego naprawę w podobnej cenie... Wierzę że w Policach jest złota rączka która bawi się w takie akcje i naprawi mi to w parę minut nie zdzierając mnie z kilku stów. Jak wspomniałem problem nie tkwi w kluczach lecz w aucie, najdziwniejsze że to tak samo z siebie się stało, masakra... pomocy :)

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Immobiliser Immobilizer Seat Leon - brak łączności...
« Odpowiedź #1 dnia: Października 27, 2013, 21:39:01 »
Obstawiam kostkę od immobilizera (gdzieś w desce). Problem jest spowodowany (prawdopodobnie) przez zbyt sztywno ułożone kable, a muszą się ona ruszać ze względu na możliwość ustawienia kolumny kierownicy.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Validator

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 846
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Immobiliser Immobilizer Seat Leon - brak łączności...
« Odpowiedź #2 dnia: Października 28, 2013, 00:01:48 »
Nie wiem, czy to podobny przypadek, ale opiszę własny. Kilka lat temu mało nie zwariowałem z powodu immobilisera w fieście. Raz odpalał, raz nie odpalał, w końcu zacząłem doszukiwać się związków między zjawiskiem i pogodą. Problem jakby pojawiał się głównie podczas deszczu. Kiedy też mi zaproponowano coś 4 tys. za nowy moduł i naprawę - zacząłem szukać ratunku.
Znalazłem go u Radosława Niedźwieckiego w Przęsocinie (Centralna 18). I okazało się, że moje obserwacje były słuszne. Problem tkwił właśnie w wilgoci. Wymontowana płytka układu, podsuszona na... kaloryferze, działała bez zarzutu. Kiedy wilgotniała z powodu deszczowej aury - przestawała działać. Coś się rozłączało i koniec. Niby dziwne, ale prawdziwe.
Mechanik wykonał obejście, założył własne zabezpieczenie i odtąd wszelkie problemy raz na zawsze się skończyły. Podobny przypadek notują kroniki TRANS-NET-u, też wojowali z innym typem forda i nawet w warszawskiej centrali nie potrafiono im pomóc. Wiem, bo i z nimi w mojej sprawie się konsultowałem. Ostatecznie skończyło się na wymianie całego układu.
To nie jest ford, ale seat, jednak podłoże zjawiska może być podobne. Może być również tak, jak pisze "Ważniak". W każdym razie najpewniej winny jest jakiś nieoczekiwany drobiazg.
A to, że "coś" zdarza się nagle? Powiedział mi kiedyś właściciel West-Auto Service z Polic (Kościuszki 42) jedno mądre zdanie: wszystkie awarie zawsze zdarzają się "nagle". Zapamiętałem.
Polecam Przęsocin, albo właśnie West-Auto Service.

Online Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Immobiliser Immobilizer Seat Leon - brak łączności...
« Odpowiedź #3 dnia: Października 28, 2013, 12:11:38 »
Cytat: "JedynyTomek"
Od czego zacząć

spróbuj rest- odłącz akumulator na kilka minut.Następnie ponownie uruchom.
Mógłbyś też-jeżeli masz taką możliwość podpiąć się z innym komp i sprawdzić jak auto reaguje.Tak czy owak,zanim komukolwiek polecisz usunięcie usterki,wejdź na forum Seata i poczytaj wątki techniczne.Niewykluczone że znajdziesz tam rozwiązanie swojego problemu.Pozdrawiam
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Immobiliser Immobilizer Seat Leon - brak łączności...
« Odpowiedź #4 dnia: Października 28, 2013, 13:02:06 »
Cytat: "Król podziemia"
Mógłbyś też-jeżeli masz taką możliwość podpiąć się z innym komp i sprawdzić jak auto reaguje.


Komputer silnika jest sparowany z transponderem w kluczyku, wiec nie mieszaj chlopakowi w glowie.

Cytat: "JedynyTomek"
Seat Leon 1,4 benz 75KM 2000r. 5drzwi - hatchback


To technologia VW, wiec kazdy obstukany w markach tego koncernu powinien poradzic sobie z diagnoza, z tego, co opisales, to komputer silnika nie dostaje autoryzacji na uruchomienie silnika, powodow moze byc kilka, transponder w kluczyku, cewka przy stacyjce, okablowanie, no i na koncu problem ze sterownikami, trzeba podpiac tester (moze ktos ma VCDS na laptopie) i odpytac pamiec usterek immobilisera. Trzeba skorzystac z porady fachowca, przez forum sie tego nie naprawi.

Online Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Immobiliser Immobilizer Seat Leon - brak łączności...
« Odpowiedź #5 dnia: Października 28, 2013, 14:27:26 »
Cytat: "DEtonator"
powodow moze byc kilka

oczywiście że tak-cała masa i niekoniecznie związana z transponderem,czy komputerem.Małe prawdopodobieństwo usterki.Tego bym osobiście nie obstawiał.Nie należy np.zapominać o pompie paliwa ( brak napięcia ).
Cytat: "DEtonator"
przez forum sie tego nie naprawi.

Mam inne zdanie-nie deprecjonowałbym siły sprawczej takich miejsc i osób opisujących tam poszczególne wątki.Nie jeden mechanik czerpie wiedzę właśnie z for internetowych.
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Immobiliser Immobilizer Seat Leon - brak łączności...
« Odpowiedź #6 dnia: Października 28, 2013, 14:35:43 »
Cytat: "Król podziemia"
cała masa i niekoniecznie związana z transponderem,czy komputerem.Małe prawdopodobieństwo usterki.


Widze jasnowidz. Specjalizacja samochody.

Cytat: "Król podziemia"
Mam inne zdanie-nie deprecjonowałbym siły sprawczej takich miejsc i osób opisujących tam poszczególne wątki.Nie jeden mechanik czerpie wiedzę właśnie z for internetowych.


Tez zdarza mi sie czytac fora, fakt, mozna sie wiele ciekawego dowiedziec, jednak bardzo czesto ludzie wypisuja glupoty. Czytajac Twoje wywody takze widac, ze nie jestes specjalista w tych tematach, w szczegoly techniczne nawet nie bede wchodzil. Nie ma sensu.

Cytuj (zaznaczone)
Nie jeden mechanik czerpie wiedzę właśnie z for internetowych.


Osobiscie wole pojechac do mechanika, ktory swoja wiedze opiera i rozwija na podstawie profesjonalnej literatury serwisowej.

Offline JedynyTomek

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 111
    • Zobacz profil
Immobiliser Immobilizer Seat Leon - brak łączności...
« Odpowiedź #7 dnia: Października 28, 2013, 15:31:56 »
Jak narazie skończyło się na tym że zrobiłem zimny reset (odpiąłem akumulator) i dalej to samo...  Informacji oraz sposobów naprawienia jest prawie tyle ilu mechaników- każdy coś innego mówi...

Może ktoś z Was chciałby obadać sprawę na żywo i spróbować naprawić? :-)


- właśnie jeden z naszych dzielnych forumowiczów zaoferował mi pomoc- podłączenie do kompa- zobaczymy co wyniknie

Online Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Immobiliser Immobilizer Seat Leon - brak łączności...
« Odpowiedź #8 dnia: Października 28, 2013, 17:44:23 »
Cytat: "DEtonator"
Komputer silnika jest sparowany z transponderem w kluczyku

jesteś ponoć specjalistą wobec tego pytanie retoryczne-czy aby na pewno zawsze-?
Cytat: "DEtonator"
wiec nie mieszaj chlopakowi w glowie.

Cytat: "DEtonator"
Czytajac Twoje wywody takze widac, ze nie jestes specjalista w tych tematach

więc ja jako faktycznie laik w tej dziedzinie podpowiem Ci korzystając z "fachowej serwisowej literatury" że nie zawsze i nie w każdym aucie moduł immobilisera jest zintegrowany ze sterownikiem silnika.Dopóki więc tego nie wiemy dopóty każda ewentualność powinna być brana pod uwagę.Ja stawiam także na pompę paliwa-brak napięcia.Ty o tym nie wspominasz ani słowem-a jako specjalista powinieneś na to zwrócić uwagę-nie zwróciłeś.Nie podpowiedziałeś też aby np.sprawdzić kluczem"matką" itd itd.
Mam nadzieję że Tomek podzieli się wiedzą co tak naprawdę unieruchomiło jego autko i wszyscy będziemy"mądrzejsi"
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline JedynyTomek

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 111
    • Zobacz profil
Immobiliser Immobilizer Seat Leon - brak łączności...
« Odpowiedź #9 dnia: Października 28, 2013, 18:47:51 »
Cytat: "Król Podziemia"

Mam nadzieję że Tomek podzieli się wiedzą co tak naprawdę unieruchomiło jego autko i wszyscy będziemy"mądrzejsi"


jak najbardziej, jeszcze dziś wieczorem auto będzie podłączone do kompa, napewno podzielę się rezultatami :-)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Immobiliser Immobilizer Seat Leon - brak łączności...
« Odpowiedź #10 dnia: Października 28, 2013, 22:08:03 »
Cytat: "Król podziemia"
więc ja jako faktycznie laik w tej dziedzinie podpowiem Ci korzystając z "fachowej serwisowej literatury" że nie zawsze i nie w każdym aucie moduł immobilisera jest zintegrowany ze sterownikiem silnika.


Masakra... Gdzie ja napisałem zintegrowany?

Cytat: "Król podziemia"
Ja stawiam także na pompę paliwa-brak napięcia.Ty o tym nie wspominasz ani słowem-a jako specjalista powinieneś na to zwrócić uwagę-nie zwróciłeś.Nie podpowiedziałeś też aby np.sprawdzić kluczem"matką" itd itd.


Kolejny raz próbujesz się mądrować, a nie masz pojęcia o czym piszesz, nie zwróciłem na to uwagi, bo wiem co oznacza objaw gasnącego silnika po 2 sek, za każdym razem po dokładnie 2 sek, wiem jak może zachowywać się układ zasilania, gdy szwankuje pompa paliwa, a tym bardziej jej zasilanie. Gdyby pompa nie miała zasilania,  to silnik w ogóle by nie "zagadał", bo zasilanie dochodzi z przekaźnika, który jednocześnie zasila również wtryskiwacze. Jeszcze te głupoty o jakichś kluczach matkach... W omawianym samochodzie nie ma czegoś takiego, wszystkie klucze przyuczone są na równomiernych uprawnieniach, to rozwiązanie było w autach innych producentów (Ford, Fiat). Nie ma co dodawać jakichś swoich pomieszanych teorii, trzeba najzwyczajniej odpytać sterownik. Zostaw naprawę fachowcowi, a swoje szkodliwe i nietrafione rady zostaw dla siebie.

Offline JedynyTomek

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 111
    • Zobacz profil
Immobiliser Immobilizer Seat Leon - brak łączności...
« Odpowiedź #11 dnia: Października 29, 2013, 11:05:18 »
No to nie uwierzycie co się stało - przyjechał mechanik, odpalam auto aby mu pokazać co się dzieje- a tu nagle zaskoczenie- auto odpaliło i nie zgasło (nie zapaliła się też kontrolka od immo)   Jaja jak berety. Sam się naprawił... oczywiście nie oznacza to że dziś też będzie działał.

Dzięki dociekliwości naszych forumowiczów wyczytałem iż taka awaria immo może mieć związek z zawilgoceniem "jakiegoś tam" układu, w jakiś sposób mogła dostać się tam woda a dzięki temu że wczoraj mocno wiało i nie było zimno cała wilgoć została zdmuchnięta - oczywiście to tylko moja mongolska teoria niekoniecznie słuszna.

Tak czy owak mechanik zaproponował mi wyjęcie chyba traspondera czy coś takiego z kluczyka i zamocowanie go na stałe przy stacyjce dzięki czemu taka awaria nie powinna mieć już miejsca, bo immo cały czas będzie tak jakby gotowe do jazdy, niezależnie jaki kluczyk mu zapodam. Zgodziłem się i mam nadzieję że teraz  będzie okej. (koszt- bardzo tanio) :-)

Gdyby nie nasz forumowicz Ważniak straciłbym 450zł na naprawie...

Online Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Immobiliser Immobilizer Seat Leon - brak łączności...
« Odpowiedź #12 dnia: Października 29, 2013, 11:28:08 »
radość z zaoszczędzonej kasy bezcenna ;-) Żaden serwis czy ASO by na to nie wpadł ;D
Pozdrawiam,bezawaryjności życzę i dzięki za pw. Pozdrawiam
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Immobiliser Immobilizer Seat Leon - brak łączności...
« Odpowiedź #13 dnia: Października 29, 2013, 11:59:53 »
Cytat: "JedynyTomek"
Tak czy owak mechanik zaproponował mi wyjęcie chyba traspondera czy coś takiego z kluczyka i zamocowanie go na stałe przy stacyjce dzięki czemu taka awaria nie powinna mieć już miejsca, bo immo cały czas będzie tak jakby gotowe do jazdy, niezależnie jaki kluczyk mu zapodam.
Tym bym się w internecie nie chwalił ;P
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Immobiliser Immobilizer Seat Leon - brak łączności...
« Odpowiedź #14 dnia: Października 29, 2013, 12:36:11 »
Cytat: "JedynyTomek"

Tak czy owak mechanik zaproponował mi wyjęcie chyba traspondera czy coś takiego z kluczyka i zamocowanie go na stałe przy stacyjce dzięki czemu taka awaria nie powinna mieć już miejsca, bo immo cały czas będzie tak jakby gotowe do jazdy, niezależnie jaki kluczyk mu zapodam. Zgodziłem się i mam nadzieję że teraz  będzie okej. (koszt- bardzo tanio) :-)

Poproś mechanika, żeby zrobił Ci jakieś dodatkowe zabezpieczenie przy odpalaniu (np. ukryty włącznik dotykowy).