Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1613204 razy)

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #450 dnia: Września 30, 2014, 07:17:31 »
A co do spotkania i uściślenia argumentów, to mam odmienne zdanie. Powinno się odbyć!

Już kiedyś popierałem ten pomysł i teraz także popieram w 100%, choćby z tego względu, że istnieją także inne, równie ważne tematy. Przecież nigdzie nie jest napisane, że Spółdzielcy nie mogą się spotykać i wyrabiać pomysły na lepsze działanie samej Spółdzielni, niż tylko na spotkaniach organizowanych przez zarząd SM. Nota bene na tych zebraniach dostajemy "gotowy produkt", którego nie jesteśmy dokładnie sprawdzić, więc takie zebranie jest tylko statystykom w "dobrej" pracy zarządców SM. Sądzę, że to dobry pomysł, wart wdrożenia i wypracowania pomysłów, które należy spisać i przedstawić choćby RN, gdzie mamy naszego/naszych przedstawicieli.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #451 dnia: Września 30, 2014, 08:59:37 »
Jakiś czas temu (inny zarządca niż Chemik) miałem problemy z  jednym z kaloryferów , który przez nieprawidłową pracę zaworu albo głowicy przez większą część zimy był co najwyżej letni. Jako, że był okres grzewczy, to nie było możliwości wymiany zaworu. Hydraulik, przysłany przez zarządcę, pierwsze co zrobił to zastąpił pokrętło czerwonym kapturkiem. Za dużo to nie dało, ale widać, że jest to sposób stosowany przez osoby wysyłane przez zarządcę. Dobrze, że nie zostało to nigdzie odnotowane bo też by mi przywalili ryczałt, bo nie dostałem żadnego kwitu po wizycie hydraulika, że to on zdjął pokrętło.

Offline azbest81

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #452 dnia: Października 02, 2014, 19:34:30 »
Czy wiadomo już kiedy dostaniemy wyroki od Spółdzielni w sprawie rozliczeń ciepła ?

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #453 dnia: Października 02, 2014, 19:46:03 »
pewnie jak zawsze razem z czynszami, wiec pewnie koło 15

Offline naftor

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #454 dnia: Października 03, 2014, 07:49:48 »
Ja bym nie czekał, tylko jak ktoś ma znajomego prawnika to by przygotował pismo do sądu i wstawił link do pobrania.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #455 dnia: Października 03, 2014, 12:02:15 »
Ja bym nie czekał, tylko jak ktoś ma znajomego prawnika to...

A po co…? Przecież to nie Ty chcesz odzyskać pieniądze lecz spółdzielnia chce je od Ciebie wyłudzić. Wystarczy zatem nie płacić żądanych dopłat i czekać.  Niech spółdzielnia skieruje sprawę roszczeniową do sądu a Ty uzbrój się tylko w odpowiednie argumenty, które pomogą te roszczenia przed sądem obalić/oddalić. Takich argumentów jest całe mnóstwo!

Offline Maniek72

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #456 dnia: Października 03, 2014, 12:12:01 »
A co w przypadku gdy ze wskazań podzielników wynika że lokator ma nadpłatę? Spółdzielnia musi zwrócić tą nadpłatę. Uważam że wszyscy od których zarząd SM Chemik domaga się zapłaty ryczałtu za brak pokręteł termostatycznych muszą tak jak pozostali otrzymać rozliczenie kosztów na podstawie wskazań podzielników. Wtedy można złożyć pozew do sądu o nakazanie zwrotu nadpłaty przez spółdzielnię.
Marian Lewandowski
Przewodniczący Krajowego Związku Lokatorów i Spółdzielców Oddział Terenowy w Policach
tel. 605 578 616

Offline Żaba

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 112
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #457 dnia: Października 03, 2014, 12:23:35 »
Wystarczy zatem nie płacić żądanych dopłat i czekać.
   Spółdzielnia zacznie naliczać odsetki co przy długim czasie trwania sporu może być kłopotliwe w przypadku przegranej.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #458 dnia: Października 03, 2014, 14:05:40 »
A co w przypadku gdy ze wskazań podzielników wynika że lokator ma nadpłatę?

Z nadpłatą to inny problem, ponieważ roszczenie wysuwasz wtedy Ty. Gdyby to o mnie chodziło, to wystąpiłbym do spółdzielni z pisemnym żądaniem rozliczenia wg podzielników, jednocześnie informując, że w przypadku nie przedstawienia takowego rozliczenia wstrzymam się z wpłacaniem bieżących zaliczek na poczet c.o. do czasu uzyskania owego rozliczenia. W ten sposób przeniósłbym moje roszczenie na spółdzielnię. Oczywiście wcześniej zasięgnąłbym porady prawnika.

Offline maniekpolice

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #459 dnia: Października 03, 2014, 15:52:50 »
Ja bym nie czekał, tylko jak ktoś ma znajomego prawnika to by przygotował pismo do sądu i wstawił link do pobrania.
Chłopie mi się wydaje że większość tu osób to osoby lubiące sobie pisać, lub co lepsza osoby z spółdzielni. Nie wiadomo z kim tu się pisze. Najlepiej się zebrać i razem puścić do prawnika i napisać pozew zbiorowy  .
Większość pisze żebyśmy się spotkali i żadnej daty spotkania nie ma. U prawnika dawno powinniśmy się spotkać. Takim pierdo....... nic nie wskóramy, a zarząd się z nas śmieje, łącznie z naszą ukochaną "RADĄ NADZORCZĄ".
 
Z nadpłatą to inny problem, ponieważ roszczenie wysuwasz wtedy Ty.
Właśnie. Dlatego tym bardziej się powinniśmy szybciej zorganizować. Ja się nie zdziwię jak zamiast zwrotu dajmy 500zł to dostaniemy 1zł.

Offline Maniek72

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #460 dnia: Października 03, 2014, 16:06:49 »
Przypominam że na podstawie Art. 8 z indeksem 3 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych członkowie spółdzielni mogą żądać zwołania Walnego Zgromadzenia, żądanie musi być poparte przez minimum 1/10 członków spółdzielni i musi być wyrażone na piśmie wraz z podaniem celu zwołania Walnego. Link do ustawy: http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0CCgQFjAB&url=http%3A%2F%2Fisap.sejm.gov.pl%2FDownload%3Fid%3DWDU20010040027%26type%3D3&ei=qqouVIygCYuV7AbIo4GYDg&usg=AFQjCNFms1DN8nU1IwNLkB--VB6OGte-5g&sig2=3ibeIYvNE71wDG2b6FXWMw&bvm=bv.76802529,d.ZGU
Marian Lewandowski
Przewodniczący Krajowego Związku Lokatorów i Spółdzielców Oddział Terenowy w Policach
tel. 605 578 616

Offline maniekpolice

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #461 dnia: Października 03, 2014, 16:26:17 »

Przypominam że na podstawie Art. 8 z indeksem 3 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych członkowie spółdzielni mogą żądać zwołania Walnego Zgromadzenia, żądanie musi być poparte przez minimum 1/10 członków spółdzielni i musi być wyrażone na piśmie wraz z podaniem celu zwołania Walnego
I co Ci da to Walne? Prezes będzie się mądrzył wraz z p.Zielińską , rada nadzorcza nic nie zrobi bo jest w kieszeni spółdzielni, tylko pozostaje kłutnia która i tak nic nie da. To jest jedna banda, którzy na zebraniu się popierają.

Offline Maniek72

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #462 dnia: Października 03, 2014, 17:22:54 »
No jeśli wszyscy członkowie SM Chemik tak myślą to nie widzę szans aby coś zmienić w tej spółdzielni.
Marian Lewandowski
Przewodniczący Krajowego Związku Lokatorów i Spółdzielców Oddział Terenowy w Policach
tel. 605 578 616

Offline maniekpolice

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #463 dnia: Października 03, 2014, 19:38:57 »
No jeśli wszyscy członkowie SM Chemik tak myślą to nie widzę szans aby coś zmienić w tej spółdzielni.
Nie wiem czy byłeś na zabraniu, ja byłem. Powiem Ci że tam popiera jeden drugiego, kolega głosuje na kolegę a dziadki siedzące z tyłu głosują wtedy gdy głosuje większość. Zastanawiało mnie nieraz czy wiedzą na co głosują. A jak ktoś konkretnie mówił to zaraz go gasili.
Żeby coś można było zdziałać, to potrzeba by było zmobilizować większą ilość osób, a nie jak chodzi na zebrania garstka ludzi (KOLESI).

Offline Żaba

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 112
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #464 dnia: Października 03, 2014, 20:14:52 »
Ciekawe czy ktoś wygrał ze spółdzielnią spór za ubiegły sezon i czy w ogóle ktoś podał sprawę do sądu?