Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1613180 razy)

Offline motyl

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2430 dnia: Września 23, 2016, 19:24:09 »
Fakt, przyznam Ci rację, ale.... po części. W uchwale nr 7/IX/2016  ustala się OPŁATĘ RYCZAŁTOWĄ na poziomie 120 % stawki, wyliczonej z kosztu ogrzewania nieruchomości w przeliczeniu.... itd.  Następna uchwała,  ta ostatnia  ( 115/2016) też mówi tylko i wyłącznie o OPŁACIE RYCZAŁTOWEJ, a nie o kosztach ogrzewania. I że ustala się OPŁATĘ RYCZAŁTOWĄ  za c.o. dla lokali nieopomiarowanych.... Więc jeśli mówimy o OPŁACIE RYCZAŁTOWEJ, to przecież ostatnia uchwała w tym temacie  powinna mieć dla nas znaczenie. A ona nie wspomina nic o żadnych 120 %.

Offline m4ci3j

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2431 dnia: Września 23, 2016, 19:56:23 »
Uchwała RN nr 7/IX/2016 mówi o zmianie regulaminu


wczesniej było





a teraz jest




natomiast uchwała Zarządu nr 115/2016 mówi o ustaleniu opłaty ryczałtowej za okres 2015/2016r



a §57.1 regulaminu mówi




Noo, teraz to jest to chyba bardziej zrozumiałe :) Bynajmniej ja tak to interpretuję.
« Ostatnia zmiana: Września 23, 2016, 20:05:32 wysłana przez m4ci3j »

Offline motyl

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2432 dnia: Września 23, 2016, 20:08:24 »
zadałeś sobie wiele trudu. dziękuję. Ja mimo wszystko uważam, ze jedna, jak i druga uchwała mówi konkretnie o OPŁACIE RYCZAŁTOWEJ. Jeśli jest uchwała późniejsza , nie rozumiem, dlaczego wtrąca się jeszcze te 120 % z jakiejś innej uchwały. Jeśli ma być tak, jak piszesz, to w najnowszej uchwale powinna być mowa o "kosztach ogrzewania", a nie opłacie ryczałtowej. To po  mojemu :)

Offline m4ci3j

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2433 dnia: Września 23, 2016, 22:27:29 »
Ciężko mi odpowiedzieć jak to powinno być. Wg mnie określenie kosztów ogrzewania odnosi się do całej nieruchomości.
Może ktoś będzie w stanie nam to ładnie rozpisać ;)


Wiem, że są opracowania za 3 lata wstecz kosztów z każdego węzła. Jest szansa żebyśmy te opracowania poznali ?

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2434 dnia: Września 25, 2016, 14:05:28 »
Kiedy rozliczenie ciepła liczone z podzielników będzie wyższe niż wyliczone z ryczałtu wtedy automatycznie mieszkanie rozliczane jest z ryczałtu (podstawa § 52 ust. 2 Regulaminu kosztów).
Jak z tego wynika w każdym przypadku rozliczenie jest korzystne dla użytkownika mieszkania. I nikomu już żadne tysiące dopłat nie grożą!!!

No dobrze, lecz z czego (źródło finansowania) zostanie pokryta różnica? Wygląda na to, że najprościej i najtaniej było by rozliczenie z ryczałtu lub m2 .
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2435 dnia: Września 25, 2016, 17:34:32 »
Oglądałem gościnnie TV Police. Janusz jakiś mówi, że on chce podzielniki, bo ma z tego "zyski" :D

Swypnięte Tapatalkiem

Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline nomi9

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2436 dnia: Września 25, 2016, 19:46:02 »
I na takich Januszach opiera się Sm Chemik niestety !

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2437 dnia: Września 25, 2016, 20:33:35 »
I na takich Januszach opiera się Sm Chemik niestety !
na januszach i wojtkach
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Prawdopodobnie

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 281
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2438 dnia: Września 25, 2016, 20:59:34 »
Oglądałem gościnnie TV Police. Janusz jakiś mówi, że on chce podzielniki, bo ma z tego "zyski"
No to się teraz zdziwi jak zobaczy te swoje zyski

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2439 dnia: Września 26, 2016, 06:50:12 »
No to się teraz zdziwi jak zobaczy te swoje zyski
Igno

Tak, te zyski pójdą na pokrycie różnic, a ci sąsiedzi, co ogrzewają Janusza zapłacą za niego... :'( :'(
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2440 dnia: Września 26, 2016, 09:39:47 »
I na takich Januszach opiera się Sm Chemik niestety !
Nie lubię takiego szufladkowania i "ubliżaniu" komuś tylko dlatego ze ma inne zdanie i nie chce tego co my. No to drodzy inteligenci w spółdzielni znajduje sie ponad 80 % takich "Januszów", ale cieszymy się ze jesteś wy ci co wiedza co jest dobre i właściwe dla wszystkich. Proponował bym sie zastanowić kto tu jest "Januszem" kto łyka jak ciepłe bułeczki opowieści o dogrzewaniu sąsiadów czy ogrzewaniu mieszkania przez rureczkę pod sufitem i ze rozliczenie od m2 jest jedyne i najlepsze.  Proponuje udać sie do SM i zadeklarować ze chce się być rozliczanym od m2. Na koniec dziwi mnie ze większość z was głosowało na nową rade (Januszów) którzy nie ukrywali ze nie są zwoleniankami rozliczenia od m2.
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline Izolda

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2441 dnia: Września 26, 2016, 11:08:14 »
i dalej nikt nie odpowiedział


Czy dostaniemy na piśmie/uchwałę, ze jeżeli napiję ciepło wg podzielników więcej jak wynosi ryczałt od m2 nie będzie dopłaty?



Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2442 dnia: Września 26, 2016, 11:12:25 »
rozliczenie od m2

Nie przesadzaj. Sam jesteś z wielu "udogodnień" nowej RN niezadowolony (choćby brak odpowiedzi na Twoje pytania), a rozliczanie z m2 miało być dla każdego kto będzie chciał - tera trzeba 50%+1, aby rozliczać wszystkich z danego węzła/nieruchomości, co jest prawie niemożliwe, by zebrać taką ilość podpisów. W konweniencji reszta i tak była by niezadowolona (Janusz). Na tę chwilę jest możliwość skorzystania z rozliczanie ryczałtem. Może tyko Wojtek, lub Tusia odpowie na moje pytanie - skąd będzie na pokrycie różnic pomiędzy ryczałtem, a rozliczeniem z podzielników - pytanie powyżej Twojego.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2443 dnia: Września 26, 2016, 13:04:43 »
Power  oczywiście ze trochę narzekałem ale nie na uchwały rady a na przewodniczącego który po części zapomniał dla kogo jest i co obiecał zanim został wybrany do rady. Co do rozliczenia za CO no to powiem ci ze trochę mnie te decyzje zaskakują bo jak pamiętam miało być rozliczenie według sposób jaki kto będzie chciał. Ja uważam z jest to możliwe 60% CO jest rozliczane ogólnie, a 40 % indywidualnie i te 40  powinno się rozliczać jak kto chce nie widzę z tym problemu wystarczy tylko chcieć
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline m4ci3j

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2444 dnia: Września 26, 2016, 13:09:25 »
i dalej nikt nie odpowiedział


Czy dostaniemy na piśmie/uchwałę, ze jeżeli napiję ciepło wg podzielników więcej jak wynosi ryczałt od m2 nie będzie dopłaty?

http://www.sm-chemik.pl/dokumenty/regulamin-gospodarki-zasobami-mieszkaniowymi.pdf

§ 52.2