Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1628524 razy)

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2460 dnia: Września 28, 2016, 14:31:11 »
Kolego kryspin  co do opłaty stałej no to przy rozliczeniu od m2 tez będziemy ja płacić. Co do artykułu no to jakoś nie mam przekonania do FAKTU, a co do za ekspert który nie chce podać swoich danych tylko anonimowo się wypowiada. No i mnie nie przekonał i powiem ci ze rozmawiałem z lokatorami mojego węzła i na 80 % zapytanych 100% jest za podzielnikami.
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2461 dnia: Września 28, 2016, 14:49:23 »
To sobie miejcie podzielniki i siedźcie w zimnych chałupach. Powodzenia.

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2462 dnia: Września 28, 2016, 15:01:24 »
Ale my nie siedzimy w zimnych chałupach bo "ogrzewają nas sąsiedzi" i "rurki pod sufitem" a skrajne mieszkania "słońce i sąsiedni blok". Poważnie  to nie chcemy płacić za innych  ;) 8)
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2463 dnia: Września 28, 2016, 15:33:02 »
To sobie miejcie podzielniki i siedźcie w zimnych chałupach. Powodzenia.
Ehh A ty sobie grzej, miej 30 stopni w mieszkaniu i kiś się w tym ukropie. Mi wystarczy 21 stopni i nie grzeją mnie sąsiedzi ani rurka pod sufitem. Po prostu nie lubię jak jest gorąco i mało tego zastanawiam się nad montażem klimatyzacji, ale to może w przyszłym roku.

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2464 dnia: Września 28, 2016, 17:37:48 »

Wojtku, szanowna RN! A ja z innej beczki. Pojawiły się ogłoszenia, o pomiarach elektrycznych w naszych mieszkaniach i od razu straszonko - "jak w podanym terminie nie będzie można zrobić pomiarów, to będziemy musieli to wykonać na własny koszt!". Czegoś nie rozumię - kto tu jest dla kogo? Czy RN/zarządowi SM przyszło do głowy, że ktoś może pracować 12 godz/dobę + dojazdy do i ze Szczecina (razem ok. 14 godz.) ! czy przyszło do głowy komuś, że ktoś może być na urlopie/w szpitalu itp? Dlaczego ma płacić za wypadki losowe?
Od razu jest straszonko ustawą Prawo Budowlane oraz opłatami. Podoba sytuacja dotyczy montażu Podzielników kosztów (ciepła) Opłata min. 50 zł. informacja tel.
Czy w naszych opłatach czynszu lub regulaminach jest coś napisane. o karach (bo to jest kara) za nieobecność w zadanym (nie uzgodnionym terminie z lokatorem) czasie przez firmę wynajętą przez SM? I nie należy tego terminu (wynajętą/obecność obowiązkowa) z niewpuszczeniem/utrudnianiem do lokalu/mieszkania w celu dokonania pewnych, obowiązkowych czynności. Szczerze - przestaję pewnych działań - powiem kolokwialnie - rozumieć! [...] Oczekuję konstruktywnej odpowiedzi.
« Ostatnia zmiana: Września 28, 2016, 17:40:30 wysłana przez Power »
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2465 dnia: Września 28, 2016, 18:36:06 »
Mi wystarczy 21 stopni i nie grzeją mnie sąsiedzi ani rurka pod sufitem
No oczywiście, przecież grzeje was energia z kosmosu. Skoro jesteście takimi zwolennikami podzielników to podzielniki powinny być również na grzejnikach w łazienkach, czyż nie? Przecież łazienka to nie jest część wspólna budynku lecz część mieszkania więc powinna być opomiarowana. Trzeba złożyć wniosek do spółdzielni o założenie podzielników w łazienkach. Przecież wtedy będą jeszcze większe zwroty, prawda? Panowie i Panie "podzielnikowcy" - rozumiem że poprzecie wniosek o założenie podzielników w łazienkach?
« Ostatnia zmiana: Września 28, 2016, 19:11:47 wysłana przez kryspin »

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2466 dnia: Września 28, 2016, 18:46:31 »
zastanawiam się nad montażem klimatyzacji

Dzisiejsze klimatyzatory mają to do siebie, że w zależności od potrzeb - raz chłodzą, a raz grzeją, więc tak jakbyś miał ogrzewanie elektryczne.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2467 dnia: Września 28, 2016, 18:52:09 »
Spokojnie Kryspin widzę ze denerwuje cie to ze inni nie zgadzają się z twoimi poglądami, takie życie  ;) . Co do podzielników w łazience to głupi pomysł i skoro go proponujesz sam go zgłoś  8) . Widzę ze to ze wielu (ponad 80%)  miało zwroty kuje cie w klatce piersiowej  :( .
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2468 dnia: Września 28, 2016, 18:54:21 »
A może nawet ja złożę taki wniosek do SM bo przecież niedopuszczalnym jest aby w lokalu opomiarowanym znajdowały się grzejniki bez podzielników. Na pewno będziecie za podzielnikami w łazienkach bo jak to powiedział jeden gościu w reportażu w kablówce, z podzielników ma zyski.

Pójdźmy dalej - opomiarujmy rury z ciepłą wodą w kranach i w tunelach instalacyjnych, oraz ciepło z żarówek... i kuchenek gazowych, elektrycznych, suszarek do włosów, a nawet ciepło wytwarzane przez telewizory i inne odbiorniki zasilane energią elektryczną oraz ciepło z pod kołdry ;D ;D ;D
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2469 dnia: Września 28, 2016, 19:01:04 »
Pójdźmy dalej - opomiarujmy rury z ciepłą wodą w kranach i w tunelach instalacyjnych, oraz ciepło z żarówek... i kuchenek gazowych, elektrycznych, suszarek do włosów, a nawet ciepło wytwarzane przez telewizory i inne odbiorniki zasilane energią elektryczną oraz ciepło z pod kołdry   
Zapomniałeś o opomiarowaniu ścian, stropów i podłóg. :)  Podzielnikowcy będą za. Bo są z tego zyski. :)
« Ostatnia zmiana: Września 28, 2016, 19:10:15 wysłana przez kryspin »

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2470 dnia: Września 28, 2016, 19:13:29 »
Zapomniałeś o opomiarowaniu ścian, stropów i podłóg.

O tak ;)   8) 8)  W ogóle nie sposób wymienić wszystkiego, więc ogłaszam i powołuję ogólnopolski komitet d/s opomiarowania wszystkiego, co da się opomiarować  ;D ;D ;D , byle mieć zyski (patrz Janusz z kablówki) :'( :'( :'( 8)  - nie oszczędności w postaci dbania, o środowisko >:( >:( >:(
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2471 dnia: Września 28, 2016, 19:18:31 »
No oczywiście, przecież grzeje was energia z kosmosu. Skoro jesteście takimi zwolennikami podzielników to podzielniki powinny być również na grzejnikach w łazienkach, czyż nie? Przecież łazienka to nie jest część wspólna budynku lecz część mieszkania więc powinna być opomiarowana. Trzeba złożyć wniosek do spółdzielni o założenie podzielników w łazienkach. Przecież wtedy będą jeszcze większe zwroty, prawda? Panowie i Panie "podzielnikowcy" - rozumiem że poprzecie wniosek o założenie podzielników w łazienkach?
naprawdę jesteś taki ograniczony czy tylko udajesz ?? W łazience musi być grzejnik nieopomiarowany bo po pierwsze jest tam wysoka wilgotność a po drugie to ten grzejnik opłacamy w tych 60 % kosztów wspólnych.

Post Merge: Września 28, 2016, 19:22:29
Trzeba złożyć wniosek do spółdzielni o założenie podzielników w łazienkach. Przecież wtedy będą jeszcze większe zwroty, prawda? Panowie i Panie "podzielnikowcy" - rozumiem że poprzecie wniosek o założenie podzielników w łazienkach?
Złóż wniosek i sam się po nim podpisz jako pierwszy i jedyny. Poza tym skoro nigdy ich nie było w łazienkach to niby czemu teraz miały by być ?
Nie wiem czemu krytykujesz tu ludzi którzy wolą rozliczać się z podzielników, nie pomyślałeś że wolą płacić za to co wykorzystali ?? Może trochę więcej empatii???
« Ostatnia zmiana: Września 28, 2016, 19:22:29 wysłana przez bosman »

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2472 dnia: Września 28, 2016, 19:30:59 »
W sumie fakt też uważam, że grzejniki w łazience powinny być opomiarowane. Wilgotność też występuje w kuchni :-) kwestia wentylacji. Wiadomo, że ludzie którzy są za podzielnikami na pewno też mają zakręcony grzejnik w łazience i odkrecaja je w momencie gdy się myja a po wszystkim zamykają. Ogólnie nie dogrzewaja mieszkania tym grzejnikiem. :-)

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2473 dnia: Września 28, 2016, 19:41:24 »
a czemu niby mieliby codziennie odkręcać i zakręcać ten grzejnik ?
Czemu zresztą się udzielasz skoro nie dotyczy Cię ten problem ?
Powiem Ci że skoro płacą za to ciepło i tak w postaci 60% kosztów stałych to mają odkręcony ten grzejnik cały rok. to może zamontujmy jeszcze podzielniki na klatkach schodowych i w generujących ogromne koszty i straty ciepła suszarnie.

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2474 dnia: Września 28, 2016, 20:30:22 »
Udzielam się bo mam do tego prawo. Mylisz grzejniki na klatce z grzejnikiem w Twoim domu. Co Cię boli podzielnik w łazience? Zwroty, czy jak to powiedział Pan w wywiadzie zyski będą niższe bo będzie trzeba dogrzewac mieszkanie grzejnikami w pokojach?