Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1613410 razy)

Offline markietek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #525 dnia: Października 30, 2014, 10:43:36 »
Zakryjcie czymś pokrętła i się nie włączą same.



Niestety, nawet owinięcie folią i szmatami nic nie daje. Badziewie się załącza.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #526 dnia: Października 30, 2014, 18:28:36 »
proste pytanie - czy głowice waszego "chemikowego" typu mogą być montowane do grzejników żeliwnych (bo chyba takie posiadacie)? jeżeli tak - nie ma pytania
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline antekmańcewyrwałnogę

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #527 dnia: Października 30, 2014, 19:08:43 »
Trudniej jest dogrzać mieszkania narożnikowe/parterowe/ościenne stąd inna stawka dla takich mieszkań
Więc jeśli ja mam zimne mieszkanie i muszę zużyć więcej jednostek to chyba logiczniej by było gdybym miała taniej....tak na moją logikę. Dlaczego mam być karana za to że dostałam lokal na 4 piętrze? Ktoś kto mieszka niżej,ma cieplejsze mieszkanie i jeszcze rabat na jego ogrzewanie :)

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #528 dnia: Października 30, 2014, 20:12:36 »
Więc jeśli ja mam zimne mieszkanie i muszę zużyć więcej jednostek to chyba logiczniej by było gdybym miała taniej
ja również w tym widzę logikę. tylko niestety tą oczywistą logikę musisz wytłumaczyć ludziom którzy mają lepiej usytuowane mieszkania w bloku i którzy grzeją je twoim kosztem, wmawiając tobie, że jesteś głupia i nie potrafisz rozsądnie i odpowiedzialnie korzystać z mega wynalazku  - głowicy na kaloryferze.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline antekmańcewyrwałnogę

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #529 dnia: Października 30, 2014, 22:32:45 »
no ....może nie dokładnie na taką odpowiedź liczyłam ale dzięki .

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #530 dnia: Października 31, 2014, 10:24:18 »
To jest taka odpowiedź, tylko w drugą stronę. Różnica bierze się zapewne właśnie z chęci zniwelowania różnic w ilości energii potrzebnej do ogrzania takiej samej powierzchni do takiej samej temperatury na różnych piętrach. Na parterze mają zdaje się najgorzej, bo zimno ciągnie od piwnic.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline antekmańcewyrwałnogę

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #531 dnia: Października 31, 2014, 18:13:57 »
Różnica bierze się zapewne właśnie z chęci zniwelowania różnic w ilości energii potrzebnej do ogrzania takiej samej powierzchni do takiej samej temperatury na różnych piętrach. Na parterze mają zdaje się najgorzej, bo zimno ciągnie od piwnic.
A mnie się zawsze wydawało,że mieszkanie na ostatnim pietrze jest najzimniejsze z tego powodu że nad nim tylko dach a na dodatek zawsze coś co jest wysoko jest bardziej narażone na zimne wiatry niż to co jest na dole .Pewnie jak w każdej sprawie punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :) A piwnice w nowych blokach wcale nie są takie strasznie zimne...jeśli miałabym do wyboru mieszkać zimą w piwnicy lub na dachu zdecydowanie wybieram to drugie :)

Offline antekmańcewyrwałnogę

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #532 dnia: Listopada 01, 2014, 13:25:59 »
A piwnice w nowych blokach wcale nie są takie strasznie zimne...jeśli miałabym do wyboru mieszkać zimą w piwnicy lub na dachu zdecydowanie wybieram to drugie
Oczywiście pomyłka :)

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #533 dnia: Listopada 01, 2014, 16:04:24 »
Oczywiście dostrzeżona. Tak czy inaczej ja jednak wolę ogrzewanie podłogowe niż sufitowe :)
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #534 dnia: Listopada 03, 2014, 21:01:29 »
A to nie jest tak że ciepło ucieka do góry ? Z geografii z podstawówki i lekcji fizyki pamiętam że ciepło unosi się do góry a zimne powietrze "opada" na dół.

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #535 dnia: Listopada 03, 2014, 21:05:46 »
Dlaczego mam być karana za to że dostałam lokal na 4 piętrze?

wow dostałaś mieszkanie, a ja musiałem kredyt na 30 lat wziąć, no popatrz dostałaś i jeszcze narzekasz?
a na parterze z reguły mają ogrzewanie podłogowe z suszarni i pralni więc raczej im nie "ciągnie" od piwnic, ale to tylko w jednym pionie z reguły i ten co ma pod sobą same piwnice to może i ma chłodniej.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #536 dnia: Listopada 03, 2014, 21:58:20 »
wow dostałaś mieszkanie, a ja musiałem kredyt na 30 lat wziąć, no popatrz dostałaś i jeszcze narzekasz?
wow - sarkazm czy srakazm???
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #537 dnia: Listopada 03, 2014, 22:15:18 »
a na parterze z reguły
ale to tylko w jednym pionie z reguły
troszkę się pogubiłem w tym wszystkim - możesz sprecyzować co w końcu jest tą regułą?
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #538 dnia: Listopada 04, 2014, 07:49:06 »
Tak. Z reguły w każdym pionie jedno mieszkanie jest ogrzewane przez piwnicę, czyli ma ogrzewanie podłogowe, ale nie wszędzie tak jest bo  w niektórych blokach zasobów SM jest tak  w obu pionach, często w narożnych klatkach z 3 mieszkaniami na piętrze. Dapol zadowolony czy jeszcze wyjaśnić??

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #539 dnia: Listopada 04, 2014, 10:56:53 »
Ile z SM Chemik idą rozliczenia ogrzewania pocztą? Ktoś już owakie dostał (pocztą) ?
« Ostatnia zmiana: Listopada 04, 2014, 11:20:39 wysłana przez rbk »