Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1613310 razy)

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1050 dnia: Listopada 13, 2015, 09:15:46 »
Ja też mam zwrot 350 zł, ale nadal obstaję przy tym, że na walnym będę żeby odwołać z urzędu tych którzy zdecydowali o założeniu tych złodziejskich głowic

Pochwalam taka postawę! Ja też mam zwrot a mimo to robię wszystko, aby we władzach zasiedli ludzie wrażliwi na oczekiwania i wnioski spółdzielców. Tymczasem w sekretariacie SM złożyłem kolejne pismo w związku z nieuwzględnieniem mojego wniosku z zebrania. Jeszcze dziś opublikuję je na naszej stronie na Facebooku. Podam też link do pobrania gotowego druku na wypadek gdyby ktoś chciał pójść w moje ślady. Pozdrawiam

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1051 dnia: Listopada 13, 2015, 14:09:07 »
Mi przyszedł zwrot 800zł, ale sąsiad ma niedopłatę 900zł.
Bilans prawie na zero. Jednemu zysk, drugiemu strata. A jak jest z zaliczkami? Wszyscy macie jednakowe? 
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

piotrzpl

  • Gość
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1052 dnia: Listopada 13, 2015, 15:32:37 »
w sekretariacie SM złożyłem kolejne pismo w związku z nieuwzględnieniem mojego wniosku z zebrania
mozesz przypomiec  o jaki wnisek chodzi ???

Jeszcze dziś opublikuję je na naszej stronie na Facebooku. Podam też link do pobrania gotowego druku na wypadek gdyby ktoś chciał pójść w moje ślady.
no wiesz a mozesz i tu podac, ja na przykład nie posiadm facebooka,,, albo podaj chociaz link tego fejsa

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1053 dnia: Listopada 13, 2015, 16:11:28 »
mozesz przypomiec  o jaki wnisek chodzi ???

Chodzi o wniosek o uzupełnienie blankietów rozliczeń w dane, które pozwalają samodzielnie spółdzielcom analizować zużycie i poprawność rozliczenia. Szostak odpowiadał, że rozważą to. No i rozważyli! Tak samo jak wszystkie inne wnioski.

Link do wniosku: http://www.wojtekdudek.pl/wniosekouzupelnieniedanych.pdf

Link do strony na Facebooku: https://www.facebook.com/naprawiamysmchemik/

Offline Maniek72

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2015, 16:29:30 wysłana przez Maniek72 »
Marian Lewandowski
Przewodniczący Krajowego Związku Lokatorów i Spółdzielców Oddział Terenowy w Policach
tel. 605 578 616

Offline żary

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1055 dnia: Listopada 13, 2015, 17:10:13 »
Ja też mam zwrot 350 zł, ale nadal obstaję przy tym, że na walnym będę żeby odwołać z urzędu tych którzy zdecydowali o założeniu tych złodziejskich głowic

Ja również ! Zwrot jakiś tam mam, ale ważniejsze jest to żeby czynnie działać przeciwko ZŁODZIEJĄ z SM Chemik. Na walne pójdę i zawsze będę głosował przeciwko bandzie Szostaka !
Szkoda że masa ludzi nie rozumie że wystarczy przyjsci i zagłosować na NIE ... ehhhh :(
War. War never changes...

Offline naftor

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1056 dnia: Listopada 13, 2015, 18:59:45 »
Z tego wyroku wynika, że trzeba złożyć wniosek do prokuratury i ściganie z urzędu zarząd sm.

Offline antekmańcewyrwałnogę

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1057 dnia: Listopada 13, 2015, 20:09:55 »
W zeszłym okresie grzewczym  miałam dopłatę 1600 zł. Ogrzewany był  jeden pokój (użytkowany) co nie oznacza że było w nim ciepło. W reszcie pomieszczeń grzejnik był odkręcany na minimum w momencie bardzo niskiej temperatury...dodatkowo kobieta zamieszkująca dogrzewała gazem .
W tym o.g. we wszystkich pomieszczeniach było ustawione minimum  ( II na podzielniku), nie wpłynęło to na temperaturę w mieszkaniu (było zimno) + gaz.Umieram z ciekawości ile tysięcy trzeba będzie zapłacić....

Offline r.obert.s

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1058 dnia: Listopada 16, 2015, 11:33:37 »
Cześć wszystkim zainteresowanym! Zamiast mielić tu językiem na forum i działać każdy z osobna, może wyznaczymy jakąś ekipę, która przygotuje ankietę społeczną z wnioskami? Można zrobić 2-3 ankiety, jeśli problemów jest więcej. Jeśli jako mieszkańcy chcemy cokolwiek zdziałać, należy działać wspólnie. Jeśli każdy indywidualnie będzie odwiedzał pokój nr 12, to co najwyżej sprawimy, że pan, który tam pracuje będzie miał dużo do opowiadania na indywidualne zażalenia, a nie zmieni się raczej nic. Natomiast wniosek podpisany przez powiedzmy 1000 osób to już jest coś... Czy mamy wyznaczonych jakichś przedstawicieli jako mieszkańcy? Może, skoro zostali wybrani (zgłosili się?), zgodziliby się pochodzić po mieszkaniach pozbierać nieco podpisów? Bo zdaje się, że problem ogrzewania wraca co roku i raczej będzie, jeśli po raz kolejny nic nie zostanie zrobione w tej sprawie.


P.S. Wiedzieliście, że koszt jednostki grzewczej podawany jest dopiero po sezonie grzewczym? Czyli jak idziemy do sklepu i chcemy kupić np. mleko to cena podana jest od razu. A w przypadku CO2, zgadzamy się na dostarczanie ciepła i podanie nam ceny dopiero po sezonie...

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1059 dnia: Listopada 16, 2015, 13:03:25 »
Koszt  jednostki nie może być wyznaczony przed sezonem a dopiero po jego zakończeniu i rozliczeniu ilości ciepła dostarczonego do węzła cieplnego. Dopiero wtedy ten koszt całkowity jest dzielony przez sumę jednostek wskazanych przez wszystkie podzielniki w danym węźle (uwzględniając jeszcze koszty ogrzania powierzchni wspólnych) i dopiero wtedy masz koszt jednostki.
Spółdzielnia czy wspólnota zna koszt ciepła pobranego przez węzeł i wtedy firma wykonująca pomiary dzieli te koszty na lokatorów.

Offline r.obert.s

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1060 dnia: Listopada 16, 2015, 13:10:49 »
I wtedy firma wykonująca pomiary DZIELI dzieli te koszty na lokatorów... Taaaaak...

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1061 dnia: Listopada 16, 2015, 13:47:57 »
Zamiast mielić tu językiem na forum i działać każdy z osobna, może wyznaczymy jakąś ekipę, która przygotuje ankietę społeczną z wnioskami?

Spokojnie R.obert.s! Wszystko co należy przeprowadzić zostanie zrobione w odpowiednim czasie. Teraz akurat przed nami okres przedświąteczny i rozpoczynanie takich akcji jest raczej niewskazane. Takie jest moje zdanie. Wyobrażasz sobie walne zwołane w odpowiedzi na te wnioski w terminie bezpośrednio przed świętami lub bezpośrednio po świętach. Frekwencja byłaby wtedy znikoma i kolejny zryw by spalił na panewce. Planowe walne przypada na czerwiec. To niewiele czasu, zwłaszcza, jeżeli mamy się do niego właściwie przygotować. Jeżeli trzeba będzie zwołać nadzwyczajne walne wcześniej (gdy będziemy już do niego przygotowani), to wtedy z takim wnioskiem możemy wystąpić. Na razie zapraszamy do czynnego włączenia się w działania przygotowawcze.

piotrzpl

  • Gość
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1062 dnia: Listopada 17, 2015, 15:16:49 »
jak idzie wywnioskować to członkowie zarządu spółdzielni czytają nasze forum, tak samo jak wojaże gminni,,, po czym to wnioskuje, rozmawialiśmy o wystąpienie o odsetki karne za spóźnienie się z rozliczeniem CO no i dzs po południ zawisły pisemka na dziwach wejściowych do klatek w temacie odsetek  :) 

Offline fandorin

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1063 dnia: Listopada 17, 2015, 16:27:00 »
Wielkoduszny zarząd: -) I co, mam podziękować za "wspaniałomyślność"? A jaka jest wielkość tych odsetek z Metronu? No ale to już tajne/poufne
« Ostatnia zmiana: Listopada 17, 2015, 16:30:16 wysłana przez fandorin »

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1064 dnia: Listopada 17, 2015, 16:28:54 »
Co Wam napisali?